Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναιτωλικός-ΟΦΗ, η οποία θα διεξαχθεί στο Αγρίνιο στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 16:00. by Μανώλης Μουσουράκης
15:39
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Μανώλης Μουσουράκης
15:41
Την πρώτη του εντός έδρας νίκη αναζητά ο Παναιτωλικός (1Ι-2Η στο Αγρίνιο). Πριν τη διακοπή ηττήθηκε 3-1 υποδεχόμενος την ΑΕΚ. Στους πέντε βαθμούς η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου. by Μανώλης Μουσουράκης
15:42
Από την άλλη, οι Κρητικοί (4β.) ψάχνουν την πρώτη τους νίκη γενικά στο πρωτάθλημα. Υπενθυμίζεται ότι μετά τις τέσσερις σερί ισοπαλίες στις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές, η ομάδα του Νίκου Νιόπλια ηττήθηκε 3-1 εντός έδρας από τον ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
15:43
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
15:44
Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Μελίσσας - Λούι, Μαλής, Βργκοτς, Αντούνες - Τσιγγάρας, Βαρόνε - Μόρσεϊ, Καρέλης, Ντουάρτε - Βέργος. by Μανώλης Μουσουράκης
15:47
ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Επασί - Μαρινάκης, Βούρος, Πασαλίδης, Μπαλογιάννης - Μεγιάδο, Γκαγέγκος - Τοράλ, Νέιρα, Λάμπρου - Φαν Ντάινεν. Ντεμπούτο για τον Τοράλ με τη φανέλα του ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
15:48
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Ροντρίγκεζ, Κορνέλιους, Φλόρες, Μπελεβώνης Χρ., Μπελεβώνης Στ., Αποστολάκης, Φυτόπουλος, Ζέστεντ, Μπακαδήμας. by Μανώλης Μουσουράκης
15:49
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Σηφάκης, Σωτηρίου, Σελίμοβιτς, Ναμπί, Καμάου, Ντουρμισάι, Γιαννούλης, Καστάινιος, Κοροβέσης. by Μανώλης Μουσουράκης
15:49
Διαιτητές: Ευάγγελος Γρατσάνης, Ηλίας Αλεξέας, Ηλίας Κωνσταντίνου 4ος Διαιτητής: Παναγιώτης Κουκούλας VAR: Αθανάσιος Τζήλος by Μανώλης Μουσουράκης
15:49
Η μεταξύ τους στορία: Νίκες Παναιτωλικού: 7 Ισοπαλίες: 2 Νίκες ΟΦΗ: 6 by Μανώλης Μουσουράκης
15:50
Με γηπεδούχο τον Παναιτωλικό: Νίκες Παναιτωλικού: 7 Ισοπαλίες: 0 Νίκες ΟΦΗ: 0 by Μανώλης Μουσουράκης
15:57
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
15:59
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
16:01
2' Σέντρα του Μαρινάκη από τα δεξιά, απομακρύνει ο Βργκοτς. by Μανώλης Μουσουράκης
16:04
Πιο δραστήριος ο ΟΦΗ στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
16:04
Πολύ νωρίς ακόμη, βέβαια, για συμπεράσματα... by Μανώλης Μουσουράκης
16:06
7' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! 1-0! Σκόρερ ο Καρέλης! Υπέροχη σέντρα του Λούι από τα δεξιά, βρίσκει τον Έλληνα φορ στην «καρδιά» της περιοχής, ο οποίος με σεντερφορίσια κεφαλιά ανοίγει το σκορ! by Μανώλης Μουσουράκης
16:09
Είπαμε: Πολύ νωρίς για συμπεράσματα. Ο ΟΦΗ έδειχνε πιο δραστήριος στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, ωστόσο ο Παναιτωλικός στην πρώτη του καλή στιγμή, είναι αυτός που βρίσκει δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
16:09
Αυτό είναι το πρώτο γκολ του Καρέλη με τη φανέλα του Παναιτωλικού (στη 18η συμμετοχή του)! Μάλιστα, ο Έλληνας φορ σκόραρε για πρώτη φορά, ύστερα από τον Ιανουάριο του 2019, όταν το είχε κάνει με τον ΠΑΟΚ κόντρα στην Παναχαϊκή για το Κύπελλο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:12
