Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

15:34
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live από το control-room του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Άρη και τον Παναιτωλικό στο «Κλεάνθης Βικελίδης» για την 7η αγωνιστική της Super League 1. by www.sport-fm.gr
15:35
Ο Άρης προέρχεται από τη δύσκολη εκτός έδρας νίκη στη Λαμία με τέρμα του Μπράμπετς στο 50ο λεπτό, διευρύνοντας έτσι το αήττητο σερί του στις 4 αγωνιστικές (3 νίκες). by Λουκάς Χατζής
15:37
Από την άλλη, ο Παναιτωλικός έμεινε για τέταρτη αγωνιστική μακριά από το τρίποντο, γνωρίζοντας εντός έδρας ήττα και μάλιστα με ανατροπή από τον ΟΦΗ (1-2). by Λουκάς Χατζής
15:38
Ο Άρης βρίσκεται στη δέκατη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 5 πόντους (υπάρχει και η τιμωρία των 6 βαθμών) και ρεκόρ 3-2-1. Στους 5 πόντους βρίσκεται και ο Παναιτωλικός με ρεκόρ 1-2-3. by Λουκάς Χατζής
15:39
Στα αγωνιστικά τώρα, εκτός αποστολής για τους «κιτρινόμαυρους» έμειναν οι Μπεναλουάν και Χαΐροβιτς, ενώ σημαντικές κρίνονται οι επιστροφές των Σάκιτς και Λούκα Σάσα. by Λουκάς Χατζής
15:40
Ο Γιάννης Αναστασίου από την άλλη καλείται να αντιμετωπίσει... μισή ντουζίνα απουσίες. Συγκεκριμένα, εκτός έμειναν οι τραυματίες Χουχούμης, Ντίας, Μπαρμπόσα και Μεντόσα, όπως και οι μακροχρόνια απόντες Περέιρα και Λιάβας. Επιπλέον, παρελθόν αποτελεί ο Ζεστέντ ο οποίος ταξίδεψε στο Ιράν να συνεχίσει την καριέρα του. by Λουκάς Χατζής
15:41
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες... by Λουκάς Χατζής
15:42
Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Σούντγκρεν, Γκάνεα, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Τζέγκο, Εντιαγέ, Μπερτόγλιο, Γκάμα, Ματέο Γκαρσία, Καμαρά. by Λουκάς Χατζής
15:43
Παναιτωλικού (Γιάννης Αναστασίου): Μελίσσας, Λούι, Κορνέλιους, Μαλής, Αντούνες, Βαρόνε, Φλόρες, Μόρσεϊ, Τσιγγάρας, Ντουάρτε, Βέργος. by Λουκάς Χατζής
15:44
Στον πάγκο για τον Άρη θα βρίσκονται οι: Ντένις, Λούμορ, Δεληζήσης, Μαντσίνι, Μάνος, Ιτούρμπε, Ματίγια, Σάκιτς, Σάσα. by Λουκάς Χατζής
15:44
Σε εκείνον του Παναιτωλικού: Ροντρίγκες, Αποστολάκης, Βργκοτς, Καρέλης, Χρ. Μπελεβώνης, Φυτόπουλος, Σκιαδάς, Στ. Μπελεβώνης, Μπακαδήμας. by Λουκάς Χατζής
15:49
Σε περίπου ένα δεκάλεπτο θα έχουμε την πρώτη σέντρα στην αναμέτρηση. by Λουκάς Χατζής
15:49
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αριστομένης Κουτσιαύτης, με βοηθούς τους Σπύρο Βασιλόπουλο και Μιχαήλ Νιδριώτη. Χρέη τέταρτου θα εκτελέσει ο Κωνσταντίνος Τσετσίλας. by Λουκάς Χατζής
15:55
Οι ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
15:58
Οι αποστολές των δύο ομάδων κατέθεσαν λουλούδια σε ένα μνημείο που υπάρχει στο «Κλεάνθης Βικελίδης», στην μνήμη του Νίκου Τσουμάνη. by Λουκάς Χατζής
15:59
Ενός λεπτού σιγής στο «Κλεάνθης Βικελίδης» για τον Νίκο Τσουμάνη. by Λουκάς Χατζής
16:00
Έναρξη της αναμέτρησης. by Λουκάς Χατζής
16:03
3' Ο Σούντγκρεν πάτησε την μικρή περιοχή από τα αριστερά, το γύρισμά του έδιωξε τελευταία στιγμή η άμυνα του Παναιτωλικού. by Λουκάς Χατζής
16:06
6' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, με Μελίσσα να βγάζει εντυπωσιακά το τετ-α-τετ του Γκάμα, ο οποίος «τρύπησε» από τα δεξιά την άμυνα του Παναιτωλικού. by Λουκάς Χατζής
16:08
8' Ο Φαμπιάνο σταμάτησε τον αιφνιδιασμό των φιλοξενούμενων. by Λουκάς Χατζής
16:08
9' Μακρινό σουτ του Γκάμα πάνω στα σώματα. Επιμένει ο Άρης. by Λουκάς Χατζής
16:09
