ΑΕΚ-Ιωνικός

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα για την πρεμιέρα της Super League 1 από το control-room του sport-fm.gr.

19:54
19:54
Η ΑΕΚ θέλει να ξεκινήσει με το δεξί τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα και καλείται να ξεπεράσει το εμπόδιο του νεοφώτιστου Ιωνικού. by www.sport-fm.gr
19:56
Τελείως διαφορετική η ΑΕΚ μετά τον αποκλεισμό από τη Βελέζ, έχει κάνει ένα... τσουβάλι μεταγραφές και θα την δούμε με πολλά νέα πρόσωπα τόσο σήμερα όσο και μέσα στη σεζόν. by www.sport-fm.gr
19:57
Ο Ιωνικός και αυτός από τη μεριά του είναι μια νέα ομάδα με 20 μεταγραφές, έχοντας αποκτήσει πολλούς ποδοσφαιριστές με εμπειρία στην Σούπερ Λίγκα. by www.sport-fm.gr
19:58
Αναμένεται αρκετός κόσμος σήμερα στο ΟΑΚΑ. Ήδη έχει δώσει σχεδόν 13 χιλιάδες διαρκείας η ΑΕΚ, συν τα όσα διατέθηκαν για το σημερινό ματς από το ίντερνετ οπότε περιμένουμε περισσότερους από 15 χιλιάδες οπαδούς. by www.sport-fm.gr
19:59
ΑΕΚ: Στάνκοβιτς - Μισελέν, Βράνιες, Τζαβέλλας, Χατζισαφί - Λε Ταλέκ, Γαλανόπουλος - Άμραμπατ, Μάνταλος, Τάνκοβιτς - Αραούχο. by www.sport-fm.gr
19:59
Με 4-2-3-1 επέλεξε να ξεκινήσει την ΑΕΚ στην πρεμιέρα της με τον Ιωνικό ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς. Κάτω από τα δοκάρια ο Στάνκοβιτς, με τους Μισελέν, Βράνιες, Τζαβέλλα και Χατζισαφί στην άμυνα. Λε Ταλέκ και Γαλανόπουλος στα χαφ, με τους Άμραμπατ, Μάνταλο, Τάνκοβιτς να αποτελούν τη μεσοεπιθετική τριάδα πίσω από τον προωθημένο Αραούχο. by www.sport-fm.gr
20:00
Ιωνικός: Χουτεσιώτης – Μύγας, Τσιγκρίνσκι, Σάντσεζ, Βαλεριάνος – Ρομαό, Γκοτσούλιας – Λένις, Άοσμαν, Καμπράλ – Τουράμ. by www.sport-fm.gr
20:00
Ο Δημήτρης Σπανός ξεκινάει τον Ιωνικό με 4-2-3-1. O Xουτεσιώτης στην εστία, με τους Μύγα, Τσιγκρίνσκι, Σάντσεζ, Βαλεριάνο στην τετράδα της άμυνας. Ρομαό, Γκοτσούλιας στα χαφ, Λένις, Άοσμαν και Καμπράλ στην μεσοεπιθετική τριπλέτα και σέντερ φορ ο Τουράμ. by www.sport-fm.gr
20:02
Στον πάγκο για την ΑΕΚ οι Τσιντώτας, Μπακάκης, Σβάρνας, Σιμάνσκι, Σάκχοφ, Γέβτιτς, Γκαρσία, Ανσαριφάρντ και Τσούμπερ. by www.sport-fm.gr
20:02
Στον πάγκο για τον Ιωνικό οι Αναγνωστόπουλος, Τσιριγώτης, Βαφέας, Μάναλης, Ντάλσιο, Μπουένο, Ματσούκας, Κιάκος και Κωνσταντινίδης. by www.sport-fm.gr
20:03
Διαιτητής ο Γεώργιος Τζοβάρας, βοηθοί του οι Βασίλειος Νικολακάκης, Αντώνιος Σινιοράκης και τέταρτος ο Σπυρίδων Ζαμπαλάς. Στο VAR οι Ευάγγελος Μανούχος, Χρήστος Μπάλτας. by www.sport-fm.gr
20:08
Σε ένα εικοσάλεπτο σέντρα στο ΟΑΚΑ... Και μια μεγάλη επιστροφή σήμερα, αφού ο Τσιγκρίνσκι θα αγωνιστεί ως αντίπαλος κόντρα στην ΑΕΚ. by www.sport-fm.gr
