Ρεάλ Μαδρίτης-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Euroleague.

21:28
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού στη Μαδρίτη με αντίπαλο τη Ρεάλ Μαδρίτης, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Euroleague. by www.sport-fm.gr
21:31
Οι πράσινοι απόψε ολοκληρώνουν το ισπανικό "τουρ" της εβδομάδας, καθώς την Τρίτη φιλοξενήθηκαν στη Βιτόρια από την Μπασκόνια, χάνοντας στις λεπτομέρειες με 81-79. Αποτέλεσμα με το οποίο υποχώρησαν στο 1-2. by www.sport-fm.gr
21:33
Από την άλλη, η Ρεάλ Μαδρίτης άφησε πίσω της την ήττα στο ΣΕΦ, επικρατώντας εντός έδρας 94-86 της Μονακό, σε ένα παιχνίδι που ενώ προηγήθηκε ακόμα και με 25 πόντους κινδύνεψε να το χάσει στο τέλος. Κάπως έτσι, οι Ισπανοί ανέβηκαν στο 2-1. by www.sport-fm.gr
21:35
Όσον αφορά το αγωνιστικό σκέλος τώρα, ο Δημήτρης Πρίφτης είναι στην ευχάριστη θέση να υπολογίζει σε όλους τους παίκτες του αφού δεν αντιμετωπίζει προβλήματα. Ο Μαντζούκας μπήκε στη 12αδα στη θέση του Καββαδά για λόγους τακτικής. by www.sport-fm.gr
21:37
Δίχως νέα αγωνιστικά προβλήματα και οι γηπεδούχοι, καθώς πέραν των γνωστών απουσιών των Ράντολφ και Τόμπκινς δεν υπάρχει άλλο θέμα τραυματισμού. by www.sport-fm.gr
21:37
21:38
Ρεάλ (Λάσο): Γουίλιαμς-Γκος, Κοζέρ, Ερτέλ, Ρ. Φερνάντεθ, Αμπάλδε, Χάνγκα, Αλοθέν, Πουαριέ, Ταβάρες, Γιουλ, Γιαμπουσέλι, Τέιλορ Παναθηναϊκός (Πρίφτης): Πέρι, Μέικον, Παπαγιάννης, Μποχωρίδης, Παπαπέτρου, Κασελάκης, Γουάιτ, Φλόιντ, Νέντοβιτς, Έβανς, Μαντζούκας, Σαντ-Ρος by www.sport-fm.gr
21:39
Διαιτητές της αναμέτρησης είναι οι Σρέτεν Ράντοβιτς (Κροατία), Σάσο Πέτεκ (Σλοβενία) και Ουγκ Τεπενιέ (Γαλλία). by www.sport-fm.gr
21:42
Όσον αφορά την παράδοση, η Ρεάλ Μαδρίτης έχει το πάνω χέρι καθώς σε 43 παιχνίδια οι Ισπανοί μετρούν 27 νίκες, έναντι 16 του Παναθηναϊκού. by www.sport-fm.gr
21:42
Αξιοσημείωτο είναι το στατιστικό που θέλει τον Παναθηναϊκό να αγνοεί το ροζ φύλλο στις 10 τελευταίες επισκέψεις του στη Μαδρίτη. Τελευταία νίκη των "πρασίνων" στην έδρα της Ρεάλ ήταν τον Μάρτιο του 2013 στο Top 16 εκείνης της σεζόν (74-75). by www.sport-fm.gr
21:50
21:56
21:56
Ρεάλ: Ερτέλ, Αμπάλντε, Χάνγκα, Γιαμπουσέλε, Ταβάρες. Παναθηναϊκός: Σαντ-Ρος, Μέικον, Παπαγιάννης, Παπαπέτρου, Γουάιτ. by www.sport-fm.gr
22:04
10-3 με νέο κάρφωμα του Ταβάρες στο ανοικτό γήπεδο. Κέρδος και το φάουλ για τον σέντερ των Ισπανών. by www.sport-fm.gr
22:04
22:06
Σχόλιο: Καλησπέρα από τη Μαδρίτη! Σωστά έπραξε ο Δημήτρης Πρίφτης και ζήτησε αμέσως τάιμ άουτ βλέποντας ότι η ομάδα του έχει μπει κάπως... φοβισμένη και μουδιασμένη. by Γιώργος Πετρίδης
22:06
22:06
22:07
22:08
22:09
Καλή πίεση του Παναθηναϊκού στην επαναφορά της Ρεάλ με τους παίκτες του Πρίφτη να κερδίζουν την κατοχή! by www.sport-fm.gr
22:11
Ακόμα ένα λάθος για τον Παναθηναϊκό, αυτή τη φορά με λάθος πάσα του Μποχωρίδη. by www.sport-fm.gr
22:12
22:13
22:13
22:14
22:15
Πέμπτο φάουλ για τον Παναθηναϊκό με τον Μποχωρίδη. Στις βολές ο Γιαμπουσέλε. by www.sport-fm.gr
22:25
Σχόλιο: Κακή αμυντική συμπεριφορά από τους παίκτες του Πρίφτη στο πρώτο δεκάλεπτο. Επιβάλλεται να γίνουν πιο... σκληροί και να μην επιτρέψουν στη Ρεάλ να κάνει το παιχνίδι της, όσο δύσκολο κι αν ακούγεται αυτό. by Γιώργος Πετρίδης
22:40
35-21 με τρίποντο του Παπαπέτρου. Πρώτοι πόντοι για τον Παναθηναϊκό μετά από έξι λεπτά στη δεύτερη περίοδο. by www.sport-fm.gr
22:48
Αστοχεί ο Γιαμπουσέλε. Ημίχρονο στη Μαδρίτη, με τη Ρεάλ να πηγαίνει στα αποδυτήρια με το +12 και το 42-30 απέναντι στον Παναθηναϊκό. by www.sport-fm.gr
22:50
Σχόλιο: Το τελευταίο 5λεπτο του ημιχρόνου πρέπει να είναι οδηγός για τον Παναθηναϊκό στο δεύτερο μέρος. Σε αυτό το διάστημα κυκλοφόρησε καλύτερα η μπάλα στην επίθεση, ενώ βγήκαν και κάποιες άμυνες. Φυσικά κρίνεται αναγκαίο να βελτιωθεί στα δίποντα η ομάδα του Πρίφτη (5/19). by Γιώργος Πετρίδης
23:04
23:05
23:06
23:06
23:07
23:07
Απίστευτο! Τρίτο λάθος σε ισάριθμες επιθέσεις για τον Παναθηναϊκό στο τρίτο δεκάλεπτο. by www.sport-fm.gr
23:08
23:09
Στο έδαφος ο Σαντ-Ρος που δείχνει να πονάει μετά τη σύγκρουση που είχε με τον Ταβάρες. Πέρασε κατευθείαν στον πάγκο. by www.sport-fm.gr
23:09
23:10
23:11
23:11
Το καλό για τον Παναθηναϊκό είναι πως παρά τα πολλά λάθη στην τρίτη περίοδο η Ρεάλ έχει σημειώσει μόνο 3 πόντους. by www.sport-fm.gr