Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

19:42
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε ΑΕΚ και Ατρόμητο για την 6η αγωνιστική της Super League. by Γιώργος Τσανάκας
19:42
Πρόκειται για πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι, αφού ανάμεσα στις δύο ομάδες συνήθως παρακολουθούμε αμφίρροπα ματς. by Γιώργος Τσανάκας
19:44
Φυσικά, έχει ένα έξτρα ενδιαφέρον και το γεγονός ότι ο Αργύρης Γιαννίκης ντεμπουτάρει στον πάγκο της ΑΕΚ, αντικαθιστώντας τον Βλάνταν Μιλόγεβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
19:46
Στον... αντίπαλο πάγκο ένας πολύπειρος προπονητής. Φυσικά, μιλάμε για τον Γιώργο Παράσχο. by Γιώργος Τσανάκας
19:47
Ο Αργύρης Γιαννίκης, που τις δύο προηγούμενες σεζόν δούλεψε στον ΠΑΣ Γιάννινα, θα είναι ο 60ος άνθρωπος που θα καθίσει στον πάγκο της ΑΕΚ στην ιστορία της Α’ Εθνικής/Super League. by Γιώργος Τσανάκας
19:48
Την πρώτη του νίκη στην κατηγορία, ο Αργύρης Γιαννίκης, την πέτυχε στις 21 Οκτωβρίου πέρσι στη Ριζούπολη, Απόλλων – ΠΑΣ 1-2 με αντίπαλο τον Γιώργο Παράσχο, που να βρεθεί και τώρα απέναντι του. Μάλιστα πέρσι ο Παράσχος του πήρε τη ρεβάνς με 3-1 μέσα στα Γιάννενα. by Γιώργος Τσανάκας
19:48
Ο Ατρόμητος είναι πέντε παιχνίδια χωρίς νίκη και αν μείνει για έκτο θα ισοφαρίσει το χειρότερο ξεκίνημά του στα χρόνια της Super League. by Γιώργος Τσανάκας
19:48
Είναι το τρίτο παιχνίδι με το Γιώργο Παράσχο στον πάγκο, αλλά πρώτο εκτός έδρας, μετά την ήττα από τον Άρη και την ισοπαλία με τον ΠΑΣ Γιάννινα εντός έδρας. by Γιώργος Τσανάκας
19:49
Ο Ατρόμητος έχει δεχτεί εννέα γκολ, μόνο ένα από αυτά όμως στο πρώτο ημίχρονο. Αντίθετα έχει πετύχει τρία, όλα στο πρώτο ημίχρονο. Ήδη ο Ατρόμητος έχει χάσει πέντε βαθμούς σε αγώνες που βρέθηκε μπροστά στο σκορ, κάτι που ίσως να είναι και δείγμα της ψυχολογίας που επικρατεί στην ομάδα. by Γιώργος Τσανάκας
19:49
Πάμε να δούμε και την παράδοση μεταξύ των δύο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
19:49
Ανεξαρτήτως έδρας: Νίκες ΑΕΚ: 20 Ισοπαλίες: 10 Νίκες Ατρομήτου: 8 by Γιώργος Τσανάκας
19:50
Με γηπεδούχο την ΑΕΚ Νίκες ΑΕΚ: 13 Ισοπαλίες: 4 Νίκες Ατρομήτου: 2 by Γιώργος Τσανάκας
19:51
Στα 7 τελευταία εκτός έδρας ματς με την ΑΕΚ, ο Παράσχος έχει χάσει τα έξι και έχει πάρει μία ισοπαλία. Μάλιστα, σε αυτά τα παιχνίδια οι ομάδες του δεν έχουν βρει γκολ! by Γιώργος Τσανάκας
19:53
Στα 8 τελευταία ματς μεταξύ της ΑΕΚ και του Ατρόμητου στο ΟΑΚΑ, έχουν επιτευχθεί 23 γκολ! Μόλις τρία στο πρώτο ημίχρονο και τα άλλα είκοσι στο δεύτερο. by Γιώργος Τσανάκας
19:53
Για πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
19:54
ΑΕΚ (Αργύρης Γιαννίκης): Στάνκοβιτς – Ρότα, Βράνιες, Μήτογλου, Μοχαμάντι – Σιμόες, Σιμάνσκι – Γκαρσία, Γέβτιτς, Τσούμπερ – Αραούχο. by Γιώργος Τσανάκας
19:54
Στον πάγκο οι Τσιντώτας, Μισελέν, Χατζισαφί, Τζαβέλλας, Λε Ταλέκ, Μάνταλος, σάκχοφ, Άμραμπατ, Ανσαριφάρντ. by Γιώργος Τσανάκας
19:54
