Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Champions League.

19:41
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Μπαρτσελόνα με την Μπάγερν για την 1η αγωνιστική των ομίλων του Champions League. by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
Το προπέρσινο 8-2 της Μπάγερν ήταν η μεγαλύτερη ήττα στην ιστορία της Μπαρτσελόνα. Το συνολικό μεταξύ τους ρεκόρ είναι 2 νίκες για τους «μπλαουγκράνα» αμφότερες στο «Καμπ Νόου», ισάριθμες ισοπαλίες και 7 νίκες για τους Γερμανούς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:57
Η Μπαρτσελόνα έχει εντός έδρας 20-1-7 απέναντι σε Γερμανούς και η Μπάγερν αντίστοιχα 7-7-15 στην Ισπανία. Επιπλέον, δεν έχει ηττηθεί σε πρεμιέρα ομίλου Champions League από τη σεζόν 1997-98, όταν έχασε στην Αγγλία από τη Νιούκαστλ. Ακολούθησαν 22 αγώνες με απολογισμό 17 νίκες και 5 ισοπαλίες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:58
Η Μπάγερν είναι αήττητη στα τελευταία 18 εκτός έδρας παιχνίδια της στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις (14-4-0). Μετράει 17 σερί νίκες (42-2 γκολ) στην πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League. Τελευταία ήττα το 2-3 από τη Λα Κορούνια το 2002. Έχει σκοράρει στα τελευταία 77 επίσημα παιχνίδια της, από το 0-0 με τη Λειψία στις 09/02/2020. by Αναστασία Βοσνάκη
20:58
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
21:04
Μπαρτσελόνα (Ρόναλντ Κούμαν): Τερ Στέγκεν, Πικέ, Αραούχο, Μπούσκετς, Ντεπάι, Πέδρι, Ντε Γιονγκ, Άλμπα, Σέρχι Ρομπέρτο, Ντε Γιονγκ, Γκαρθία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:04
Μπάγερν Μονάχου (Γιούλιαν Νάγκελσμαν): Νόιερ, Ουπαμεκανό, Ζούλε, Παβάρ, Κίμιχ, Γκορέτσκα, Λεβαντόφσκι, Σανέ, Ντέιβις, Μίλερ, Μουσιάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
21:14
Στις 22:00 θα έχουμε σέντρα στο ματς!! by Αναστασία Βοσνάκη
22:00
1' Το παιχνίδι ξεκίνησε! by Αναστασία Βοσνάκη
22:05
5' Δεν έχουμε κάποια αξιοσημείωτη φάση μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
22:05
5' Κίτρινη κάρτα μόλις δέχτηκε ο Κίμιχ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:06
6' Κόρνερ για την Μπαρτσελόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:07
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:08
8' Φάουλ για την Μπάγερν σε καλό σημείο. Εκτελεί ο Σανέ, η μπάλα στο τείχος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:14
14' Σουτ ο Γκορέτσκα, η μπάλα στην αγκαλιά του Τερ Στέγκεν. by Αναστασία Βοσνάκη
22:15
15' Καλό σουτ του Σέρτζι Ρομπέρτο, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:16
16' Σουτ ο Παβάρ, δεν ήταν καλό, μπλόκαρε ο Τερ Στέγκεν. by Αναστασία Βοσνάκη
22:19
19' Σουτ ο Σανέ μέσα από την περιοχή, διώχνει ο Τερ Στέγκεν. by Αναστασία Βοσνάκη
22:20
20' Ο Παβάρ σουτάρει, ο Τερ Στέγκεν του λέει όχι! by Αναστασία Βοσνάκη
22:20
Πιέζει η Μπάγερν αρκετά. by Αναστασία Βοσνάκη
22:26
22:28
28' Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Κεφαλιά ο Αραούχο, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:28
22:31
Φτάσαμε στο πρώτο μισάωρο στο ματς. Πιέζει περισσότερο η Μπάγερν, ωστόσο η Μπαρτσελόνα τα τελευταία λεπτά έχει βγει αρκετές φορές στην αντεπίθεση με αξιώσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
22:32
22:33
33' ΓΚΟΟΟΟΛ Η ΜΠΑΓΕΡΝ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:34
