Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη των αναμετρήσεων για το Champions League.

Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
19:25
Βραδιά Champions League η αποψινή και θα την παρακολουθήσουμε παρέα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
Οκτώ αναμετρήσεις για τη 2η αγωνιστική των ομίλων της κορυφαίας ποδοσφαιρικής διασυλλογικής διοργάνωσης. Οι δύο εξ αυτών στις 19:45 και οι υπόλοιπες έξι στις 22:00. by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
Αρχίζουμε με τα Άγιαξ-Μπεσίκτας (3ο γκρουπ) και Σαχτάρ Ντόνετσκ-Ίντερ (4ο γκρουπ). by Μανώλης Μουσουράκης
19:28
Στις 22:00 ακολουθούν οι αγώνες Λειψία-Κλαμπ Μπριζ και Παρί Σεν Ζερμέν-Μάντσεστερ Σίτι για τον 1ο όμιλο, Μίλαν-Ατλέτικο Μαδρίτης και Πόρτο-Λίβερπουλ για τον 2ο, Μπορούσια Ντόρτμουντ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας (3ο γκρουπ) και Ρεάλ Μαδρίτης-Σέριφ Τίρασπολ (4ο γκρουπ). by Μανώλης Μουσουράκης
19:29
Ξεχωρίζει προφανώς η μάχη των Παρί και Σίτι στο «Παρκ ντε Πρενς» by Μανώλης Μουσουράκης
19:29
Στο Cosmote Sport 2 HD το Σαχτάρ Ντόνετσκ-Ίντερ, από το Cosmote Sport 3 HD το Άγιαξ-Μπεσίκτας. by Μανώλης Μουσουράκης
19:30
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο πρώτων παιχνιδιών. by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
19:31
19:34
Υπενθυμίζεται ότι στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής ο Άγιαξ συνέτριψε 5-1 εκτός έδρας τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας με καρέ τερμάτων του Αλέ (στην πρώτη του συμμετοχή σε ομίλους του Champions League). Αποδεκατισμένη ταξίδεψε στην Ολλανδία η Μπεσίκτας, η οποία στις 15 Σεπτέμβρη ηττήθηκε 2-1 υποδεχόμενη την Μπορούσια Ντόρτμουντ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:36
Με ήττα άρχισαν τις υποχρεώσεις τους στους ομίλους οι Ίντερ και Σαχτάρ. Η πρώτη -εάν και καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς- έχασε 1-0 υποδεχόμενη τη Ρεάλ Μαδρίτης (89' Ροντρίγκο), ενώ η δεύτερη ηττήθηκε 2-0 στην έδρα της Σέριφ Τίρασπολ των Αθανασιάδη, Κολοβού και Ευαγγέλου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:37
Οι βαθμολογίες των τεσσάρων ομίλων, στους οποίους έχουμε δράση απόψε. by Μανώλης Μουσουράκης
19:38
19:40
Σε πέντε λεπτά αναμένεται η έναρξη των δύο πρώτων αναμετρήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:43
Όλα έτοιμα σε Άμστερνταμ και Κίεβο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
1' Σέντρα στο Άγιαξ-Μπεσίκτας! by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
1' Απειλεί με σουτ εκτός περιοχής του Γκράβενμπερχ ο Άγιαξ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
1' Σέντρα και στο Κίεβο! by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
5' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σαχτάρ. Ο Σόλομον συνέκλινε, έπιασε το σουτ, το οποίο πέρασε ξυστά από το δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:55
10' Δοκάρι για την Μπεσίκτας με διαγώνιο σουτ του Μπατσουαγί! by Μανώλης Μουσουράκης
19:56
Σοκαριστικός τραυματισμός για τον Τραορέ της Σαχτάρ, του δίπλωσε στα δύο το γόνατο. Ας ελπίσουμε να μην έχει υποστεί κάτι σοβαρό. by Μανώλης Μουσουράκης
