Βόλος-Ατρόμητος

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα σε Βόλο και Ατρόμητο για την 3η αγωνιστική της Super League 1 από το control-room του sport-fm.gr.

20:17
Καλησπέρα σας! by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:18
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Βόλου με τον Ατρόμητο στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, για την 3η αγωνιστική της Super League 1. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:20
Το ματς είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει στις 20:30. Θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1, ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6, ενώ θα υπάρχει live ενημέρωση και από το sport-fm.gr. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:20
Πριν δώσουμε τα στοιχεία του αγώνα και των δύο ομάδων, πάμε να δούμε τις ενδεκάδες. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:21
Βόλος (4-3-3): Κλέιμαν, Πουρίτα, Ρομέρο, Γκρίλο, Φεράρι, Φερνάντες, Τσοκάνης, Μπαρτόλο, Ρεγκατέν, Ροσέρο, Φαν Βέερτ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:21
Ατρόμητος (4-2-3-1): Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος, Στρούγγης, Παπαδόπουλος, Καστεγιάνο, Ντένιτς, Σάλομον, Κωτσόπουλος, Σπιρίντόνοβιτς, Μουνίθ και Κουλούρης. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:22
Όσον αφορά τις εκπλήξεις, ο Γκιγιέρμο Αμπασκάλ ξεκινά στο αρχικό σχήμα τον Ροσέρο, ενώ ο Άνχελ Λόπεθ έβαλε στην ενδεκάδα τον Κωτσόπουλο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:22
Κεντρικό πρόσωπο του αγώνα είναι χωρίς ο Ισπανός προπονητής των Περιστεριωτών, ο οποίος επιστρέφει στην ομάδα που έγινε ευρέως γνωστός στα ελληνικά γήπεδα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:24
Οι «κυανόλευκοι» εκτός της πίεσης που έχουν, ταξίδεψαν στον Βόλο χωρίς τους τραυματίες Χατζηισαΐα, Χαρίση, Κλωναρίδη και Νταβιώτη, ενώ δεν θα αγωνιστεί ούτε ο Μπεντινέλι που δέχθηκε κόκκινη με τον Παναιτωλικό. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:24
Ο Βόλος, από τη μεριά του δεν έχει προβλήματα και θέλει να κάνει το «3 στα 3» σήμερα, αφού είχαν προηγηθεί οι νίκες με Λαμία και Απόλλων Σμύρνης. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:24
Την αναμέτρηση ορίστηκε να διευθύνει ο κ. Τζήλος (Λάρισα), με βοηθούς τους κ.κ. Νικολαΐδη (Μακεδονίας), Νικολακάκη (Λασιθίου) και τέταρτο τον κ. Καραντώνη. Στο VAR θα είναι οι κ.κ. Παπαδόπουλος και Χριστάκογλου. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:25
Πριν από λίγο, σε ένα παιχνίδι με καλό ρυθμό και εκατέρωθεν ευκαιρίες, Ιωνικός και ΠΑΣ Γιάννινα «κόλλησαν» στο μηδέν στη Νεάπολη, με τους Γιαννιώτες να πιάνουν στην κορυφή της βαθμολογίας τον Ολυμπιακό και την ΑΕΚ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:28
Μετά το σημερινό παιχνίδι, ο Βόλος φιλοξενείται την Κυριακή (26/9, 16:00) από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο, ενώ ο Ατρόμητος υποδέχεται τη Δευτέρα (27/9, 19:30) τον Άρη στο Περιστέρι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:32
1' Προσπαθεί να κυκλοφορήσει την μπάλα ο Ατρόμητος, όμως ο Βόλος παίρνει την κατοχή. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:33
3' Οι Βολιώτες τώρα στην κατοχή. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:34
Ο Ατρόμητος περιμένει στο μισό γήπεδο τους Θεσσαλούς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:35
4' Πέναλτι για τον Βόλο! by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:35
Ο Ροσέρο σουτάρει και ο Τζήλος δίνει πέναλτι για χέρι του Κυριάκου Παπαδόπουλου. Θα το δουν στο VAR. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:36
Πάει να το δει ο Τζήλος! by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:37
Δεν υπάρχει πέναλτι τελικά! Αλλάζει την απόφασή του ο Λαρισαίος ρέφερι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:38
7' Τώρα έχουμε συνέχεια στο παιχνίδι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:38
Μια φάση που «ξυπνάει» τις δύο ομάδες και μπορεί να βοηθήσει στο να γίνει καλύτερο ματς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:39
