Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον ΠΑΟΚ για την 3η αγωνιστική της Super League 1  από το control-room του sport-fm.gr.

17:50
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ για την 3η (εμβόλιμη) αγωνιστική της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
17:53
Το παιχνίδι θα διεξαχθεί στο γήπεδο του Παναιτωλικού και θα αρχίσει στις 18:15. Τηλεοπτικά θα μεταδοθεί από το Cosmote Sport 2 HD, ενώ ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Μπάμπη Τσιρώνη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:54
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από το σπουδαίο «διπλό» (1-2) στο Περιστέρι επί του Ατρομήτου, φτάνοντας έτσι τους τέσσερις βαθμούς (είχε προηγηθεί το εντός έδρας 0-0 με τον Αστέρα Τρίπολης). by Μανώλης Μουσουράκης
17:57
Νίκη και για τον ΠΑΟΚ (1-0 τον Αστέρα στην Τρίπολη) την προηγούμενη αγωνιστική, η πρώτη στο φετινό πρωτάθλημα. Προηγουμένως είχε υποστεί την ήττα-σοκ (0-1) από τον ΠΑΣ Γιάννινα στην Τούμπα. Ακολουθεί το εντός έδρας ντέρμπι με την ΑΕΚ την προσεχή Κυριακή (26/9, 20:30). Ο Παναιτωλικός θα φιλοξενηθεί την ίδια μέρα από τη Λαμία (26/9, 18:15). by Μανώλης Μουσουράκης
17:59
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
18:02
Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ροντρίγκεζ - Λούι, Κορνέλιους, Βργκοτς, Χουχούμης - Φλόρες, Τσιγγάρας - Ντουάρτε, Ντίας, Μόρσεϊ - Βέργος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:05
Τέσσερις αλλαγές σε σχέση με το προηγούμενο ματς για τους γηπεδούχους. Συγκεκριμένα, οι Βργκοτς, Τσιγγάρας, Ντουάρτε και Βέργος θα αντικαταστήσουν τους Μαλή, Βαρόνε, Μεντόσα και Καρέλη. by Μανώλης Μουσουράκης
18:05
ΠΑΟΚ (Ρασβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης – Τέιλορ, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ – Σβαμπ, Κούρτιτς – Μουργκ, Αουγκούστο, Μιτρίτσα – Άκπομ by Μανώλης Μουσουράκης
18:08
Με τριάδα στα χαφ ο ΠΑΟΚ. Σε σχέση με το προηγούμενο παιχνίδι, ο Τέιλορ θα αγωνιστεί αντί του τραυματία Βιεϊρίνια, ο Αουγκούστο αντί του Μπίσεσβαρ και ο Άκπομ αντί του Σφιντέρσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:09
Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό: Παρδαλός, Μπαρμπόσα, Καρέλης, Αποστολάκης, Μπελεβώνης, Αντούνες, Βαρόνε, Μεντόσα, Μαλής. by Μανώλης Μουσουράκης
18:10
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Λύρατζης, Μιχάι, Τσιγγάρας, Εσίτι, Μπίσεσβαρ, Α. Ζίβκοβιτς, Σφιντέρσκι, Κούτσιας. by Μανώλης Μουσουράκης
18:11
Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης Α' βοηθός: Βασίλειος Μωϋσιάδης Β' βοηθός: Θεόφιλος Μωΰσιάδης 4ος διαιτητής: Ευάγγελος Γρατσάνης VAR: Βασίλειος Φωτιάς AVAR: Μιχαήλ Παπαδάκης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:13
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:15
Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:16
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
18:20
2' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Διαγώνιο σουτ του Μουργκ εντός της περιοχής, αποκρούει ο Ροντρίγκεζ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:21
Έχει μπει ορεξάτος ο ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:25
9' Απομακρύνει ο Σίντκλεϊ το γέμισμα προς την περιοχή του ΠΑΟΚ, κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
18:30
12' Καθυστέρησε να εκτελέσει ή να πασάρει εντός της αντίπαλης περιοχής ο Μιτρίτσα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:30
Κυκλοφορεί την μπάλα ο ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:30
15' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Αποκρούει ο Ροντρίγκεζ το σουτ στην κίνηση από τον Αουγκούστο. Προηγήθηκε ωραίο γύρισμα του Μιτρίτσα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:31