9' Σέντρα από τα δεξιά, αδύναμη κεφαλιά του Μπερτόγλιο. by Λουκάς Χατζής
16:10
Ο Μόρσεϊ έπεσε εντός περιοχής, διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για πέναλτι. Παίζεται λέει ο Κουτσιαύτης. by Λουκάς Χατζής
16:13
13' Γύρισμα του Μπερτόγλιο από τα δεξιά το σουτ του Τζέγκο κοντράρει στα σώματα. by Λουκάς Χατζής
16:14
Φάση από την οποία ο Παναιτωλικός βγήκε ταχύτατα στον αιφνιδιασμό. Το σουτ του Μόρσεϊ σε δεύτερο χρόνο μπλόκαρε ο Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
16:14
15' Πολύ καλό σουτ από τον Τσιγγάρα, η μπάλα περνάει ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Άρη. by Λουκάς Χατζής
16:15
Δύο φάσεις σε τρία λεπτά για τον Παναιτωλικό, ο οποίος μετά το νωθρό του ξεκίνημα κερδίζει πλέον μέτρα στο γήπεδο. by Λουκάς Χατζής
16:15
16' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Άρη! by Λουκάς Χατζής
16:16
Ο Μπερτόγλιο βρέθηκε στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα του Λούι. Η φάση ελέγχεται από το VAR. by Λουκάς Χατζής
16:17
Ο Καμαρά αναλαμβάνει την εκτέλεση του πέναλτι. by Λουκάς Χατζής
16:17
18' ΓΚΟΛ για τον Άρη! Ο 26χρονος επιθετικός έστειλε την μπάλα στην αντίθετη πλευρά από την οποία έπεσε ο Μελίσσας, ανοίγοντας το σκορ για τον Άρη. by Λουκάς Χατζής
16:20
20' Δυνατό αλλά άστοχο σουτ από τον Εντιαγέ. Καλή στιγμή για τον Άρη. by Λουκάς Χατζής
16:21
Μικρή διακοπή στο παιχνίδι, καθώς ο Βαρόνε αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. by Λουκάς Χατζής
16:22
Ο 29χρονος Ιταλός μέσος αποχωρεί με φορείο από τον αγωνιστικό χώρο. Δείχνει να πονάει πολύ στο γόνατο. by Λουκάς Χατζής
16:23
23' Ο Μπελεβώνης θα πάρει τη θέση του Βαρόνε. by Λουκάς Χατζής
16:25
16:26
16:27
27' Φάουλ για τον Παναιτωλικό, ευκαιρία να γεμίσει με παίκτες την περιοχή του Άρη. by Λουκάς Χατζής
16:27
Μπλοκάρει ψηλά ο Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
16:28
Ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά έχει πέσει αισθητά. Ο Άρης πάντως διατηρεί τον έλεγχο του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
16:28
16:29
29' Κίτρινη κάρτα στον Λούι για μαρκάρισμα στον Γκάνεα. by Λουκάς Χατζής
16:31
31' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Το πρώτο στο ματς. by Λουκάς Χατζής
16:31
Μετά από κακό διώξιμο της μπάλας, ο Βέργος έπιασε το σουτ, η μπάλα όμως πέρασε πάνω από την εστία. by Λουκάς Χατζής
16:32
33' Μακρινό σουτ από τον Ντουάρτε, καμιά ανησυχία για τον Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
16:34
34' ΓΚΟΟΛ για τον Άρη! by Λουκάς Χατζής
16:36
Υπέροχη συνεργασία των «κιτρινόμαυρων» με τους Μπερτόγλιο και Καμαρά να παίζουν το γρήγορο 1-2 και τον 31χρονο Αργεντινό από σκοράρει από τα δεξιά με πανέμορφο σουτ. by Λουκάς Χατζής
16:36
37' ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη!!! by Λουκάς Χατζής
16:37
Ο Ντάνιελ Σούντγκρεν με υπέροχο διαγώνιο σουτ από τα δεξιά ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-0 για τον Άρη! Ακόμα μια ωραία συνεργασία των παικτών του Μάντζιου, την ασίστ πιστώνεται ο Καμαρά! by Λουκάς Χατζής
16:39
Κίτρινη κάρτα στον Κορνέλιους. by Λουκάς Χατζής
16:40
40' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, το σουτ του Μόρσεϊ πέρασε λίγο έξω από την εστία του Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
16:43
43' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Άρη! Όπως και το πρώτο έτσι και αυτό το κέρδισε ο Μερτόγλιο μετά από τράβηγμα του Μπελεβώνη. by Λουκάς Χατζής
