Άρης-Απόλλων Σμύρνης

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα για την 5η αγωνιστική της Super League από το control-room του sport-fm.gr.

20:04
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Άρη και στον Απόλλωνα Σμύρνης για την 5η αγωνιστική. by Γιώργος Τσανάκας
20:05
Δύο σερί νίκες κόντρα σε Παναθηναϊκό και Ατρόμητο για τον Άρη, που έσβησε το -6 και πλέον έχει έναν βαθμό. Ψάχνει σήμερα το τρίποντο για να αρχίσει να πλησιάζει την πρώτη εξάδα της βαθμολογίας. by Γιώργος Τσανάκας
20:06
Τον πρώτο του βαθμό πήρε ο Απόλλων Σμύρνης την περασμένη αγωνιστική μετά το 0-0 με τον Ιωνικό στη Ριζούπολη. Παραμένει, πάντως, η ομάδα με την χειρότερη άμυνα ως τώρα, έχοντας δεχτεί 11 γκολ! by Γιώργος Τσανάκας
20:07
Μία ισοπαλία και μία νίκη εντός έδρας για τον Άρη, δύο... τεσσάρες εκτός έδρας για τον Απόλλωνα (4-0 από τον Παναθηναϊκό, 4-1 από τον Ολυμπιακό). by Γιώργος Τσανάκας
20:07
Η ιστορία των αγώνων ανάμεσα στον Άρη και τον Απόλλωνα ξεκινά πολύ παλιά. Πριν από 90 χρόνια έπαιζαν στον ημιτελικό Κυπέλλου και μάλιστα η κληρωτίδα τους έβγαλε από τότε άλλη μια φορά το 1984. Στο πρωτάθλημα οι δύο ομάδες είχαν συνεχή παρουσία με αμφίρροπα παιχνίδια. Βρέθηκαν και στην Β’ κατηγορία μια φορά, το 2016-17. by Γιώργος Τσανάκας
20:07
Ο Άρης έχει κερδίσει και τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στις δύο τελευταίες σεζόν. Ο Απόλλων είχε κερδίσει και τα δύο της σεζόν 2013-14, όταν υποβιβάστηκαν μαζί. Μάλιστα δεν είχαν πέσει στην ίδια κατηγορία, αφού ο Απόλλων έπαιξε στην Β’ και ο Άρης στην Γ’ κατηγορία. by Γιώργος Τσανάκας
20:07
Νίκες Άρη: 40 Ισοπαλίες: 20 Νίκες Απόλλων Σμύρνης: 18 by Γιώργος Τσανάκας
20:09
Με γηπεδούχο το Άρη Νίκες Άρη: 27 Ισοπαλίες: 6 Νίκες Απόλλων Σμύρνης: 6 by Γιώργος Τσανάκας
20:09
Φαμπιάνο, Μαντσίνι, Γκάμα, Μπερτόγλιο και Ιτούρμπε εκτός αποστολής για τον Άρη σήμερα... by Γιώργος Τσανάκας
20:10
Τσιλούλης, Βέρλχουστ, Ράιλι εκτός για τον Απόλλωνα... by Γιώργος Τσανάκας
20:11
Άρης (Άκης Μάντζιος, 4-2-3-1): Κουέστα - Σούντγκρεν, Δεληζήσης, Μπράμπετς, Γκάνεα - Σάσα, Τζέγκο - Εντιαγέ, Γκαρσία, Χαΐροβιτς - Καμαρά. by Γιώργος Τσανάκας
20:11
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Ντένις, Ματίγια, Μάνος, Σάκιτς, Αλί, Λούμορ, Μπεναλουάν, Μαρμαρίδης, Σάλιαρης. by Γιώργος Τσανάκας
20:11
Απόλλων Σμύρνης (Τζανλούκα Φέστα, 4-3-3): Κότσαρης, Μπαξεβανίδης, Άλβες, Ντομίνγκες, Τουτουαρίμα - Φατιόν, Σλίβκα, Κάστρο - Φαν Λα Πάρα, Παμλίδης, Ντάουντα. by Γιώργος Τσανάκας
20:11
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Κυρίτσης, Βιτλής, Ντεντάκης, Λισγάρας, Ματέι, Σαχλί, Μαρτίνες, Ιωαννίδης, Παπαγεωργίου. by Γιώργος Τσανάκας
20:16
Διαιτητής είναι ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας), βοηθοί του οι Γεώργιος Χριστάκογλου (Χαλκιδικής), Χρήστος Μπαλτάς (Αχαΐας) και τέταρτος ο Γεώργιος Βρέσκας (Πιερίας). Στο VAR οι Φερέιρα (Πορτογαλία), Παπαδάκης (Ηρακλείου). by Γιώργος Τσανάκας
20:17
Σε λιγότερο από ένα τέταρτο θα ξεκινήσει το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
20:18
