Άρης-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Άρη και τον Παναθηναϊκό για την 3η αγωνιστική της Super League 1  από το control-room του sport-fm.gr.

20:09
20:09
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Άρη και τον Παναθηναϊκό από το «Κλ. Βικελίδης» by www.sport-fm.gr
20:10
20:11
Ο Άρης είναι στο -5 έχοντας μόλις μία ισοπαλία, αυτή στην πρεμιέρα κόντρα στον ΟΦΗ, ενώ ακόμα δεν έχει σκοράρει by www.sport-fm.gr
20:12
Από την άλλη πλευρά, ο Παναθηναϊκός έχει μία νίκη, αυτή στην πρεμιέρα επί του Απόλλωνα Σμύρνης (4-0) στη Λεωφόρο, ενώ προέρχεται από κακή εμφάνιση και ήττα κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα στους «Ζωσιμάδες» by www.sport-fm.gr
20:13
20:14
Άρης (4-2-3-1): Κουέστα - Σούντγκρεν, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Γκάνεα - Τζέγκο, Σάσα - Μαντσίνι, Μπερτόλιο, Γκάμα - Καμαρά by www.sport-fm.gr
20:16
Παναθηναϊκός: Διούδης - Κώτσιρας, Βέλεθ, Πούγγουρας, Χουάνκαρ - Ρούμπεν Πέρεθ, Αλεξανδρόπουλος - Χατζηγιοβάνης, Βιγιαφάνιες, Βιτάλ - Ιωαννίδης. by www.sport-fm.gr
20:19
Καλησπέρα και από εμένα. Πέντε αλλαγές αυτή την φορά από τον Ιβάν Γιοβάνοβιτς, σε μια προσπάθεια να... φρεσκάρει την 11άδα του και να επανέλθει ο Παναθηναϊκός στις νίκες, όχι όμως και αλλαγή συστήματος, λογικά, με το 4-2-3-1 να παραμένει... by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
Ο νυν Γενικός Διευθυντής της ΠΑΕ Άρης και πρώην της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, Αγησίλαος Τουμαζάτος, τα λέει με παλιούς γνώριμους... Εικόνα live 21968546/20182.jpg by www.sport-fm.gr
20:26
Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου Α' βοηθός: Πετρόπουλος, Β' βοηθός: Απτόσογλου, 4ος Τσακαλίδης VAR: Διαμαντόπουλος, AVAR: Μπούξμπαουμ by www.sport-fm.gr
20:27
Στον πάγκο του Άρη: Ντένις, Εντιαγέ, Ιτούρμπε, Σάκιτς, Ματέο Γκαρσία, Δεληζήσης, Μπεναλουάν, Μάνος by www.sport-fm.gr
20:28
20:29
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού: Μπρινιόλι, Καρλίτος, Μακέντα, Σάντσες, Λούντκβιστ, Αϊτόρ, Σάρλια, Παλάσιος, Μαουρίτσιο by www.sport-fm.gr
20:31
20:34
20:36
20:37
7' Συνεχόμενες στατικές φάσεις για τον Άρη. Καλή η αμυντική συμπεριφορά των φιλοξενούμενων by www.sport-fm.gr
20:40
10' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ! 1-0 ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΜΑΡΑ! Από το ελεύθερο του Διούδη οι παίκτες του Άρη πήραν την πρώτη κεφαλιά, ο Καμαρά έβγαλε την κάθετη για τον Μπερτόγλιο και αυτός έκανε στη συνέχεια την παράλληλη πάσα για τον Γάλλο που σε κενή εστία δεν είχε πρόβλημα να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
20:44
Όπως και στα Γιάννενα, έτσι και σήμερα ο Παναθηναϊκός αιφνιδιάζεται αντί να αιφνιδιάσει, δεχόμενος ένα γρήγορο τέρμα, στην πρώτη φάση στα καρέ του, εν προκειμένω δε από βολέ του Διούδη και την μπάλα να είναι στο κέντρο! Για να δούμε αν αυτή την φορά οι «πράσινοι» θα καταφέρουν να μην έχουν την ίδια τύχη, όπως στους «Ζωσιμάδες» by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
