ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα σε ΠΑΣ Γιάννινα και Παναθηναϊκό για τη 2η αγωνιστική της Super League 1 από το control-room του sport-fm.gr.

20:10
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:10
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Παναθηναϊκό, για την 2η αγωνιστική της Super League, στους «Ζωσιμάδες». by Σπύρος Σιαμπλής
20:11
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
20:12
Όσο για εκείνη του ΠΑΣ Γιάννινα; Την απαρτίζουν οι Λοντίγκιν, Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Πίρσμαν Ντομίνγκεθ, Γκαρντάβσκι, Σνάιντερ, Καραχάλιος, Περέα και Κόντε by Σπύρος Σιαμπλής
20:14
Στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Σούλης, Παντελάκης, Οικονομόπουλος, Λιάσος, Μπρένερ, Σιόντης, Μορέιρα, Λώλης και Μιλιντσεάνου. by Σπύρος Σιαμπλής
20:15
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι : Μπρινιόλι, Αλεξανδρόπουλος, Ιωαννίδης, Μακέντα, Χατζηγιοβάνης, Σάντσες, Βιγιαφάνιες, Παλάσιος και Πούγγουρας. by Σπύρος Σιαμπλής
20:17
Ο Δημήτρης Σαραβάκος τα λέει με τον πρώην... πράσινο, Χουάν Χοσε Περέα! Εικόνα live 21968504/123016.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
«Πηγαδάκι» σε... λάτιν φόντο από Μακέντα, Παλάσιος, Βιγιαφάνιες και Σάντσες, πριν την σέντρα... Εικόνα live 21968504/20958.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:22
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Ιωάννης Παπαδόπουλος από τον Σύνδεσμο Μακεδονίας, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Αθανάσιος Τζήλος του Συνδέσμου Λάρισας. by Σπύρος Σιαμπλής
20:25
Αξίζει να υπενθυμίσουμε ότι οι Ηπειρώτες αποτελούν τον...κακό δαίμονα του Παναθηναϊκού την χρονιά που διανύουμε... Συγκεκριμένα, το «τριφύλλι» αντιμετώπισε τρεις φορές τον ΠΑΣ Γιάννινα μέσα στο 2021, μια για το πρωτάθλημα και άλλες δύο στο Κύπελλο, χάνοντας και στα τρία ματς! by Σπύρος Σιαμπλής
20:27
Οι δύο ομάδες βγαίνουν στο γήπεδο, ξεχωριστά φυσικα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:27
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
20:28
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
20:28
Όρκος τιμής για την νίκη από πλευράς παικτών του Παναθηναϊκού, αλλά και του ΠΑΣ... by Σπύρος Σιαμπλής
20:29
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον ΠΑΣ Γιάννινα στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:31
2' Πρώτη φάση για τον ΠΑΣ, με το γέμισμα του Σάλιακα από δεξιά και την κεφαλιά-διώξιμο σε κόρνερ από τον Βέλεθ στο δεύτερο δοκάρι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:32
3' Νέα καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, μετά την εκτέλεση του κόρνερ, με τον Πίρσμαν να σουτάρει ανενόχλητος και τον Σάρλια να βάζει την προβολή διώχνοντας ξανά σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:33
3' Περνάει ανεκμετάλλευτο και το δεύτερο κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:35
5' Γκολ! 1-0 ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγείται νωρίς-νωρίς με το ωραίο «σπάσιμο» της μπάλας από τον Περέα και την... βολίδα του επερχόμενου Γκαρντάβσκι, από το ύψος της μεγάλης περιοχής, που βρίσκει και το οριζόντιο δοκάρι.