Η πρώτη ενδεκάδα του Αργύρη Γιαννίκη στον πάγκο της ΑΕΚ έχει… μπόλικες εκπλήξεις! Ντεμπούτο κάνουν οι Ρότα, Μήτογλου, βάζει και τον Γέβτιτς στο αρχικό σχήμα. by Γιώργος Τσανάκας
19:55
Ατρόμητος (Γιώργος Παράσχος): Πίριτς – Χατζηϊσαΐας, Στρούγγης, Γκαλβάο – Βασιλαντωνόπουλος, Ντένιτς, Σάλομον, Καστεγιάνο – Κλωναρίδης, Κουλούρης, Μουνίθ. by Γιώργος Τσανάκας
19:56
Στον πάγκο οι Γιαννιώτης, Νάτσος, Πισάνο, Μαυρομμάτης, Μπεντινέλι, Κωτσόπουλος, Σπιριντόνοβιτς, Αθανασίου, Κιβρακίδης. by Γιώργος Τσανάκας
19:57
Δεν έχει εκπλήξεις στην ενδεκάδα του Ατρομήτου ο Γιώργος Παράσχος, αυτούς περιμέναμε... Φυσικά έχει να αντιμετωπίσει και τις απουσίες των Παπαδόπουλου, Καρτάλη. by Γιώργος Τσανάκας
19:59
Το δικό τους μήνυμα θα στείλουν σήμερα οι παίκτες της ΑΕΚ, αφού θα μπουν στο γήπεδο αγκαλιά με αδέσποτα σκυλάκια! Εικόνα live 21968797/76816.jpg by Γιώργος Τσανάκας
20:07
Επιστρέφουν στο ΟΑΚΑ, αλλά ως αντίπαλοι οι Βασιλαντωνόπουλος, Κλωναρίδης σήμερα… by Γιώργος Τσανάκας
20:08
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας) Βοηθοί: Νικολαΐδης (Μακεδονίας), Νικολακάκης (Λασιθίου) Τέταρτος: Ζαμπάλας (Ηπείρου) VAR: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου), Κωσταράς (Αιτ/νίας) by Γιώργος Τσανάκας
20:10
Την περασμένη αγωνιστική η ΑΕΚ πέρασε από το Αγρίνιο, επικρατώντας 3-1 του Παναιτωλικού για να επιστρέψει στις νίκες, φτάνοντας τους 10 βαθμούς, όσους έχει και ο Παναθηναϊκός μετά τη χθεσινή του νίκη με 4-1 επί του Ιωνικού. Στο +1 ο Ολυμπιακός που παίζει, επίσης, στις 20:30 στα Γιάννενα με τον ΠΑΣ, στο +3 οι ΠΑΟΚ και Βόλος, μετά το μεταξύ τους 4-4 νωρίτερα στην Τούμπα. by Γιώργος Τσανάκας
20:10
Θυμηθείτε πως η ΑΕΚ κέρδισε τον Παναιτωλικό την περασμένη αγωνιστική
by Γιώργος Τσανάκας
20:12
Ο Ατρόμητος ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο πιο πρόσφατο παιχνίδι του και παραμένει χωρίς νίκη. Μόλις 2 βαθμοί μετά από 5 αγωνιστικές για τους Περιστεριώτες, στον πάτο της βαθμολογίας παρέα με Απόλλωνα Σμύρνης και Άρη, που έχουν τους ίδιους πόντους. Στο +2 η Λαμία, στο +3 οι Ιωνικός, Αστέρας Τρίπολης και Παναιτωλικός. by Γιώργος Τσανάκας
20:13
Μεγάλο ζήτημα για τους Περιστεριώτες μέχρι τώρα η... αφλογιστία του Κουλούρη, αφού ακόμη δεν έχει βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα. Γενικότερα, οι παίκτες του Παράσχου δημιουργούν ευκαιρίες, αλλά δεν τις εκμεταλλεύονται ενώ και αμυντικά παρουσιάζουν αρκετά θεματάκια! by Γιώργος Τσανάκας
20:14
Η ΑΕΚ δημιουργεί, σκοράρει σχετικά εύκολα αλλά και αυτή προς το παρόν έχει αρκετά αμυντικά ζητήματα, αφού και γκολ δέχεται αλλά και φάσεις, κάτι που καλείται να διορθώσει ο Αργύρης Γιαννίκης, ο οποίος στο ντεμπούτο του αφήνει το... στίγμα του με την ενδεκάδα που κατεβάζει! by Γιώργος Τσανάκας
20:16
Όλα αυτά είναι θεωρητικά, όμως. Τα υπόλοιπα θα τα δούμε στο γήπεδο! by Γιώργος Τσανάκας
20:17
20:18
20:19
20:20
20:22
Λιγότερα από δέκα λεπτά για να ξεκινήσει το ματς στο ΟΑΚΑ. Τηλεοπτικά το παρακολουθείτε από Cosmote Sports 1 και ραδιοφωνικά το ακούτε από bwinΣΠΟΡ FM στους 94,6. by Γιώργος Τσανάκας
