Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Βόλος-ΑΕΚ, η οποία θα διεξαχθεί στο Πανθεσσαλικό Στάδιο στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 16:00. by Μανώλης Μουσουράκης
15:40
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Μανώλης Μουσουράκης
15:41
Αμφότερες οι ομάδες με 13 βαθμούς (3ος ο Βόλος, 4η η ΑΕΚ)! Όσους, δηλαδή, έχει και ο 2ος ΠΑΟΚ, ο οποίος στις 20:30 φιλοξενείται από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό (14β.) στο «Γ. Καραϊσκάκης». Κάτι που σημαίνει ότι σε περίπτωση ισοπαλίας στο ντέρμπι του φαληρικού γηπέδου, ενδεχόμενος νικητής στο Βόλος-ΑΕΚ θα ανέβει ολομόναχος στην κορυφή της βαθμολογίας. by Μανώλης Μουσουράκης
15:43
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από ισοπαλία-«νίκη» κόντρα στον ΠΑΟΚ στην Τούμπα, όπου κατάφεραν να μετατρέψουν το εις βάρους τους 4-1 στο τελικό 4-4. Έχουν μόλις μία ήττα στο πρωτάθλημα και το απόλυτο εντός έδρας με τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια. by Μανώλης Μουσουράκης
15:44
Από την άλλη, η ΑΕΚ την περασμένη Κυριακή (17/10) επικράτησε 3-0 υποδεχόμενη τον Ατρόμητο στο ΟΑΚΑ, στο ντεμπούτο του Αργύρη Γιαννίκη στον πάγκο της. Εκτός έδρας έχει μόλις μία νίκη σε τρία ματς (1Ν-1Ι-1Η). Μάλιστα, έχει δεχθεί έξι τέρματα σε αυτά, όσα συνιστούν δηλαδή το παθητικό της στο φετινό πρωτάθλημα. by Μανώλης Μουσουράκης
15:44
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
15:44
Βόλος (Γκιγιέρμο Αμπασκάλ): Κλέιμαν - Πουρίτα, Ρομέρο, Γκρίλο, Φεράρι - Τσοκάνης, Φερνάντες, Μπαριέντος - Μπαρτόλο, Φαν Βέερτ, Ρεγκατέν. by Μανώλης Μουσουράκης
15:44
Ο Γκιγιέρμο Αμπασκάλ παρατάσσει τους ίδιους έντεκα που ξεκίνησε και κόντρα στον ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
15:44
ΑΕΚ (Αργύρης Γιαννίκης): Στάνκοβιτς – Ρότα, Βράνιες, Μήτογλου, Μοχαμάντι – Σιμάνσκι, Σιμόες – Άμραμπατ, Μάνταλος, Τσούμπερ – Ανσαριφάρντ. by Μανώλης Μουσουράκης
15:46
Ακόμα μία έκπληξη από τον Αργύρη Γιαννίκη, ο οποίος αφήνει τον Λιβάι Γκαρσία στον πάγκο. Παραμένουν στην ενδεκάδα οι εκπλήξεις της προηγούμενης αγωνιστικής, Ρότα και Μήτογλου. Τρεις οι διαφοροποιήσεις σε σχέση με το ματς με τον Ατρόμητο, με τους Μάνταλο, Άμραμπατ και Ανσαριφάρντ να εισέρχονται στην ενδεκάδα. Αυτή είναι η πρώτη συμμετοχή στη βασική ενδεκάδα για τον Ανσαριφάρντ, μετά το εκτός έδρας ματς με τη Βελέζ στην αρχή της σεζόν. by Μανώλης Μουσουράκης
15:50
Στο αγωνιστικό κομμάτι, τα προβλήματα του Βόλου παραμένουν τα ίδια, καθώς δεν μπορεί να υπολογίζει στους τραυματίες Κότνικ και Ορός. Σε ό, τι αφορά την ΑΕΚ, ο Σέρχιο Αραούχο, μετά το πρόβλημα στον δεξιό τετρακέφαλο που τον ταλαιπώρησε τις προηγούμενες μέρες, συμπεριλήφθηκε στην αποστολή, αλλά δεν είναι στο 100% και θα αρχίσει από τον πάγκο. Σύμφωνα με νεότερη ενημέρωση των «κιτρινόμαυρων», ο Γκαρσία ταλαιπωρείται από ένα κρύωμα από προχθές, εξ ου και δεν ξεκινά βασικός. Εκτός αποστολής έμειναν οι τραυματίες Γέβτιτς, Γαλανόπουλος, Θεοχάρης, καθώς και οι Σβάρνας, Λάτσι, αλλά και ο Μπακάκης, ο οποίος έγινε πατέρας. by Μανώλης Μουσουράκης
