Βόλος-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα για την 5η αγωνιστική της Super League από το control-room του sport-fm.gr.

15:01
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Βόλου με τον Αστέρα Τρίπολης, για την 5η αγωνιστική της Super League. by Αναστασία Βοσνάκη
15:03
Όταν έπαιξαν για τελευταία φορά στις 7 Φεβρουαρίου 2021 στο Βόλο, ο Αστέρας Τρίπολης ήταν εννέα βαθμούς μπροστά από τους γηπεδούχους. Το παιχνίδι ήταν σημαντικό για την έκτη θέση και η νίκη του Αστέρα ήταν καθοριστική. by Αναστασία Βοσνάκη
15:05
Η ιστορία Νίκες Βόλου: 0 Ισοπαλίες: 2, Νίκες Αστέρα Τρίπολης: 3 Με γηπεδούχο το Βόλο: Νίκες Βόλου: 0, Ισοπαλίες: 0, Νίκες Αστέρα Τρίπολης: 2 by Αναστασία Βοσνάκη
15:09
Ο Αστέρας Τρίπολης αναζητά την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, αφού μετά από 4 αγωνιστικές μετράει δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Σημαντικές είναι και οι επιστροφές των Μουνάφο, Ριέρα και Ιγκλέσιας, οι οποίοι απουσίαζαν με προβλήματα τραυματισμών. Στις προπονήσεις έχει γυρίσει και ο Αλί Μπαμπά, ωστόσο δεν ήταν έτοιμος για το σημερινό παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
15:11
Το ξεκίνημα του Βόλου με τις τρεις νίκες ήταν εντυπωσιακό, όσο εντυπωσιακό ήταν και το γεγονός ότι βρέθηκε πολύ κοντά στην ήττα από τον Παναθηναϊκό από το 4ο λεπτό του αγώνα. Ωστόσο ο Βόλος θέλει να δείξει τη δύναμή του, μέρος της οποία αντλεί από την έδρα του. Αν κερδίσει θα είναι η πρώτη φορά που θα το κάνει σε τρία διαδοχικά παιχνίδια στην έδρα του μέσα σε μια σεζόν. Μάλιστα τις προηγούμενες δύο σεζόν δεν κέρδιζε ούτε δύο διαδοχικά. by Αναστασία Βοσνάκη
15:12
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
15:12
Βόλος (Γκιγιέρμο Αμπασκάλ, 4-3-3): Κότνικ – Πουρίτα, Ρομέρο, Γκρίλο, Φεράρι – Τσοκάνης, Μπαριέντος, Μπαρτόλο – Ρεγκατέν, Φαν Βέερτ, Φερνάντες. by Αναστασία Βοσνάκη
15:13
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς, 4-3-3): Παπαδόπουλος – Καρμόνα, Πίτσου, Καστάνιο, Άλβαρες – Βαλιέντε, Μουνάφο, Κανελλόπουλος – Μπαράλες, Κρέσπι, Σίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
15:21
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Κλέιμαν, Ρινέρ, Κούζντρα, Βοϊτκόφσκι, Γκουλέν, Σοάρες, Μεταξάς, Τερεζίου, Ροσέρο. by Αναστασία Βοσνάκη
15:21
Στον πάγκο για τους Αρκάδες οι Τσιφτσής, Χριστόπουλος, Σανταφέ, Τασουλής, Γκόμεθ, Ριέρα, Ιγκλέσιας, Μπενίτο, Σονί. by Αναστασία Βοσνάκη
15:25
Στις 16:00 έχουμε σέντρα στο ματς! Διαιτητής ο Τάσος Παπαπέτρου. by Αναστασία Βοσνάκη
15:59
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι! by Αναστασία Βοσνάκη
16:02
3' Πρώτο κόρνερ για τον Αστέρα. Έδιωξε ο Κότνικ με τις γροθιές. by Αναστασία Βοσνάκη
16:04
5' Μακρινό σουτ του Μπαρτόλο, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:06
7' Νέο κόρνερ για τον Αστέρα. Πήγε να πάρει την κεφαλιά ο Μουνάφο, με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:09
10' Πιέζουν οι Αρκάδες στα πρώτα λεπτά του ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
16:10
11' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Γύρισμα του Σίτο στον Κρέσπι, με το σουτ να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:11
12' Κεφαλιά του Μπαράλες, διώχνει ο Κότνικ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:12