19:57
11' Προφανώς, δεν θα μπορέσει να συνεχίσει. Στη θέση του θα περάσει ο Τετέ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:58
20:00
15' Δοκάρι και για την Ίντερ, με μακρινή σουτάρα του Μπαρέλα! by Μανώλης Μουσουράκης
20:01
16' Φάση για τον Άγιαξ. Ωραίο πλασέ του Μπέργχαους από το ύψος της μεγάλης περιοχής, περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:01
17' ΓΚΟΛ ο Άγιαξ! 1-0! Σκόρερ ο Μπέργκχαους! Υπέροχη διείσδυση του Τάντιτς στην περιοχή της Μπεσίκτας, πέρασε στον Μπέργχαους, ο οποίος με κοντινό πλασέ έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
20' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σαχτάρ. Σουτ του Τετέ από ύψος του πέναλτι, φεύγει διπλά από το αριστερό δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
Δημιουργεί αρκετές καταστάσεις στην κόντρα η Σαχτάρ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:09
20:14
Έχει πέσει ο ρυθμός στο Άμστερνταμ, πιο απειλητική στο Κίεβο η Σαχτάρ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
Συμπληρώθηκε το πρώτο μισάωρο στα δύο παιχνίδια. Άγιαξ-Μπεσίκτας 1-0 και Σαχτάρ-Ίντερ 0-0. by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
20:17
20:17
20:20
34' Τεράστια ευκαιρία για την Ίντερ. Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Τζέκο βρίσκεται ολομόναχος στο πίσω δοκάρι, ωστόσο δεν καταφέρνει να στείλει με κοντινή προβολή την μπάλα στα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
Όλος ο Άγιαξ μπροστά, κυκλοφορεί την μπάλα στο επιθετικό του τρίτο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:23
38' Φάση για τον Άγιαξ. Πιάνει την κεφαλιά ο Αλέ, αποκρούει ο Ντεστάνογλου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:24
39' Μοναδική ευκαιρία για τον Άγιαξ! Υπέροχο κατέβασμα του Αλέ από τα δεξιά, κάνει το παράλληλο γύρισμα στον Τάντιτς, ο οποίος -όντας ολομόναχος- αδυνατεί να σκοράρει από το ύψος της μικρής περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
20:25
Δικαιούται κι ένα δεύτερο τέρμα ο Άγιαξ. Θυμίζουμε ότι η Μπεσίκτας είχε δοκάρι με τον Μπατσουαγί στο 11'. by Μανώλης Μουσουράκης
20:26
20:27
43' ΓΚΟΛ ο Άγιαξ! 2-0! Σκόρερ ο Αλέ! Σέντρα του Μπέργκχαους από τα δεξιά, με τον Αλέ να πετάγεται στο ύψος της μικρής περιοχής για να γράψει το 2-0. Η φάση ελέγχθηκε και από το VAR για πιθανό οφσάιντ. Δεν υπάρχει παράβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:30
Ο «Αίαντας» πετυχαίνει το δεύτερο γκολ που έψαχνε στα τελευταία λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:31
Μπήκαμε στις καθυστερήσεις και στα δύο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:33
Ημίχρονο στο Άγιαξ-Μπεσίκτας (2-0). by Μανώλης Μουσουράκης
20:34
Τέλος και στο Σαχτάρ-Ίντερ. Οι δύο ομάδες θα πάνε στα αποδυτήρια χωρίς σκορ (0-0). by Μανώλης Μουσουράκης
20:35
Οι τελικές στο πρώτο ημίχρονο του Άγιαξ-Μπεσίκτας είναι 16-1!! Υπενθυμίζουμε, βέβαια, ότι οι φιλοξενούμενοι έχουν ταξιδέψει με πολλές απουσίες στην Ολλανδία. by Μανώλης Μουσουράκης
20:38
20:38
20:47