15:50
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Παπαδόπουλος, Ρινέρ, Κούζντρα, Βοϊτκόφσκι, Γκιουλέν, Σοάρες, Νίνης, Ροσέρο, Τερεζίου. by Μανώλης Μουσουράκης
15:50
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Τσιντώτας, Μισελέν, Χατζισαφί, Τζαβέλλας, Λε Ταλέκ, Σάκχοφ, Γκαρσία, Τάνκοβιτς, Αραούχο. by Μανώλης Μουσουράκης
15:51
Διαιτητής: Γεώργιος Τζοβάρας, Α' Βοηθός: Θεόφιλος Μωϋσιάδης, Β' Βοηθός: Ανδρέας Φωτόπουλος, 4ος διαιτητής: Ευάγγελος Γρατσάνης, Διαιτητής VAR: Στέφανος Κουμπαράκης, Διαιτητής AVAR: Σπυρίδων Ζαμπαλάς. by Μανώλης Μουσουράκης
15:52
Να σημειωθεί ότι η μοναδική έδρα της περιφέρειας που έχει χάσει η ΑΕΚ στο πρωτάθλημα τους τελευταίους 23 μήνες, είναι εκείνη του Βόλου με το περσινό εις βάρος της 1-0. by Μανώλης Μουσουράκης
15:54
Η μεταξύ τους ιστορία: Νίκες Βόλος: 1 Ισοπαλίες: 1 Νίκες ΑΕΚ: 2 by Μανώλης Μουσουράκης
15:55
Με γηπεδούχο τον Βόλο: Νίκες Βόλος: 1 Ισοπαλίες: 0 Νίκες ΑΕΚ: 1 by Μανώλης Μουσουράκης
15:55
Οι Βόλος και ΑΕΚ έχουν τις δύο από τις τρεις καλύτερες επιθέσεις του πρωταθλήματος με 15 και 13 γκολ, αντίστοιχα. Ο Παναθηναϊκός είναι 2ος στη σχετική λίστα με 14 τέρματα αλλά και ένα παιχνίδι παραπάνω. by Μανώλης Μουσουράκης
15:57
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
15:58
Και φίλοι της ΑΕΚ στο πλευρό της ομάδας τους! by Μανώλης Μουσουράκης
16:00
Όλα έτοιμα για την έναρξη. by Μανώλης Μουσουράκης
16:00
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
16:03
2' Γύρισμα του Τσούμπερ από τα αριστερά, μπλοκάρει ο Κλέιμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
16:06
5' Επικίνδυνο «μπάσιμο» στην περιοχή από τον Φερνάντες, απομακρύνει σε κόρνερ ο Βράνιες το γύρισμά του. by Μανώλης Μουσουράκης
16:06
6' Ευκαιρία για τον Βόλο μετά την εκτέλεση κόρνερ. Καίρια απομάκρυνση του Μοχαμαντί λίγο μπροστά από τη γραμμή τέρματος! by Μανώλης Μουσουράκης
16:09
8' Με τα πολλά ο Μπαριέντος απομακρύνει την μπάλα από την περιοχή του Βόλου. by Μανώλης Μουσουράκης
16:10
10' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Αντεπίθεση της «Ένωσης» από τα αριστερά, ο Ανσαριφάρντ έσπασε δεξιά προς τον ολομόναχο Άμραμπατ, το σουτ του οποίου κατέληξε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:13
Τρεξίματα και πρέσινγκ από την ΑΕΚ, η οποία δυσκολεύει τον Βόλο να παίξει με το γνωστό του στυλ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:16
Μικρή διακοπή στο ματς, καθώς έχει τραυματιστεί ο Τσοκάνης. Τον χτύπησε η μπάλα με δύναμη στο πρόσωπο. Θα συνεχίσει κανονικά. by Μανώλης Μουσουράκης
16:16
Δυναμική η παρουσία του κόσμου της ΑΕΚ! by Μανώλης Μουσουράκης
16:17
17' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο! Παρακινδυνευμένο γύρισμα του Μήτογλου προς στον Στάνκοβιτς με το κεφάλι (ύστερα από γέμισμα), ο Μπαρτόλο μπαίνει στη φάση, ωστόσο δεν καταφέρνει να νικήσει τον πορτιέρε των φιλοξενούμενων. by Μανώλης Μουσουράκης