13' Μακρινό σουτ του Μουνάφο, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:16
16' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΟΛΟ! Ο Παπαδόπουλος έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του, με τον Ρεγκατέν να τσιμπάει την μπάλα και τον κίπερ να τον ανατρέπει. Σωστή η απόφαση. by Αναστασία Βοσνάκη
16:17
18' Γκολ ο Βόλος! Ο Φαν Βέερτ εκτέλεσε εύστοχα από τα 11 βήματα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:22
23' Ο Βόλος μετά το γκολ έχει πάρει τα πάνω του και πιέζει. by Αναστασία Βοσνάκη
16:24
24' Κεφαλιά του Κρέσπι, έδιωξε ο Ρομέρο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:29
30' Φάουλ για τον Αστέρα. Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:30
by Αναστασία Βοσνάκη
16:30
31' Κίτρινη ο Ρομέρο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:31
32' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Αστέρα. Ο Άλβαρες εκτελεί, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
16:33
34' Κίτρινη ο Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
16:37
Φτάσαμε στο 37', ο Αστέρας μετά το γκολ έδειξε να έχει πέσει ψυχολογικά αλλά σιγά-σιγά προσπαθεί να ανεβάσει την απόδοσή του. Λογικό εν μέρει αφού το πέναλτι και το γκολ του Βόλου ήρθε κόντρα στη ροή του παιχνιδιού και ενώ οι Αρκάδες έδειχναν πιο κοντά στο προβάδισμα... by Αναστασία Βοσνάκη
16:37
38' Παρατηρήσεις του Παπαπέτρου στον Πουρίτα που βρήκε τον Κανελλόπουλο στο πρόσωπο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:38
39' Νέα φάση για τον Αστέρα. Κλέβει ο Καρμόνα και σουτάρει από πλάγια θέση, διώχνει ο Κότνικ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:41
42' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Φάση διαρκείας στα καρέ του Βόλου, κανείς εκ των Μπαράλες, Κρέσπι, Μουνάφο δεν μπορούν να σκοράρουν από πλεονεκτικές θέσεις μέσα στην περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
16:42
43' Τσεκάρεται στο VAR νέα φάση για νέο πέναλτι υπέρ του Βόλου. Σε μαρκάρισμα του Κανελλόπουλου στον Πουρίτα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:44
45' Δεν υπάρχει τίποτα το ματς συνεχίζεται κανονικά. by Αναστασία Βοσνάκη
16:45
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:49
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Βόλος-Αστέρας Τρίπολης 1-0. Οι γηπεδούχοι στο 18' άνοιξαν το σκορ με τον Φαν Βέερτ ύστερα από εκτέλεση πέναλτι. by Αναστασία Βοσνάκη
16:49
Καλύτερος στο πρώτο τέταρτο ο Αστέρας που άγγιξε το προβάδισμα, ισορρόπησε ο Βόλος, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο εκ νέου οι Αρκάδες ισορρόπησαν χωρίς όμως αποτέλεσμα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:01
17:01
17:04
Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:04
46' Κλέιμαν αντί Κότνικ για τον Βόλο… Έχει πρόβλημα ο κίπερ των γηπεδούχων, θλάση στον προσαγωγό, και αποχώρησε στο ημίχρονο ως αλλαγή. by Αναστασία Βοσνάκη
17:07
48' Κίτρινη ο Φεράρι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:10
51' Κακή σέντρα του Άλβαρες, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:15
56' Ο Αστέρας πιέζει και ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης, ο Βόλος παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
57' Σέντρα ο Σίτο, ο Μπαράλες παίρνει την κεφαλιά, μπλοκάρει ο Κλέιμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:17
