Παρακολουθήστε live την εξέλιξη του πρώτου ημιτελικού του Nations League.

21:29
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του πρώτου ημιτελικού του Nations League ανάμεσα σε Ιταλία και Ισπανία, που γίνεται στο «Σαν Σίρο». by Γιάννης Πολιάς
21:31
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 21:45 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από Open Beyond και Cosmote Sports 1. by Γιάννης Πολιάς
21:34
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
21:35
Ιταλία (Ρ. Μαντσίνι): Ντοναρούμα, Ντι Λορέντσο, Μπονούτσι, Μπαστόνι, Έμερσον, Μπαρέλα, Ζορζίνιο, Βεράτι, Κιέζα, Μπερναρντέσκι, Ινσίνιε. Στον πάγκο: Σιρίγκου, Μερέτ, Κιελίνι, Καλάμπρια, Λοκατέλι, Πελεγκρίνι, Ρασπαντόρι, Μπεράρντι, Ντιμάρκο, Ατσέρμπι, Κριστάντε, Κεν. by Γιάννης Πολιάς
21:36
Ισπανία (Λουίς Ενρίκε): Σιμόν, Αθπιλικουέτα, Λαπόρτ, Π. Τόρες, Αλόνσο, Κόκε, Μπουσκέτς, Γκάβι, Σαράμπια, Φ. Τόρες, Ογιαρθάμπαλ. Στον πάγκο: Ντε Χέα, Σάντσεθ, Μαρτίνεθ, Χιλ, Πίνο, Ρομπέρτο, Γκαρσία, Ρεγκιλόν, Πόρο, Ρόδρι, Φορνάλς, Μερίνο. by Γιάννης Πολιάς
21:36
Διαιτητής: Καράσεφ Βοηθοί: Ντεμέσκο, Γκαβρίλιν 4ος: Ιβάνοφ VAR: Φαν Μπούκελ, Ντίνγκερτ by Γιάννης Πολιάς
21:36
Στο γήπεδο βρίσκονται 37.000 οπαδοί, με τη χωρητικότητα να φτάνει το 50%. by Γιάννης Πολιάς
21:37
Οι δύο ομάδες είχαν κοντραριστεί και στο πρόσφατο Euro, με τους «ατζούρι» να επικρατούν 4-2 στα πέναλτι μετά το 1-1 σε 120' αγώνα στον ημιτελικό και να προκρίνονται στον τελικό, όπου είχαν σηκώνει την κούπα. by Γιάννης Πολιάς
21:39
Πρόσωπο του αγώνα, ο Γκάβι. Ο 17χρονος μέσος της Μπαρτσελόνα που γίνεται ο νεότερος που φορά τη φανέλα της «ρόχα», σπάζοντας ρεκόρ που κρατούσε από το 1936! by Γιάννης Πολιάς
21:40
Ο Ντοναρούμα από την άλλη, έγινε αποδέκτης αποδοκιμασιών από φίλους της Μίλαν, που δεν του έχουν συγχωρέσει πως αποχώρησε πριν από μερικούς μήνες για την Παρί Σεν Ζερμέν. by Γιάννης Πολιάς
21:52
Να δούμε και αν θα σπάσει το απίθανο αήττητο σερί των «ατζούρι», που έχουν κλείσει 37 (!) ματς χωρίς να χάσουν. by Γιάννης Πολιάς
21:55
5' Ωραίο μακρινό σουτ Κιέζα, έβγαλε στη δεξιά του γωνία ο Σιμόν. by Γιάννης Πολιάς
21:55
6' Πολλά αμυντικά λάθη από τους Ισπανούς. by Γιάννης Πολιάς
21:56
6' Μάζεψε ο Σιμόν από το γύρισμα του Ινσίνιε. by Γιάννης Πολιάς
21:56
6' Νέο σουτ, από τον Μπαστόνι, εύκολα μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Ισπανίας. by Γιάννης Πολιάς
22:01
11' Έχουν μαζευτεί κάπως αμυντικά οι Ισπανοί. by Γιάννης Πολιάς
22:03
13' Δεν μπόρεσε από κοντά ο Σαράμπια, απειλεί για πρώτη φορά η Ισπανία. by Γιάννης Πολιάς
22:06
Αποδοκιμασίες κάθε φορά που ακουμπά την μπάλα ο Ντοναρούμα... by Γιάννης Πολιάς
22:07
17 ΓΚΟΟΟΟΟΛ, 1-0 Η ΙΣΠΑΝΙΑ! Εξαιρετική μπαλιά Ογιαρθάμπαλ από τα αριστερά, νικά τον Ντοναρούμα από κοντά ο Τόρες. by Γιάννης Πολιάς
22:09
19' Απίθανη φάση για το 2-0! Πολιορκία διαρκείας από τους Ισπανούς, ο Ντοναρούμα χάνει την μπάλα μετά από σουτ, εκείνη πάει στο δοκάρι και εν συνεχεία ο Μπονούτσι διώχνει λίγο πιο μπροστά από την γραμμή. by Γιάννης Πολιάς
22:09
Παραλίγο να έχουμε δύο γκολ σε ένα δίλεπτο για τη «ρόχα». by Γιάννης Πολιάς
22:10
Ο Φεράν Τόρες έχει 11 γκολ σε 21 ματς με την εθνική. Στα 21 του... by Γιάννης Πολιάς
22:15
26' Στο 65% η κατοχή της μπάλας για τους Ισπανούς. by Γιάννης Πολιάς
22:18
28' Άουτ η κεφαλιά του Ντι Λορέντσο μετά από κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