12' Φάση για τον Παναιτωλικό: Διαγώνιο μακρινό σουτ από τον Καρέλη, δεν ανησυχεί ο Επασί. by Μανώλης Μουσουράκης
16:16
17' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! 1-1! Αυτογκόλ από τον Μαλή! Εξαιρετική ενέργεια από τον Λάμπρου, ο οποίος εισέβαλε στην αντίπαλη περιοχή, με τον Μαλή να κάνει την προβολή στο παράλληλο γύρισμά του εξτρέμ του ΟΦΗ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. by Μανώλης Μουσουράκης
16:20
Ανοιχτό παιχνίδι. Δεν μεταφράζεται στις τελικές, αλλά η μπάλα πηγαίνει πάνω-κάτω. by Μανώλης Μουσουράκης
16:21
by Μανώλης Μουσουράκης
16:21
To 1-0 του Παναιτωλικού. by Μανώλης Μουσουράκης
16:23
23' Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι, την αντικρίζει ο Νέιρα. by Μανώλης Μουσουράκης
16:24
24' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Σουτ του Νέιρα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα φεύγει αρκετά ψηλά. by Μανώλης Μουσουράκης
16:26
Ύστερα από σύγκρουση του Βαρόνε και του Μεγιάδο, ο δεύτερος αιμορραγεί στο κεφάλι. Θα χρειαστεί να περάσει για λίγο εκτός αγωνιστικού χώρου. Θα συνεχίσει με δυχτάκι στο κεφάλι. by Μανώλης Μουσουράκης
16:30
30' Σουτ του Μόρσεϊ, κοντράρει στα σώματα. by Μανώλης Μουσουράκης
16:33
Πιέζει ψηλά ο Παναιτωλικός, οδηγώντας μάλιστα τον Επασί σε παρακινδυνευμένη απομάκρυνση. by Μανώλης Μουσουράκης
16:35
35' Φάση για τον Παναιτωλικό. Άουτ η κεφαλιά του Λούι. by Μανώλης Μουσουράκης
16:35
5(2)-2(0) οι τελικές (στον στόχο) μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
16:35
36' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:36
Απευθείας εκτέλεση από τον Λάμπρου, διώχνει σε κόρνερ ο Μελίσσας. by Μανώλης Μουσουράκης
16:37
16:37
Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
16:39
16:40
39' Φάση για τον Παναιτωλικό. Ο Ντουάρτε προσπάθησε να σκοράρει με... scorpion kick, αλλά η ωραία του έμπνευσή δεν είχε και ανάλογο αποτέλεσμα. by Μανώλης Μουσουράκης
16:45
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Μανώλης Μουσουράκης
16:46
Φινάλε στο πρώτο μέρος με νεύρα. «Γαλλικά» μεταξύ των ποδοσφαιριστών, χωρίς ωστόσο να πηγαίνει... αλλού το πράγμα. Γενικά, υπήρχαν αρκετά νεύρα στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο θα ολοκληρωθεί στο 1-1 (7' Καρέλης - 17' αυτ. Μαλής). by Μανώλης Μουσουράκης
17:02
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. Θα συνεχίσουν χωρίς αλλαγές. Όλα έτοιμα για την επανέναρξη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:02
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:03
46' Φάση για τον ΟΦΗ. Περνά άουτ το σουτ του Τοράλ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:05
48' Αρκετά ψηλά το μακρινό σουτ από τον Βέργο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:05
17:05
17:06
49' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΟΦΗ. Στο ύψος του ημικυκλίου της μεγάλης περιοχής των γηπεδούχων. by Μανώλης Μουσουράκης
17:06
Πάνω από την μπάλα οι Νέιρα και Γκαγέγκος. by Μανώλης Μουσουράκης
17:07
Πάνω στο τείχος η εκτέλεση από τον Νέιρα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:08
