Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Stoiximan Basket League.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Ιωνικός-ΑΕΚ για την 5η αγωνιστική της Stoiximan Basket League. by Μανώλης Μουσουράκης
Στις 20:00 το τσάμπολ στο κλειστό του «Πλάτωνα». by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από την ΕΡΤ3, ενώ ραδιοφωνικά θα υπάρχει ενημέρωση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Μανώλης Μουσουράκης
19:49
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από δύο σερί εκτός έδρας ήττες στο πρωτάθλημα (τελευταία το 88-81 από τον Κολοσσό), ενώ μεσοβδόμαδα υπέστησαν συντριβή (87-54, 26/10) από τη Σπόρτινγκ στη Λισαβόνα για το FIBA Europe Cup. Ένα παιχνίδι έχουν δώσει φέτος για το πρωτάθλημα στο κλειστό του «Πλάτωνα», επικρατώντας 93-83 του Άρη στην παράταση. Συνολικά έχουν ρεκόρ 1-3 όντας στην 9η θέση. by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
Από την άλλη, η «Ένωση» προέρχεται από σημαντική νίκη (64-63) στα τελευταία δευτερόλεπτα επί του Άρη στο κλειστό των Άνω Λιοσίων. Έτσι, ανέβηκε στο 2-2 (6η θέση), ενώ ακόμη δεν έχει σημειώσει νίκη μακριά από την έδρα της στο πρωτάθλημα (ηττήθηκε από Ολυμπιακό και Απόλλωνα Πάτρας). Την περασμένη εβδομάδα είχε ρεπό στο BCL, ενώ την προσεχή Τετάρτη (3/11) δίνει κρίσιμο αγώνα με τη Ρίγα στη Λετονία, όπου θα προσπαθήσει να ξαναμπεί στο κόλπο διεκδίκησης της πρόκρισης στην επόμενη φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
19:52
Σαφές το προβάδισμα της ΑΕΚ στους αγώνες της κόντρα στον Ιωνικό. Σε σύνολο 27 αναμετρήσεων από καταβολής Α' Εθνικής επικράτησε στις 19. Στα παιχνίδια με γηπεδούχους τους Νικαιώτες, έχει επτά νίκες έναντι έξι των γηπεδούχων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:52
Διαιτητές: Βάσω Τσαρούχα (Αττικής), Γιάννης Μαλαμάς (Κρήτης), Ζαχαρίας Τσαχάκης (Νότιας Αττικής). by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
Η ΑΕΚ θα βρει απέναντί της τέσσερις... γνώριμούς της. Συγκεκριμένα, στους «κυανόλευκους» αγωνίζονται οι Αθηναίου, Όουενς, Γόντικας και Μόουζες Κίνγκσλεϊ, με τον τελευταίο βέβαια να είναι τραυματίας. by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
Η 12άδα της ΑΕΚ: Κολόμ, Φλιώνης, Πετρόπουλος, Ανγκόλα, Φιλιππάκος, Γέλοβατς, Παππάς, Γκρίφιν, Καρλής, Μαυροειδής, Βαουλέτ, Χάμερ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:55
Εκτός ο Γιώργος Μπόγρης λόγω ίωσης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:55
Έντεκα οι διαθέσιμοι παίκτες για τον Σεγκούρα: Μουσταφά, Χατζηκυριάκος, Κολοβέρος, Τζέρμαν, Αρσενόπουλος, Όουενς, Μούρτος, Αθηναίου, Γόντικας, Γκιουζέλης, Χουγκάζ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:56
Εκτός ο Κίνγκσλεϊ, με τον Όουενς στην αποστολή, όντας ανέτοιμος. Μένει να φανεί το εάν θα χρησιμοποιηθεί. Δεν υπολογίζεται ο Άρτιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:56
Ολοκληρώθηκε η παρουσίαση των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:56
Σε τέσσερα λεπτά το τζάμπολ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:59
Η αρχική πεντάδα του Ιωνικού: Μουσταφά, Κολοβέρος, Τζέρμαν, Γόντικας, Χουγκάζ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:00
Η αρχική πεντάδα της ΑΕΚ: Φλιώνης, Ανγκόλα, Γέλοβατς, Χάμερ, Βαουλέτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:04
Ωραία ατμόσφαιρα στο κλειστό του «Πλάτωνα» από τον κόσμο των «κυανόλευκων». by Μανώλης Μουσουράκης
20:04
Βολές για τον Ανγκόλα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
5-5 με 2/2 βολές από τον Ανγκόλα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
Ωραία φάση από την ΑΕΚ (πάσα του Βαουλέτ στον Χάμερ), αλλά υπάρχει παράβαση 3''. by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
13-7 δεύτερο τρίποντο στη λήξη του χρόνου από τον Τζέρμαν! by Μανώλης Μουσουράκης
20:12
15-11 ωραία διείσδυση και τελείωμα από τον Παππά που έχει περάσει μαζί με τον Κολόμ στην πεντάδα της ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:13
15-13 ωραία προσπάθεια από τον Γέλοβατς, ο οποίος τραυματίζεται κατά την πτώση του (γύρισε το πόδι του). by Μανώλης Μουσουράκης
20:13
Τώρα θα σηκωθεί. by Μανώλης Μουσουράκης
20:14
Αποχωρεί υποβασταζόμενος ο Γέλοβατς. Δεν θα μπορέσει να συνεχίσει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:18
