Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

16:55
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
16:55
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον ΟΦΗ, για την 8η αγωνιστική της Super League, στη Λεωφόρο. by Σπύρος Σιαμπλής
16:56
Για… ξεκίνημα, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
16:56
Και εδώ επίσης εκείνη του ΟΦΗ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:58
Από εκεί και πέρα, στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Διούδης, Χατζηθεοδωρίδης, Σάντσες, Μπουζούκης, Βιγιαφάνιες, Αϊτόρ, Παλάσιος, Πούγγουρας και Μαουρίσιο. by Σπύρος Σιαμπλής
16:59
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Βάτερμαν, Σελίμοβιτς, Φαν Ντούινεν, Ναμπί, Καμάου, Γιαννούλης, Γρίβας, Καστάνιος και Κοροβέσης. by Σπύρος Σιαμπλής
16:59
Τώρα αποσύρονται στα αποδυτήρια οι παίκτες του Παναθηναϊκού, υπό τα χειροκροτήματα του κόσμου... by Σπύρος Σιαμπλής
17:01
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Ευστάθιος Γκορτσίλας, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Γεώργιος Τζοβάρας. by Σπύρος Σιαμπλής
17:02
Αυτή την στιγμή υπάρχουν αρκετοί φίλοι του Παναθηναϊκού στην Λεωφόρο κι ενώ η προσέλευση συνεχίζεται! by Σπύρος Σιαμπλής
17:09
Μίμης Δομάζος και Αντώνης Αντωνιάδης βρίσκονται ανάμεσα στους... υψηλούς προσκεκλημένους των κερκίδων της Λεωφόρου! by Σπύρος Σιαμπλής
17:11
Σχεδόν γεμάτες οι περισσότερες εξέδρες του γηπέδου λίγο πριν την σέντρα...
by Σπύρος Σιαμπλής
17:13
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
17:13
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
17:14
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
17:15
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:20
4' Παραλίγο φάση για τον ΟΦΗ, με τον Ντουρμισάι να καθυστερει για λίγο να πάρει την μπάλα εντός περιοχής... by Σπύρος Σιαμπλής
17:22
7' Αντεπίθεση του ΟΦΗ, αλλά ο Βέλεθ κόβει την κάθετη πάσα για τον Λάμπρου. by Σπύρος Σιαμπλής
17:25
9' Ωραία ενέργεια του Καρλίτος και γέμισμα από αριστερά, αλλά ο επερχόμενος στο δεύτερο δοκάρι Χατζηγιοβάνης δεν προλαβαίνει, ενώ το σουτ εκτός περιοχής του Ρούμπεν Πέρεθ στην εξέλιξη της φάσης είναι άστοχο. by Σπύρος Σιαμπλής
17:27
12' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Γκαγέγκος να κλέβει από τον Αλεξανδρόπουλο, να παίρνει μέτρα στο γήπεδο και να σουτάρει λίγο έξω από την περιοχή, αλλά την μπάλα να σταματάει στο δεξί δοκάρι του Μπρινιόλι!
17:32
15' Σέντρα του Χουάνκαρ από αριστερά, για τον Βιτάλ, περνάει από πάνω του η μπάλα όμως. by Σπύρος Σιαμπλής
17:35
18' Μακρινή μπαλιά του Πέρεθ, ο Ιωαννίδης γυρίζει με πρόσωπο προς την εστία, αλλά είχε ανοίξει το κοντρόλ και ο Επασί μπλόκαρε την μπάλα. Εικόνα live 21969028/33981.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
17:35
20' Κίτρινη κάρτα στον Βέλεθ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:36
21' Φάουλ σε καλή θεση για τον ΟΦΗ, το εκτελεί ο Νέιρα, ο Διαμαντής κάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:37
22' Αναγκαστική αλλαγή για τους Κρητικούς, με τον Καμάου να αντικαθιστά τον τραυματία Νέιρα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:41
Ο... γνωστός και μη εξαιρετέος «Ντόκεν» ξεσηκώνει τις εξέδρες! Εικόνα live 21969028/87155.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
17:41
27' Κόρνερ για τον ΟΦΗ, διώχνει ο Καρλίτος. by Σπύρος Σιαμπλής
17:43
28' Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο, για αντιαθλητικό μαρκάρισμα πάνω στον Ρούμπεν Πέρεθ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:44
29' Καλή στιγμή για τους Κρητικούς, με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λάμπρου, από τα αριστερά, να περνάει ελάχιστα άουτ.