8' Φάουλ του Σάλομον στον Τσοκάνη και διαμαρτυρίες του Αυστριακού. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:40
10' Κερδίζει ένα πλάγιο ο Κουλούρης στο ύψος του πάγκου του Βόλου. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:41
Οι Βολιώτες έχουν κλείσει στο μισό γήπεδο τον Ατρόμητο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:41
11' Φάουλ του Κωτσόπολου στον Ρεγκατέν κοντά στο κόρνερ. Ευκαιρία για τους γηπεδούχους να βάλουν κόσμο στην περιοχή του Πίριτς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:42
12' Τρομερή επέμβαση του Πίριτς σε κεφαλιά του Γκρίλο! Κρατάει το 0-0 ο Βόσνιος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:44
14' Ο Ρεγκατέν πατάει περιοχή αλλά ο Βασιλαντωνόπουλος απομακρύνει σε κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:48
17' Ο Φερνάντες σουτάρει μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα σταματά στα σώματα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:48
Σταματά το ματς γιατί έχει χτυπήσει στο κεφάλι ο Κουλούρης. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:49
19' Σηκώθηκε ο Έλληνας σέντερ φορ, συνεχίζεται το παιχνίδι. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:52
21' Ένταση ανάμεσα σε Βασιλαντωνόπουλο και Γκρίλο. Ευτυχώς έληξε το επεισόδιο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:54
23' Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο ο Ατρόμητος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:54
Η φάση του πέναλτι που τελικά... δεν ήταν πέναλτι
by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:56
26' Οι Περιστεριώτες φτάνουν στην αντίπαλη περιοχή με καλές προϋποθέσεις αλλά χάνουν την κατοχή. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:59
27' Ο Βασιλαντωνόπουλος σκοράρει αλλά την στιγμή που η μπάλα είναι στον αέρα ο επόπτης δίνει οφσάιντ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
20:59
29' Ο Πουρίτα σεντράρει και ο Πίριτς διώχνει σε κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:00
30' Ο Γκρίλο παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε μισό μέτρο από το αριστερό δοκάρι του Πίριτς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:02
31' Ο Κυριάκος Παπαδόπουλος πραγματικά ουρλιάζει στον Τζήλο για ένα πλάγιο. Κίτρινη στον πάγκο του Ατρομήτου από τον Λαρισαίο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:03
32' Ο Ροσέρο πατάει περιοχή και κάνει σουτ, όμως η μπάλα βρίσκει στο πόδι του Στρούγγη και καταλήγει κόρνερ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:05
34' Φεύγει ταχύτατα στην αντεπίθεση ο Βόλος, με το σουτ του Φερνάντεζ να κοντράρει στον Σάλομον και νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:09
38' Ένα σουτ του Κωτσόπουλου φεύγει απελπιστικά ψηλά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:13
42' Έχει πέσει ο ρυθμός στο ματς, αλλά ο Βόλος εξακολουθεί να έχει την κατοχή. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:14
Η κεφαλιά του Γκρίλο στο 29'
21:16
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:17
45+2' Οι παίκτες του Βόλου τρέχουν πάνω στον Τζήλο και διαμαρτύρονται. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:18
Ο Τζήλος έδωσε κίτρινη κάρτα στον Πουρίτα για χτύπημα στον Σπιριντόνοβιτς. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:18
45+3' Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Ατρόμητο, στη γωνία της μεγάλης περιοχής. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:19
Λογικά η τελευταία φάση του ημιχρόνου. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:20
45+4' Καλή εκτέλεση από τον Μουνίθ, ίσως ο τερματοφύλακας του βόλου να βρήκε την μπάλα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:20
Όπως και να έχει, ο Τζήλος σφυρίζει την λήξη του πρώτου ημιχρόνου και τα... ακούει από όλους. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:21
Οι Βολιώτες φωνάζουν για το πέναλτι του 4', ενώ οι Περιστεριώτες πιθανόν να έχουν παράπονα για την φάση του 27' όπου ο επόπτης δεν άφησε την φάση να εξελιχθεί. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:39
