Παναθηναϊκός-Βόλος

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα για την 4η αγωνιστική της Super League 1 από το control-room του sport-fm.gr.

15:30
15:30
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Βόλο, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος, στην Λεωφόρο. by www.sport-fm.gr
15:31
15:33
Και εδώ τους 11 πρώτους από πλευράς Βόλου. by Σπύρος Σιαμπλής
15:37
Οι δύο ομάδες συνεχίζουν την προθέρμανσή τους... by Σπύρος Σιαμπλής
15:38
Εν τω μεταξύ αρχίζει και πληθαίνει ο κόσμος στις κερκίδες της Λεωφόρου! by Σπύρος Σιαμπλής
15:38
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, τώρα, στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Μπρινιόλι, Σάντσες, Σάρλια, Μαουρίσιο, Αϊτόρ, Βιγιαφάνιες, Παλάσιος, Μακέντα και Λούντκβιστ. by Σπύρος Σιαμπλής
15:39
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Κότνικ, Κούζντρα, Γκιουλέν, Λογαράς, Σοάρες, Μεταξάς, Βοϊτκόφσκι, Μπαριέντος και Τερεζίου. by Σπύρος Σιαμπλής
15:40
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αριστομένης Κουτσιαύτης από την Άρτα, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Γεώργιος Τζοβάρας. by Σπύρος Σιαμπλής
15:44
Τώρα αποσύρονται στα αποδυτηρια οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
15:49
Γιάννης Μπουζούκης και Δημήτρης Κουρμπέλης βρίσκονται στις... επάλξεις! Εικόνα live 21968596/36259.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
15:51
Ανακοινώνονται οι συνθέσεις, με χειροκροτήματα για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
15:52
Ενώ ποτίζεται και ο αγωνιστικός χώρος, ως είθισται... by Σπύρος Σιαμπλής
15:56
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων, με πρώτους εκείνους του Βόλου. by Σπύρος Σιαμπλής
15:56
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
15:57
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
16:04
3' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! by Σπύρος Σιαμπλής
16:04
Ο Καρλίτος πίεσε τον γκολκίπερ Κλέιμαν, του έκλεψε την μπάλα και από δύσκολη γωνία πλάσαρε για το 1-0. by Σπύρος Σιαμπλής
16:04
4' ΓΚΟΛ ξανά για τον Παναθηναϊκό! by Σπύρος Σιαμπλής
16:06
Σέντρα από τα δεξιά του Χατζηγιοβάνη, ο Ρομέρο απέτυχε να απομακρύνει, ο Ιωαννίδης μπήκε στη φάση και με όμορφο πλασέ έκανε το 2-0 για τον Παναθηναϊκό που αιφνιδιάζει απόλυτα τον Βόλο. by Σπύρος Σιαμπλής
16:08
9' Απίστευτος ο Παναθηναϊκός στο ξεκίνημα. by Σπύρος Σιαμπλής
16:12
16:14
14' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο, με τον Διούδη να παραχωρεί κόρνερ σε σουτ του Φεράρι. by www.sport-fm.gr
16:15
16:15
16:16
16:17
18' Ξανά ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Ιωαννίδη, κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by www.sport-fm.gr
16:20
21' Μια ανάσα από νέο γκολ ο Ιωαννίδης, με τον Έλληνα επιθετικό να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από κοντά! by www.sport-fm.gr
16:22
16:24
16:24
16:28
16:28
16:29
30' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Διαγώνιο σουτ του Ιωαννίδη εντός της αντίπαλης περιοχής, μπλοκάρει ο Κλέιμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
16:30
Στο 50%-50% πλέον τα ποσοστά κατοχής της μπάλας. by Μανώλης Μουσουράκης
16:31
32' Σέντρα του Φεράρι από τα αριστερά, μπλοκάρει ο Διούδης. by Μανώλης Μουσουράκης
16:32
33' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Ο Ιωαννίδης έγινε δέκτης της μπάλας εντός της αντίπαλης περιοχής, έκανε το διαγώνιο κοντινό σουτ, αλλά έβαλε το στοπ ο Κλέιμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
