Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Απόλλων Σμύρνης και Ιωνικό για την 4η αγωνιστική της Super League 1 από το control-room του sport-fm.gr.

19:13
Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
19:14
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Απόλλων Σμύρνης-Ιωνικός, η οποία -μαζί με το Ατρόμητος-Άρης (27/9, 19:30)- ολοκληρώνουν το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
19:14
To παιχνίδι θα διεξαχθεί στη Ριζούπολη και είναι προγραμματισμένο για τις 19:30. Τηλεοπτικά θα μεταδοθεί από το Cosmote Sport 1 HD, ενώ ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Γιώργου Τσανάκα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:18
Αλλαγή δεδομένων για τους γηπεδούχους πολύ νωρίς στο πρωτάθλημα, καθώς η «Ελαφρία Ταξιαρχία» έλυσε τη συνεργασία της με τον Γιάννη Πετράκη και συνεχίζει στον πάγκο της με τον Τζιανλούκα Φέστα. Υπενθυμίζεται ότι ο Απόλλων δεν έχει καταφέρει να πάρει ακόμη βαθμό μετά από τρεις αγωνιστικές, στις οποίες βέβαια είχε και δύσκολο πρόγραμμα. Την περασμένη Τετάρτη (22/9) ηττήθηκε 4-1 από τον Ολυμπιακό στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης». Στο μοναδικό εντός έδρας ματς του έχασε 3-1 από τον Βόλο (19/9). Ταυτόχρονα έχει τη χειρότερη άμυνα στην κατηγορία με έντεκα γκολ παθητικό. by Μανώλης Μουσουράκης
19:18
Από την άλλη, οι νεοφώτιστοι την περασμένη αγωνιστική έφτασαν τους τέσσερις πόντους στο πρωτάθλημα, ύστερα από το 0-0 με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο γήπεδο της Νεάπολης (23/9). Είχε προηγηθεί η σπουδαία και ιστορική νίκη επί του Άρη (1-0, 17/9). by Μανώλης Μουσουράκης
19:19
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:19
Απόλλων Σμύρνης (Τζιανλούκα Φέστα): Κότσαρης – Μπαξεβανίδης, Ντομίνγκες, Άλβες, Τουτουαρίμα – Φατιόν, Σλίβκα, Κάστρο – Τσιλούλης, Ντάουντα, Σαλί. by Μανώλης Μουσουράκης
19:19
Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης – Μύγας, Τσιγκρίνσκι, Σάντσεζ, Βαλεριάνος – Ρομαό, Ντάλσιο – Ματσούκας, Άοσμαν, Καμπράλ – Τουράμ. Σφίγγει τα δόντια ο Καμπράλ, ο οποίος πήγε στη Ριζούπολη με μόλις μία προπόνηση (υπέστη μυϊκό σπασμό στην προθέρμανση της αναμέτρησης με τον ΠΑΣ). by Μανώλης Μουσουράκης
19:19
Στον πάγκο για τον Απόλλωνα: Κυρίτσης, Βιτλής, Ντεντάκης, Λισγάρας, Ματέι, Παμλίδης, Μαρτίνες, Ιωαννίδης, Φαν Λα Πάρα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:19
Στον πάγκο για τον Ιωνικό: Χριστοδουλής, Τσιριγώτης, Βαφέας, Γκοτσούλιας, Μάναλης, Μπουένο, Κιάκος, Κωνσταντινίδης, Κάνιας. by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου, Α' Βοηθός: Δημήτριος Μαυρουδής Β' Βοηθός: Δημήτριος Βεργέτης 4ος Διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος VAR: Αναστάσιος Παπαπέτρου AVAR: Τρύφωνας Πετρόπουλος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:23
Η ιστορία στα μεταξύ τους παιχνίδια: Νίκες Απόλλων Σμύρνης: 6 Ισοπαλίες: 5 Νίκες Ιωνικού: 7 by Μανώλης Μουσουράκης
19:27
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:28
Όλα έτοιμα για την έναρξη στο παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:29
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
19:30
1' Γύρισμα του Τουτουαρίμα από τα αριστερά, απομακρύνει ο Βαλεριάνος με το κεφάλι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
2' Δεύτερο κερδισμένο κόρνερ τώρα για τους γηπεδούχους, οι οποίοι μπαίνουν με επιθετικές διαθέσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
19:32
Κυκλοφορεί την μπάλα στην άμυνά του ο Απόλλων, πιέζει ψηλά ο Ιωνικός. by Μανώλης Μουσουράκης
19:34
Σειρά του Απόλλωνα να πιέσει ψηλά τώρα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:36
Να σημειωθεί ότι στις εξέδρες της Ριζούπολης βρίσκονται ελάχιστοι φίλαθλοι. Βέβαια, μεταξύ αυτών και ορισμένοι φίλοι των φιλοξενούμενων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:37