58' Μακρινό σουτ ο Φαν Βέερτ, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
59' Αλλαγή για τον Βόλο. Έξω ο Μπαρτόλο, μέσα ο Ροσέρο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
60' Γκολ για τον Βόλο, με τον Γκρίλο, ωστόσο ελέγχεται από το VAR. by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
ΔΕΝ ΜΕΤΡΗΣΕ! Θεωρήθηκε πως ήταν σε θέση οφσάιντ ο Γκρίλο, συμφώνησαν Παπαπέτρου και VAR αλλά η μπάλα φαίνεται πως πάει στον σκόρερ από την πλάτη του Άλβαρες τελικά… by Αναστασία Βοσνάκη
17:21
63' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα ο Σονί και ο Μπενίτο, έξω ο Κανελλόπουλος και ο Μπαράλες by Αναστασία Βοσνάκη
17:25
67' Σέντρα ο Μπενίτο, η μπάλα καταλήγει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:29
71' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. Εκτελεί ο Κρέσπι, μπλοκάρει εύκολα ο Κλέιμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
73' Αλλαγή για τον Βόλο. Σοάρες αντί Μπαριέντος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:33
75' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ριέρα αντί Άλβαρες, Τασουλής αντί Κρέσπι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:36
77' Απείλησε ο Σονί, μπλόκαρε ο Κλέιμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:37
79' Γκολ ο Βόλος! Λάθος του Ριέρα στον άξονα, ο Ρεγκατέν σπάει στον Φεράρι που κάνει το πλασέ και νικάει τον Παπαδόπουλο που δεν μπορούσε να αποκρούσει για να γράψει το 2-0.
17:39
Κάνει πιο εύκολη τη δουλειά του πλέον ο Βόλος, ο Αστέρας σε δύσκολη θέση αφού ακόμα δεν έχει νίκη στο πρωτάθλημα. Ένα δεκάλεπτο μένει να δούμε... by Αναστασία Βοσνάκη
17:41
82' Έχει μπει ο Ιγκλέσιας στο ματς στη θέση του Βαλιέντε. by Αναστασία Βοσνάκη
17:42
83' Σουτ του Σονί, έδιωξε ο Κλέιμαν με τους παίκτες του Αστέρα να μην μπορούν να πάρουν το ριμπάουντ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:43
84' Φωνάζει για πέναλτι ο Αστέρας σε πέσιμο του Μπενίτο μετά από επαφή με τον Κλέιμαν. Συνεχίζεται το παιχνίδι... by Αναστασία Βοσνάκη
17:43
85' Γκολ ο Αστέρας! Ωραίο κοντρόλ και φοβερό γυριστό του Σονί μέσα από την περιοχή, εκτελεί τον Κλέιμαν και μειώνει σε 2-1 για τους Αρκάδες.
17:44
Πρώτο γκολ του Αστέρα στο πρωτάθλημα, παρόλα αυτά πρέπει να ψάξει και δεύτερο για να μην ηττηθεί. by Αναστασία Βοσνάκη
17:44
86' Τερεζίου και Γκουλέν μέσα, έξω οι Φαν Βέερτ, Φερνάντες για τον Βόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
89' Δοκάρι για τον Βόλο. Άστοχη έξοδος του Παπαδόπουλου, ο Ροσέρο πιάνει την κεφαλιά που σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
Διαδοχικά κόρνερ κερδίζει ο Αστέρας, πιέζει για την ισοφάριση. by Αναστασία Βοσνάκη
17:50
90'+1' Κεφαλιά του Μπενίτο, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:51
90'+3' Κάρτα στον Σονί. by Αναστασία Βοσνάκη
17:53
90'+5' Τετ-α-τετ του Τερεζίου με τον Παπαδόπουλο, νικητής ο κίπερ του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:54
Τέλος στο ματς! Ο Βόλος λύγισε τον Αστέρα Τρίπολης, επικράτησε 2-1 και πήρε την τέταρτη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα και πρώτη στην ιστορία του επί των Αρκάδων. Χωρίς νίκη παραμένει η ομάδα του Ράσταβατς, μόλις 2 βαθμούς μετά από 5 αγώνες. by Αναστασία Βοσνάκη