20:29
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Με τα αδέσποτα σκυλάκια αγκαλιά μπαίνουν στο γήπεδο οι παίκτες της ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
20:31
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
20:34
O Μήτογλου φαίνεται να πέφτει πάνω στον Κουλούρη στο ξεκίνημα του ματς... by Γιώργος Τσανάκας
20:36
Πρώτο πεντάλεπτο χωρίς κάτι το ιδιαίτερα, η ΑΕΚ δυσκολεύεται να κυκλοφορήσει σωστά την μπάλα αφού ο Ατρόμητος είναι καλά οργανωμένος πίσω από την μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:38
7' Πλασέ του Αραούχο, ψηλά άουτ... Πρώτη τελική, αλλά δεν βρήκε εστία ο Αργεντινός φορ. by Γιώργος Τσανάκας
20:39
20:40
Το καλό είναι πως ο διαιτητής μέχρι στιγμής δείχνει διάθεση να μην σφυρίζει εύκολα και να αφήνει το παιχνίδι να παίζεται... by Γιώργος Τσανάκας
20:41
20:41
20:43
12' Εξαιρετική ανάπτυξη της μπάλας από τους φιλοξενούμενους, ο Καστεγιάνο κάνει το παράλληλο γύρισμα που κοντράρει και ο Στάνκοβιτς μαζεύει. Πάρα πολύ καλό και γρήγορο το transition game του Ατρόμητου στην προηγούμενη στιγμή. by Γιώργος Τσανάκας
20:45
14' Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για τον Ατρόμητο. Μπλόκαρε ο Στάνκοβιτς την εκτέλεση του Καστεγιάνο. by Γιώργος Τσανάκας
20:47
16' Νέο κόρνερ οι φιλοξενούμενοι από προσπάθεια του Βασιλαντωνόπουλου. Ανεκμετάλλευτο και αυτό. by Γιώργος Τσανάκας
20:48
17' Τρίτο κόρνερ ο Ατρόμητος... by Γιώργος Τσανάκας
20:49
18' Πρώτη καλή στιγμή, ανήκει στον Ατρόμητο! Ο Μουνίθ βρήκε τον χώρο έξω από την περιοχή και έκανε το διαγώνιο σουτ, που πέρασε λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:50
19' Ο Ρότα έκανε το μαρκάρισμα στον Κλωναρίδη που έπεσε. Δεν φαίνεται ξεκάθαρα αν βρίσκει μπάλα ο μπακ της ΑΕΚ, αλλά πιθανότατα είναι οριακά εκτός περιοχής. by Γιώργος Τσανάκας
20:53
Πατάει καλύτερα ο Ατρόμητος στο πρώτο εικοσάλεπτο, έχει εξαιρετικό πρέσινγκ στην μπάλα και δεν επιτρέπει στους γηπεδούχους να φτιάξουν παιχνίδι. Αρκετά τα λάθη μέχρι στιγμής από την ΑΕΚ μεσοαμυντικά, δεν έχει καταφέρει να φτιάξει κάποια φάση ως τώρα... by Γιώργος Τσανάκας
20:55
24' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Ο Λιβάι Γκαρσία ποντάρει στην ταχύτητά του και περνάει τον Καστεγιάνο, κάνει το γύρισμα στον Αραούχο που από το σημείο της μικρής περιοχής δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ για την Ένωση. by Γιώργος Τσανάκας
20:57
Στην πρώτη της φάση στο παιχνίδι, η ΑΕΚ βρίσκει το γκολ και προηγείται 1-0 του Ατρομήτου που μέχρι στιγμής πατούσε καλύτερα... by Γιώργος Τσανάκας
20:58
26' Γύρισμα του Τσούμπερ στην περιοχή, ο Χατζηϊσαΐας με προβολή προλαβαίνει τον Αραούχο, αλλά παραλίγο να σκοράρει και στην εστία της ομάδας του. by Γιώργος Τσανάκας
20:59
Η φάση που φώναξε για πέναλτι ο Ατρόμητος
20:59
28' Σουτ του Λιβάι, η μπάλα κοντράρει και περνάει κόρνερ.... by Γιώργος Τσανάκας
21:01