by Σπύρος Σιαμπλής
20:38
7' Ωραίο γυριστό σουτ του Καρλίτος, μετά από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα ωστόσο περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
14' Προσπάθεια του Βιτάλ από αριστερά, κόβεται από τον Σάλιακα, ενώ ο Περέα κερδίζει φάουλ στην συνέχεια. by Σπύρος Σιαμπλής
20:48
18' Σουτ του Αϊτόρ, εκτός περιοχής, με φάλτσο, μπλοκάρει εύκολα ο Λοντίγκιν. by Σπύρος Σιαμπλής
20:48
Ένα... κουβάρι οι παίκτες του ΠΑΣ, πανηγυρίζουν το 1-0! Εικόνα live 21968504/23313.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:51
22' Κίτρινη κάρτα στον Σάρλια, για φάουλ στον Σνάιντερ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:52
23' Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Πίρσμαν, η μπάλα στο τείχος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:57
27' Δυνατό μαρκάρισμα του Εραμούσπε στον Μαουρίσιο, δεν δίνεται φάουλ, ο δεύτερος πέφτει στο έδαφος αλλά σηκώνεται τελικά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:58
29' Αντεπίθεση του ΠΑΟ από δεξιά, γέμισμα του Κώτσιρα, η μπάλα καταλήγει κόρνερ από παρέμβαση του Εραμούσπε. by Σπύρος Σιαμπλής
20:59
30' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Λούντκβιστ, κεφαλιά του Σάρλια, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
32' Σέντρα του Περέα από δεξιά, διώχνει σε κόρνερ ο Σάρλια. by Σπύρος Σιαμπλής
21:03
34' Νέο κόρνερ από τα δεξιά, για τους φιλοξενούμενους, περνάει κι αυτό ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:07
37' Κίτρινη κάρτα στον Κόντε, για φάουλ πάνω στον Βέλεθ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:08
39' Καλή φάση μετά από... ώρα, με τον Περέα να ξεφεύγει του Σάρλια, να σεντράρει από δεξιά, αλλά τον Κόντε να μην μπορεί να κάνει την προβολή. by Σπύρος Σιαμπλής
21:11
40' Με δέκα συνεχίζει ο ΠΑΣ λόγω του τραυματισμού του Κόντε, που είναι εκτός γηπέδου. by Σπύρος Σιαμπλής
21:12
42' Σπουδαία ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να ισοφαρίσει, με τον Χουάνκαρ να σεντράρει από αριστερά, τον Αϊτόρ να κάνει το σουτ, αλλά την μπάλα να περνάει λίγο άουτ!
21:12
42' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ με τον Μορέιρα να αντικαθιστά τον τραυματία Κόντε.. by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
45' Ο Μορέιρα σεντράρει από αριστερά, ο Περέα κάνει μεν την προβολή, αλλά όχι όπως θα ήθελε και η μπάλα περνάει άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
21:15
45' Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:17
45'+3' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από την προσπάθεια του Κώτσιρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:17
45'+3' Κεφαλιά του Σάρλια στην εξέλιξη της φάσης, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:18
45'+4' Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τον ΠΑΣ να προηγείται του Παναθηναϊκού με 1-0. by Σπύρος Σιαμπλής
21:35
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν στην επανάληψη οι δύο ομάδες. by Σπύρος Σιαμπλής
21:35
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:39
49' Ωραία σέντρα του Κώτσιρα, από δεξιά, βγήκε και μάζεψε την μπάλα ο Λοντίγκιν. by Σπύρος Σιαμπλής
21:40
Αναγκαστική αλλαγή έγινε ο Κόντε, όπως προαναφέραμε, καθώς αποχώρησε με πρόβλημα στον μηνίσκο και θα κάνει μαγνητική...
21:42
51' Κόρνερ για το «τριφύλλι» από αριστερά, διώχνει ο Κάργας, ενώ στην εξέλιξη της φάσης μπλοκάρει ο Λοντίγκιν.. by Σπύρος Σιαμπλής
21:43
53' Μακρινό σουτ του Περέα, περνάει άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:44
54' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λούντκβιστ και την μπάλα περνάει λίγο δίπλα από το τέρμα του Λοντίγκιν!
