Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Champions League.

21:00
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Λίβερπουλ με την Μίλαν, για την πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League! by Αναστασία Βοσνάκη
21:02
Αυτή θα είναι η 3η φορά που συγκρούονται οι δύο ομάδες. Οι δύο προηγούμενες ήταν στους τελικούς του Champions League: το 2005, με νικήτρια τη Λίβερπουλ στα πέναλτι (3-3 στα 120’) και το 2007 με νικήτρια τη Μίλαν (2-1). by Αναστασία Βοσνάκη
21:02
Η Μίλαν έχει κερδίσει μόνο 1 από τα 13 τελευταία παιχνίδια της κόντρα σε αγγλικές ομάδες (4 ισοπαλίες, 8 ήττες). Η νίκη της αυτή ήρθε κόντρα στην Άρσεναλ (4-0) τον Φεβρουάριο του 2012. Οι 12/13 αγώνες της διεξήχθησαν για τη φάση των «16» είτε του Champions League είτε του Europa League. by Αναστασία Βοσνάκη
21:03
Υπό τις οδηγίες του Κλοπ, η Λίβερπουλ έχει υποστεί μόλις μία ήττα στο γήπεδό της σε φάση ομίλων του Champions League (9-2-1). by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
Την ίδια ώρα διεξάγεται και το άλλο ματς του 2ου ομίλου, Ατλέτικο Μαδρίτης-Πόρτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
Οι ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
Λίβερπουλ (Γιούργκεν Κλοπ): Άλισον – Άρνολντ, Μάτιπ, Γκόμες, Ρόμπερτσον – Κεϊτά, Φαμπίνιο, Χέντερσον – Σαλάχ, Οριγκί, Ζότα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
Μίλαν (Στέφανο Πιόλι): Μενιάν – Καλάμπρια, Κγιάερ, Τομόρι, Ερναντές – Κεσί, Μπενασέρ – Σαλεμάεκερς, Ντίαζ, Λεάο – Ρέμπιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:10
21:31
21:42
Στις 22:00 έχουμε σέντρα στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
21:59
1' Ο αγώνας ξεκίνησε! by Αναστασία Βοσνάκη
22:02
2' Κόρνερ για τη Λίβερπουλ. Περνάει ανεκμετάλλευτο. Ωστόσο η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ έχει μπει δυνατά στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
22:03
4' Γύρισμα του Ρόμπερτσον στον Οριγκί, δεν βρίσκει την μπάλα η οποία καταλήγει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:05
5' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ! Σουτ ο Ζότα, η μπάλα στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:08
8' Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Μάτιπ πιάνει την κεφαλιά, αλλά μπλοκάρει ο Μενιάν. by Αναστασία Βοσνάκη
22:09
9' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!!! Ο Αλεξάντερ Άρνολντ άνοιξε το σκορ με σουτ μέσα από την περιοχή που άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:12
12' Σουτ του Σαλάχ, η μπάλα βγαίνει σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:12
Η Μίλαν δεν μπορεί να αντιδράσει. by Αναστασία Βοσνάκη
22:13
13' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:13
Σουτ του Ρόμπερτσον, η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Μπενασέρ και ο διαιτητής δείχνει την άσπρη βούλα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:14
14' Τι κάνει ο Μενιάν!! by Αναστασία Βοσνάκη
22:14
Ο τερματοφύλακας της Μίλαν πιάνει το πέναλτι του Σαλάχ και μετά την κεφαλιά του Ρόμπερτσον. by Αναστασία Βοσνάκη
22:15
15' Σουτ ο Σαλάχ, ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:16
13 τελικές η Λίβερπουλ σε 15 λεπτά! by Αναστασία Βοσνάκη
22:19
by Αναστασία Βοσνάκη
22:19
20' Κεφαλιά του Μάτιπ, μπλοκάρει ο Μενιάν. by Αναστασία Βοσνάκη
22:21
22:24
25' Έπεσαν λίγο οι ρυθμοί τώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:25
22:27
22:29