Οι τέσσερις ομάδες επιστρέφουν στους αγωνιστικούς χώρους των δύο γηπέδων για το δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:48
46' Διπλή κίνηση από τον πάγκο για την Μπεσίκτας: Οι Τόρε και Οζουακούπ στις θέσεις των Γιλμάζ και Ουκάν, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
46' Σέντρα και στα δύο γήπεδα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:51
47' Αντεπίθεση με προϋποθέσεις για την Ίντερ, δεν την αξιοποίησε ο Λαουτάρο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:54
Πιέζει για το γκολ και η Σαχτάρ! by Μανώλης Μουσουράκης
20:56
53' Φάση για την Μπεσίκτας. Κοντά στη μείωση του σκορ οι φιλοξενούμενοι, με το σουτ του Μπατσουαγί να φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:04
21:04
Αφίχθη η αποστολή της Παρί στο «Παρκ ντε Πρενς» για την αναμέτρηση με τη Σίτι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
62' Ο Καραμάν σκοράρει για την Μπεσίκτας, αλλά έχει δοθεί φάουλ στην προσπάθειά του να διατηρήσει την μπάλα στον έλεγχό του. by Μανώλης Μουσουράκης
21:07
Στο ενδιάμεσο έχουν περάσει εντός αγωνιστικού χώρου για την Ίντερ οι Τσαλχάνογλου και Κορέα, στις θέσεις των Μπρόζοβιτς και Τζέκο, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:07
Ελάχιστες οι φάσεις στο δεύτερο μέρος του Άγιαξ-Μπεσίκτας. Ουσιαστικά, έχουν... ηρεμήσει οι γηπεδούχοι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
69' Φάση για τον Άγιαξ. Ο Ντεστάνογλου είναι εξουδετερωμένος, ωστόσο η κεφαλιά του Αλέ από το ύψος της μικρής περιοχής περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
72' Μέσα και ο Σάντσες για την Ίντερ, στη θέση του Μαρτίνες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
Έχουμε μπει στην τελική ευθεία των δύο πρώτων αναμετρήσεων της βραδιάς. Η Ίντερ έχει ακόμα 14 λεπτά συν τις όποιες καθυστερήσεις, προκειμένου να μην μείνει χωρίς «τρίποντο» μετά τις δύο πρώτες αγωνιστικές. by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
Υπενθυμίζεται ότι στις 22:00 ακολουθούν ακόμα έξι παιχνίδια. Έχουν γίνει γνωστές και οι αρχικές ενδεκάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
Βασικοί οι Αθανασιάδης και Κολοβός για τη Σέριφ (Ρεάλ Μαδρίτης-Σέριφ Τίρασπολ), στον πάγκο ο Τσιμίκας για τη Λίβερπουλ (Πόρτο-Λίβερπουλ). by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
Ο Χάαλαντ δεν κατάφερε να ξεπεράσει το πρόβλημα τραυματισμού που αντιμετώπιζε και δεν θα βρίσκεται ούτε στον πάγκο στο Μπορούσια Ντόρτμουντ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
Με την τριάδα-«φωτιά» (Μέσι-Εμπαπέ-Νεϊμάρ) η Παρί κόντρα στη Σίτι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:27
83' Προσπαθεί να πιέσει η Ίντερ, αλλά δεν μπορεί να γίνει απειλητική. by Μανώλης Μουσουράκης
21:31
86' Μεγάλη ευκαιρία της Ίντερ! Ο Κορέα πιάνει τη φαλτσαριστή σουτάρα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον Πιάτοφ να αποκρούει με τρομερή εκτίναξη! by Μανώλης Μουσουράκης
21:32
87' Κι άλλο εντυπωσιακό «στοπ» του Πιάτοφ, αυτή τη φορά σε κεφαλιά του Ντε Φράι! by Μανώλης Μουσουράκης
21:33
Πρωταγωνιστής των Ουκρανών στα τελευταία λεπτά ο 37χρονος πορτιέρε, αρνείται το «διπλό» στους «νερατζούρι». by Μανώλης Μουσουράκης