20:29
20:33
Υπάρχει ένα πρόβλημα με την ενδοεπικοινωνία των διαιτητών, γι' αυτό και δεν έχει ξεκινήσει ακόμη το παιχνίδι... by www.sport-fm.gr
20:34
Ανθοδέσμη δόθηκε στον Τσιγκρίνσκι από τους οργανωμένους οπαδούς της ΑΕΚ... Πήρε και το χειροκρότημα από την κερκίδα. by www.sport-fm.gr
20:35
20:35
20:36
1' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό! Ο Τουράμ τρυπώνει ανάμεσα στα δύο στόπερ της ΑΕΚ και βγαίνει απέναντι στον Στάνκοβιτς, αλλά το τελείωμά του με το εξωτερικό περνάει άουτ... by www.sport-fm.gr
20:38
Να που ο Ιωνικός στην πρώτη του κατεβασιά πιάνει στον... ύπνο τους Τζαβέλλα, Βράνιες και λίγο έλειψε να κάνει τη ζημιά. by www.sport-fm.gr
20:39
Έχει τον έλεγχο η ΑΕΚ, αλλά δυσκολεύεται πολύ απέναντι στην μαζική άμυνα του Ιωνικού που έχει και τους έντεκα παίκτες πίσω από τη σέντρα και ψάχνεται στην κόντρα-επίθεση. by www.sport-fm.gr
20:42
20:43
Ο Μάνταλος... σέρβιρε και ο Λε Ταλέκ μόνος του θα σκοράρει με κεφαλιά! Ο Σάντσες είχε το μαρκάρισμά του, αλλά τον έχασε και ο Γάλλος χαφ σκόραρε πολύ εύκολα. by www.sport-fm.gr
20:44
20:44
9' Νέα φάση για τον Ιωνικό! Ο Τουράμ αδειάζει τον Χατζισαφί, κάνει το διαγώνιο τελείωμα αλλά η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ. by www.sport-fm.gr
20:49
Επικίνδυνος ο Ιωνικός στην κόντρα-επίθεση, κατά κύριο λόγο ψάχνει τον Τουράμ που είναι γρήγορος και έχει καλά τελειώματα. by www.sport-fm.gr
20:51
20:52
20:52
17' Νέα πολύ μεγάλη φάση ο Ιωνικός! Ωραία σέντρα του Βαλεριάνου, ο Τουράμ ήταν αμαρκάριστος αλλά δεν βρήκε εστία με την κεφαλιά που έκανε από πλεονεκτική θέση! by www.sport-fm.gr
20:54
20:55
20:59
20:59
21:00
Την ίδια ώρα, στο μισάωρο Ολυμπιακός-Ατρόμητος στο 0-0, ενώ ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε εντός έδρας με 1-0 από τον ΠΑΣ Γιάννινα! by www.sport-fm.gr
21:02
21:02
21:02
21:05
29' Ο Στάνκοβιτς βγαίνει δέκα μέτρα εκτός περιοχής, ο Τουράμ τον περνάει αλλά βγαίνει πολύ πλάγια και αργεί πολύ να εκτελέσει... by www.sport-fm.gr
21:07
Μισή ώρα στο ΟΑΚΑ, η ΑΕΚ προηγείται 1-0 του Ιωνικού χάρη στο γκολ του Λε Ταλέκ από το 7ο λεπτό. Έχει τον έλεγχο και την κατοχή η ΑΕΚ, αλλά στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου είναι ανούσια, με τον Ιωνικό να ψάχνει διαρκώς στην κόντρα τον Τουράμ, που έχει τρεις πολύ καλές ευκαιρίες να σκοράρει. by www.sport-fm.gr
21:08
21:08
Ο Άμραμπατ ξεχύθηκε στην αντεπίθεση, με τον Ρομαό να τον ανατρέπει και να αντικρίζει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα... Σωστή, έκοψε τον παίκτη της ΑΕΚ που έφευγε στην κόντρα. by www.sport-fm.gr
21:09