16:19
19' Υπέροχη ποδιά από τον Μάνταλο, ο οποίος εν συνεχεία πιάνει και το σουτ. Άουτ η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
16:21
20' Άστοχο το σουτ του Ρεγκατέν από το ύψος της μεγάλης περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
16:23
16:23
16:24
Έχει κερδίσει μέτρα μετά το 10' ο Βόλος. by Μανώλης Μουσουράκης
16:25
25' Επικίνδυνο γέμισμα από τον Βόλο, διώχνει ο Βράνιες. by Μανώλης Μουσουράκης
16:28
Παίρνει προσπάθειες από τα αριστερά στις τελευταίες της επιθέσεις η ΑΕΚ. Κύριος εκφραστής αυτών ο Τσούμπερ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:29
28' Φάση για την ΑΕΚ. Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Μήτογλου επωφελήθηκε από τις κόντρες, έπιασε το σουτ εντός της περιοχής, με την μπάλα να κοντράρει. Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:29
29' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς, στον Ρομέρο για διαμαρτυρίες. by Μανώλης Μουσουράκης
16:30
29' Ο Κλέιμαν μπλοκάρει την μπάλα πάνω στη γραμμή, ύστερα από την απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Μάνταλου. Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή. by Μανώλης Μουσουράκης
16:31
Ο κ. Τζοβάρας έχει προκαλέσει εκνευρισμό με τα σφυρίγματά του σε αμφότερες τις πλευρές. by Μανώλης Μουσουράκης
16:32
Συμπληρώθηκε μισή ώρα παιχνιδιού. by Μανώλης Μουσουράκης
16:32
by Μανώλης Μουσουράκης
16:33
33' Φάση για τον Βόλο. Γυρίζουν ωραία την μπάλα οι γηπεδούχοι, με τον Μοχαμαντί να διώχνει σε κόρνερ το παράλληλο γύρισμα του Πουρίτα. by Μανώλης Μουσουράκης
16:34
33' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο και διπλή τεράστια επέμβαση από τον Στάνκοβιτς! Αναμπουμπούλα στην περιοχή της ΑΕΚ, πρώτο σουτ από τον πεσμένο Μπαρτόλο, δεύτερο από τον Γκρίλο. Και στις δύο περιπτώσεις ο πορτιέρε της «Ένωσης» έβαλε εντυπωσιακά «στοπ»! by Μανώλης Μουσουράκης
16:38
Σκληρό μαρκάρισμα του Φερνάντες, ο οποίος πατά το γόνατο του πεσμένου Ανσαριφάρντ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:39
38' Φάση για την ΑΕΚ. Ο Ανσφαριφάρντ μετά από διαδοχικές προσποιήσεις σουτάρει με το αριστερό. Μπλοκάρει ο Κλέιμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
16:39
39' Πέναλτι για τον Βόλο! Ο Πουτρίτα μπαίνει στην περιοχή, με τον Σιμόες να τον βρίσκει με το δεξί του πόδι, ρίχνοντάς τον κάτω. Σωστή απόφαση. by Μανώλης Μουσουράκης
16:41
40' Πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η εκτέλεση του Ρεγκατέν! Γλίστρησε κατά την εκτέλεσή του ο μεσοεπιθετικός του Βόλου. Παραμένει το 0-0. by Μανώλης Μουσουράκης
16:43
42' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! 0-1! Σκόρερ ο Ανσαριφάρντ και σύρραξη! Επίθεση της ΑΕΚ από τα αριστερά, ο Τσούμπερ κάνει το παράλληλο γύρισμα, με τον Ανσαριφάρντ να πλασάρει με τη μία από το ύψος του πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
16:45
