ΑΕΚ-Λαμία

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στην ΑΕΚ και τη Λαμία για την 3η αγωνιστική της Super League 1  από το control-room του sport-fm.gr.

19:50
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα της ΑΕΚ με τη Λαμία για την τρίτη αγωνιστική της Super League (20:30). by www.sport-fm.gr
19:51
Η «Ένωση» προέρχεται από το 3-3 με τον ΟΦΗ, σε ένα ματς που ως το 78' προηγείτο με 0-3. Η Λαμία υπέστη τη δεύτερη ήττα της στο πρωτάθλημα με το ίδιο σκορ, 2-1 από τον Ολυμπιακό, κάνοντας πάντως ενθαρρυντική εμφάνιση. by www.sport-fm.gr
19:52
Χωρίς εκπλήξεις οι επιλογές του Βλάνταν Μιλόγεβιτς για την ενδεκάδα. Ο Ντάρκο Γέβτιτς θα παίξει για πρώτη φορά βασικός, ενώ στον πάγκο θα είναι ο Πέτρος Μάνταλος. by www.sport-fm.gr
19:52
Σε διάταξη 4-2-3-1 η ενδεκάδα της «Ένωσης» είναι η εξής: Στάνκοβιτς, Μισελέν, Χατζισαφί, Τζαβέλλας, Βράνιες, Λε Ταλέκ, Σιμάνσκι, Άμραμπατ, Τσούμπερ, Γέβτιτς και Αραούχο. by www.sport-fm.gr
19:52
Στον πάγκο οι Τσιντώτας, Μιτάι, Μπακάκης, Σβάρνας, Μήτογλου, Σάκχοφ, Ανσαριφάρντ, Τάνκοβιτς. by www.sport-fm.gr
19:54
Πανό από την Original για τον Στέλιο Σεραφείδη που πήρε εξιτήριο από το «Υγεία». «Και δεν φοβάται η ΑΕΚ κανέναν, όσο υπάρχουν Ενωσίτες σαν εσένα». by www.sport-fm.gr
19:55
Εκτός αποστολής είναι για την ΑΕΚ ο τιμωρημένος Λιβάι Γκαρσία και οι ανέτοιμοι Σιμόες, Γαλανόπουλος και Μοχαμάντι. by www.sport-fm.gr
19:55
Για τη Λαμία, εκτός αποστολής είναι οι άλλοτε κιτρινόμαυροι Γκέντσογλου και Τζανετόπουλος, όπως και ο Σκόνδρας. by www.sport-fm.gr
20:02
Η ενδεκάδα της Λαμίας: Γκαραβέλης, Μαζουλουξής, Αντέτζο, Βύντρα, Σαραμαντάς, Τζανδάρης, Νούνιες, Ελευθεριάδης, Μανούσος, Μανουσάκης, Ρόμανιτς. by www.sport-fm.gr
20:04
Στον πάγκο οι: Σαράνοφ, Προβυδάκης, Μαρτίνεθ, Γκόλεμιτς, Ντελ Πίνο, Τσούκαλος, Καραμάνος, Βλαχομήτρος, Τρούμπουλος. by www.sport-fm.gr
20:23
Απίστευτος ο Στέλιος Σεραφείδης. Λίγες ώρες αφότου πήρε εξιτήριο από το «Υγεία», πήγε στο ΟΑΚΑ για να δει την αγαπημένη του ομάδα. by www.sport-fm.gr
20:25
Διαιτητής: Ζαμπάλας Βοηθοί: Δημητριάδης, Τζιουβάρας 4ος διαιτητής: Τσέτσιλας VAR: Σιδηρόπουλος (Κωνσταντίνου) by www.sport-fm.gr
20:25
Στους 23 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία στο ΟΑΚΑ. Αρκετός κόσμος στο γήπεδο, πάνω από 15.000. by www.sport-fm.gr
20:27
Ο Στέλιος Σεραφείδης παίρνει θέση σε μια καρέκλα κοντά στον αγωνιστικό χώρο. by www.sport-fm.gr
20:29
Βράνιες και Βύντρα, οι δύο αρχηγοί, στο κέντρο του γηπέδου. Όλα έτοιμα για να αρχίσει ο αγώνας. by www.sport-fm.gr
20:30
20:33
3' Άσχημη πτώση του Άμραμπατ, χτύπησε και από το γόνατο αντιπάλου. Δεν έχει κάτι σοβαρό, σηκώνεται και συνεχίζει. by www.sport-fm.gr
20:34
20:36
6' Καλή στιγμή για τη Λαμία. Ο Ρόμανιτς από τη γωνία της περιοχής και αριστερά, έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε περίπου δύο μέτρα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Στάνκοβιτς. by www.sport-fm.gr
20:37
8' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Από το γύρισμα του Αραούχο ο Σιμάνσκι έκανε το σουτ λίγο μέσα από την περιοχή, αλλά ο Βύντρα έβαλε την κόντρα και παραχώρησε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
20:38
9' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Από την κεφαλιά του Τζαβέλλα στο καλοχτυπημένο κόρνερ του Γέβτιτς, ο Γκαραβέλης αποκρούει με διπλή προσπάθεια. by www.sport-fm.gr
20:43
14' Καλή φάση για την ΑΕΚ. Σέντρα του Άμραμπατ από δεξιά, ο Αραούχο γίνεται αποδέκτης αλλά γλιστρά και χάνει την ισορροπία του. by www.sport-fm.gr
20:45
Ο Στέλιος Σεραφείδης λίγες ώρες μετά το εξιτήριο από το «Υγεία» πήγε στο ΟΑΚΑ Εικόνα live 21968545/20477.jpg by www.sport-fm.gr
20:46
20:47
20:48
18' Η ΑΕΚ έχει την υπεροχή αλλά δεν έχει τόσο μεγάλη κατοχή μέχρι τώρα. Η Λαμία στέκεται αρκετά καλά και έχει περιορίσει στο ελάχιστο την πίεση που δέχεται η άμυνά της. by www.sport-fm.gr
20:48
20:49
20:50
20' Επικίνδυνη στιγμή! Ο Αραούχο έκανε την κάθετη στον Τσούμπερ, που όμως άνοιξε το κοντρόλ και τον πρόλαβε ο Γκαραβέλης. Ο Ελβετός δεν έχει φανεί μέχρι τώρα πολύ. by www.sport-fm.gr
20:50
20:52
22' Ο Αραούχο χρεώνεται επιθετικό φάουλ σε διεκδίκηση μιας μπαλιάς του Γέβτιτς. by www.sport-fm.gr
20:53
Στις εξέδρες αρκετοί γνωστοί φίλοι της ΑΕΚ. Ο Νίκος Χαρδαλιάς, ο Πάνος Κιάμος, ο Γρηγόρης Γκουντάρας, μεταξύ αυτών. by www.sport-fm.gr
20:54
20:54
24' Εξαγριωμένοι οι φίλοι της ΑΕΚ με ένα σφύριγμα για φάουλ σε βάρος του Αραούχο στο κέντρο. Είναι τα... κατάλοιπα της διαιτησίας που είχε η ΑΕΚ απέναντι στον ΟΦΗ. by www.sport-fm.gr
20:55
20:57
28' Ο Αραούχο κερδίζει τις κόντρες, αλλά το γύρισμα που κάνει είναι μακριά από τον Άμραμπατ. by www.sport-fm.gr
21:00
21:01
31' Πολύ καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Τσούμπερ έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, αλλά το απευθείας σουτ του Σιμάνσκι από το ύψος της περιοχής ήταν πολύ κακό κι έφυγε πολλά μέτρα άουτ. by www.sport-fm.gr
21:04
34' Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ. Ο Σιμάνσκι βγάζει την κάθετη στον Αραούχο, που βγαίνει πλάγια απέναντι στον Σαράνοφ και επιχειρεί με ραμπόνα να σκοράρει, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
21:05
21:06
21:07
37' Η εκτέλεση του φάουλ του Τσούμπερ καταλήγει εύκολα στην αγκαλιά του Γκαραβέλη. by www.sport-fm.gr
21:08
38' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία, αλλά... ως μη γενόμενη. Ο Μανούσος ήταν καθαρά οφσάιντ. Ο βοηθός άφησε τη φάση και μετά την κατάληξή της σήκωσε το σημαιάκι. by www.sport-fm.gr
21:09
39' Φάουλ του Τζανδάρη στον Άμραμπατ σε διεκδίκηση για κεφαλιά. Φλερτάρει με τη δεύτερη κίτρινη ο μέσος της Λαμίας. by www.sport-fm.gr
21:15
21:16
21:16
21:17
Η ΑΕΚ έχει την υπεροχή, αλλά δυσκολεύεται να ασκήσει πίεση μακράς διάρκειας στην εστία της Λαμίας, που στέκεται πολύ καλά. Οι γηπεδούχοι είχαν 2-3 καλές στιγμές, αλλά θα χρειαστεί να διορθώσουν αρκετά για να φτάσουν στη νίκη. by www.sport-fm.gr
21:18
21:32
46' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Άμραμπατ είχε ενοχλήσεις στο δικέφαλο και ο Τάνκοβιτς μπαίνει στη θέση του. by www.sport-fm.gr
