Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Ατρόμητος-Ιωνικός, η οποία διεξάγεται στο Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 18:15. by Μανώλης Μουσουράκης
17:56
Τηλεοπτική μετάδοση από το Novasports 2 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Χρήστου Κατριμουστάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:59
Οι γηπεδούχοι ψάχνουν την πρώτη τους νίκη στo φετινό πρωτάθλημα. Ύστερα από έξι αγωνιστικές έχουν μόλις δύο βαθμούς (όντας 13οι), ενώ στο τελευταίο τους παιχνίδι γνώρισαν την ήττα (3-0) από την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ. Στο Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου έχουν 1Ι-2Η. by Μανώλης Μουσουράκης
18:01
Από την άλλη, η ομάδα της Νίκαιας προέρχεται από τέσσερα ματς χωρίς νίκη, ούσα στην 8η θέση με πέντε βαθμούς. Το περασμένο Σάββατο υπέστη βαριά ήττα (4-1) από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο. Εκτός έδρας έχει 1Ι-2Η. by Μανώλης Μουσουράκης
18:01
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
18:03
Ατρόμητος (Παράσχος): Πίριτς - Παπαδόπουλος, Χατζηισαΐας, Γκαλβάο - Βασιλαντωνόπουλος, Ντένιτς, Σάλομον, Καστεγιάνο - Κλωναρίδης, Κουλούρης, Μπεντινέλι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:04
Ιωνικός (Σπανός): Χουτεσιώτης - Μύγας, Ρομαό, Βαφέας, Βαλεριάνος - Ντάλσιο, Γκοτσούλιας - Καμπράλ, Άοσμαν, Ματσούκας - Τουράμ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:06
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Σπιριντόνοβιτς, Νάτσος, Μαυρομμάτης, Τζαβίδας, Κωτσόπουλος, Στρούγγης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:07
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Αναγνωστόπουλος, Λουάν, Μάναλης, Ντελγκάδο, Πογοσιάν, Μπάσα, Κιάκος, Κωνσταντινίδης, Φουρλάνος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:07
Διαιτητής: Δημήτριος Καραντώνης, Α' Βοηθός: Αθανάσιος Κολοσιώνης Β' Βοηθός: Δημήτριος Σαμοΐλης 4ος Διαιτητής: Παναγιώτης Κουκούλας, VAR: Άγγελος Ευαγγέλου, AVAR: Παντελής Σπυρόπουλος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:08
Μόλις σε δύο σεζόν συνυπήρξαν στη μεγάλη κατηγορία οι Ατρόμητος και Ιωνικός. Στην τελευταία διοργάνωση της Α' Εθνικής και στην πρώτη της Super League. by Μανώλης Μουσουράκης
18:09
Η μεταξύ τους ιστορία στη μεγάλη κατηγορία: Νίκες Ατρομήτου: 3 Ισοπαλίες: 0 Νίκες Ιωνικού: 1 by Μανώλης Μουσουράκης
18:09
Με γηπεδούχο τον Ατρόμητο: Νίκες Ατρομήτου: 2 Ισοπαλίες: 0 Νίκες Ιωνικού: 0 by Μανώλης Μουσουράκης
18:11
Σε περίπου πέντε λεπτά η έναρξη της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:12
Λίγο κάτω από χίλιοι οι φίλοι του Ατρομήτου που έχουν βρεθεί στο Περιστέρι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:12
Εξαιρετικές οι καιρικές συνθήκες για ποδόσφαιρο! by Μανώλης Μουσουράκης
18:14
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:16
Υπενθυμίζεται ότι εκτός για τον Ατρόμητο είναι οι Καρτάλης και Μουνίθ. Πολλά τα προβλήματα για τον Ιωνικό, ο οποίος δεν έχει στη διάθεσή του τους τραυματίες Τσιγκρίνσκι, Λένις, Κάνιας, Τσιριγώτη και Μαχαίρα, καθώς και τον τιμωρημένο Σάντσες. Πρώτη συμμετοχή για τον Σπύρο Φουρλάνο στην αποστολή, μετά τα τέλη Ιανουαρίου, όταν και είχε υποστεί ρήξη πρόσθιου χιαστού! by Μανώλης Μουσουράκης
18:16
Στη σέντρα ο Ιωνικός. by Μανώλης Μουσουράκης
18:16
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
18:18
2' Εκτελέστηκε με γέμισμα το φάουλ για τον Ιωνικό, απομάκρυνε η άμυνα του Ατρομήτου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:20
