Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΑΕΚ-Άρης, το μεγάλο παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής της Super League 1! by Μανώλης Μουσουράκης
Στις 19:30 η σέντρα στο ΟΑΚΑ. by Μανώλης Μουσουράκης
Αρχικά, ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:03
AEK (Αργύρης Γιαννίκης): Στάνκοβιτς – Ρότα, Βράνιες, Μήτογλου, Μοχαμάντι – Σιμάνσκι, Σιμόες – Τάνκοβιτς, Μάνταλος, Τσούμπερ – Ανσαριφάρντ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:03
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Τσιντώτας, Σβάρνας, Μισελέν, Χατζισαφί, Τζαβέλλας, Λε Ταλέκ, Σάκχοφ, Λιβάι Γκαρσία, Αραούχο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:05
Από τον πάγκο ξεκινά τελικά ο Λιβάι Γκαρσία. Υπενθυμίζεται ότι ο 23χρονος εξτρέμ απέναντι στον Βόλο υπέστη σοκαριστικό τραυματισμό στον αυχένα (κάκωση συνδέσμων αυχενικής μοίρας) και -παρά τις αρχικές εκτιμήσεις για το αντίθετο- έσπασε τα… κοντέρ ακολουθώντας μέρος του κανονικού προγράμματος το Σάββατο (30/10). Ωστόσο, ο Γιαννίκης δεν θα πάρει το ρίσκο με τη συμμετοχή του στη βασική ενδεκάδα. Στη θέση του ο Τάνκοβιτς, στη μοναδική αλλαγή σε σχέση με τον αγώνα με τον Βόλο. Αντίθετα, ο 41χρονος τεχνικός θα επιβραβεύσει τον Ανσαριφάρντ για την απόδοσή του στο Βόλος-ΑΕΚ και θα τον διατηρήσει στην κορυφή της επίθεσης αντί του Αραούχο. Εκτός και οι τραυματίες Άμραμπατ, Γέβτιτς, Γαλανόπουλος και Θεοχάρης για τους «κιτρινόμαυρους». by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα – Σούντγκρεν , Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Γκάνεα – Τζέγκο, Εντιαγέ – Γκαρσία, Μπερτόγλιο, Γκάμα – Καμαρά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
Ο Μάνζτιος θα διατηρήσει την ίδια ενδεκάδα που άρχισε και κόντρα στον Παναιτωλικό. by Μανώλης Μουσουράκης
19:08
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Ντένις, Δεληζήσης, Μαντσίνι, Ντουάρτε, Σάσα, Ιτούρμπε, Ματίγια, Σάκιτς, Χαΐροβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:08
Πρόβλημα της τελευταίας στιγμής προέκυψε το Σάββατο, με τον Μάνο να μένει εκτός αποστολής λόγω ίωσης. Εκτός και οι Μπεναλουάν και Λούμορ, όπως φυσικά και ο μακροχρόνια τραυματίας Άλι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:09
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την προθέρμανσή τους... by Μανώλης Μουσουράκης
19:09
19:09
19:10
Έχει αρχίσει και γεμίζει το κάτω διάζωμα του γηπέδου, με τους φίλους της ΑΕΚ να δημιουργούν ήδη πολύ ωραία ατμόσφαιρα με τα συνθήματά τους! by Μανώλης Μουσουράκης
19:12
Αμφότερες οι ομάδες σε εξαιρετική κατάσταση, τόσο αγωνιστική όσο και ψυχολογική. by Μανώλης Μουσουράκης
19:13
Από τη μία, η «Ένωση» προέρχεται από τρεις σερί νίκες, τις δύο με τον Αργύρη Γιαννίκη στον πάγκο της. Την περασμένη Κυριακή (24/10) αποχώρησε με το υπέρ της 3-1 από την έδρα του Βόλου, με τον Στίβεν Τσούμπερ να… οργιάζει (γκολ και δύο ασίστ). Μετά και τα έως τώρα αποτελέσματα της αγωνιστικής, βρίσκεται στην 3η θέση με 16 βαθμούς -όσους έχει και ο 2ος ΠΑΟΚ- ούσα στο -4 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό (20β.), με τους δύο τελευταίους βέβαια να έχουν και από ένα ματς περισσότερο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:15