21:33
21:34
Αναγκαστική αλλαγή ο Άμραμπατ, με ενοχλήσεις στον δικέφαλο. Στη θέση του ο Τάνκοβιτς. by www.sport-fm.gr
21:38
21:39
21:40
51' Καλή στιγμή για Λαμία! Κακή αντίδραση από την άμυνα της ΑΕΚ στο κόρνερ του Ελευθεριάδη, ο Μανουσάκης από καλή θέση απειλεί. by www.sport-fm.gr
21:41
52' Πτώση του Τάνκοβιτς μέσα στην περιοχή, δεν δίνει τίποτα ο Ζαμπαλάς. Έπεισε μάλλον εύκολα ο Σουηδός. by www.sport-fm.gr
21:44
55' Μεγάλη φάση για τη Λαμία! Σωτήριο τάκλιν του Χατζισαφί πάνω στον Ελευθεριάδη που είχε βγει τετ-α-τετ με τον Στάνκοβιτς. by www.sport-fm.gr
21:44
21:45
21:48
59' Μετά από κόρνερ του Γέβτιτς, βολέ του Τσούμπερ από δύσκολη γωνία, η μπάλα ψηλά άουτ. by www.sport-fm.gr
21:51
63' Καλή στιγμή για τη Λαμία. Σουτ του Τζανδάρη έξω από την περιοχή, ο Στάνκοβιτς διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
21:53
63' Αλλαγές για την ΑΕΚ. Έξω Γέβτιτς και Σιμάνσκι, μέσα Ανσαριφάρντ και Σάκχοφ. by www.sport-fm.gr
21:54
65' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Έξω ο Μανούσος και μέσα ο Καραμάνος, Έξω κι ο Μανουσάκης, μέσα ο Ταϊρόν. by www.sport-fm.gr
21:55
21:55
21:56
Λύτρωση για την ΑΕΚ. Κάθετη του Χατζισαφί, η μπάλα από τα πόδια του Τάνκοβιτς καταλήγει στον Αραούχο κι αυτός με δυνατό σουτ από κοντά ανοίγει το σκορ. by www.sport-fm.gr
21:58
22:00
22:00
Ο Ελευθεριάδης δεν μπορεί να συνεχίσει. Έχει ενοχλήσεις και ζητεί αλλαγή. Θα πάρει τη θέση του σε λίγο ο Βλαχομήτρος. by www.sport-fm.gr
22:01
22:01
22:02
22:03
22:05
77' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Ανσαριφάρντ καθυστέρησε αρκετά, όταν έδωσε στον Μάνταλο, εκείνος προσπάθησε με το εξωτερικό φάλτσο να σκοράρει, αλλά μπλόκαρε ο Γκαραβέλης σταθερά. by www.sport-fm.gr
22:07
22:08
79' Ο Ρόμανιτς χάνει τεράστια ευκαιρία για το 1-1! Βγαίνει τετ-α-τετ, αλλά πλασάρει άουτ. Ο βοηθός σηκώνει τη σημαία, αλλά από το ριπλέι φαίνεται να καλύπτεται. by www.sport-fm.gr
22:08
22:12
83' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Γύρισμα του Μάνταλου από τα αριστερά, ο Τάνκοβιτς κόβεται σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
22:13
84' Πολύ καλή φάση για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος μπαίνει στην περιοχή, κάνει το διαγώνιο σουτ, αλλά ο Γκαραβέλης τον σταματά. by www.sport-fm.gr
22:14
85' Η Λαμία ζητά πέναλτι σε πτώση του Καραμάνου από κόντρα με τον Σάκχοφ. Στην αντεπίθεση η ΑΕΚ φτάνει κοντά στο γκολ με τον Μάνταλο, που όμως τον σταματά ο Γκαραβέλης και πάλι. by www.sport-fm.gr
22:14
Φωνάζει ο πάγκος της Λαμίας για πέναλτι. Κίτρινη κάρτα στον Τσούκαλο, που ήταν στον πάγκο. by www.sport-fm.gr
22:15
22:17
22:18
89' Δοκάρι με τον Λε Ταλέκ για την ΑΕΚ. Μετά από κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι, δεν μπόρεσε από κοντά να σκοράρει. by www.sport-fm.gr
22:19
22:19
22:23
22:23
Το γκολ του Σέρχιο Αραούχο στο 67' λύτρωσε την επιπόλαια ΑΕΚ. Η Λαμία στάθηκε πολύ καλά, απείλησε σε αρκετές περιπτώσεις και φωνάζει για ένα πέναλτι στο 85'. by www.sport-fm.gr