15' Προσπαθεί να αντιδράσει ο Παναθηναϊκός, αλλά μέχρι τώρα ο Άρης υπερτερεί στις μονομαχίες και μπαίνει πιο δυνατά σε αυτό το κομμάτι του παιχνιδιού. by www.sport-fm.gr
20:49
18' Διαμαρτύρεται για πέναλτι ο Άρης. Όντως υπάρχει χέρι (αγκώνας) του Πούγγουρα, αλλά σε καμία περίπτωση πέναλτι, αφού ο κεντρικός αμυντικός του Παναθηναϊκού έχει τα χέρια διπλωμένα πίσω από την πλάτη του. Κανονικά συνεχίζεται το παιχνίδι. by www.sport-fm.gr
20:55
23' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό! Ο Χατζηγιοβάνης έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Ιωαννίδης έκανε πανέξυπνη κίνηση ανάμεσα στα δύο αντίπαλα στόπερ, αλλά η μπάλα από το πλασέ του πέρασε πάνω από την εστία που υπερασπίζεται ο Κουέστα. by www.sport-fm.gr
20:55
25' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Εκτέλεση φάουλ του Χατζηγιοβάνη, ο Ιωαννίδης πιο ψηλά από όλους πιάνει μια πολύ καλή κεφαλιά, αλλά ο Κουέστα απέκρουσε σε κόρνερ by www.sport-fm.gr
20:56
Ανεκμετάλλευτη η στατική φάση από τους «πράσινους», αφού ο Βέλεθ έκανε φάουλ by www.sport-fm.gr
20:57
Το γκολ που χωρίζει τις δύο ομάδες
21:00
Όσες φάσεις δεν έφτιαξε σε όλο το ματς έως τώρα, τις έκανε μέσα σε ένα... δίλεπτο ο Παναθηναϊκός, με πρωταγωνιστές τους Χατζηγιοβάνη-Ιωαννίδη, για να βγάλει έστω αντίδραση. Ωραία τα χτυπήματα του πρώτου, εξίσου καλά και τα τελειώματα του δεύτερου, αλλά το γκολ που θα επανέφερε τις ισορροπίες δεν ήρθε... by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
21:01
21:02
21:02
21:03
21:05
34' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά και εκτός περιοχής του Άρη. Αρκετός κόσμος στο... κουτί by www.sport-fm.gr
21:06
Κακή εκτέλεση του Χατζηγιοβάνη, ακόμα χειρότερη απομάκρυνση του Σάσα σε κόρνερ. Κι αυτό ανεκμετάλλευτο για τους «πράσινους» by www.sport-fm.gr
21:08
Στο έδαφος ο Χουάνκαρ με πρόβλημα τραυματισμού, από άτσαλο μαρκάρισμα του Μπερτόγλιο by www.sport-fm.gr
21:10
21:11
21:15
44' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Κουέστα να μπλοκάρει το μακρινό σουτ. Ο Χατζηγιοβάνης ήταν για λίγο στο έδαφος, αφού ο Κουέστα έπεσε δυναμικά πάνω του. by www.sport-fm.gr
21:17
Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Άρης-Παναθηναϊκός 1-0 με το γκολ του Καμαρά από το 10' by www.sport-fm.gr
21:19
Ο Άρης εκμεταλλεύθηκε την πρώτη του καλή στιγμή στο ματς και πήρε το προβάδισμα. Ο Παναθηναϊκός συνήλθε σχετικά άμεσα, έχασε δύο καλές στιγμές με τον Ιωαννίδη και στο τελευταίο δεκάλεπτο έφερε αρκετή πίεση στα καρέ των γηπεδούχων. Δύο οι τελικές του Άρη, τρεις για τον Παναθηναϊκό. by www.sport-fm.gr
21:30
Μοιρασμένο το παιχνίδι το «Κλεάνθης Βικελίδης», βάσει στατιστικών, σε αντίθεση με τον ΠΑΣ το Σάββατο, σήμερα ο Παναθηναϊκός έχει κάνει φάσεις για γκολ αλλά, όπως και η ομάδα των Ιωαννίνων, έτσι και ο Άρης είναι αυτός που πάει στα αποδυτήρια προηγούμενος! Θέμα, το ότι έφαγε ξανά ένα «κρύο» γκολ, θέμα και το πως θα επιστρέψει στο σκοράρισμα... by Σπύρος Σιαμπλής
21:34