17:51
35' Κόρνερ για τον ΟΦΗ, περνάει κι αυτό ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
17:53
38' Πρώτη φάση για τον Παναθηναϊκό, με τον Βούρο να διώχνει πάνω στην γραμμή το σουτ του Ρούμπεν Πέρεθ από το ύψος της περιοχής κι ενώ ο Επασί ήταν εκτός εστίας!
17:55
41' Ωραία σέντρα του Χατζηγιοβάνη από δεξιά, για το δεύτερο δοκάρι, αλλά ο Διαμαντής διώχνει έγκαιρα σε κόρνερ, το οποίο περνάει χωρίς αντίκρισμα για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
17:58
42' Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη. by Σπύρος Σιαμπλής
18:00
45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις, ενώ «κιτρινίζεται» και ο Νέιρα, που είναι στον πάγκο του ΟΦΗ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:01
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τους Παναθηναϊκό και ΟΦΗ να μένουν στο 0-0. by Σπύρος Σιαμπλής
18:05
Θερμός εναγκαλισμός ανάμεσα σε Ιβάν Γιοβάνοβιτς και Νίκο Νιόπλια... Εικόνα live 21969028/2551.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
18:19
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν στην επανάληψη οι δύο ομάδες. by Σπύρος Σιαμπλής
18:20
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον ΟΦΗ στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:23
Και ο ιδιοκτήτης του ΟΦΗ, Μιχάλης Μπούσης, βρίσκεται στο γήπεδο. Εικόνα live 21969028/117039.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
18:29
52' Ο Χατζηγιοβάνης πέφτει το έδαφος κι έχουμε προσωρινά διακοπή. by Σπύρος Σιαμπλής
18:29
53' Επιστρέφει στο γήπεδο ο εξτρέμ του ΠΑΟ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:30
56' Γέμισμα του Χατζηγιοβάνη από τα δεξιά, κεφαλιά του Ιωαννίδη στο πίσω δοκάρι, αλλά βγαίνει και μπλοκάρει ο Επασί. by Σπύρος Σιαμπλής
18:33
58' Καλή φάση για τον ΟΦΗ, με τον Μπαλογιάννη να σουτάρει με δύναμη από μακριά και τον Μπρινιόλι να απομακρύνει με δυσκολία σε κόρνερ, αφού αιφνιδιάζεται! by Σπύρος Σιαμπλής
18:34
59' Γύρισμα του Χατζηγιοβάνη στο ύψος του πέναλτι, ο Μαρινάκης βάζει την κόντρα στην προσπάθεια του Βιτάλ και αποφεύγει τα χειρότερα για την ομάδα του. by Σπύρος Σιαμπλής
18:34
60' Μαουρίσιο μεσα, Αλεξανδρόπουλος έξω η πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό by Σπύρος Σιαμπλής
18:37
61' Διακοπή στο ματς από τον διαιτητή Γκορτσίλα, ενώ ο Βιτάλ έβγαινε από τα αριστερά, για τραυματισμό του Ντουρμισάι! by Σπύρος Σιαμπλής
18:37
62' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
18:39
63' Νέα αλλαγή οι γηπεδούχοι. Έξω ο Ιωαννίδης, μέσα ο Βιγιαφάνιες by Σπύρος Σιαμπλής
18:41
67' Φάουλ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά, ο Γκαγιέγκος σουτάρει στην εξέλιξη της φάσης, ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:47