Από την άλλη, την περασμένη Κυριακή οι Θεσσαλονικείς συνέτριψαν 5-1 τον Παναιτωλικό στο «Κλ. Βικελίδης» με γκολ και δύο ασίστ του Καμαρά. Αυτό ήταν το δεύτερο σερί τρίποντο για την ομάδα του Άκη Μάντζιου και τέταρτο στα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Ο Άρης βρίσκεται στη 10η θέση με οκτώ πόντους. Βέβαια, εάν δεν είχε τιμωρηθεί με το -6, αυτή τη στιγμή θα ήταν 4ος και στο -2 από τη σημερινή του αντίπαλο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:16
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Τάσου Τσατάλη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:17
Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος Α' Βοηθός: Ράινχαρντ Μπουξμπάουμ Β' Βοηθός: Κωνσταντίνος Τριανταφύλλου 4ος Διαιτητής: Δημήτριος Καραντώνης VAR: Κλέι Ρουπέρτι AVAR: Δημήτριος Σαμοΐλης by Μανώλης Μουσουράκης
19:17
Πάμε να δούμε και 2-3 στατιστικά στοιχεία... by Μανώλης Μουσουράκης
19:19
Τη δεύτερη καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος -μαζί με τον Βόλο- έχει η ΑΕΚ (16 γκολ). Στα 17 τέρματα ο ΠΑΟΚ, ο οποίος βέβαια έχει και ένα παιχνίδι περισσότερο. Την καλύτερη άμυνα έχει ο Άρης με μόλις τρία γκολ παθητικό. Εντός έδρας η ΑΕΚ έχει το απόλυτο με 3/3 νίκες και 7-0 στα τέρματα. Μακριά από το «Κλ. Βικελίδης» ο Άρης μετρά δύο νίκες και μία ήττα (4-2 τα γκολ). by Μανώλης Μουσουράκης
19:19
Σε κανέναν από τους οκτώ πρόσφατους αγώνες πρωταθλήματος μεταξύ των δύο ομάδων (κανονικής διάρκειας και Playoffs) δεν έχει νικήσει γηπεδούχος. Έχουν σημειωθεί τρεις ισοπαλίες -όλες στην έδρα της ΑΕΚ- και πέντε «διπλά». by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
Η ιστορία στα μεταξύ τους παιχνίδια: Νίκες ΑΕΚ: 59 Ισοπαλίες: 32 Νίκες Άρη: 27 by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
Με γηπεδούχο την ΑΕΚ: Νίκες ΑΕΚ: 41 Ισοπαλίες: 14 Νίκες Άρη: 4 by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
Περίπου 30.000 φίλοι της ΑΕΚ στο γήπεδο! Εξαιρετικές οι καιρικές συνθήκες. by Μανώλης Μουσουράκης
19:28
Μόλις ολοκληρώθηκε η προθέρμανση, οι Σιμόες, Βράνιες και Αραούχο πήγαν στο πέταλο των οργανωμένων της ΑΕΚ και άφησαν ανθοδέσμες στη μνήμη ενός φίλου της «Ένωσης», ο οποίος έφυγε από τη ζωή. by Μανώλης Μουσουράκης
19:28
19:29
19:29
Οι δύο ομάδες έτοιμες να πραγματοποιήσουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:32
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
19:32
Στην εξίσωση του παιχνιδιού από τα πρώτα δευτερόλεπτα ο κόσμος της ΑΕΚ. Πολύ ωραία η ατμόσφαιρα! by Μανώλης Μουσουράκης
19:33
1' Τεράστια διπλή ευκαιρία για την ΑΕΚ! Κούρσα του Ρότα από τα δεξιά, έκανε τη σέντρα, με τον Κουέστα να αποκρούει την κεφαλιά του Μάνταλου. Στην εξέλιξη της φάσης ο Ρότα σούταρε, με την μπάλα να φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Οι παίκτες της ΑΕΚ διαμαρτυρήθηκαν για χέρι του πεσμένου Φαμπιάνο. Υπήρξε ενημέρωση και από τον VAR και δεν δόθηκε κάτι. Η μπάλα φαίνεται να βρίσκει στο στήθος του. by Μανώλης Μουσουράκης
19:34
Καλησπέρα και από εμένα. Για να δούμε την ΑΕΚ χωρίς Γκαρσία και Άμραμπατ. Δεδομένα είναι θέμα αυτό σε ό,τι έχει να κάνει με την ταχύτητα της ομάδας από τις πτέρυγες. by Νίκος Ράλλης
19:36
Πιέζει ψηλά η ΑΕΚ στο ξεκίνημα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:38
5' Φάση για την ΑΕΚ. Ωραίος ελιγμός από τον Τσούμπερ, πιάνει το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, το οποίο καταλήγει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι. by Νίκος Ράλλης