Οι παίκτες του Βόλου διαμαρτυρήθηκαν έντονα, θεωρώντας ότι οι φιλοξενούμενοι έπρεπε να σταματήσουν την επίθεση στη φάση του γκολ. Οι «κιτρινόμαυροι» ουσιαστικά κέρδισαν την κατοχή, όταν ο Πουρίτα τραυματίστηκε (χωρίς φάουλ, λογικά τράβηγμα) χάνοντας την μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
16:45
Είδαν την κίτρινη οι Φεράρι και Γκρίλο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:46
45' Ο Πουρίτα δεν μπορεί να συνεχίσει, στη θέση του θα περάσει ο Ρινέρ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:47
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. Τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:48
45'+3' Κίτρινη κάρτα και στον Ανσαριφάρντ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:48
16:49
45'+3' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! 0-2! Σκόρερ ο Τσούμπερ! Εξαιρετικό ξεδίπλωμα αντεπίθεσης από την ΑΕΚ. Ο Ανσαριφάρντ έβγαλε σε θέση τετ-α-τετ τον Άμραμπατ, με τον Κλέιμαν να προσπαθεί να αποφύγει τη σύγκρουση εκτός περιοχής και τον Μαροκινό άσο να πέφτει στο έδαφος. Ο κ. Τζοβάρας έδειξε «παίζετε», με τον επερχόμενο Τσούμπερ να κυνηγά τη φάση, να φτάνει πρώτος στην μπάλα, πλασάροντας εύστοχα για το 0-2. by Μανώλης Μουσουράκης
16:51
Τέλος στο πρώτο μέρος με πολλά νεύρα! Υπήρξε πάλι μια μικρή σύρραξη, αλλά ευτυχώς εν συνεχεία τα πνεύματα ηρέμησαν. Η ΑΕΚ θα πάει στην ανάπαυλα προηγούμενη 2-0 χάρη στα τέρματα των Ανσαριφάρντ (42') και Τσούμπερ (45'+3'). Έχασε πέναλτι για τον Βόλο ο Ρεγκατέν (40'). by Μανώλης Μουσουράκης
17:07
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:07
17:08
Χωρίς περαιτέρω αλλαγές οι δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
17:11
50' Σέντρα του Φεράρι από τα αριστερά, πρώτος στην μπάλα ο Μήτογλου, διώχνει σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:12
50' Απομακρύνει με το κεφάλι ο Βράνιες. by Μανώλης Μουσουράκης
17:12
51' Γρήγορη η αντεπίθεση της ΑΕΚ, ωστόσο η πάσα του Μοχαμάντι προς τον Άμραμπατ είναι αρκετά δυνατή. by Μανώλης Μουσουράκης
17:16
54' Δυνατό γέμισμα του Μπαριέντος, δυναμική και η παρέμβαση του Σιμάνσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:17
55' Ο Αμπασκάλ θα δει την κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία. by Μανώλης Μουσουράκης
17:20
57' Διπλή ευκαιρία για τον Βόλο. Πρώτο σουτ του Φαν Βέερτ από το ύψος του πέναλτι, με τον Μήτογλου να παρεμβαίνει. Σε δεύτερο χρόνο, ο Μπαριέντος πλάσαρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να φεύγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:24
61' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Εκπληκτική κάθετη από τον Μάνταλο, βγάζει ολομόναχο τον Άμραμπατ, ο οποίος κουβαλά την μπάλα, αλλά δεν καταφέρνει να κερδίσει τον Κλέιμαν στο τετ-α-τετ. Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:25
Ο Βόλος ψάχνει το γκολ και είναι λογικό η ΑΕΚ να βρίσκει χώρους. Ωστόσο, πρέπει να τους εκμεταλλευτεί, καθώς έχει περάσει μόλις μία εβδομάδα από το... πάθημα του ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:27