Δύο φορές έχει χρειαστεί να επέμβει μέχρι στιγμής ο πορτιέρε του Παναιτωλικού, το έχει κάνει με επιτυχία. by Μανώλης Μουσουράκης
18:33
17' Φάση σε δύο χρόνους για τον Παναιτωλικό. Σε πρώτη ο Πασχαλάκης απομακρύνει το παράλληλο γύρισμα του Μόρσεϊ, ενώ σε δεύτερο έχει απάντηση και στην τελική του Βέργου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:35
Έχουν αλλάξει πλευρές οι Μόρσεϊ και Ντουάρτε στα τελευταία λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
18:37
19' Σουτ του Ντουάρτε, κοντράρει και καταλήγει κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:38
Ο Αουγκούστο αγωνιζόμενος στη θέση του Μπίσεσβαρ προσφέρει βοήθεια και στην πίεση στην πρώτη πάσα από πίσω από πλευράς γηπεδούχων. by Μανώλης Μουσουράκης
18:39
23' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Κεφαλιά του Βαρέλα, μπλοκάρει ο Ροντρίγκεζ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:40
24' Φάση για τον Παναιτωλικό. Στην εξέλιξη της προηγούμενης φάσης, οι γηπεδούχοι βγήκαν στην αντεπίθεση. Ο Βέργος έπιασε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά εκείνο έφυγε αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:41
by Μανώλης Μουσουράκης
18:42
Οι δύο καλές στιγμές του ΠΑΟΚ. Αμφότερες δημιουργήθηκαν από τα άκρα (εξαιρετική κάθετη στη δεύτερη) by Μανώλης Μουσουράκης
18:43
27' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Παράλληλη σέντρα του Ντίας από τα δεξιά, δεν πρόλαβε για... εκατοστά να βάλει το πόδι του ο Βέργος, για να στείλει με κοντινή προβολή την μπάλα στα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:45
Προβληματίζει την άμυνα του ΠΑΟΚ μέχρι στιγμής ο Παναιτωλικός, ο οποίος προσπαθεί να δημιουργήσει, αλλά και να εκμεταλλευτεί τα κενά της άμυνας των φιλοξενούμενων. by Μανώλης Μουσουράκης
18:47
32' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 0-1! Σκόρερ ο Μιτρίτσα! ΓΚΟΛΑΡΑ. Τρομερή 25άρα μπαλιά του Αουγκούστο στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού, βγάζει τον Μιτρίτσα ολομόναχο στο ύψος του πέναλτι, με τον εξτρέμ του ΠΑΟΚ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά! by Μανώλης Μουσουράκης
18:52
Έχει τραυματιστεί ο Μιχαηλίδης. Ζεσταίνεται προληπτικά ο Μιχάι. Όλα καλά, θα συνεχίσει. by Μανώλης Μουσουράκης
18:53
18:53
38' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό. Λίγο μπροστά από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής του ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:54
39' Καλή η απευθείας εκτέλεση από τον Φλόρες, η μπάλα φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:55
18:55
18:56
Πιέζει ψηλά ο Παναιτωλικός. Κάτι που δημιουργεί προβλήματα στο «χτίσιμο» από πίσω για τον ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:59
44' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς. Την αντικρίζει ο Κορνέλιους. by Μανώλης Μουσουράκης
19:03
Συμπληρώθηκε το πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:05
45'+2' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Μόρσεϊ κάνει την προβολή δύο μέτρα από τη γραμμή τέρματος, αλλά αστοχεί! by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο ΠΑΟΚ θα πάει προηγούμενος 1-0 στα αποδυτήρια χάρη στο τέρμα του Μιτρίτσα στο 32'. Ο «δικέφαλος του Βορρά» μπήκε ορεξάτος και δημιούργησε φάσεις στα πρώτα λεπτά (κυρίως από τα άκρα). Στη συνέχεια ισορρόπησαν οι γηπεδούχοι, προβληματίζοντας την άμυνα του ΠΑΟΚ, ο οποίος όμως βρήκε το γκολ χάρη κυρίως στην εξαιρετική μπαλιά του Αουγκούστο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:14