16:43
44' ΓΚΟΛ για τους «κιτρινόμαυρους» για το 4-0 με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκάμα! by Λουκάς Χατζής
16:48
Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Ο Άρης σε ένα ονειρικό ημίχρονο πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος 4-0 του Παναιτωλικού, χάρη στα τέρματα των Καμαρά, Μπερτόγλιο, Σούντγκερν και Γκάμα! by Λουκάς Χατζής
17:04
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
17:05
46' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό . Ο Αποστολάκης πήρε τη θέση του Λούι, ο οποίος είχε κίτρινη κάρτα από το πρώτο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
17:07
17:11
51' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη με τον Σούντγκρεν να σεντράρει στην περιοχή, ο Γκαρσία έπιασε την κεφαλιά η οποία κόντραρε στον Αποστολάκη και κατέληξε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
17:11
52' ΓΚΟΟΛ για τον Άρη!!! by Λουκάς Χατζής
17:12
Ο Φαμπιάνο γύρισε την μπάλα με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, με τον Εντιαγέ να βρίσκεται μόνος του φάτσα με το τέρμα και με ένα απλό άγγιγμα να κάνει το 5-0! by Λουκάς Χατζής
17:15
Και να σκεφτεί κανείς πως ο Άρης στις πρώτες έξι αγωνιστικές του πρωταθλήματος, σε κάτι παραπάνω από 540 αγωνιστικά λεπτά είχε πετύχει 5 γκολ, όσα έχει σημειώσει απόψε σε 52 λεπτά! by Λουκάς Χατζής
17:17
57' Κίτρινη κάρτα στον Εντιαγέ, φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
17:17
Απομάκρυνε η άμυνα του Άρη. by Λουκάς Χατζής
17:19
59' Τρεις αλλαγές για τον Άρη. Εκτός οι Γκάμα, Μπερτόγλιο και Εντιαγέ, μέσα οι Ιτούρμπε, Σάσα και Μαντσίνι. by Λουκάς Χατζής
17:19
17:21
62' Κίτρινη κάρτα για τον Σάσα. by Λουκάς Χατζής
17:23
Ακόμα ένα σκληρό φάουλ από τον Σάσα. by Λουκάς Χατζής
17:23
64' Φάουλ τώρα σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
17:24
Πέρασε από όλους η μπάλα μετά την εκτέλεση του Φλόρες. Διαμαρτυρίες για χέρι από παίκτη του Άρη. by Λουκάς Χατζής
17:25
Ο διαιτητής Κουτσιαύτης πηγαίνει στο VAR να δει τη φάση. by Λουκάς Χατζής
17:25
ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναιτωλικό σε χέρι του Τζέγκο! by Λουκάς Χατζής
17:26
67' ΓΚΟΟΛ για τον Παναιτωλικό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βέργου, μειώνοντας σε 5-1. by Λουκάς Χατζής
17:30
71' Στη θέση του Βέργου ο Καρέλης. by Λουκάς Χατζής
17:31
73' Κόρνερ για τον Άρη. by Λουκάς Χατζής
17:34
75' Σκληρό φάουλ του Αντούνες πάνω στον Ιτουρμπε, κίτρινη κάρτα για τον Γάλλο μπακ του Παναιτωλικού. by Λουκάς Χατζής
17:36
77' Νέο κόρνερ για τον Άρη. by Λουκάς Χατζής
17:37
78' Δοκάρι για τον Άρη, στη συνέχεια της φάσης όμως οι γηπεδούχοι κερδίζουν πέναλτι για χέρι. by Λουκάς Χατζής
17:39
80' Αστόχησε ο Ιτούρμπε! Παραμένει το 5-1. by Λουκάς Χατζής
17:41
82' Γυριστή κεφαλιά του Μαλή πάνω από την εστία του Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
17:42
82' Αλλαγές για τον Άρη. Έξω οι Γκαρσία και Καμαρά, μέσα οι Ματίγια και Μάνος. by Λουκάς Χατζής
17:46
87' Τεράστια ευκαιρία για το 6-1 ο Άρης με τον Μελίσσα να διώχνει εντυπωσιακά τον Ματίγια. by Λουκάς Χατζής
17:50
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
17:51
90+2' Κάρτα και στον Ιτούρμπε. by Λουκάς Χατζής
17:53
Τέλος αγώνα. by Λουκάς Χατζής
17:54
Ο Άρης επικράτησε με το εμφατικό όσο και εντυπωσιακό 5-1 του Παναιτωλικού με πέντε διαφορετικούς σκόρερ! by Λουκάς Χατζής