21:34
90' Φεύγει άουτ το διαγώνιο σουτ του Σάντσες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:35
Εντωμεταξύ, η ατμόσφαιρα που έχουν δημιουργήσει οι φίλοι του Άγιαξ είναι εντυπωσιακή! by Μανώλης Μουσουράκης
21:35
Στις καθυστερήσεις και στα δύο παιχνίδια. by Μανώλης Μουσουράκης
21:37
Τέλος στο Άγιαξ-Μπεσίκτας. Ο «Αίαντας» θα επικρατήσει 2-0 (17' Μπέργκχαους, 43' Αλέ, ασίστ Μπέργκχαους) και θα φτάσει τους έξι βαθμούς. Χωρίς πόντο η Μπεσίκτας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:37
Ολοκληρώθηκε και το Σαχτάρ-Ίντερ (0-0). Στον έναν βαθμό αμφότερες οι ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:39
Ήρθε η ώρα για το κυρίως... πιάτο της βραδιάς! by Μανώλης Μουσουράκης
21:39
Στις 22:00 σέντρα σε έξι γήπεδα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:41
Συγκεκριμένα, θα διεξαχθούν τα Λειψία-Κλαμπ Μπριζ και Παρί Σεν Ζερμέν-Μάντσεστερ Σίτι για τον 1ο όμιλο, Μίλαν-Ατλέτικο Μαδρίτης και Πόρτο-Λίβερπουλ για τον 2ο, Μπορούσια Ντόρτμουντ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας (3ο γκρουπ) και Ρεάλ Μαδρίτης-Σέριφ Τίρασπολ (4ο γκρουπ). by Μανώλης Μουσουράκης
21:41
Ας δούμε και τις αρχικές ενδεκάδες των εν λόγω παιχνιδιών. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
Υπενθυμίζεται ότι οι Αθανασιάδης και Κολοβός αρχίζουν ως βασικοί για τη Σέριφ (Ρεάλ Μαδρίτης-Σέριφ Τίρασπολ), στον πάγκο ο Τσιμίκας για τη Λίβερπουλ (Πόρτο-Λίβερπουλ). by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
21:46
Το είπαμε: Τρομερή ατμόσφαιρα... by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
21:51
21:51
Ας θυμηθούμε και τη βαθμολογία των ομίλων, στους οποίους έχουμε δράση. by Μανώλης Μουσουράκης
21:58
Οι ομάδες έχουν πραγματοποιήσει την είσοδό τους στα περισσότερα γήπεδα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
Οι καλύτερες στιγμές των δύο ματς που προηγήθηκαν. by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
22:00
22:01
1' Σέντρα και στα έξι γήπεδα! by Μανώλης Μουσουράκης
22:04
Χωρίς τη μεγάλη στιγμή στα πρώτα λεπτά των έξι αναμετρήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
22:06
7' ΓΚΟΛ η Λειψία! 1-0! Σκόρερ ο Ενκουκού! Ο πλέον φορμαρισμένος παίκτης των Γερμανών βγήκε σε θέση τετ-α-τετ και πλάσαρε ιδανικά! Το γκολ μέτρησε μέσω VAR, αφού αρχικά είχε δοθεί οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:09
8' ΓΚΟΛ για την Παρί! 1-0! Σκόρερ ο Γκέιγ! Ο χαφ των Παριζιάνων σκοράρει με πλασέ εντός της αντίπαλης περιοχής και βάζει «φωτιά» στο «Παρκ ντε Πρενς». by Μανώλης Μουσουράκης
22:10
Αμφότερα τα τέρματα μέχρι στιγμής από τον ίδιο όμιλο (1ο). by Μανώλης Μουσουράκης
22:11
Ουσιαστικά, η Παρί σκόραρε στην πρώτη της καλή στιγμή στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
22:12
12' Πιέζει η Μπριζ για την ισοφάριση στο παιχνίδι με τη Λειψία. by Μανώλης Μουσουράκης
22:13
Φορτσάτη και η Μίλαν στην αναμέτρησή της με την Ατλέτικο. Εξάλλου, παίρνει τρομερή ώθηση από τον κόσμο της, ο οποίος είχε να δει την ομάδα του σε εντός έδρας ματς του Champions League 2778 μέρες. by Μανώλης Μουσουράκης
22:15