8' Προσπαθεί να κυκλοφορήσει και να δημιουργήσει τώρα ο Ιωνικός. by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
12' Φάση για τον Απόλλωνα. Ο Σλίβκα έκανε το παράλληλο γύρισμα από τα δεξιά, έδιωξε σε πρώτο χρόνο ο Μύγας, με το σουτ του Φατιόν στη συνέχεια να απομακρύνεται εκ νέου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
13' Σέντρα του Καμπράλ από τα αριστερά εντός της αντίπαλης περιοχής, διώχνει η άμυνα του Απόλλωνα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
14' Πρώτο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
Έχει κερδίσει μέτρα ο Ιωνικός στα τελευταία λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:47
18' Φάση για τον Απόλλωνα. Ο Σαλί πιάνει το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει χωρίς μεγάλη ταχύτητα στην αγκαλιά του Χουτεσιώτη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:49
19' Μακρινό σουτ από τον Καμπράλ με το δεξί, κανένα πρόβλημα για τον Κότσαρη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:51
21' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Πολύ ωραία σέντρα του Τουτουαρίμα από τα αριστερά, βρήκε τον Τσιλούλη στην «καρδιά» της αντίπαλης περιοχής, αλλά ο τελευταίος δυσκολεύτηκε να εκτελέσει. by Μανώλης Μουσουράκης
19:52
22' Μακρινό σουτ από τον Ντομίνγκες, καταλήγει πολύ ψηλά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
Με 4-4-2 αγωνίζονται σε φάση άμυνας οι φιλοξενούμενοι, με τον Άοσμαν να κινείται κοντά στον Τουράμ. Την ίδια στιγμή έχουν αλλάξει πλευρές οι Καμπράλ και Ματσούκας (δεξιά ο πρώτος, αριστερά ο δεύτερος). by Μανώλης Μουσουράκης
19:55
26' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Σέντρα του Τσιλούλη από τα δεξιά, βρίσκει στο δεύτερο δοκάρι τον Ντάουντα, ο οποίος έπιασε την κεφαλιά. Σπουδαίο «στοπ» από τον Χουτεσιώτη! by Μανώλης Μουσουράκης
19:57
Έξαλλος ο Δημήτρης Σπανός με τα συνεχόμενα λάθη των παικτών του. by Μανώλης Μουσουράκης
20:00
Συμπληρώθηκε το πρώτο μισάωρο στην αναμέτρηση. Καλύτερος ο Απόλλων μέχρι στιγμής. Δημιουργεί φάσεις κυρίως με σέντρες προς την «καρδιά» της αντίπαλης περιοχής, έχοντας ως μεγαλύτερη ευκαιρία εκείνη στο 26'. Παρόλα αυτά, το παιχνίδι του δεν περιορίζεται στα άκρα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:03
34' Ο Τουράμ θα αντικρίσει την κίτρινη κάρτα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:04
20:04
20:05
36' Πιάνει το γυριστό ο Ντάουντα μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
37' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Υπέροχο ξεδίπλωμα αντεπίθεσης από τους γηπεδούχους, ο Σαλί πιάνει το πλασέ εντός της περιοχής, αλλά το τελείωμά του δεν είναι καθόλου καλό. by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
40' Κι άλλη φάση για τον Απόλλωνα. Σουτ του Τουτουαρίμα από δύσκολη γωνία, αποκρούει ο Χουτεσιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:13
Το έχει γυρίσει σε 4-3-3 (4-1-4-1) στα τελευταία λεπτά ο Δημήτρης Σπανός. Ως εξάρι ο Ρομαό και μπροστά του ως εσωτερικοί μέσοι οι Ντάλσιο (αριστερά) και Άοσμαν (δεξιά). by Μανώλης Μουσουράκης
20:13
«Κοκορομαχία» μεταξύ των Τσιλούλη και Καμπράλ. Από μία κίτρινη κάρτα στον καθένα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
Τέλος στο πρώτο μέρος. Οι δύο ομάδες θα πάνε χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι είναι εμφανώς καλύτεροι μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
20:17
11(4) - 1(0) υπέρ του Απόλλωνα οι τελικές (σε παρένθεση οι εντός στόχου). Στο 49%-51% η κατοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
20:31
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:32
Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Παμλίδης αντί του Σαλί. by Μανώλης Μουσουράκης
20:32
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:36
50' Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Σέντρα του Μύγα από τα δεξιά, διώχνει σε κόρνερ ο Κότσαρης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:38
52' Ωραία ενέργεια του Ντάλσιο από τα αριστερά, χωρίς αποδέκτη όμως η σέντρα του. by Μανώλης Μουσουράκης
20:38
52' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ιωνικό και ευκαιρία για ένα γέμισμα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:40
53' Φάση για τον Ιωνικό. Σουτ του Καμπράλ εντός της αντίπαλης περιοχής, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by Μανώλης Μουσουράκης
20:41
Οι «κυανόλευκοι» είναι πιο αποφασιστικοί στα μαρκαρίσματα στο δεύτερο μέρος, την ίδια στιγμή που ξεδιπλώνουν καλύτερα τις επιθέσεις τους. by Μανώλης Μουσουράκης
20:43
57' Σέντρα του Τουτουαρίμα από τα αριστερά, μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:44
Οι Τουτουαρίμα και Χουτεσιώτης είναι εκ των διακριθέντων των ομάδων τους έως τώρα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:46
59' Φάση για τον Απόλλωνα. Έξυπνη ποδιά του Παμλίδη πάνω στον Μύγα, με τον άσο των γηπεδούχων να κάνει το πλασέ, που κατέληξε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:46
Αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο Μύγας, ο οποίος δεν φαίνεται να μπορεί να συνεχίσει στην αναμέτρηση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:46
Συμπληρώθηκε μία ώρα αγώνα στη Ριζούπολη. Πάντα χωρίς σκορ, με τον Ιωνικό να έχει ισορροπήσει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
61' Τώρα θα γίνει η αλλαγή. Ο Κωνσταντινίδης στη θέση του τραυματία Μύγα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:51
65' Διπλή αλλαγή για τον Ιωνικό: Oι Μάναλης και Κάνιας στις θέσεις των Καμπράλ και Άοσμαν, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:53
67' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Διαγώνιο σουτ του Παμλίδη, μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:55
68' Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Τρομερό τσαφ του Άλβες σε σέντρα από τα δεξιά, με τον Κότσαρη να διώχνει με εντυπωσιακή εκτίναξη. Κόρνερ για τον Ιωνικό. by Μανώλης Μουσουράκης
20:56
69' ΓΚΟΛ ο Ιωνικός! 0-1! Σκόρερ ο Μάναλης! Κι άλλο τσαφ από τον Άλβες, η μπάλα καταλήγει στον Μάναλη, ο οποίος πλασάρει εύστοχα! by Μανώλης Μουσουράκης
20:57
Η φάση εξετάζεται από το VAR για οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:58
71' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Ιωαννίδης στη θέση του Ντάουντα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:59
Οριστικό: Δεν μετράει το γκολ! Σε θέση οφσάιντ καταδεικνύεται ο Μάναλης κατά την πάσα του Σάντσεζ. Η μπαλιά πέρασε κάτω από τα πόδια του Άλβες, ο οποίος προσπάθησε μεν να παίξει -ανεπιτυχώς- την μπάλα, αλλά δεν φαίνεται ξεκάθαρα εάν η τελευταία έχει βρει πάνω του. by Μανώλης Μουσουράκης
21:02
21:05
79' Ο Φαν Λα Πάρα στη θέση του Σλίβκα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:07
21:10
82' Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Γύρισμα του Βαλεριάνου από τα αριστερά, ο Κάνιας παίρνει το «ριμπάουντ» από το διώξιμο, με το σουτ που έπιασε από το ύψος της μεγάλης περιοχής να περνά άουτ by Μανώλης Μουσουράκης
21:10
83' Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
84' Αποβάλλεται ο Τσιλούλης με δεύτερη κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα από πίσω! by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
86' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Ιωνικό. Στο όριο της μεγάλης περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
86' Ο Μπουένο στη θέση του Ματσούκα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:13
Ο Μπουένο μπήκε εσπευσμένα, προκειμένου να εκτελέσει και το φάουλ. by Μανώλης Μουσουράκης