29' Ταχύτατη κόντρα του Ατρόμητου, ο Κλωναρίδης αλλάζει παιχνίδι για τον Κουλούρη που μπαίνει στην περιοχή, κάνει την κοφτή ντρίμπλα στον Ρότα, που με το τάκλιν τον κόβει τελευταία στιγμή... Τσέκαραν και τη φάση στο VAR, «παίζετε» το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
21:02
21:04
Πρόβλημα με τον Γέβτιτς που δεν μπορεί να συνεχίσει. Θα μπει ο Μάνταλος. by Γιώργος Τσανάκας
21:05
Το 1-0 της ΑΕΚ με τον Αραούχο
21:06
35' Μέσα ο Μάνταλος, έξω ο Γέβτιτς. by Γιώργος Τσανάκας
21:08
37' Κάρτα στον Βράνιες. by Γιώργος Τσανάκας
21:09
Νωρίτερα η επέμβαση του Ρότα στον Κουλούρη
21:11
41' Σουτ του Ρότα, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:15
42' Άλλη μια καλή κυκλοφορία της μπάλας από τους φιλοξενούμενους, ο Καστεγιάνο κάνει το μονοκόμματο διαγώνιο σουτ αλλά περνάει ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:15
44' Ωραίο σουτ του Μάνταλου, η μπάλα ούτε δυο μέτρα από το αριστερό δοκάρι της εστίας. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Χάρη στην ατομική ποιότητα του Γκαρσία που σέρβιρε το γκολ στον Αραούχο, στη μοναδική φάση της στο πρώτο μέρος, η ΑΕΚ πάει στα αποδυτήρια με το προβάδισμα (1-0) απέναντι στον Ατρόμητο! Πολύ καλά στημένη στο γήπεδο η ομάδα του Γιώργου Παράσχου, ιδιαίτερα το πρώτο της εικοσάλεπτο ήταν πολύ καλό. Γενικότερα, το transition του Ατρομήτου είναι ταχύτατο όπως και οι αλληλοκαλύψεις, ενώ η Ένωση πρέπει να βάλει περισσότερο στο ματς τον Τσούμπερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:22
21:23
21:38
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
21:40
47' Κάρτα στον Σιμάνσκι. by Γιώργος Τσανάκας
21:44
Τίποτα το ιδιαίτερο στο πρώτο πεντάλεπτο, η ΑΕΚ ελέγχει το ματς στο ξεκίνημά του... Ο Ατρόμητος παίζει πίσω την μπάλα, προσπαθώντας να κλέψει και να χτυπήσει στην κόντρα. by Γιώργος Τσανάκας
21:45
51' Φάση για την ΑΕΚ! Ωραία μπαλιά του Τσούμπερ, διαγώνιο σουτ του Μάνταλου, λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:45
52' Απειλεί ο Λιβάι Γκαρσία, θα μπλοκάρει ο Πίριτς. by Γιώργος Τσανάκας
21:47
54' Εκτέλεση φάουλ του Μουνίθ, στραβοκλωτσιά του Αραούχο και... κόρνερ τελικά με υπερένταση ο Στάνκοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
21:50
Κι άλλο κόρνερ ο Ατρόμητος που ψάχνεται συνεχώς για να φτιάξει τη δική του φάση και να βρει το γκολ. by Γιώργος Τσανάκας
21:51
57' Φοβερή μπαλιά με το εξωτερικό του Σιμόες προς τον Αραούχο, βγήκε 25 μέτρα από την εστία του ο Πίριτς, έδιωξε με τα πόδια και κέρδισε και το φάουλ. by Γιώργος Τσανάκας
21:51
58' Φάση για τον Ατρόμητο! Τρομερή κάθετη του Μουνίθ στην πλάτη του Βράνιες, κάκιστο τελείωμα από καλή θέση μέσα από την περιοχή από τον Κλωναρίδη! by Γιώργος Τσανάκας
21:56
62' Αδύναμο σουτ του Κουλούρη, άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
21:58
65' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο! Γύρισμα του Βασιλαντωνόπουλου στην περιοχή, ο Μουνίθ δεν μπορεί να τελειώσει τη φάση. Στη συνέχεια σουτ του Ντένιτς στην αγκαλιά του Στάνκοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