4' Κάνει το παράλληλο γύρισμα από τα αριστερά ο Καμπράλ, μπλοκάρει ο Πίριτς. by Μανώλης Μουσουράκης
18:20
4' Ωραία ενέργεια του Κλωναρίδη, κερδίζει το κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:21
5' Στην εξέλιξη της φάσης, ύστερα από την εκτέλεση του κόρνερ σκοράρει ο Ατρόμητος, ωστόσο δίνεται φάουλ στον Χουτεσιώτη. Σωστή φαίνεται εκ πρώτης η απόφαση. by Μανώλης Μουσουράκης
18:23
Με 4-3-3 παίζει ο Ιωνικός, με τον Γκοτσούλια ως εξάρι και τους Ντάλσιο και Άοσμαν πιο μπροστά τους ως εσωτερικοί μέσοι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:24
Δραστήριοι στα πρώτα λεπτά οι φιλοξενούμενοι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:26
10' Ο Κουλούρης βγήκε ολομόναχος σε θέση τετ-α-τετ, πλάσαρε, με τον Χουτεσιώτη να μπλοκάρει. Μόλις ολοκληρώθηκε η φάση υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:27
11' Ωραία ενέργεια από τον Καστεγιάνο, ο οποίος συνέκλινε και σούταρε με το δεξί. Μπλοκαρίστηκε το σουτ του. by Μανώλης Μουσουράκης
18:27
Ανεβάζει ρυθμούς η ομάδα του Περιστερίου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:28
Παίζουν αρκετά με τον Καμπράλ από τα αριστερά οι φιλοξενούμενοι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:31
Ένας άνδρας έχει λιποθυμήσει στις εξέδρες του Περιστερίου. Έσπευσε άμεσα βοήθεια! by Μανώλης Μουσουράκης
18:31
Ευτυχώς δείχνει να έχει ανακτήσει τις αισθήσεις του! Μάλιστα, θα περπατήσει προς το ασθενοφόρο και -λογικά- προληπτικά θα μεταφερθούν για εξετάσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
18:34
18' Δοκάρι για τον Ατρόμητο με τον Χατζηισαΐα! Εκτέλεση φάουλ για τους γηπεδούχους, ο Έλληνας στόπερ θα πιάσει την κεφαλιά μεταξύ της μεγάλης περιοχής και του σημείου πέναλτι, στέλνοντας την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ. Η μεγαλύτερη στιγμή στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
18:36
Πιέζει ο Ατρόμητος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:39
23' ΓΚΟΛ ο Ιωνικός! 0-1! Σκόρερ ο Τουράμ! Γύρισμα του Άοσμαν, κοντινή προβολή του φορ των «κυανόλευκων» και 1-0 για τον Ιωνικό. Ακόμα μια συνεργασία Άοσμαν και Τουράμ που καταλήγει σε γκολ φέτος (είχαν προηγηθεί δύο, αυτή τη φορά αλλάζουν ρόλους), πρώτο τέρμα για τον Τουράμ! by Μανώλης Μουσουράκης
18:43
26' Δοκάρι για τον Ιωνικό με τον Καμπράλ! Ωραία σέντρα του Μύγα από τα δεξιά, βρίσκει απέναντι τον Καμπράλ, ο οποίος με μονοκόμματο διαγώνιο σουτ στέλνει την μπάλα στη ρίζα του δεξιού δοκαριού. by Μανώλης Μουσουράκης
18:48
32' Μακρινό σουτ του Άοσμαν, δεν ανησυχεί ο Πίριτς. by Μανώλης Μουσουράκης
18:51
34' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Παράλληλο γύρισμα του Κλωναρίδη από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο, παρά το γεγονός ότι υπήρχαν συμπαίκτες του στην αντίπαλη μεγάλη περιοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
18:54
18:58
42' Εξαιρετική αντεπίθεση με Τουράμ και Καμπράλ, με τον Πίριτς να πραγματοποιεί σπουδαία επέμβαση στο σουτ του τελευταίου. Ως μη γενόμενη, ωστόσο, η φάση, καθώς σηκώθηκε το σημαιάκι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:01
Στα τελευταία λεπτά ο Ατρόμητος έχει την κατοχή της μπάλας και την πρωτοβουλία των κινήσεων, με τον Ιωνικό να είναι πολύ καλά οργανωμένος και να ψάχνει τις ευκαιρίες του στην κόντρα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:01
Ένα λεπτό ο χρόνος των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:03