19:38
Έχει μπει καλύτερα η «Ένωση». by Μανώλης Μουσουράκης
19:39
7' Ευκαιρία για τον Άρη. Σουτ του Μπερτόγλιο εκτός της περιοχής, διώχνει σε κόρνερ ο Στάνκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:39
7' Πρώτη κίτρινη στο ματς, τη βλέπει ο Ρότα για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Εντιαγέ στην προηγούμενη φάση (δόθηκε πλεονέκτημα). by Μανώλης Μουσουράκης
19:40
Απίθανες προσποιήσεις από τον Τσούμπερ! Βέβαια, ήθελε πιο γρήγορη μεταβίβαση εν συνεχεία... by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
Πρέσινγκ της ΑΕΚ στον χώρο του κέντρου που οδηγεί σε ανακτήσεις και μετέπειτα σε γρήγορη κυκλοφορία από πλευράς γηπεδούχων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:43
11' Σουτ εκτός περιοχής από τον Ματέο Γκαρσία, μπλοκάρει ο Στάνκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
13' Μεγάλη διπλή ευκαιρία και για τον Άρη! Εντυπωσιακή απόκρουση του Στάνκοβιτς σε πρώτο χρόνο στο φαλτσαριστό σουτ που έπιασε ο Γκάμα, στο σώμα του Μήτογλου εν συνεχεία το διαγώνιο σουτ του Μπερτόγλιο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:47
15' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! 1-0! Σκόρερ ο Μήτογλου! Υπέροχη εκτέλεση φάουλ από τον Μάνταλο, πετάγεται με προβολή... καράτε ο Μήτογλου στο ύψος της μικρής περιοχής και στέλνει την μπάλα με δύναμη στα δίχτυα της εστίας του Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:48
Πρώτο γκολ με τη φανέλα της ΑΕΚ για τον Μήτογλου, πέμπτη ασίστ φέτος από τον Μάνταλο! by Μανώλης Μουσουράκης
19:49
18' Εκτέλεση κόρνερ για τον Άρη. Πήρε την κεφαλιά ο Φαμπιάνο, δεν ανησύχησε ο Στάνκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
Πολύ ωραίο παιχνίδι μέχρι στιγμής. Η ΑΕΚ πιέζει ψηλά, αλλά βρίσκει το γκολ από μια στημένη φάση, με την 5η ασίστ του Μάνταλου στη σεζόν και το πρώτο γκολ του Μήτογλου, ο οποίος έχει κάνει και την απόκρουση στο κοντινό σουτ του Γκαρσία στο 13'. Ο Άρης ήταν άψογος αμυντικά και είχε, μάλιστα, τεράστια ευκαιρία, για να ανοίξει το σκορ, έχει μεγάλο ενδιαφέρον να δούμε πώς θα αντιδράσει... by Νίκος Ράλλης
19:50
18' Φάση για την ΑΕΚ. Ως μη γενόμενη βέβαια, αφού δόθηκε (σωστά) οφσάιντ. Έφυγε στην πλάτη της άμυνας ο Ανσαριφάρντ, πλάσαρε από δύσκολη γωνία, με το σουτ του να περνά παράλληλα με τη γραμμή τέρματος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:53
21' Κίτρινη κάρτα και στον Φαμπιάνο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:53
Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ! Θα γίνει σε λίγο με τον Ρότα να περνά εκτός. Ως κίνηση τακτικής μοιάζει, καθώς δεν φαίνεται να αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού. Ο δεξιός μπακ της «Ένωσης» έχει κάρτα και ο Άρης παίζει αρκετά από την πλευρά του. by Μανώλης Μουσουράκης
19:55
23' Δοκάρι για τον Άρη. Κεφαλιά του Μπράμπετς, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ με την μπάλα να καταλήγει στη ρίζα του αριστερού δοκαριού. by Μανώλης Μουσουράκης
19:57
0-6 τα κόρνερ για τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:57
by Μανώλης Μουσουράκης
19:57
19:58
26' Τώρα θα γίνει η αλλαγή. Ο Μισελέν στη θέση του Ρότα. Ο Αργύρης Γιαννίκης έδωσε ένα στοργικό χάδι στον Ρότα. Είπαμε: Κίνηση τακτικής από τον τεχνικό της «Ένωσης», ο οποίος δεν θέλει να ρισκάρει. Ο Ρότα είχε κίτρινη κάρτα και ο Άρης έπαιζε αρκετά από την πλευρά του. by Μανώλης Μουσουράκης
