Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα για την 5η αγωνιστική της Super League από το control-room του sport-fm.gr.

15:41
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Περιστέρι για την 5η αγωνιστική της Super League 1. by www.sport-fm.gr
15:41
Ο Ατρόμητος προέρχεται από την εντός έδρας ήττα 3-1 απέναντι στον Άρη, στο ντεμπούτο της τρίτης θητείας του Γιώργου Παράσχου στον πάγκο των Περιστεριωτών. by www.sport-fm.gr
15:41
Αυτή ήταν και η τρίτη διαδοχική ήττα του Ατρομήτου καθώς είχαν προηγηθεί εκείνες από Παναιτωλικό (1-2) και Βόλο (3-0), παραμένοντας έτσι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με μόλις έναν βαθμό. by www.sport-fm.gr
15:42
Δείτε εδώ τα στιγμιότυπα του Ατρόμητος-Άρης:
15:43
Από την άλλη, ο ΠΑΣ Γιάννινα έρχεται από την εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τον ΟΦΗ, αποτέλεσμα με το οποίο παρέμεινε αήττητος στις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές με 8 πόντους! by www.sport-fm.gr
15:43
Δείτε τα στιγμιότυπα του ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΦΗ:
15:44
Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα, ο Ατρόμητος μετράει δύο σημαντικές επιστροφές, καθώς Χατζηισαΐας και Κλωναρίδης τέθηκαν στη διάθεση του Παράσχου. Έτσι εκτός έμειναν οι Τζαβίδας και Νταβιώτης. by www.sport-fm.gr
15:44
Οι Γιαννιώτες από την άλλη καλούνται να αντιμετωπίσουν σημαντικές απουσίες στο επιθετικό κομμάτι, καθώς εκτός από τον γνωστό απόντα Κόντε, θα λείψει και ο έτερος φορ Μιλιντσεάρου. by www.sport-fm.gr
15:44
15:45
Ατρόμητος (3-4-3): Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος, Χατζηισαΐας, Παπαδόπουλος, Καστεγιάνο, Ντένιτς, Σάλομον, Γκαλβάο, Καρτάλης, Κλωναρίδης, Κουλούρης. by www.sport-fm.gr
15:45
ΠΑΣ Γιάννινα (4-4-2): Λοντίγκιν, Σάλιακας, Κάργας, Εραμούσπε, Πίρσμαν, Μορέιρα, Καραχάλιος, Ντομίνγκεθ, Σνάιντερ, Τριάδης, Περέα. by www.sport-fm.gr
15:46
Στον πάγκο για τις δύο ομάδες: Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Μουνίθ, Σπιριντόνοβιτς, Νάτσος, Πιζάνο, Μαυρομμάτης, Μπεντινέλι, Κωτσόπουλος, Στρούγγης. ΠΑΣ Γιάννινα:Σούλης, Παντελάκης, Καραγιάννης, Οικονομόπουλος, Λιάσος, Μπρένερ, Σιόντης, Λώλης, Μίνα. by www.sport-fm.gr
15:53
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Γιώργος Τζοβάρας, με βοηθούς τους Βασίλη Μωυσιάδη και Θεόδωρο Τζιουβάρα. Χρέη τέταρτου διαιτητή θα εκτελέσει ο Κωνσταντίνος Τσέτσιλας. by www.sport-fm.gr
15:53
15:56
15:57
Ο Γιώργος Παράσχος συμπληρώνει σήμερα 100 παιχνίδια σε επίπεδο πρώτης κατηγορίας! by www.sport-fm.gr
16:00
16:03
4' Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο σε αυτά τα πρώτα λεπτά. Ο Ατρόμητος δείχνει να ελέγχει τον ρυθμό. by www.sport-fm.gr
16:05
16:07