45'+1' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ύστερα από διώξιμο, ο Τουράμ έφυγε στην κόντρα, κέρδισε τον Χατζηισαΐσα στην ταχύτητα, όχι όμως και τον Πίριτς εν συνεχεία. by Μανώλης Μουσουράκης
19:04
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Ιωνικός θα πάει προηγούμενος 1-0 στα αποδυτήρια χάρη στο γκολ του Τουράμ στο 23'. by Μανώλης Μουσουράκης
19:16
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:17
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:19
46' Ο Γιώργος Παράσχος προχώρησε στην πρώτη του αλλαγή. Στη θέση του Γκαλβάο πέρασε ο Σπιριντόνοβιτς. Με τετράδα πλέον στην άμυνα οι γηπεδούχοι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:19
19:20
48' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Γλυκιά σέντρα του Καστεγιάνο, βρίσκει ολομόναχο στην «καρδιά» της περιοχής τον Παπαδόπουλο, ο οποίος στέλνει με κεφαλιά την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
52' Φάση για τον Ιωνικό. Σουτ του Ματσούκα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει ο Πίριτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
55' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο και κίτρινη κάρτα στον Ρομαό. by Μανώλης Μουσουράκης
19:28
Στην αγκαλιά του Χουτεσιώτη το συρτό σουτ του Σπιριντόνοβιτς (μετά την πλασαριστή εκτέλεση του Βασιλαντωνόπουλου). by Μανώλης Μουσουράκης
19:33
61' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Κεφαλιά του Παπαδόπουλου, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, με τον Χουτεσιώτη να εκτινάσσεται εντυπωσιακά και να μπλοκάρει την μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:34
62' Ο Πισάνο αντί του Κλωναρίδη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:36
64' Κίτρινη κάρτα στον Ντάλσιο για «θέατρο». by Μανώλης Μουσουράκης
19:38
65' ΓΚΟΛ ο Ιωνικός! 0-2! Σκόρερ.. ποιος άλλος, ο Άοσμαν! Ακόμα μια γκολάρα από τον Σύρο μεσοεπιθετικό! Πιάνει γεμάτα φαλτσαριστό σουτ με το εξωτερικό εκτός της περιοχής, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:40
Ο Άοσμαν έχει συμμετοχή σε όλα τα φετινά γκολ του Ιωνικού με τρία γκολ (τα δύο πρώτα έλαβαν ήδη το βραβείο του best goal) και δύο ασίστ! by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
70' Δοκάρι για τον Ατρόμητο με τον Μπεντινέλι! by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
74' Στη θέση του Μπεντινέλι περνά ο Κωτσόπουλος και αντί του Βασιλαντωνόπουλου ο Κιβρακίδης. Οι Μπάσα και Μάναλης έχουν περάσει στις θέσεις των Άοσμαν και Ματσούκα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:52
Διαμαρτυρίες για πέναλτι από πλευράς γηπεδούχων. Ο κ. Καραντώνης ενημερώνεται και από το VAR και δείχνει «παίζετε». by Μανώλης Μουσουράκης
19:53
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:55
Ο Ιωνικός βρίσκεται κοντά στην πρώτη του εκτός έδρας νίκη σε επίπεδο Super League, ύστερα από τις 26 Αυγούστου του 2006! by Μανώλης Μουσουράκης
19:55
83' Κιάκος αντί του Τουράμ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:56
Υπάρχει μεγάλη ένταση στην εξέδρα με διαπληκτισμούς και χειροδικίες! by Μανώλης Μουσουράκης
19:59
86' Φεύγει με προϋποθέσεις στην κόντρα ο Ιωνικός, αλλά δεν ολοκληρώνει με επιτυχία την προσπάθειά του. by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
90' Ο Λουάν στη θέση του Καμπράλ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:03
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
Κυλούν υπέρ του Ιωνικού τα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
Τέλος στο ματς. Ο Ιωνικός θα πάρει σπουδαίο «διπλό» (0-2) επί του Ατρομήτου. Αυτά από εμάς. Καλό σας βράδυ! by Μανώλης Μουσουράκης