23-15 σκοράρει με ταμπλό ο Γκιουζέλης στη λήξη του χρόνου! Τρίτη φορά που το καταφέρνει αυτό ο Ιωνικός στη διάρκεια της πρώτης περιόδου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:19
23-15 Αυτό θα είναι και το τελικό σκορ του πρώτου δεκαλέπτου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:21
23-22 ΥΠΕΡΟΧΗ φάση από την ΑΕΚ: Υψώνει ο Παππάς, καρφώνει ο Γκρίφιν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
Σερί 7-0 για την «Ένωση» στην αρχή της δεύτερης περιόδου, με πέντε πόντους του Γκρίφιν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
Βολές για τον Ιωνικό τώρα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
25-22 με 2/2 βολές του Τζέρμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:23
Τεχνική ποινή στον πάγκο του Ιωνικού για διαμαρτυρία (για φάουλ στον Γκιουζέλη). by Μανώλης Μουσουράκης
20:26
Στο ματς και ο Όουενς τώρα, εάν και ήταν ανέτοιμος. Θα αγωνιστεί κόντρα στην πρώην ομάδα του. by Μανώλης Μουσουράκης
20:31
Στους 11 πόντους ο Τζέρμαν, στους 7 οι Γκρίφιν και Γέλοβατς, με τον τελευταίο να έχει αποχωρήσει λόγω τραυματισμού. by Μανώλης Μουσουράκης
20:34
28-31 ωραία επίθεση από την ΑΕΚ και σουτ μέσης απόστασης από τον Φλιώνη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:36
28-33 φοβερή πάσα του Κολόμ και ανάποδο λέι-απ από τον Χάμερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:37
Σημείο-«κλειδί» μέχρι στιγμής η double team άμυνα που έπαιξε ο Δέδας πάνω στον Τζέρμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:38
28-35 τώρα η ΑΕΚ, η οποία στο δεύτερο δεκάλεπτο τρέχει επί μέρους σκορ 20-5! by Μανώλης Μουσουράκης
20:40
28-38 στο +10 η ΑΕΚ με τρίποντο του Γκρίφιν που φτάνει τους 12 πόντους! by Μανώλης Μουσουράκης
20:41
Λίγα δευτερόλεπτα ακόμη για την ολοκλήρωση του ημιχρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:41
Συγκεκριμένα 16,3''. Όλα για τον Ιωνικό. by Μανώλης Μουσουράκης
20:42
Πολύ καλή άμυνα από την ΑΕΚ. Η «Ένωση» τρέχει στον αιφνιδιασμό, με τον Γκρίφιν να πετυχαίνει εκπρόθεσμο τρίποντο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:43
Αυτό θα είναι και το τελικό σκορ του ημιχρόνου. Η ΑΕΚ μετά από μια φοβερή δεύτερη περίοδο (23-5) θα πάει στο +10 (28-38) στα αποδυτήρια. by Μανώλης Μουσουράκης
20:59
32-43 με τρίποντο του Ανγκόλα. Για πρώτη φορά στο +11 η ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
Ακόμα δύο λεπτά για την ολοκλήρωση του τρίτου δεκαλέπτου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:13
39-50 Ο Ιωνικός μειώνει στους 11π. με τρίποντο του Αρσενόπουλου από τη γωνία. by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
41-50 με 2/2 βολές από τον Τζέρμαν και πλέον μονοψήφια η διαφορά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
41-52 με 2/2 βολές του Παππά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
43-52 με κάρφωμα του Όουενς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:19
Τελικό σκορ 3ης περιόδου: 43-52. Θα έχουμε ματς στο τελευταίο δεκάλεπτο! by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
Άρχισε η τελευταία περίοδος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
46-52 με γκολ-φάουλ του «καυτού» -και σήμερα- Τζέρμαν! Έχει φτάσει τους 20 πόντους. by Μανώλης Μουσουράκης
21:29
Κι άλλη τεχνική ποινή για την ΑΕΚ, η οποία έχει χάσει την ψυχραιμία της! by Μανώλης Μουσουράκης
21:38
Φοβερό στοπ του Γκρίφιν στον Τζέρμαν. Παραμένει το 57-61. Κατοχή για τον Ιωνικό, ακόμα 3'38''. by Μανώλης Μουσουράκης
21:39
Πολύ καλή άμυνα από την ΑΕΚ και 2η συνεχόμενη τάπα από τον Γκρίφιν! by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
57-63 Φοβερό κάρφωμα του Γκρίφιν στον αιφνιδιασμό! Τρομερή άμυνα στις τελευταίες φάσεις από την ΑΕΚ! by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
Τάιμ άουτ. Ακόμα 1'04''. Πάντα στο 57-63. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
Κερδίζει φάουλ ο Τζέρμαν στα 24,5''. Στις βολές ο Ιωνικός. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
59-65 με 2/2 βολές και εν συνεχεία ακόμα μία επική τάπα στην άμυνα από την Γκρίφιν! by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
Αυτό θα είναι και το τελικό σκορ. Η ΑΕΚ θα πάρει την πρώτη της εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας 65-59 του Ιωνικού στο κλειστό του «Πλάτωνα». by Μανώλης Μουσουράκης