15' Επικίνδυνο γύρισμα του Μαχρέζ από τα δεξιά, απομακρύνει ο Ντοναρούμα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:16
22:16
Πάνω-κάτω η μπάλα στο Ντόρτμουντ-Σπόρτινγκ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:17
22:18
18' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ! 0-1! Σκόρερ ο Σαλάχ! Παίρνει το «ριμπάουντ» και σκοράρει ανενόχλητος σε άδειο τέρμα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:19
18' Σπουδαία απόκρουση του Αθανασιάδη σε εκτέλεση φάουλ από τον Μπενζεμά. Ο Έλληνας πορτιέρε συνεχίζει από εκεί που έμεινε κόντρα στη Σαχτάρ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:19
19' Σπουδαία ευκαιρία για τη Μίλαν. Εντυπωσιακό «στοπ» του Όμπλακ σε τετ-α-τετ με τον Ρέμπιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
22:20
20' ΓΚΟΛ η Μίλαν! 1-0! Σκόρερ ο Λεάο! Διαγώνιο σουτ εντός της περιοχής από τον 22χρονο άσο, αυτή τη φορά δεν έχει απάντηση ο Όμπλακ. Παίρνει «φωτιά» και το «Σαν Σίρο». by Μανώλης Μουσουράκης
22:22
22:22
22:23
23' ΓΚΟΛ για την Μπριζ! 1-1! Σκόρερ ο Φανάκεν! Σκόραρε ο αρχηγός των Βέλγων με πλασέ από το ύψος του πέναλτι. Αρχικά δόθηκε οφσάιντ, ωστόσο μετά από παρέμβαση του VAR το γκολ μετρά κανονικά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:26
25' ΓΚΟΛ η Σέριφ! 0-1! Σκόρερ ο Γιακχσίμπαεφ με κεφαλιά! Σοκάρει το «Μπερναμπέου» η θαρραλέα Σέριφ!! by Μανώλης Μουσουράκης
22:27
26' Διπλό δοκάρι για τη Σίτι! Σε πρώτο χρόνο ο Στέρλινγκ τη στέλνει στο οριζόντιο όπως και ο Μπερνάντο Σίλβα εν συνεχεία, με τη διαφορά όμως ότι αυτός ήταν ΟΛΟΜΟΝΑΧΟΣ! by Μανώλης Μουσουράκης
22:28
26' Δοκάρι και για τη Λίβερπουλ με τον Ζότα! Του... δοκαριού στα γήπεδα της Ευρώπης! by Μανώλης Μουσουράκης
22:30
29' Κόκκινη για τη Μίλαν. Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Κεσί! by Μανώλης Μουσουράκης
22:31
30' Ευκαιρία για τη Ρεάλ. Φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι το δυνατό σουτ του Γκουτιέρεζ. Πιέζουν για την ισοφάριση οι «μερένχες». by Μανώλης Μουσουράκης
22:32
Να σημειωθεί ότι ο Σαλάχ σκοράρει σε τρίτη συνεχόμενη επίσκεψή του στο «Ντραγκάο». by Μανώλης Μουσουράκης
22:35
35' Σκοράρει η Ντόρτμουντ, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Είναι το μοναδικό παιχνίδι που δεν έχει επιτευχθεί τέρμα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:37
37' ΓΚΟΛ η Ντόρτμουντ! 1-0! Σκόρερ ο Μάλεν! Φεύγει στην κόντρα και εκτελεί άψογα από διαγώνια θέση εντός της αντίπαλης περιοχής. Πρώτο γκολ για τον νεαρό Ολλανδό στο Champions League. by Μανώλης Μουσουράκης
22:41
38' Πήγε να βάλει το γκολ της χρονιάς στο Μίλαν-Ατλέτικο ο Λεάο, του οποίου το «ψαλιδάκι» σταματά στο οριζόντιο δοκάρι. Βέβαια, καταλογίστηκε και σε θέση οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:41
41' ΓΚΟΛ η Μπριζ! 1-2! Σκόρερ ο Ριτς! Γυρίζουν το ματς οι Βέλγοι, κάτι που δικαιούνται βάσει ευκαιριών. by Μανώλης Μουσουράκης
22:43
43' Φάση για τη Λίβερπουλ. Εντυπωσιακή εκτίναξη και απόκρουση του Ντιόγκο Κόστα σε εκτέλεση φάουλ του Χέντερσον. by Μανώλης Μουσουράκης
22:44
Μπαίνουμε στην τελική ευθεία των πρώτων ημιχρόνων. by Μανώλης Μουσουράκης
22:44
Το πέναλτι που ζήτησε η Σίτι.