72' Ο Καστάνιος στην θέση του τραυματία Ντουρμισάι. by Σπύρος Σιαμπλής
18:48
73' Καλή φάση για τον Παναθηναϊκό, με την σέντρα του Χουάνκαρ από αριστερά και την κεφαλιά του Καρλίτος, αλλά είναι αδύναμη και καταλήγει στην αγκαλιά του Επασί. by Σπύρος Σιαμπλής
18:53
78' O Xατζηγιοβάνης κάνει τη σέντρα από δεξιά, με την μπάλα να χτυπάει στο σώμα του Γκαγέγκος. by Σπύρος Σιαμπλής
18:54
Οδεύουμε προς το τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, παραμένει το 0-0 στη Λεωφόρο ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και ΟΦΗ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:55
81' Γιαννούλης αντί Λάμπρου για τον ΟΦΗ. Χατζηγιοβάνης και Βιτάλ έξω, Μπουζούκης και Παλάσιος μέσα για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
18:57
Ο Παναθηναϊκός ψάχνει το γκολ που θα του δώσει το τρίποντο, ο ΟΦΗ προσπαθεί να κρατήσει το μηδέν και αν μπορέσει στην κόντρα να βρει ένα τέρμα... by Σπύρος Σιαμπλής
18:58
84' Σέντρα του Παλάσιος, περνάει απ' όλους... by Σπύρος Σιαμπλής
19:00
86' Φάουλ κερδίζει ο ΟΦΗ, ευκαιρία να γεμίσει στην αντίπαλη περιοχή... Απευθείας άουτ το γέμισμα του Γκαγιέγκος. by Σπύρος Σιαμπλής
19:01
86' Κάρτα στον Σάρλια. by Σπύρος Σιαμπλής
19:02
Κερδίζουν όσο χρόνο μπορούν οι παίκτες του ΟΦΗ, άλλωστε τους βολεύει το 0-0... by Σπύρος Σιαμπλής
19:04
89' Διαμαρτυρίες για κόρνερ από τους γηπεδούχους, άουτ δείχνει ο Γκορτσίλας. Ένα λεπτό ακόμη για τα 90'. by Σπύρος Σιαμπλής
19:05
90' Σουτ του Βιγιαφάνες που κοντράρει, στρώνεται στον Μαουρίσιο που είχε τον χρόνο να κοντρολάρει αλλά επιχείρησε με τη μία να σουτάρει και έκανε κακό τελείωμα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:05
90'+1' Κάρτα στον Επασί. by Σπύρος Σιαμπλής
19:05
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος by Σπύρος Σιαμπλής
19:08
90'+3' Φωνάζει για φάουλ στα όρια της περιοχής ο Παλάσιος, συνεχίζεται το ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:08
90'+3' Κάθετη του Βιγιαφάνες, ο Καρλίτος περνάει τον Επασί και σκοράρει αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:08
Φαίνεται να είναι πιο μπροστά, περιμένουμε και την απόφαση του VAR. by Σπύρος Σιαμπλής
19:09
Οφσάιντ, δεν μετράει! by Σπύρος Σιαμπλής
19:10
Έχουν συμπληρωθεί τα λεπτά των καθυστερήσεων, λίγο ακόμα λογικά θα παιχτεί. by Σπύρος Σιαμπλής
19:10
Τέλος στο ματς! Παναθηναϊκός και ΟΦΗ μένουν στο 0-0, με τους φιλοξενούμενους να... μπλοκάρουν με μαζική άμυνα τους γηπεδούχους και να τους υποχρεώνουν στην πρώτη τους εντός έδρας απώλεια. by Σπύρος Σιαμπλής
19:11
Στους 11 βαθμούς ο Παναθηναϊκός, στους 9 ο ΟΦΗ που έχει έξι ισοπαλίες σε 8 ματς (μία νίκη και μία ήττα)! by Σπύρος Σιαμπλής