51' Φάση για τον Παναιτωλικό. Ο Μόρσεϊ μπήκε στη διεκδίκηση της φάσης μέσα στην περιοχή του ΟΦΗ, πήρε την μπάλα και -με κακή ισορροπία- έπιασε το σουτ, ωστόσο εκείνο δεν βρήκε στόχο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:11
Η φάση ελέγχθηκε και για πέναλτι. Η αλήθεια είναι ότι στην προαναφερθείσα διεκδίκηση ο Πασαλίδης βρήκε το πόδι του Μόρσεϊ, ο οποίος έμεινε (όσο μπορούσε) όρθιος και πραγματοποίησε το σουτ. Θα μπορούσε να δοθεί πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:14
57' Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Καστάινιος στη θέση του Τοράλ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:16
58' Πήγε να απειλήσει αμέσως ο Καστάινιος, σε δεύτερο χρόνο ο Βργκοτς έδιωξε σε κόρνερ τη σέντρα του Μαρινάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:16
59' Φάση για τον ΟΦΗ. Δυνατό σουτ του Φαν Ντάινεν, περνά ξυστά από το αριστερό δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:17
Ο κ. Γρατσάνης ενημερώθηκε να πάει να δει τη φάση στο VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
17:17
60' Πέναλτι για τον ΟΦΗ! by Μανώλης Μουσουράκης
17:18
Ο Καρέλης έχει παρέμβει με το απλωμένο χέρι του (έστω και ανεπαίσθητα, χωρίς βέβαια αυτό να έχει σημασία) στο σουτ του Φαν Ντάινεν, με τον Έλληνα ρέφερι να δείχνει την παράβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
17:18
61' ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ! 1-2! Εύστοχος στην εκτέλεση πέναλτι ο Νέιρα! by Μανώλης Μουσουράκης
17:21
63' Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Μέσα οι Ζέστεντ και Φλόρες, έξω οι Μόρσει και Τσιγγάρας. by Μανώλης Μουσουράκης
17:27
69' Ο Καστάινιος θα αντικρίσει την κίτρινη κάρτα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:27
70' Οι Γιαννούλης και Ντουρμισάι αντί των Φαν Ντάινεν και Λάμπρου, αντίστοιχα. Με τριάδα στα στόπερ οι Κρητικοί. by Μανώλης Μουσουράκης
17:29
17:29
Το 1-2. by Μανώλης Μουσουράκης
17:31
74' Ο Σελίμοβιτς αντί του Πασαλίδη για τον ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:34
77' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Διώχνει ο Μελίσσας το σουτ του Μαρινάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:36
79' Οι Κορνέλιους, Χρ. Μπελεβώνης και Αποστολάκης στις θέσεις των Λούι, Καρέλη και Αντούνες. by Μανώλης Μουσουράκης
17:36
79' Δοκάρι για τον ΟΦΗ! Σέντρα-σουτ του Ντουρμισάι από τα δεξιά, σταματά στη «ρίζα» του αριστερού δοκαριού. Ο Καστάινιος πήρε το «ριμπάουντ» σε πλεονεκτική θέση, ωστόσο το σουτ του έφυγε αρκετά ψηλά. by Μανώλης Μουσουράκης
17:38
Πιο κοντά ο ΟΦΗ σε ένα γκολ, παρά ο Παναιτωλικός που το ψάχνει. by Μανώλης Μουσουράκης
17:45
88' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό και κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:47
Πάνω στο τείχος η εκτέλεση. by Μανώλης Μουσουράκης
17:48
Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:49
17:52
Τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο ΟΦΗ κρατά στα χέρια του την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα και το πρώτο του «διπλό» στο Αγρίνιο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:55
Τέλος στο ματς! Ο ΟΦΗ θα επικρατήσει 2-1 στην έδρα του Παναιτωλικού. by Μανώλης Μουσουράκης