49' Στο έδαφος ο Γκρίλο και διακοπή. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:39
Αψιμαχία τώρα με Μουνίθ και Γκρίλο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:41
50' Κίτρινη κάρτα στον Γκρίλο τώρα. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:41
Τρομερά νεύρα από τους παίκτες. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:44
53' Απογοητευτικό σουτ του Φερνάντες από καλή θέση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:47
57' Πολλές σκληρές μάχες στη μεσαία γραμμή. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:49
59' ΓΚΟΛ για τον Βόλο με τον Ροσέρο! by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:50
Ο Πίριτς κάνει μεγάλη επέμβαση εξ επαφής, όμως η μπάλα καταλήγει στον Κολομβιανό που από κοντά κάνει το 1-0. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:50
Οι γηπεδούχοι είναι πλέον το μεγάλο φαβορί για τη νίκη. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:51
Ο Ατρόμητος και ο Άνχελ Λόπεθ καλούνται πλέον να αλλάξουν την κατάσταση. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:53
63' Κίτρινη κάρτα στον Φεράρι και φάουλ για τον Ατρόμητο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:55
64' Ο Φαν Βέερτ φεύγει στην αντεπίθεση αλλά ο Βασιλαντωνόπουλος τον σταματά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:57
66' Εξαιρετική προσπάθεια του Καστεγιάνο από αριστερά, όμως ο Κουλούρης που υποδέχτηκε την μπάλα έκανε φάουλ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:57
67' Αλλαγή για τον Βόλο, μέσα ο Νίνης, έξω ο Ροσέρο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
21:58
68' Λάθος του Κλέιμαν, ο Ντένιτς κλέβει, αλλά το σουτ του σταματά στο πόδι του Γκρίλο! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:01
71' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο, μέσα οι Αθανασίου και Τζαβίδας, έξω οι Σπιριντόνοβιτς και Σάλομον. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:02
Το γκολ του Ροσέρο για το 1-0
22:06
75' Ο Πουρίτα βγάζει μπαλιά ξυράφι στην αντίπαλη άμυνα, αλλά περνάει από όλους. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:07
76' Ο Κατεγιάνο σέντραρε αλλά ο Κουλούρης δεν έπιασε καλά την κεφαλιά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:08
77' Επιθετικό φάουλ δίνει ο Τζήλος για τράβηγμα σε κόρνερ του Ατρομήτου. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:11
80' Ο Καστεγιάνο απομακρύνει σε κόρνερ μια σέντρα του Βόλου. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:13
83' Γύρισμα του Βασιλαντωνόπουλου αλλά κανείς στην πορεία της. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:14
84' Αλλαγή για τον Βόλο, μέσα ο Σοάρες, έξω ο Φερνάντες. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:15
85' Νέο κόρνερ για τον Βόλο, διώχνει ο Παπαδόπουλος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:17
87' Κίτρινη κάρτα στον Στρούγγη. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:18
Αλλαγή για τον Ατρόμητο, μέσα ο Κιβρακίδης, έξω ο Βασιλαντωνόπουλος. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:19
88' Πέναλτι για τον Βόλο! by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:19
22:19
Ο Μπαρτόλο κάνει ωραίο κόψιμο της μπάλας στην περιοχή και ο Ντένιτς τον βρίσκει χαμηλά. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:22
90+2' Κόρνερ για τον Βόλο, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:24
Αλλαγή για τον Βόλο, Τερεζίου αντί Φαν Βέερτ. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:26
90+6' ΓΚΟΛ για τον Βόλο! Τρομερή αντεπίθεση του Βόλου, πιάνει στον ύπνο την άμυνα του Ατρόμητου που παίζει πολύ ψηλά, με τον Μπαρτόλο να περνάει τον Στρούγγη, να βγάζει σε θέση τετ-α-τετ τον Τερεζίου, ο οποίος με άψογο τελείωμα έγραψε το 3-0. by Χρήστος Κατριμουστάκης
22:29
Τέλος στο ματς! Βόλος-Ατρόμητος 3-0! Τρία στα τρία έχει ο Βόλος στο πρωτάθλημα και μένει μόνος πρώτος στην κορυφή, με τον Ατρόμητο να έχει μόνο ένα βαθμό μετά από τρεις αγωνιστικές. by Χρήστος Κατριμουστάκης