22:44
22:45
45' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ! 0-2! Σκόρερ ο Μανέ! Σέντρα του Μίλνερ από τα δεξιά, βρίσκει τον Μανέ ολομόναχο στην «καρδιά» της αντίπαλης περιοχής. Κανένα πρόβλημα για τον άσο της Λίβερπουλ να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του. by Μανώλης Μουσουράκης
22:46
Ημίχρονο στο Ρεάλ-Σέριφ. Οι φιλοξενούμενοι θα πάνε στα αποδυτήρια προηγούμενοι 1-0! by Μανώλης Μουσουράκης
22:48
Ένα «μπράβο» στους Μολδαβούς. Όπως φυσικά και σε όσους είδαν... όνειρο και έπαιξαν «διπλό» ημίχρονο! by Μανώλης Μουσουράκης
22:49
Τέλος στα πρώτα μέρη και των άλλων πέντε αγώνων. by Μανώλης Μουσουράκης
22:51
Λειψία-Μπριζ 1-2, Μίλαν-Ατλέτικο 1-0 (κόκκινη ο Κεσί), Ντόρτμουντ-Σπόρτνιγκ 1-0, Παρί-Σίτι 1-0, Πόρτο-Λίβερπουλ 0-2, Ρεάλ-Σέριφ 0-1. by Μανώλης Μουσουράκης
23:02
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος του Ρεάλ Μαδρίτης-Σέριφ Τίρασμπολ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:04
Σέντρα και στα υπόλοιπα παιχνίδια. by Μανώλης Μουσουράκης
23:07
47' Ευκαιρία για τη Σίτι. Σουτ του Στέρλινγκ από δύσκολη γωνία, φεύγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:12
23:14
59' Κυκλοφορεί την μπάλα η Ρεάλ, προσπαθεί να βρει διαδρόμους. by Μανώλης Μουσουράκης
23:17
61' Τσεκ για πέναλτι στο «Μπερναμπέου» υπέρ της Ρεάλ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:17
Τίποτα, συνεχίζεται το παιχνίδι... by Μανώλης Μουσουράκης
23:18
60' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ! 0-3! Σκόρερ ο Σαλάχ! Δεύτερο γκολ στο παιχνίδι με ψύχραιμο πλασέ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:19
63' Πέναλτι για τη Ρεάλ! Μέσω VAR δόθηκε η παράβαση, ύστερα από το μαρκάρισμα στον Βινίσιους. by Μανώλης Μουσουράκης
23:19
Στην εκτέλεση ο Μπενζεμά. by Μανώλης Μουσουράκης
23:20
65' ΓΚΟΛ η Ρεάλ! 1-1! Σκόρερ ο Μπενζεμά! Έπεσε σωστά ο Αθανασιάδης, αλλά η εκτέλεση του Γάλλου φορ ήταν άπιαστη! by Μανώλης Μουσουράκης
23:22
Δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό της πλεονέκτημα η Ατλέτικο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:23
Η Λειψία έχει ανεβάσει την απόδοσή της, ωστόσο ακόμη βρίσκεται πίσω στο σκορ υποδεχόμενη την Μπριζ. Εάν χάσει κι απόψε θα μείνει χωρίς βαθμό, ύστερα από δύο αγωνιστικές. by Μανώλης Μουσουράκης
23:24
67' Κι άλλη επέμβαση του Αθανασιάδη, αυτή τη φορά σε πλασέ του Βινίσιους. Μία και μία οι εμφανίσεις του Έλληνα πορτιέρε στο Champions League. by Μανώλης Μουσουράκης
23:25
65' Ευκαιρία για την Παρί. Βγήκε κάθετα στην αντίπαλη περιοχή ο Νεϊμάρ, όμως κλείστηκε και το σουτ του κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by Μανώλης Μουσουράκης
23:29
72' Σκοράρει εκ νέου η Σέριφ μέσα στο «Μπερναμπέου», αλλά το γκολ του Μπρούνο ακυρώνεται -μέσω VAR- ως οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:31
76' Φάση για τη Ρεάλ. Δυνατό σουτ από τον Μόντριτς, αποκρούει με το κεφάλι ο Αθανασιάδης! Έχει ζαλιστεί λίγο ο Έλληνας άσος. by Μανώλης Μουσουράκης
23:31
23:31
23:33
75' ΓΚΟΛ η Πόρτο! 1-3! Μειώνουν με κεφαλιά του Ταρέμι οι Πορτογάλοι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:33
75' Σκοράρει και ο Μάλεν για την Ντόρτμουντ, αλλά το τέρμα ακυρώνεται ως οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:35