22:18
by Γιάννης Πολιάς
22:21
31' Κίτρινη κάρτα στον Μπονούτσι για διαμαρτυρία. by Γιάννης Πολιάς
22:24
34' Επέμβαση Σιμόν σε σουτ Μπερναρντέσκι, βρήκε και στο δοκάρι η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:25
35' Τεράστια χαμένη ευκαιρία, άουτ η μπάλα σε τετ α τετ του Ινσίνιε! by Γιάννης Πολιάς
22:25
Έχουμε ήδη έντεκα τελικές, 6-5 για τους πρωταθλητές Ευρώπης. by Γιάννης Πολιάς
22:27
37' Ακόμη μία, μπλόκαρε ο Ντοναρούμα το αδύναμο σουτ του Ογιαρθάμπαλ. by Γιάννης Πολιάς
22:31
42' Με δέκα η Ιταλία, αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για αγκωνιά ο Μπονούτσι! by Γιάννης Πολιάς
22:32
Χτύπησε τον Μπουσκέτς σε εναέρια μονομαχία και το πλήρωσε. by Γιάννης Πολιάς
22:33
Κινδυνεύει άμεσα στο αήττητο σερί των Ιταλών, που μάλιστα δεν έχουν χάσει ποτέ στο Μιλάνο. by Γιάννης Πολιάς
22:33
22:35
45' Κίτρινη κάρτα στον Αθπιλικουέτα για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
22:35
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
22:35
45+1 Απείλησε ο Ινσίνιε, του έκοψε τον δρόμο ο Σιμόν. by Γιάννης Πολιάς
22:36
45+1 ΓΚΟΟΟΟΟΛ, 2-0 Η ΙΣΠΑΝΙΑ! Στην τελευταία φάση του πρώτου μέρους, ο Τορες σκοράρει με κεφαλιά! by Γιάννης Πολιάς
22:50
Να σας πούμε πως η Ιταλία είχε να δεχτεί τουλάχιστον δύο γκολ σε έναν αγώνα από τον Ιούνιο του 2018 και το φιλικό 3-1 από τη Γαλλία... by Γιάννης Πολιάς
22:53
46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
22:54
46' Κιελίνι αντί Μπερναρντέσκι. by Γιάννης Πολιάς
22:57
49' Πίνο αντί Τόρες. by Γιάννης Πολιάς
23:00
Φέρεται να ένιωσε κάποιες ενοχλήσεις ο MVP, μέχρι τώρα, του αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
23:03
56' Δίχως τη μεγάλη φάση τα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
23:04
23:06
58' Κεν αντί Ινσίνιε, Λοκατέλι αντί Βεράτι. by Γιάννης Πολιάς
23:09
61' Δοκάρι σε τετ α τετ του Κιέζα, αλλά υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
23:11
63' Ελάχιστα άουτ η κεφαλιά του Ογιαρθάμπαλ μετά από εξαιρετική μπαλιά του Πίνο. by Γιάννης Πολιάς
23:12
64' Πελεγκρίνι αντί Ζορζίνιο. by Γιάννης Πολιάς
23:17
70' Δείχνουν να ελέγχουν το ματς οι Ίβηρες. by Γιάννης Πολιάς
23:19
71' Κίτρινη κάρτα στον Πίνο. by Γιάννης Πολιάς
23:19
71' Καλάμπρια αντί Μπαρέλα. by Γιάννης Πολιάς
23:23
75' Μερίνο αντί Κόκε, Χιλ αντί Σαράμπια. by Γιάννης Πολιάς
23:24
76' Πρόλαβε τον Χιλ ο Ντοναρούμα. by Γιάννης Πολιάς
23:26
78' Καλή στιγμή για την Ισπανία, έβγαλε ο Ντοναρούμα το κοντινό σουτ του Αλόνσο. by Γιάννης Πολιάς
23:29
81' Κίτρινη κάρτα στον Λοκατέλι. by Γιάννης Πολιάς
23:31
83' ΓΚΟΟΟΟΟΛ, 2-1ΜΕΙΩΣΕ Η ΙΤΑΛΙΑ! Έκλεψε ο Κιέζα, ξεχύθηκε μπροστά και έδωσε πάσα-μισό γκολ στον Πελεγκρίνι! by Γιάννης Πολιάς
23:31
Πάμε για θρίλερ! by Γιάννης Πολιάς
23:32
84' Ρομπέρτο αντί Γκάβι. by Γιάννης Πολιάς
23:34
Έχει ανοίξει το ματς. by Γιάννης Πολιάς
23:36
88' Δεν έχουν κλειστεί οι Ισπανοί, που ψάχνουν και τρίτο γκολ. by Γιάννης Πολιάς
23:37
89' Κίτρινη κάρτα στον Ογιαρθάμπαλ. by Γιάννης Πολιάς
23:39
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
23:40
90+2' Τρομερό τάκλιν Ντι Λορέντσο, πήρε το... πορτοφόλι και τα κλειδιά του Χιλ. by Γιάννης Πολιάς
23:43
90+5' Φάουλ για την Ιταλία, τελευταία φάση. by Γιάννης Πολιάς
23:44
Τέλος! Ιταλία-Ισπανία 1-2, πρώτη ήττα για τους πρωταθλητές Ευρώπης μετά από 37 ματς! by Γιάννης Πολιάς