21:46
56' Αλλαγή για τον ΠΑΟ. Ιωαννίδης αντί του Λούντκβιστ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:47
57' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από δεξιά, με τους παίκτες του να διαμαρτύρονται για χέρι-πέναλτι του Πίρσμαν. by Σπύρος Σιαμπλής
21:48
58' Δεύτερο διαδοχικό κόρνερ, αυτή την φορα από την απέναντι πλευρά, περνάει κι αυτός χωρίς αντίκρυσμα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:49
59' Πέναλτι για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Πίρσμαν μπαίνει από τα αριστερά, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Αϊτόρ, ο Παπαδόπουλος καταλογίζει την παράβαση και περιμένει το VAR. by Σπύρος Σιαμπλής
21:50
Ο Παπαδόπουλος πηγαίνει να δει την φάση σε on field review που κιτρινίζει στην... διαδρομή τους Καρλίτος-Λοντίγκιν! by Σπύρος Σιαμπλής
21:52
Ο Παπαδόπουλος δείχνει τελικά να συνεχιστεί το παιχνίδι, θεωρώντας ότι η παράβαση έγινε από το χέρι στήριξης του Αϊτόρ!
21:53
63' Αντεπίθεση του ΠΑΣ με τον Περέα, που σουτάρει από θέση μέσα δεξιά, αλλά ο Διούδης διώχνει με γροθιές. by Σπύρος Σιαμπλής
21:59
67' Γέμισμα του Βιτάλ, απομακρύνει την μπάλα με κεφάλια ο Πίρσμαν. by Σπύρος Σιαμπλής
22:00
70' Διπλή αλλαγή οι φιλοξενούμενοι. Μαουρίσιο και Αϊτόρ έξω, Βιγιαφάνιες και Παλάσιος μέσα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:01
70' Ενώ για τον ΠΑΣ βγαίνει ο Καραχάλιος και περνάει στη θέση του ο Σιόντης. by Σπύρος Σιαμπλής
22:01
72' Ο Βιγιαφάνιες εκτελεί κόρνερ από τα αριστερά, ο Πίρσμαν διώχνει. by Σπύρος Σιαμπλής
22:05
75' Κόρνερ για τον ΠΑΣ, μετά την ασυνεννοησία Διούδη και Βέλεθ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:06
Ανεκμετάλλευτο πέρασε για τους γηπεδούχους... by Σπύρος Σιαμπλής
22:07
Τελευταίο τέταρτο στο ματς, παραμένει το 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα κόντρα στον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
22:08
78' Ωραία συνεργασία Παλάσιος-Βιτάλ, ο δεύτερος κάνει αδύναμο διαγώνιο τελείωμα και ο Λοντίγκιν μπλοκάρει εύκολα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:09
79' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Χατζηγιοβάνης αντί Βιτάλ και Μακέντα αντί Καρλίτος. by Σπύρος Σιαμπλής
22:09
80' Κάρτα στον Γκαρντάβσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:14
84' Κάρτα στον Σάλιακα τώρα... by Σπύρος Σιαμπλής
22:15
85' Καλή σέντρα του Χατζηγιοβάνη, ο Κάργας διώχνει με κεφαλιά, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και περνάει κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:16
86' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Μιλιντσεάνου αντί Μορέιρα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:20
90' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Σέντρα του Χατζηγιοβάνη, ο Μακέντα δεν πιάνει καλά την κεφαλιά από καλή θέση και δεν μπορεί να απειλήσει. by Σπύρος Σιαμπλής
22:20
Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
22:22
Πέρασαν τα δύο, άλλα τέσσερα... Να δούμε αν ο ΠΑΣ θα κρατήσει το υπέρ του αποτέλεσμα ή αν μπορεί ο Παναθηναϊκός να πάρει κάτι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:24
Δύο λεπτά ακόμη στους Ζωσιμάδες, παραμένει το 1-0. by Σπύρος Σιαμπλής
22:26
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε 1-0 του Παναθηναϊκού χάρη στο φοβερό γκολ του Γκαρντάβσκι! Δύο στα δύο για τον τρομερό ΠΑΣ και μάλιστα απέναντι σε ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκό, με τους πράσινους να μένουν στους τρεις βαθμούς μετά τη νίκη με 4-0 επί του Απόλλωνα Σμύρνης στην πρεμιέρα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:27
Μείνετε συντονισμένοι, ακολουθεί η ανάλυση του ματς και εκτενές ρεπορτάζ. Καλή συνέχεια! by Σπύρος Σιαμπλής