Τηλεοπτική μετάδοση από το Novasports Prime, ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM και τον Αλέξη Σαββόπουλο. by Γιώργος Τσανάκας
20:22
Έχουν ολοκληρώσει το ζέσταμά τους οι δύο ομάδες και σε λίγο θα μπουν στον αγωνιστικό χώρο... by Γιώργος Τσανάκας
20:30
Σε λίγο θα ξεκινήσει το παιχνίδι... Με μαύρα ο Άρης, με τα κλασικά κυανόλευκα ο Απόλλων. by Γιώργος Τσανάκας
20:31
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
20:32
1' Σε θέση οφσάιντ ο Παμλίδης, οριακή φάση. by Γιώργος Τσανάκας
20:34
3' Οφσάιντ ο Χαΐροβιτς, σωστή υπόδειξη. by Γιώργος Τσανάκας
20:35
4' Μεγάλη φάση για τον Άρη, σπουδαία επέμβαση του Κότσαρη! Ο Καμαρά φεύγει στην πλάτη της... αργοκίνητης άμυνας του Απόλλωνα, κάνει το πλασέ αλλά ο κίπερ του Απόλλωνα με τρομερή απόκρουση κρατάει το μηδέν! by Γιώργος Τσανάκας
20:36
Φάση για highlight η προηγούμενη, τρομερή η επέμβαση του Κότσαρη στο τετ-α-τετ... by Γιώργος Τσανάκας
20:38
7' Δεύτερο κόρνερ στο ματς, πάλι για τον Άρη... by Γιώργος Τσανάκας
20:39
Ανεκμετάλλευτα πέρασαν... by Γιώργος Τσανάκας
20:44
13' Τρομερό κόψιμο του Άλβες στο γύρισμα του Χαΐροβιτς, πριν εκτελέσει ο Καμαρά! by Γιώργος Τσανάκας
20:46
Πρώτο τέταρτο στο παιχνίδι, στο 0-0 ο Άρης με τον Απόλλωνα Σμύρνης. Έχει την κατοχή, φτάνει κοντά στην αντίπαλη περιοχή, αλλά κάπου εκεί τα χαλάει με τον Απόλλωνα να ψάχνεται κυρίως στην κόντρα. Άγγιξε το γκολ στο 4' ο Καμαρά, τρομερό το ΣΤΟΠ του Κότσαρη. by Γιώργος Τσανάκας
20:47
20:47
20:49
18' Ωραία κάθετη του Κάστρο στον Λα Πάρα, κάνει το γύρισμα αλλά δεν βρίσκει συμπαίκτη... by Γιώργος Τσανάκας
20:51
20:53
23' Μακρινό σουτ του Εντιαγέ, άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:54
Στα μισά του πρώτου μέρους, δεν έχει αλλάξει το παραμικρό με τον Απόλλωνα να... ξεμυτίζει και να ψάχνεται στην κόντρα-επίθεση κόντρα στον Άρη που συνεχίζει να έχει την κατοχή. by Γιώργος Τσανάκας
20:54
24' Μεγάλη φάση για τον Απόλλωνα!Τρομερή προσπάθεια του Φαν Λα Πάρα, σπάει στον Παμλίδη που κάνει το σουτ με τη μία αλλά ο Κουέστα διώχνει με υπερένταση! by Γιώργος Τσανάκας
20:55
24' Κάρτα στον Τζέκο, φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
20:56
25' Το σπαταλά ο Μπρούνο Άλβες, πάνω στο τείχος η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:58
20:59
20:59
29' Στο έδαφος ο Σούντγκρεν, μετά από κόντρα με τον Ντάουντα. Πήρε μπάλα ο Νιγηριανός, στη συνέχεια τον βρήκε κιόλας. by Γιώργος Τσανάκας
21:02
Κινείται αρκετές φορές στο πλάι ο Ντάουντα και τρυπώνει στην κορυφή ο Παμλίδης, θέλοντας ο Φέστα να εκμεταλλευτεί την ταχύτητά του. Παίζει πολύ και με τον Φαν Λα Πάρα ο Απόλλων, εξαιρετικός ο Ολλανδός ως τώρα. by Γιώργος Τσανάκας
21:02
31' Πέσιμο του Παμλίδη στην περιοχή, φωνάζει για πέναλτι ο Απόλλων. Θα το δούμε στη συνέχεια, δεν έχουμε δει ριπλέι. Τον βρίσκει ο Μπράμπετς στον βηματισμό του... Συνέχεια στο ματς όμως από διαιτητή και VAR. by Γιώργος Τσανάκας
21:03
32' Κάρτα στον Φατιόν που πήγε δυνατά στον Καμαρά. Έχει προηγηθεί χέρι στο κοντρόλ του φορ του Άρη, δεν το είδε ο διαιτητής... by Γιώργος Τσανάκας
21:05
34' Χλιαρό πλασέ του Γκαρσία, εύκολα ο Κότσαρης... by Γιώργος Τσανάκας