Ο Βίκτωρ Κλωναρίδης πέτυχε το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα του Ατρόμητου ανοίγοντας το σκορ κόντρα στον ΠΑΣ. Οι γηπεδούχοι πίεσαν πολύ ψηλά την άμυνα των φιλοξενούμενων με τον Πίρσαν να κάνει λάθος γύρισμα και τον Κλωναρίδη να μπαίνει στη φάση και να εκτελεί τον Λοντίγκιν από πλεονεκτική θέση. by www.sport-fm.gr
16:14
Μακρινό σουτ του Κλωναρίδη στο ανοικτό γήπεδο, κοντράρει σε σώματα το σουτ του 29χρονου εξτρέμ. by www.sport-fm.gr
16:15
16:15
15' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για το Περιστέρι να κάνει δύο τα τέρματά του, με τον Λοντίγκιν να σταματάει εντυπωσιακά δύο φορές τα σουτ του Καστεγιάνο! by www.sport-fm.gr
16:21
21' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Περέα νίκησε κατά κράτος τον Χατζηισαϊα μετά από κάθετη σέντρα, με τον φορ των φιλοξενούμενων να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Πίριτς, ο οποίος έβγαλε εντυπωσιακά σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
16:21
16:25
25' Σουτ του Καρτάλη, η μπάλα όμως κόντραρε σε αμυντικό με αποτέλεσμα να μπλοκάρει εύκολα ο Λοντίγκιν. by www.sport-fm.gr
16:26
Ένταση ανάμεσα στον Παπαδόπουλο και τον Περέα, με τον στόπερ των γηπεδούχων να πέφτει στον αγωνιστικό χώρο μετά από "κοκορομαχία". Έτσι έχουμε μικρή διακοπή στο ματς. by www.sport-fm.gr
16:26
Οι δύο παίκτες δίνουν τα χέρια παρουσία και του ρέφερι με το θέμα να θεωρείται λήξαν. by www.sport-fm.gr
16:29
16:30
16:30
16:30
Συμπληρώθηκε το πρώτο ημίωρο στο παιχνίδι. Ο ρυθμός έχει πέσει λίγο στα τελευταία λεπτά, με τον Ατρόμητο να κρατάει με ευκολία την μπάλα. by www.sport-fm.gr
16:32
31' Κόντρα επίθεση για τον ΠΑΣ Γιάννινα στο έδαφος ο Σνάιντερ στα όρια της μεγάλης περιοχής. Δεν δίνει κάτι ο διαιτητής με το παιχνίδι να συνεχίζεται. by www.sport-fm.gr
16:33
Δεύτερη φορά που οι φιλοξενούμενοι γίνονται επικίνδυνοι με μια κάθετη μπαλιά που... κόβει στα δύο την τριάδα των στόπερ του Ατρόμητου. by www.sport-fm.gr
16:34
34' Επικίνδυνο γέμισμα του Καρτάλη στο δεύτερο δοκάρι, το πλασέ που επιχείρησε όμως ο Καστεγιάνο πέρασε πάνω από την εστία του ΠΑΣ. by www.sport-fm.gr
16:35
35' Σέντρα του Καστεγιάνο από τα αριστερά, κέρδος ένα κόρνερ για τον Ατρόμητο. by www.sport-fm.gr
16:36
36' Ωραία κεφαλιά "ψαράκι" του Παπαδόπουλου, η μπάλα πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Λοντίγκιν. by www.sport-fm.gr
16:37
Νέο κλέψιμο από τον Ατρόμητο στον χώρο της μεσαίας γραμμής έπειτα από πρέσινγκ, ο Καραχάλιος αναγκάστηκε να κάνει φάουλ για να σταματήσει την αντεπίθεση. by www.sport-fm.gr
16:41
41' Φάουλ τώρα σε καλό σημείο για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα δεξιά όπως επιτίθεται. by www.sport-fm.gr
16:41
16:43
43' Σκληρό φάουλ του Κάργα πάνω στον Κουλούρη. Να θυμίσουμε πως ο στόπερ του ΠΑΣ Γιάννινα έχει κίτρινη από το 14ο λεπτό. by www.sport-fm.gr
16:44
16:45
16:47
Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Ο Ατρόμητος πηγαίνει στα αποδυτήρια με το υπέρ του 1-0 επί του ΠΑΣ Γιάννινα χάρη στο τέρμα του Κλωναρίδη στο 6ο λεπτό. by www.sport-fm.gr
17:02
17:02
17:06
17:08
51' Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, το τρίτο στο ματς για τους φιλοξενούμενους. by www.sport-fm.gr
17:08
52' Ο Κάργας έπιασε ανενόχλητος την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα έφυγε όμως πολλά μέτρα πάνω από την εστία του Πίριτς. by www.sport-fm.gr
17:09
53' Ακόμα μία επικίνδυνη στιγμή για τον ΠΑΣ με τον Περέα να μην μπορεί να πλασάρει σωστά από πλεονεκτική θέση. by www.sport-fm.gr
17:10
54' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Κλωναρίδη να πλασάρει από πλάγια θέση και τον Λοντίγκιν να βγάζει εντυπωσιακά με τα πόδια. by www.sport-fm.gr
17:11
54' Φάουλ τώρα σε καλή θέση για τον Ατρόμητο είτε για ένα γέμισμα είτε για απευθείας. by www.sport-fm.gr
17:11
17:17
Συμπληρώθηκε μία ώρα αγώνα. Σε αυτά τα πρώτα 15 λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου ο ΠΑΣ Γιάννινα δείχνει να ελέγχει τον ρυθμό, με τον Ατρόμητο να δυσκολεύεται αρκετά στο να κρατήσει μπάλα, έχοντας μάλιστα οπισθοχωρήσει . by www.sport-fm.gr
17:18
17:21
64' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Οι γηπεδούχοι βγήκαν ταχύτατα στην κόντρα επίθεση, ο Βασιλαντωνόπουλος γύρισε στην "καρδιά" της αντίπαλης περιοχής, όμως το σουτ του Νάτσου από πλεονεκτική θέση πέρασε πάνω από την εστία. by www.sport-fm.gr
17:22
17:24
17:27
70' Τεράστια ευκαιρία για το 2-0. Ο Κλωναρίδης έπιασε την κεφαλιά του μετά από σέντρα του Σάλιακα, η μπάλα κόντραρε σε σώμα αμυντικών με τον Λοντίγκιν να κάνει εντυπωσιακή επέμβαση και να παραχωρεί κόρνερ. by www.sport-fm.gr
17:29
72' Ο Πίριτς έκανε την επέμβαση του αγώνα! Κενό στην άμυνα του Ατρομήτου, με τον Μπρένερ να το εκμεταλλεύεται και να σουτάρει στη γωνία, όμως ο κίπερ των γηπεδούχων με εντυπωσιακό τρόπο κράτησε το μηδέν. by www.sport-fm.gr
17:30
17:32
75' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Έξω οι Κλωναρίδης και Κουλούρης στις θέσεις τους οι Κωτσόπουλος και Μπεντινέλι. by www.sport-fm.gr
17:32
17:35
78' Ο Κωτσόπουλος προσπάθησε να απειλήσει από τα 40 μέτρα, η μπάλα όμως έφυγε πάνω από την εστία του Λοντίγκιν. by www.sport-fm.gr
17:36
79' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ατρόμητο, περίπου 10 μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή. by www.sport-fm.gr
17:36
17:39
82' Αλλαγές για τον ΠΑΣ. Έξω οι Καραχάλιος και Εραμούσμπε , μέσα οι Μίνα και Παντελάκης. by www.sport-fm.gr
17:40
17:43
87' Σωτήρια επέμβαση του Παπαδόπουλου τελευταία στιγμή πριν "πυροβολήσει" ο Περέα. by www.sport-fm.gr
17:45
88' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα με τον Μορέιρα. Ο Μίνα βρήκε τον Μορέιρα στο δεύτερο δοκάρι ο οποίος με κοντινό πλασέ έκανε το 1-1. Ο βοηθός σήκωσε το σημαιάκι για κόρνερ. by www.sport-fm.gr