30' Ωραίο σουτ ο Σαλάχ, ο Μενιάν διώχνει. by Αναστασία Βοσνάκη
22:30
Χρεώθηκε ως αυτογκόλ στον Τομόρι το τέρμα της Λίβερπουλ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:31
32' Γύρισμα του Σαλάχ, ο Μενιάν είπε όχι. by Αναστασία Βοσνάκη
22:34
35' Φάουλ για τη Λίβερπουλ σε καλό σημείο. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:35
55%-45% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
22:37
Απίστευτα πράγματα στο γήπεδο! Έσκασε η μπάλα και αντικαταστάθηκε αμέσως με άλλη. by Αναστασία Βοσνάκη
22:41
42' ΓΚΟΟΟΟΟΛ Η ΜΙΛΑΝ! Κάθετη του Λεάο, πλασέ του Ρέμπιτς στην κίνηση και 1-1. by Αναστασία Βοσνάκη
22:43
44' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ Η ΜΙΛΑΝ!!!!! ΑΠΙΘΑΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ! Τρομερή αντεπίθεση της Μίλαν, ο Ρόμπερτσον σώζει πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή από το πλασέ του Ερναντές αλλά ο Μπραχίμ παίρνει το ριμπάουντ και σκοράρει. by Αναστασία Βοσνάκη
22:44
Εκεί που η ιταλική ομάδα πραγματικά δεν υπήρχε πουθενά και έπαιζε μόνη της η Λίβερπουλ, μέσα σε δυο λεπτά προηγείται! Αυτό είναι το ποδόσφαιρο! by Αναστασία Βοσνάκη
22:48
Τέλος πρώτου ημιχρόνου! Λίβερπουλ-Μίλαν 1-2! Ένα απίστευτο πρώτο μέρος, με τη Λίβερπουλ να προηγείται, τη Μίλαν να δείχνει ανήμπορη να αντιδράσει και ξαφνικά μέσα σε δυο λεπτά να πετυχαίνει δυο τέρματα! by Αναστασία Βοσνάκη
23:01
Σέντρα στο δεύτερο μέρος! by Αναστασία Βοσνάκη
23:03
46' Παράλληλη σέντρα του Ρέμπιτς, σκοράρει από κοντά ο Κιάερ, δεν μετράει για οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:05
49' ΓΚΟΟΟΛ Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ! Τρομερή μπαλιά ο Οριγκί, από κοντά ο Σαλάχ και 2-2! by Αναστασία Βοσνάκη
23:10
54' Η Μίλαν έχει ανεβάσει ρυθμούς. by Αναστασία Βοσνάκη
23:11
23:13
Ετοιμάζεται να μπει στο ματς ο Ζιρού! by Αναστασία Βοσνάκη
23:14
23:17
61' Σουτάρει ο Ρόμπερτσον, μπλοκάρει ο Μενιάν. by Αναστασία Βοσνάκη
23:18
62' Κίτρινη ο Ντίαζ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:19
Σαλεμάεκερς και Λεάο έξω, μέσα οι Ζιρού, Φλορέντσι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:19
Έξω ο Οριγκί, μέσα ο Μανέ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:22
66' Κακό σουτ του Μανέ, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:25
69' ΓΚΟΟΟΟΟΛ Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!! Ο Χέντερσον με ένα φοβερό σουτ κάνει το 3-2! by Αναστασία Βοσνάκη
23:27
Αλλαγές για τους reds: Έξω ο Ζότα μέσα ο Τζόουνς, έξω ο Κεϊτά μέσα ο Τιάγκο. by Αναστασία Βοσνάκη
23:28
Για τη Μίλαν έξω ο Μπενασέρ, μέσα ο Τονάλι, ο οποίος παίζει πρώτη φορά σε αγώνα Champions League. by Αναστασία Βοσνάκη
23:29
73%-27% η κατοχή στο δεύτερο μέρος by Αναστασία Βοσνάκη
23:30
74' Σουτ ο Τζόουνς, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:32
23:38
81' Πιέζει η Μίλαν. by Αναστασία Βοσνάκη
23:39
83' Μέσα ο Μαλντίνι έξω ο Ρέμπιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
23:40
Μέσα ο Τσάμπερλειν, έξω ο Σαλάχ. Έξω ο Χέντερσον μέσα ο Μίλνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:44
87' Γυριστή κεφαλιά του Κιάερ μπλόκαρε ο Άλισον. by Αναστασία Βοσνάκη
23:47
5 λεπτά ο έξτρα χρόνος! by Αναστασία Βοσνάκη
23:49
90+3' Κίτρινη στον Μίλνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
23:52
Τέλος στο ματς! Ένα απίστευτο παιχνίδι, ανατροπή στην ανατροπή η Λίβερπουλ επικράτησε 3-2 της Μίλαν στο Άνφιλντ! by Αναστασία Βοσνάκη