16:32
33' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός! 3-0! Σκόρερ ο Χατζηγιοβάνης! Υπέροχη μπαλιά με το εξωτερικό από τον Καρλίτος, πετάγεται στο ύψος της μικρής περιοχής ο Χατζηγιοβάνης και με κοντινή προβολή γράφει το 3-0. by Μανώλης Μουσουράκης
16:35
Οι «πράσινοι» παίρνουν τεράστιο προβάδισμα νίκης. by Μανώλης Μουσουράκης
16:36
Οι γηπεδούχοι ελέγχουν την μπάλα στον χώρο της άμυνάς τους. by Μανώλης Μουσουράκης
16:39
by Μανώλης Μουσουράκης
16:39
16:40
41' Φάση για τον Βόλο. Ο Φεράρι έκανε τη σέντρα-σουτ από τα αριστερά, απέκρουσε ο Διούδης. by Μανώλης Μουσουράκης
16:42
43' Σέντρα του Φεράρι από τα αριστέρα, δεν προλαβαίνει να βάλει το κεφάλι του ο Φαν Βέερτ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:43
44' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό! Υπέροχες προσποιήσεις του Καρλίτος, μπαίνει με φόρα στην αντίπαλη περιοχή, με τον Φεράρι να μπαίνει μπροστά του και να τον «γκρεμίζει». by Μανώλης Μουσουράκης
16:44
Στην εκτέλεση ο Βιτάλ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:45
45'+1' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός! 4-0! Σκόρερ ο Βιτάλ! Ο Βραζιλιάνος άσος εκτέλεσε κάτω δεξιά, ο Κλέιμαν έπεσε σωστά, ωστόσο δεν μπόρεσε να μπλοκάρει ή να αποκρούσει. by Μανώλης Μουσουράκης
16:46
Πρώτο τέρμα για τον Βιτάλ με τη φανέλα του «τριφυλλιού». by Μανώλης Μουσουράκης
16:47
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Παναθηναϊκός μετά από ένα εκπληκτικό ημίχρονο θα πάει προηγούμενος 4-0 στα αποδυτήρια. Σκόρερ για τους «πράσινους» οι Καρλίτος (3'), Ιωαννίδης (4'), Χατζηγιοβάνης (33') και Βιτάλ (45'+1', πέναλτι). by Μανώλης Μουσουράκης
16:50
16:50
16:54
16:57
17:01
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
17:02
Πρώτες αλλαγές για τον Βόλο: Οι Μπαριέντος και Γκιουλέν στις θέσεις των Ροσέρο και Ρομέρο,αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:03
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:05
Κυκλοφορούν την μπάλα οι φιλοξενούμενοι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:05
48' Σέντρα του Φεράρι από τα αριστερά, απομακρύνει η άμυνα του Παναθηναϊκού. by Μανώλης Μουσουράκης
17:06
49' Ευκαιρία για τον Βόλο. Ο Γκρίλο έπιασε την κεφαλιά από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής, με τον Διούδη να μπλοκάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
17:08
50' Γρήγορη ανάπτυξη από τον Παναθηναϊκό, χωρίς όμως να ολοκληρώσει την προσπάθειά του. by Μανώλης Μουσουράκης
17:12
53' Φάση για τον Βόλο. Αδύναμο σουτ του Ρεγκατέν από το ύψος του πέναλτι, δεν αιφνιδιάζεται ο Διούδης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:14
Να σημειωθεί ότι ο Παναθηναϊκός πέτυχε τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, ύστερα από 4,5 χρόνια. Διαβάστε αναλυτικά εδώ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:16
58' ΓΚΟΛ ο Βόλος! 4-1! Σκόρερ ο Γκιουλέν! Ο Γκιουλέν, ύστερα από εκτέλεση φάουλ, σηκώνεται ανενόχλητος στην καρδιά της περιοχής του Παναθηναϊκού και σκοράρει με κεφαλιά. Η μπάλα έχει βρει και στο δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:17
59' Κι άλλη ευκαιρία για τον Βόλο. Ο Μπαρτόλο έπιασε το το μακρινό σουτ, το οποίο κατέληξε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:19
Ανώτερος ο Βόλος στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:21
63' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Παλάσιος θα περάσει στη θέση του Χατζηγιοβάνη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:22
64' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό! Έχει δοθεί πέναλτι για χέρι του Γκιουλέν. by Μανώλης Μουσουράκης
17:24
Δεν υπάρχει πέναλτι. Ο κ. Κουτσιαύτης συμβουλεύτηκε μέσω ακουστικού το VAR, όπου λογικά του μεταφέρθηκε ότι δεν υπάρχει χέρι και πήρε πίσω την απόφασή του. by Μανώλης Μουσουράκης
17:26
Η προηγούμενη φάση δημιουργήθηκε από ακόμα μια παρακινδυνευμένη έξοδο του Κλέιμαν. Ο Παναθηναϊκός την εκμεταλλεύτηκε, έκλεψε την μπάλα, με τον Καρλίτος να προσπαθεί να σκοράρει με μακρινή λόμπα, για να διώξει πάνω στη γραμμή η άμυνα του Βόλου. by Μανώλης Μουσουράκης
17:27
69' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός! 5-1! Σκόρερ ο Καρλίτος! Ύστερα από εκτέλεση φάουλ, ο Βέλεθ κάνει τον παράλληλο γύρισμα, με τον Καρλίτος να κάνει την κοντινή προβολή και να πετυχαίνει το δεύτερο τέρμα του στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
17:29
71' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό: Οι Λούντκβιστ και Μακέντα στις θέσεις των Ιωαννίδη και Καρλίτος. by Μανώλης Μουσουράκης
17:30
17:33
74' Αλλαγές για τον Βόλο: Οι Σοάρες, Τερεζίου και Βοϊτκόφσκι στις θέσεις των Ρεγκατέν, Φερνάντες και Φαν Βέερτ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:35
75' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Δεν μπορεί να συνεχίσει στο ματς ο Βέλεθ, ο οποίος αντιμετωπίζει ενοχλήσεις στον δεξιό οπίσθιο μηριαίο. Στη θέση του θα περάσει ο Σάρλια. by Μανώλης Μουσουράκης
17:35
76' Και ο Μαουρίσιο μέσα, στη θέση του Αλεξανδρόπουλου. by Μανώλης Μουσουράκης
17:37
79' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Εκπληκτική μπαλιά του Βιτάλ στην αντίπαλη περιοχή, δεν πρόλαβε να κοντρολάρει ο Λούντκβιστ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:40
82' Σέντρα του Παλάσιος από τα δεξιά. Διώχνει σε δεύτερο χρόνο η άμυνα του Βόλου, μετά την ασταθή επέμβαση του Κλέιμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
17:40
17:41
13-10 οι τελικές μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
17:46
89' Τελευταία λεπτά στη Λεωφόρο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:48
Οι «πράσινοι» θα πάνε με την καλύτερη ψυχολογία στο ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής με τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης» (3/10, 20:30). Τον Αστέρα Τρίπολης θα υποδεχτεί ο Βόλος το προσεχές Σάββατο (2/10, 16:00). by Μανώλης Μουσουράκης
17:48
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. Τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:49
Στους έξι βαθμούς ανεβαίνει ο Παναθηναϊκός, στους εννιά παραμένει ο Βόλος. by Μανώλης Μουσουράκης
17:49
«ΠΑΟ, ΠΑΟ» ακούγεται ρυθμικά από τις εξέδρες της Λεωφόρου. by Μανώλης Μουσουράκης
17:50
90'+3' Σέντρα του Χουάνκαρ από αριστερά, μπλοκάρει ο Κλέιμαν χωρίς πρόβλημα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:53
Τελευταίο σφύριγμα στο ματς. Ο Παναθηναϊκός θα πάρει τη νίκη (5-1) υποδεχόμενος τον Βόλο. Εξαιρετικό πρώτο μέρος για τους γηπεδούχους, οι οποίοι πέτυχαν τέσσερα γκολ με τους Καρλίτος (3'), Ιωαννίδη (4'), Χατζηγιοβάνη (33') και Βιτάλ (45'+1', πέναλτι). Στο δεύτερο ανέβασαν ρυθμούς οι Βολιώτες, οι οποίοι μείωσαν με τον Γκιουλέν (58'). Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Καρλίτος στο 69'. by Μανώλης Μουσουράκης