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Άρη στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:39
50' Καλή ευκαιρία για τον Άρη, με το πολύ ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Μαντσίνι έξω από την περιοχή, να περνάει ελάχιστα άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:44
55' Κλέβει αρκετές μπάλες στο κέντρο ο Παναθηναϊκός, αλλά δεν βρίσκει ουσία έξω από την περιοχή του Άρη by www.sport-fm.gr
21:47
59' Φάουλ του Βέλεθ στον Καμαρά, που θα φέρει κόσμο στην περιοχή του Παναθηναϊκού by www.sport-fm.gr
21:49
59' Καλή στιγμή για τον Άρη! Ο Εντιαγέ έκανε την κεφαλιά και την ακούμπησε ο Διούδης, με την μπάλα να βγαίνει εκτός. Άουτ, καθώς ο Παπαπέτρου δεν είδε την παρέμβαση του Έλληνα γκολκίπερ. by www.sport-fm.gr
21:49
21:50
61' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μέσα οι Μαουρίτσιο και Παλάσιος, εκτός οι Αλεξανδρόπουλος και Βιγιαφάνιες by www.sport-fm.gr
21:51
21:52
Σαφώς πιο επιθετικογενές πλέον το «τριφύλλι», με τον Βιτάλ να περνάει σε ρόλο δεκαριού και τον Παλάσιος να παίζει ως αριστερό εξτρέμ, ενώ ο Μαουρίσιο παίρνει την θέση του Αλεξανδρόπουλυο στον άξονα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:54
21:54
Έξι τελικές ο Άρης, ο Παναθηναϊκός έχει μείνει στις τρεις του πρώτου ημιχρόνου by www.sport-fm.gr
21:56
21:57
68' Πιο επικίνδυνος ο Άρης στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς κλέβει μπάλες και επιπρόσθετα βρίσκει χώρους στην πιο ανοιχτή άμυνα του Παναθηναϊκού by www.sport-fm.gr
21:58
69' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ιωαννίδης κατάφερε να βγει μπροστά από τον Πράβετς που με λανθασμένο τρόπο θέλησε να καλύψει την μπάλα, αλλά το πλασέ του εξουδετέρωσε ο Κουέστα που έκανε την έξοδο by www.sport-fm.gr
22:00
22:01
22:02
73' Σύγχυση στα καρέ του Άρη, η φάση τελειώνει με τον Κουέστα να μπλοκάρει ψηλά την μπάλα by www.sport-fm.gr
22:04
76' Καλή στιγμή για τον Παναθηναίκό. Κεφαλιά του Ιωαννίδη, με δυσκολία μπλόκαρε ο Κουέστα. by www.sport-fm.gr
22:05
22:09
80' Παίρνει μια πρωτοβουλία ο Καρλίτος, αλλά η μπαλιά του για τον Ιωαννίδη δεν ήταν η κατάλληλη by www.sport-fm.gr
22:10
82' Αλλαγή για τον Άρη. Εκτός ο Μαντσίνι (που παίρνει και κίτρινη για καθυστέρηση), μέσα ο Ιτούρμπε by www.sport-fm.gr
22:14
Ένταση στο ματς. Ο Καμαρά έκανε σκληρό φάουλ στον Χουάνκαρ, οι δυο τους είχαν μια κοκορομαχία και ο Πέρεθ μπήκε στο συμβάν ακουμπώντας το κεφάλι του στο κεφάλι του επιθετικού του Άρη. by www.sport-fm.gr
22:14
22:15
87' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ιωαννίδης και Πούγγουρας εκτός, Μακέντα και Λούντγκβιστ στο ματς. Όλα για όλα για τους «πράσινους». by www.sport-fm.gr
22:19
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων. 91' Αλλαγή για τον Άρη. Μέσα ο Ματίγια, εκτός ο Σάσα. by www.sport-fm.gr
22:21
22:24
22:25
Ο Άρης επικρατεί 1-0 του Παναθηναϊκού, με το γκολ του Καμαρά από το 10' της αναμέτρησης. by www.sport-fm.gr
22:25
Μείνετε συντονισμένοι στο sport-fm.gr για την περιγραφή του αγώνα και το ρεπορτάζ από το «Κλ. Βικελίδης» by www.sport-fm.gr