Μακρινό σουτ του Μίλερ, που κόντραρε στον Γκαρθία, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Τερ Στέγκεν για το 1-0. by Αναστασία Βοσνάκη
22:48
Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, η Μπάγερν Μονάχου βρήκε το γκολ με… τυχερό τρόπο και προηγείται της Μπαρτσελόνα 1-0, βάζοντας τις βάσεις για να ξεκινήσει με το δεξί στους ομίλους του Champions League. Έχει τον έλεγχο η Μπάγερν, επικίνδυνη στην κόντρα η Μπαρτσελόνα αλλά της λείπει το… κάτι παραπάνω. by Αναστασία Βοσνάκη
23:02
Σέντρα στο δεύτερο μέρος του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
23:05
Καμία αλλαγή δεν έκαναν οι προπονητές. by Αναστασία Βοσνάκη
23:06
48' Σουτ του Μπουσκέτς, κόντραρε και πέρασε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:09
52' Σουτ ο Σανέ, διώχνει ο Τερ Στέγκεν. by Αναστασία Βοσνάκη
23:12
56' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ Η ΜΠΑΓΕΡΝ! Σουτ του Μουσιάλα στο δοκάρι, ο Λεβαντόφσκι παίρνει το ριμπάουντ και διπλασιάζει τα τέρματα! by Αναστασία Βοσνάκη
23:16
59' Γκάβι αντί Μπουσκέτς, Ντεμίρ αντί Ρομπέρτο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:19
63' Οι Γερμανοί έχουν τον έλεγχο του παιχνιδιού και πιέζουν πολύ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:21
23:22
Προβληματισμένος ο Κούμαν όπως είναι λογικό... by Αναστασία Βοσνάκη
23:23
66' Ερναντέζ αντί Παβάρ για την Μπάγερν, Μινγκέθα αντί Γκαρθία και Κουτίνιο αντί Ντε Γιόνγκ για την Μπαρτσελόνα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:24
23:25
68' Μακρινό σουτ του Κουτίνιο, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:26
70' Γκνάμπρι αντί Μουσιάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:29
72' Σουτ ο Γκορέτσκα, μπλοκάρει ο Τερ Στέγκεν. by Αναστασία Βοσνάκη
23:30
Οι «μπλαουγκράνα» πρέπει να... ξυπνήσουν μέχρι το τελευταίο σφύριγμα... by Αναστασία Βοσνάκη
23:30
74' Μπαλντέ αντί Άλμπα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:31
Η απουσία του Λιονέλ Μέσι είναι αισθητή... by Αναστασία Βοσνάκη
23:34
23:34
78' Κίτρινη κάρτα ο Ουπαμεκανό. by Αναστασία Βοσνάκη
23:38
82' Κίτρινη ο Γκάβι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:39
82' Ζάμπιτσερ αντί Μίλερ, Στάνισιτς αντί Ζούλε και Κομάν αντί Σανέ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:40
50%-50% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
23:41
84' Σουτ του Ζάμπιτσερ, στην εξωτερική πλευρά των διχτυών η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
23:41
85' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Η ΜΠΑΓΕΡΝ!!! ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΗ!!!!!! by Αναστασία Βοσνάκη
23:43
Φάση διαρκείας, ο Γκνάμπρι είχε αρχικά δοκάρι, ο Λέβα πήρε το ριμπάουντ, χόρεψε την άμυνα της Μπαρτσελόνα και έκανε το 3-0! by Αναστασία Βοσνάκη
23:47
Δύο λεπτά επιπλέον χρόνος! by Αναστασία Βοσνάκη
23:48
90+1' Παράλληλη σέντρα-σουτ του Κομάν, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:49
Τέλος στο ματς! Μπαρτσελόνα-Μπάγερν 0-3! by Αναστασία Βοσνάκη
23:49
Η Μπάγερν Μονάχου είχε εύκολη δουλειά κόντρα στην αποκαρδιωτική Μπαρτσελόνα, επικρατώντας 3-0 στο «Καμπ Νόου» και ξεκίνησε με το δεξί στους ομίλους του Champions League. Δύο γκολ ο «killer» Λεβαντόφσκι και ένα ο Μίλερ στην άνετη νίκη των Βαυαρών, με τους Καταλανούς να μην έχουν ούτε μία καθαρή φάση σε όλο το ματς! by Αναστασία Βοσνάκη