Να σημειωθεί ότι ο Αναστασίου έφυγε πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους διαμαρτυρόμενος για τις διαιτητικές αποφάσεις, έχοντας μάλιστα και συζήτηση σε έντονο ύφος με τον Ρασβάν Λουτσέσκου (περνώντας μπροστά από τον πάγκο του ΠΑΟΚ). by Μανώλης Μουσουράκης
19:15
19:15
19:19
Επιστρέφουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
Επιστρέφει και ο Αναστασίου στον πάγκο του στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:21
46' Πρώτη αλλαγή στο ματς, είναι για τον Παναιτωλικό. Ο Μεντόσα στη θέση του Μόρσεϊ. Καμία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:22
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
47' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ανέβασμα του Τέιλορ από τα δεξιά, εκτελεί εντός περιοχής, αλλά αποκρούεται του σουτ του από τον Ροντρίγκεζ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:28
52' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Μπήκε με προϋποθέσεις στην περιοχή του ΠΑΟΚ ο Ντίας, γρήγορη έξοδος και επέμβαση από τον Πασχαλάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
55' Κίτρινη κάρτα στον Κούρτιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:34
57' Θα δει την κάρτα και ο Μιτρίτσα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:35
58' Σέντρα του Χουχούμη από τα αριστερά, απομακρύνει σε κόρνερ ο Βαρέλα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:36
59' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! 1-1! Σκόρερ ο Ντίας! Εκτελέστηκε το κόρνερ, πρώτη κεφαλιά από τον Βέργο, με τον Ντίας να πετάγεται στο δεύτερο δοκάρι, σκοράροντας με κεφαλιά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:37
Εξαργυρώνει την πολύ καλή του εμφάνιση ο Ντίας, ακόμα ένα γκολ φέτος από στατική φάση για τον Παναιτωλικό. by Μανώλης Μουσουράκης
19:39
62' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Πιάνει το μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ ο Λούι, με τον Πασχαλάκη να διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:40
63' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Οι Μπίσεσβαρ και Α. Ζίβκοβιτς και αντί των Μιτρίτσα και Μουργκ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:40
63' Κίτρινη κάρτα στον Φλόρες. by Μανώλης Μουσουράκης
19:43
66' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ολομόναχος ο Ντουάρτε, πιάνει το γυριστό από το ύψος του πέναλτι, με το σουτ του να φεύγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:43
Πιέζει για την ολική ανατροπή ο Παναιτωλικός. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
69' Κίτρινη κάρτα ο Αουγκούστο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
69' Ο Βαρόνε αντί του Φλόρες. by Μανώλης Μουσουράκης
19:48
71' Οι Εσίτι και Σφιντέρσκι, αντί των Σβαμπ και Άκπομ, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:56
80' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 1-2! Σκόρερ ο Σίντκλεϊ! Βρέθηκε μέσα στην αντίπαλη περιοχή ο αριστερός μπακ του ΠΑΟΚ, ο οποίος με σουτ με το δεξί δίνει εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του. by Μανώλης Μουσουράκης
19:58
81' Ο Μπαρμπόσα αντί του Ντουάρτε. by Μανώλης Μουσουράκης
20:04
85' Μαλής και Καρέλης αντί των Κορνέλιους και Τσιγγάρα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
88' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Σουτ με τη μία του Καρέλη από το ύψος της μικρής περιοχής, αποκρούει με το στήθος ο Πασχαλάκης! by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. Τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:12
Τέλος στο ματς! Ο ΠΑΟΚ θα πάρει τη νίκη (1-2) επί του Παναιτωλικού χάρη στο γκολ του Σίντκλεϊ στο 80' και θα ανέβει στους έξι βαθμούς. Στους τέσσερις παραμένει ο Παναιτωλικός. by Μανώλης Μουσουράκης