21:06
21:06
21:07
Δέκα λεπτά ακόμη για το ημίχρονο, παραμένει το ματς στο 0-0. by Γιώργος Τσανάκας
21:12
Στο πλευρό της ομάδας τους οι οπαδοί του Άρη, προσπαθούν να την σπρώξουν με τη φωνή τους σε ένα γκολ... Εικόνα live 21968668/17734.jpg by Γιώργος Τσανάκας
21:12
Τελευταίο πεντάλεπτο... by Γιώργος Τσανάκας
21:13
42' Ωραία ανάπτυξη της μπάλας για τον Απόλλωνα με Κάστρο, Παμλίδη, Σλίβκα, ο τελευταίος κάνει το γύρισμα αλλά δεν προλαβαίνει να απειλήσει ο Λα Πάρα. by Γιώργος Τσανάκας
21:15
44' Έχει κάνει απίθανη ατομική ενέργεια στον άξονα ο Παμλίδης αδειάζοντας τρεις αντιπάλους, τον έναν εξ αυτών με πιρουέτα... by Γιώργος Τσανάκας
21:16
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
21:18
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Άρης και Απόλλων Σμύρνης πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς σκορ (0-0). Φουλ ισορροπημένο παιχνίδι, οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 4' με τετ-α-τετ του Καμαρά που έβγαλε ο Κότσαρης και στη συνέχεια δεν έχει φτιάξει μισή φάση, με τους φιλοξενούμενους είναι ιδιαίτερα επικίνδυνοι. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
Σε λιγότερο από ένα τέταρτο ξανά παρέα... by Γιώργος Τσανάκας
21:27
21:27
21:36
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες... by Γιώργος Τσανάκας
21:38
47' Σέντρα του Τουτουαρίμα, διώχνει η άμυνα του Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
21:40
50' Έξυπνη μπαλιά του Τουτουαρίμα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Γκάνεα είχε κλείσει και γύρισε με το γόνατο στον Κουέστα. by Γιώργος Τσανάκας
21:43
51' Σουτ του Εντιαγέ, στην... κερκίδα η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
21:44
54' Σέντρα με το εξωτερικό του Σλίβκα, σκάει μέσα στην περιοχή η μπάλα αλλά ο Κουέστα βγαίνει και μπλοκάρει. by Γιώργος Τσανάκας
21:46
55' Κλώτσησε τον Μπαξεβανίδη ενώ η μπάλα είχε περάσει πλάγιο ο Χαΐροβιτς... Ούτε κάρτα... by Γιώργος Τσανάκας
21:46
56' Αλί αντί Χαΐροβιτς για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
21:48
Ουσιαστικά ο Απόλλων παίζει 4-4-2, με τον Σλίβκα σε ρόλο έξω αριστερά, τον Λα Πάρα δεξιά και τους Παμλίδη, Ντάουντα στην επίθεση. by Γιώργος Τσανάκας
21:48
Προσπαθεί να βγάλει αντίδραση ο Άρης, είναι εγκλωβισμένος, όμως... Τώρα ένα φάουλ σε καλό σημείο για τους Θεσσαλονικείς. by Γιώργος Τσανάκας
21:49
Ανεκμετάλλευτο και αυτό πέρασε... by Γιώργος Τσανάκας
21:50
Δεν έχουν καθαρό μυαλό οι γηπεδούχοι, δυσκολεύονται πάρα πολύ να πλησιάσουν στην αντίπαλη περιοχή και να απειλήσουν. Για να δούμε γιατί μπαίνουμε στο τελευταίο μισάωρο και το 0-0 παραμένει. by Γιώργος Τσανάκας
21:51
60' Ο Άλι τσιμπάει προ του Άλβες, κερδίζει και το φάουλ. by Γιώργος Τσανάκας
21:51
Δεν γεμίζει ο Άρης , πάει πάλι σε σετ παιχνίδι... by Γιώργος Τσανάκας
21:53
21:54
60%-40% η κατοχή της μπάλας, υπέρ του Άρη σαφώς. Δεν είναι καθόλου ευχαριστημένοι οι οπαδοί των γηπεδούχων από αυτά που βλέπουν... by Γιώργος Τσανάκας
21:56