22:00
66' Κλέβει ο Γκαρσία υπό την υποψία φάουλ, κάνει σέντρα όμως στο πουθενά... by Γιώργος Τσανάκας
22:00
67' Κίτρινη στον Γκαλβάο. by Γιώργος Τσανάκας
22:01
67' Άμραμπατ και Λε Ταλέκ μέσα, έξω Λιβάι και Σιμάνσκι για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
22:02
69' Μέσα Μπεντινέλι, Σπιριντόνοβιτς, έξω οι Κουλούρης, Μουνίθ για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
22:04
71' Τρομερή προσπάθεια του Σπιριντόνοβιτς και σουτ από τα όρια της περιοχής, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Στάνκοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
22:07
73' Φωνάζει για πέναλτι η ΑΕΚ, σε μαρκάρισμα του Γκαλβάο στον Άμραμπατ. by Γιώργος Τσανάκας
22:08
Πάει να το δει ο Παπαδόπουλος στο VAR και δίνει πέναλτι! by Γιώργος Τσανάκας
22:08
Ο Τσούμπερ παίρνει την μπάλα για την εκτέλεση... by Γιώργος Τσανάκας
22:09
75' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! by Γιώργος Τσανάκας
22:09
Ο Πίριτς νικάει από τα έντεκα βήματα τον Τσούμπερ, ο Βράνιες παίρνει το ριμπάουντ. Ίσως και ένα τσεκάρισμα στο VAR να χρειάζεται, αφού φαίνεται να έχουν μπει παίκτες στην περιοχή κατά την εκτέλεση! by Γιώργος Τσανάκας
22:10
Πάει να κάνει ξανά on field review ο διαιτητής. by Γιώργος Τσανάκας
22:10
Επανάληψη στο πέναλτι! Δεν μετράει προς το παρόν το γκολ! by Γιώργος Τσανάκας
22:11
78' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Ο Τσούμπερ εκτελεί στην ίδια γωνία, αλλά αυτή τη φορά ο Πίριτς παρότι έπεσε σωστά δεν μπορεί να το βγάλει! Τώρα γίνεται το 2-0 για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
22:13
Η ΑΕΚ χωρίς να πατήσει το γκάζι, χωρίς να είναι καλή, βρίσκει και δεύτερο γκολ και φαίνεται πως καθαρίζει το παιχνίδι... by Γιώργος Τσανάκας
22:13
80' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Εκτέλεση κόρνερ του Μάνταλου, ο Βράνιες με καρφωτή κεφαλιά δεν αφήνει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Πίριτς και γράφει το 3-0. by Γιώργος Τσανάκας
22:15
82' Σουτ του Μπεντινέλι, άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:17
84' Έξω Σιμόες και Αραούχο, μέσα οι Ανσαριφάρντ, Σάκχοφ. by Γιώργος Τσανάκας
22:17
85' Μέσα ο Κωτσόπουλος, έξω ο Κλωναρίδης. by Γιώργος Τσανάκας
22:20
87' Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Σπιριντόνοβιτς, μπλόκαρε ο Στάνκοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
22:22
88' Σέντρα του Άμραμπατ, ο Λε Ταλέκ δεν μπορεί να σκοράρει σχεδόν από τη μικρή περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
22:24
5 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
22:30
Τέλος στο ματς! Η ΑΕΚ επικράτησε 3-0 του Ατρομήτου, πιάνοντας τους ΠΑΟΚ-Βόλο στην 2η θέση της βαθμολογίας. Ιδανικό ντεμπούτο για τον Αργύρη Γιαννίκη στον κιτρινόμαυρο πάγκο, που παρότι δεν... έθελξε με την απόδοσή της κατάφερε να φτάσει σε μια τελικά άνετη νίκη, by Γιώργος Τσανάκας