76' ΓΚΟΛ η Παρί! 2-0! Σκόρερ ο Μέσι! Κουβαλά την μπάλα ο Μέσι, κάνει το 1-2 έξω από την περιοχή και ολοκληρώνει την ενέργειά του με υπέροχο τελείωμα εκτός περιοχής! Πρώτο γκολ του Αργεντινού παιχταρά με τους Παριζιάνους. by Μανώλης Μουσουράκης
23:37
78' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ! 1-4! Σκόρερ ο Φιρμίνο! by Μανώλης Μουσουράκης
23:41
83' ΓΚΟΛ η Λίβερπουλ! 1-5! Χτυπά και πάλι ο Φιρμίνο! Η φάση εξετάστηκε και από το VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
23:41
Δύο γκολ από Σαλάχ και από Φιρμίνο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:42
85' ΓΚΟΛ η Ατλέτικο! 1-1! Σκόρερ ο Γκριεζμάν με γυριστό σουτ στην κίνηση! by Μανώλης Μουσουράκης
23:43
Πρώτο γκολ για τον Γκριεζμάν στη δεύτερη θητεία του στους «ροχιμπλάνκος»! by Μανώλης Μουσουράκης
23:44
Τεράστιες ευκαιρίες από Γιόβιτς και Φλορέντσι για Ρεάλ και Μίλαν, αντίστοιχα! by Μανώλης Μουσουράκης
23:45
90' ΓΚΟΛ η Σέριφ! 1-2! Σκόρερ ο Τιλ με ασύλληπτη σουτάρα!!! Πω πω μια Σέριφ!!!!!!!!!!! Παγώνει εκ νέου το «Μπερναμπέου», αυτή τη φορά με γκολάρα! Πλέον, όμως το πετυχαίνει ελάχιστα λεπτά πριν τη λήξη του ματς και τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα για τη «Βασίλισσα». by Μανώλης Μουσουράκης
23:47
90'+2' Τώρα θα περάσει εκτός αγωνιστικού χώρου ο Κολοβός. by Μανώλης Μουσουράκης
23:49
Καθυστερήσεις σε όλα τα γήπεδα πλην του Παρί-Σίτι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:50
90'+6' Δοκάρι για τη Ρεάλ! by Μανώλης Μουσουράκης
23:51
Τελικό: Πόρτο-Λίβερπουλ 1-5. by Μανώλης Μουσουράκης
23:51
90'+4' Πέναλτι για την Ατλέτικο! Έχει κάνει χέρι ο Τονάλι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:53
Τέλος και στο «Μπερναμπέου»! Τεράστιος άθλος της «ελληνικής» Σέριφ, η οποία θα αποχωρήσει με το υπέρ της 2-1! Τρομερή εμφάνιση -και πάλι- από τον Αθανασιάδη! by Μανώλης Μουσουράκης
23:54
Τελικό: Ντόρτμουντ-Σπόρτινγκ 1-0. by Μανώλης Μουσουράκης
23:54
O Σουάρες στην εκτέλεση του πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:55
90'+7' ΓΚΟΛ για την Ατλέτικο Μαδρίτης! 1-2! Σκόρερ ο Σουάρες, ο οποίος στέλνει την μπάλα στο κέντρο της εστίας! Ανατροπή για τους «ροχιμπλάνκος», οι οποίοι εκμεταλλεύονται το αριθμητικό τους πλεονέκτημα. Η Μίλαν ήταν οπισθοχωρημένη σε όλο το δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:57
Τελικό και στη Λειψία. Φεύγει νικήτρια η Μπριζ (1-2)! by Μανώλης Μουσουράκης
23:58
Τέλος και στο Παρίσι. Παρί Σεν Ζερμέν-Μάντσεστερ Σίτι: 2-0. by Μανώλης Μουσουράκης
23:59
Βρισκόμαστε στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων στο Μιλάνο! Λογικό, είχαμε και πέναλτι, έτσι κι αλλιώς είχαν δοθεί έξι λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
00:00
Τέλος και στο Μιλάνο. Νίκη με ανατροπή (1-2) για την Ατλέτικο επί της Μίλαν! by Μανώλης Μουσουράκης
00:00
Δεν χρειάζεται και πολλή συζήτηση για το τι θα μας μείνει από αυτήν τη βραδιά. Ένα τεράστιο respect στη Σέριφ, η οποία -με ήρωα τον Αθανασιάδη- έφυγε ως θριαμβεύτρια από το «Μπερναμπέου»! by Μανώλης Μουσουράκης
00:02
Πάμε να τα βάλουμε λίγο κάτω. by Μανώλης Μουσουράκης
00:04
Άγιαξ-Μπεσίκτας 2-0, Σαχτάρ-Ίντερ 0-0, Λειψία-Μπριζ 1-2, Μίλαν-Ατλέτικο 1-2, Ντόρτμουντ-Σπόρτνιγκ 1-0, Παρί Σεν Ζερμέν-Μάντσεστερ Σίτι 2-0, Πόρτο-Λίβερπουλ 1-5, Ρεάλ Μαδρίτης-Σέριφ Τίρασπολ 1-2. by Μανώλης Μουσουράκης