Δείχνει να έχει λιγότερη φρεσκάδα στο δεύτερο μέρος ο Απόλλων, ίσως χρειάζεται αλλαγή από τον Φέστα μεσοεπιθετικά. Ο Άρης πρέπει να φορτώσει περισσότερους παίκτες μεσοεπιθετικά και αυτός, είναι άδεια η αντίπαλη περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
21:59
69' Μάνος και Λούμορ μέσα, έξω οι Άλι, Τζέγκο για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
22:01
Φτάσαμε στο 70 λεπτό, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Άρη και Απόλλων Σμύρνης. Μετά το 4ο λεπτό και το τετ-α-τετ του Καμαρά, οι γηπεδούχοι δεν έχουν φτιάξει άλλη φάση, με τους φιλοξενούμενους να στέκονται πολύ καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο αλλά δείχνουν να μην έχουν πολλές δυνάμεις ακόμα. by Γιώργος Τσανάκας
22:03
72' Σουτ του Λούμορ από τα 30 μέτρα, η μπάλα στην αγκαλιά του Κότσαρη. by Γιώργος Τσανάκας
22:03
73' Νέο σουτ, αυτή τη φορά ο Σάσα, η μπάλα άουτ. Ανεβάζει στροφές ο Άρης... by Γιώργος Τσανάκας
22:05
75' Μέσα ο Μαρτίνες, έξω ο Παμλίδης για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
22:06
75' Φάση για τον Άρη! Τρομερή ντρίμπλα του Σάσα και σουτ, βάζει την κόντρα ο Άλβες και φεύγει κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
22:10
79' Λάθος του Κάστρο στον άξονα, γρήγορη αντεπίθεση του Άρη με τον Μάνο να γυρίζει σημαδεύοντας τον Καμαρά αλλά ο Ντομίνγκες απομάκρυνε τελευταία στιγμή. by Γιώργος Τσανάκας
22:11
Φτάσαμε στο 80', παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Άρη και Απόλλωνα Σμύρνης. Ένα δεκάλεπτο ακόμη, να δούμε τι μπορεί να αλλάξει στο παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
22:13
83' Ιωαννίδης και Παπαγεωργίου μέσα, έξω οι Ντάουντα, Φαν Λα Πάρα για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
22:14
84' Σέντρα του Καμαρά, κεφαλιά του Λούμορ, η μπάλα ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:16
85' Κάρτα στον Άλβες για καθυστέρηση. by Γιώργος Τσανάκας
22:18
87' Κάρτα στον Εντιαγέ για σκληρό φάουλ στον Μαρτίνες. by Γιώργος Τσανάκας
22:18
Προσπαθεί ο Άρης να διασπάσει την άμυνα του Απόλλωνα, κρατάνε οι φιλοξενούμενοι... Να δούμε αν οι γηπεδούχοι θα βρουν το γκολ της νίκης ή αν θα αντέξει η Ελαφρά Ταξιαρχία. by Γιώργος Τσανάκας
22:21
Συμπληρώθηκαν τα 90. Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
22:22
90'+1' Γρήγορη κόντρα για τον Απόλλωνα, ο Σλίβκα σπάει στον Ιωαννίδη αλλά ο Δεληζήσης απομακρύνει. by Γιώργος Τσανάκας
22:23
90'+2' Έξαλλος ο Φέστα για φάουλ που δόθηκε υπέρ του Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
22:23
90'+3' Μεγάλη φάση για τον Άρη! Ο Μάνος γυρίζει στην περιοχή και πιάνει το σουτ στην κίνηση που περνάει λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:24
90'+3' Ταχύτατη κόντρα για τον Απόλλωνα, δύο με έναν, ο Μαρτίνες σπάει στον Παπαγεωργίου που αργεί να εκτελέσει! by Γιώργος Τσανάκας
22:24
90'+4' Κάρτα στον Γκάνεα. by Γιώργος Τσανάκας
22:26
90'+5' Κι άλλο φάουλ υπέρ του Άρη, ευκαιρία για νέο γέμισμα! Τελευταία φάση... by Γιώργος Τσανάκας
22:26
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Σπουδαία εμφάνιση του Απόλλωνα, μένει... εύκολα όρθιος στον Βικελίδης και παίρνει τον βαθμό κόντρα στον απογοητευτικό Άρη (0-0). by Γιώργος Τσανάκας