Εν τω μεταξύ, ούτε ένα δεκάλεπτο πριν δεν είχε δεχτεί την πρώτη κάρτα ο Ρομαό. Δεν δικαιολογείται σε καμία στιγμή βάσει και της εμπειρίας του. by www.sport-fm.gr
21:12
Τελευταίο δεκάλεπτο, παραμένει το 1-0 υπέρ της ΑΕΚ με τον Ιωνικό να συνεχίζει με δέκα λόγω αποβολής του Ρομαό. by www.sport-fm.gr
21:16
21:17
21:19
21:22
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Η ΑΕΚ προηγείται 1-0 του Ιωνικού χάρη στο γκολ του Λε Ταλέκ στο 7ο λεπτό. Μεστή εμφάνιση των γηπεδούχων, σίγουρα περιμένουμε να δούμε περισσότερα από αυτούς. Με δέκα συνεχίζει από το 33' λόγω αποβολής του Ρομαό ο Ιωνικός, που είχε τις στιγμές του με τον Τουράμ αλλά ο Βραζιλιάνος δεν βρήκε εστία σε καμία από αυτές. by www.sport-fm.gr
21:22
4-4 οι τελικές, 2 στην εστία για την ΑΕΚ, καμία για τον Ιωνικό. 4-0 τα κόρνερ υπέρ των γηπεδούχων, 73%-27% η κατοχή! by www.sport-fm.gr
21:55
Ο Αραούχο πέρασε τον Μύγα, που τον ανέτρεψε και ο διαιτητής έδειξε σωστά στην άσπρη βούλα! by www.sport-fm.gr
21:55
62' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Ο Άμραμπατ στέλνει την μπάλα αριστερά και τον Χουτεσιώτη δεξιά, κάνοντας το 2-0 για την Ένωση. by www.sport-fm.gr
21:58
64' Τεράστια φάση για την ΑΕΚ! Τρομερό παράλληλο γύρισμα του Μισελέν, η μπάλα περνάει από όλους και ο Τσούμπερ δεν μπορεί να την βρει και να την σπρώξει στα δίχτυα... by www.sport-fm.gr
21:59
66' Μεγάλη επέμβαση του Χουτεσιώτη με τα πόδια στο διαγώνιο σουτ του Αραούχο. Έχει ξεκινήσει από τραγικό λάθος του Τσιγκρίνσκι η φάση. by www.sport-fm.gr
22:00
22:00
Ο Μάνταλος σπάει στον Τσούμπερ που πιάνει... ξερό σουτ και νικάει τον Χουτεσιώτη στην κλειστή του γωνία για το 3-0. Αποθέωση για τον Ελβετό, ντεμπούτο με γκολ για τον τρομερά ποιοτικό μεσοεπιθετικό! by www.sport-fm.gr
22:01
68' Μέσα Κιάκος και Ντάλσιο, έξω Άοσμαν και Λένις για τον Ιωνικό. Λιβάι Γκαρσία και Γέβτιτς αντί Άμραμπατ και Μάνταλου. by www.sport-fm.gr
22:06
22:07
22:09
22:10
22:13
22:18
84' Σουτ Τσούμπερ, διώχνει ο Χουτεσιώτης. Στη συνέχεια ο Λιβάι Γκαρσία... σημαδεύει το δοκάρι! by www.sport-fm.gr
22:18
22:24
22:26
22:28
Τέλος στο ματς! Η ΑΕΚ επικράτησε 3-0 του Ιωνικού κάνοντας ιδανική πρεμιέρα. Λε Ταλέκ, Άμραμπατ και Τσούμπερ τα γκολ της Ένωσης, με τους φιλοξενούμενους να παίζουν με δέκα από το 33' λόγω της αποβολής του Ρομαό. by www.sport-fm.gr
22:29
Μέτρια εμφάνιση στο πρώτο μέρος, πάρα πολύ καλή στο δεύτερο η ΑΕΚ που είχε τον Τσούμπερ σε κέφια και ανέβηκε με την παρουσία του στο γήπεδο. Κρατάει την εμφάνιση του πρώτου 25λεπτου ο Ιωνικός, έχοντας τρεις κλασικές ευκαιρίες σε αυτό το διάστημα με τον Τουράμ. by www.sport-fm.gr