Αλλαγές για την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:27
65' Ο Λε Ταλέκ στη θέση του Μάνταλου. by Μανώλης Μουσουράκης
17:28
66' Ο Γκαρσία στη θέση του Ανσαριφάρντ, ο οποίος καταχειροκροτείται από τον κόσμο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:29
Με τριάδα στα χαφ πλέον η ΑΕΚ. Ως εξάρι ο Λε Ταλέκ, ο οποίος θα έχει μπροστά του τους Σιμόες και Σιμάνσκι. Στην κορυφή ο Άμπραμπατ, με τους Γκαρσία και Τσούμπερ να είναι δεξιά και αριστερά του, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:30
68' Έξω ο Ρεγκατέν, στη θέση του ο Ροσέρο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:31
70' Φάση για τον Βόλο. Κεφαλιά του Φαν Βέερτ από δύσκολη γωνία, περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:33
17:36
Να σημειωθεί ότι η ΠΑΕ ΑΕΚ διαμαρτύρεται μέσω ανάρτησής της στο facebook για τη μη αποβολή του Γρίλο στη φάση του 0-1. Συγκεκριμένα, για το ότι ο Γκρίλο απώθησε τον Σιμόες κατά τους πανηγυρισμούς του. by Μανώλης Μουσουράκης
17:39
77' Νίνης αντί Μπαριέντος και Σάκχοφ αντί Σιμόες. by Μανώλης Μουσουράκης
17:41
79' ΓΚΟΛ ο Βόλος! 1-2! Αυτογκόλ ο Βράνιες! Δυνατό σουτ του Ρινέρ εκτός περιοχής, με την μπάλα να κοντράρει στο κεφάλι του Βράνιες, να αλλάζει πορεία και να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας του Στάνκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
17:43
82' Δοκάρι η ΑΕΚ με το φαλταριστό σουτ του Γκαρσία! by Μανώλης Μουσουράκης
17:53
90'+2' Ο Χατζισαφί στη θέση του Άμραμπατ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:55
Φάση διάρκειάς στα καρέ της ΑΕΚ! Φωνάζει «παρών» ο Στάνκοβις και παραμένει το 1-2. by Μανώλης Μουσουράκης
17:55
Αποβάλλεται ο Αμπασκάλ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:55
Έχουν συμπληρωθεί τα τρία λεπτά των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
17:57
Διακοπή στην αναμέτρηση. Ο Λιβάι Γκαρσία έπεσε άτσαλα στο έδαφος, έχει μπει μέσα το ιατρικό τιμ της ΑΕΚ by Μανώλης Μουσουράκης
17:57
Παραμένει στο έδαφος. Από τα ριπλέι, η προσγείωσή του στο έδαφος δείχνει σοκαριστική! Ο 23χρονος εξτρέμ φαίνεται να έχει χτυπήσει στον αυχένα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:01
90'+9' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ, 1-3! Με τον Βόλο να έχει βγει όλος μπροστά για την ισοφάριση, η «Ένωση» έκλεψε την μπάλα, έφυγε στην κόντρα με τον Τσούμπερ, τον οποίο δεν κατάφερε να σταματήσει ο Τσοκάνης. Ο Ελβετός μεσοεπιθετικός πάσαρε στον Χατζισαφί στο κατάλληλο τάιμινγκ και ο Ιρανός άσος έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:02
Τέλος στο ματς: Βόλος-ΑΕΚ 1-3! Ανσαριφάρντ (42'), Τσούμπερ (45'+3') και Χατζισαφί (90'+9') πέτυχαν τα γκολ νίκης για τους φιλοξενούμενους, ενώ οι γηπεδούχοι, οι οποίοι είχαν χαμένο πέναλτι με τον Ρεγκατέν στο 40' (με το ματς στο 0-0), μείωσαν στο 79' με αυτογκόλ του Βράνιες. by Μανώλης Μουσουράκης