Ατλέτικο Μαδρίτης-Μπαρτσελόνα

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα για την 8η αγωνιστική της Primera Division από το control-room του sport-fm.gr.

21:33
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Ατλέτικο Μαδρίτης με την Μπαρτσελόνα, για την 8η αγωνιστική της La Liga. by www.sport-fm.gr
21:34
Η Ατλέτικο νίκησε μονάχα το ένα από τα 11 τελευταία εντός έδρας απέναντι στην Μπαρτσελόνα (7 ήττες, 3 ισοπαλίες). by www.sport-fm.gr
21:40
Οι «μπλαουγκράνα» διανύουν μια κακή περίοδο τόσο αγωνιστικά, όσο και εξωαγωνιστικά. Στα 5 τελευταία παιχνίδια, μετράει 3 ισοπαλίες και 2 νίκες. Παράλληλα, έχει και 2 ήττες στο Champions League από Μπάγερν και Μπενφίκα. Ωστόσο, το «πρόβλημα» είναι και ο Ρόναλντ Κούμαν, με τον προπονητή της Μπαρτσελόνα να βρίσκεται στον… αέρα, αφού δίνουν και παίρνουν οι φήμες ότι θα αποχωρήσει πολύ σύντομα από τον πάγκο της καταλανικής ομάδας. Ο πρόεδρος, Ζοάν Λαπόρτα, όμως σε δηλώσεις του ανέφερε πως όποιο και να είναι το αποτέλεσμα με την Ατλέτικο, ο Κούμαν θα παραμείνει. by www.sport-fm.gr
21:42
Από την άλλη, η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε προέρχεται από την ήττα από την Αλαβές με 1-0 στο πρωτάθλημα. Νωρίτερα είχε 4 νίκες και 4 ισοπαλίες. Μεσοβδόμαδα είχε νικήσει στην έδρα της Μίλαν με 2-1 για το Champions League. by www.sport-fm.gr
21:45
Ατλέτικο Μαδρίτης (Ντιέγκο Σιμεόνε): Όμπλακ, Γιορέντε, Σάβιτς, Χιμένεθ, Ερμόσο, Καράσκο, Ντε Πάουλ, Κόκε, Λεμάρ, Σουάρες, Φέλιξ by www.sport-fm.gr
21:45
Μπαρτσελόνα (Ρόναλντ Κούμαν): Τερ Στέγκεν, Μινγκέθα, Πικέ, Αραούχο, Ντεστ, Μπουσκέτς, Φρ. ντε Γιονγκ, Γκονθάλεθ, Γκάβι, Κουτίνιο, Ντεπάι by www.sport-fm.gr
22:23
24' ΓΚΟΟΟΟΟΛ Η ΑΤΛΕΤΙΚΟ! Ο Λεμάρ άνοιξε το σκορ με πάνεμορφο σουτ μέσα από την περιοχή. by www.sport-fm.gr
22:27
22:28
22:31
30' Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ο Ντεπάι έκανε την πρώτη κεφαλιά, δεν μπόρεσε ο Ντε Γιονγκ να μπει στην πορεία της μπάλας και να τη σπρώξει στα δίχτυα by www.sport-fm.gr
22:37
37' Επικίνδυνη σέντρα από τον Ντεπάι, κανείς συμπαίκτης του στην περιοχή για την κεφαλιά by www.sport-fm.gr
22:44
44' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΚΑΙ 2-0! ΣΚΟΡΕΡ Ο ΣΟΥΑΡΕΣ! Αντεπίθεση των Μαδριλένων, που βγάζουν τους Λεμάρ και Σουάρες απέναντι στον... άτυχο Πικέ, ο Γάλλος πασάρει την κατάλληλη στιγμή και ο Ουρουγουανός με πλασέ δεν έχει πρόβλημα να κάνει το 2-0! by www.sport-fm.gr
22:48
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, με την Ατλέτικο να επιβεβαιώνει τον ρόλο του φαβορί με το 2-0 κόντρα στην Μπαρτσελόνα by www.sport-fm.gr
23:04
23:10
52' Έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων η Μπαρτσελόνα, αλλά κάτι τέτοιο ήταν αναμενόμενο by www.sport-fm.gr
23:16
Το παιχνίδι έχει έρθει στα μέτρα της Ατλέτικο με ό,τι μπορεί να σημαίνει αυτό για τα μάτια των ουδέτερων by www.sport-fm.gr
23:19
60' Τεράστια ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Οι Καταλανοί βγήκαν στην αντεπίθεση, ο Κοουτίνιο βρέθηκε απέναντι στον Όμπλακ, αλλά ο τελευταίος τον νίκησε πολύ εύκολα by www.sport-fm.gr