19:58
Ο Γιαννίκης βλέπει πως ο Ρότα δεν μπορεί να... χαλαρώσει το παιχνίδι του και προκειμένου να τον προφυλάξει και να προφυλάξει και την ομάδα του, για να μη μείνει με 10, τον κάνει αλλαγή νωρίς-νωρίς! Το σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Εντιαγέ στο 7' ήταν επικίνδυνο και τουλάχιστον αχρείαστο... by Νίκος Ράλλης
20:01
Στο 44%-56% η κατοχή της μπάλας. by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
Ο Άρης έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων μετά το γκολ που δέχθηκε. Κυκλοφορεί την μπάλα και απειλεί κυρίως (αλλά όχι μόνο) από στατικές φάσεις. Έχει τις στιγμές του, κορυφαία όλων το δοκάρι στο 23'. by Μανώλης Μουσουράκης
20:03
31' Απομακρύνει με το κεφάλι ο Μήτογλου το γύρισμα του Σούντγκρεν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:04
20:05
Στο έδαφος ο Ανσαριφάντ. Τώρα θα σηκωθεί, όλα καλά, θα συνεχίσει στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
20:06
20:07
35' Πέναλτι για την ΑΕΚ! Ανάκτηση και γρήγορη αντεπίθεση με τον Τσούμπερ για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος παίρνει την πάσα εντός περιοχής και ανατρέπεται από τον Μπράμπετς. Σωστή απόφαση. Ο στόπερ των φιλοξενούεμενων έχει βρει τον αρχηγό της «Ένωσης» κάτω χαμηλά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
Ελέγχθηκε και από τον VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
Μάνταλος πάνω από την μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
37' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! 2-0! Σκόρερ ο Μάνταλος! Δυνατή εκτέλεση προς την αριστερή γωνία. Γκολ και ασίστ από τον Μάνταλο! by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
Η ΑΕΚ περίμενε μετά το πρώτο γκολ τον Άρη, που έχει την κατοχή, έχει τα... κόρνερ (0-7), αλλά δεν μπόρεσε να φτάσει στην ισοφάριση, έχοντας πέσει πάνω σε έναν εξαιρετικό Μήτογλου, και η «Ένωση» σε μια αντεπίθεση για σεμινάριο κερδίζει το πέναλτι με τον Μάνταλο και ο ίδιος κάνει το 2-0! by Νίκος Ράλλης
20:12
41' Κίτρινη κάρτα ο Τζέγκο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:14
42' Φάση για τον Άρη. Ακόμα ένα μακρινό σουτ από τον Άρη (από τον Γκάνεα), στο οποίο έχει απάντηση ο Στάνκοβιτς. Σε διαρκή ετοιμότητα ο Αυστριακός πορτιέρε. by Μανώλης Μουσουράκης
20:17
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων. Τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:18
Ο κόσμος της ΑΕΚ έδινε βροντερό «παρών» από την αρχή του αγώνα. Περιττό να σημειωθεί ότι μετά και το 2-0, η... ικανοποίηση των περίπου 30.000 φίλων των «κιτρινόμαυρων» είναι κάτι παραπάνω από φανερή. Πολύ ωραία η ατμόσφαιρα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:19
45'+2' Μπλοκάρει τη σέντρα του Μοχαμάντι ο Κουέστα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:19
Τέλος στο πρώτο μέρος. Η ΑΕΚ θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενη 2-0 έχουσα ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μάνταλο (ασίστ για το 1-0 του Μήτογλου στο 15' και εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, που κέρδισε ο ίδιος, στο 37'). Το σχέδιο του Αργύρη Γιαννίκη έχει στεφθεί με απόλυτη επιτυχία. Οι γηπεδούχοι βασίζονται στο πρέσινγκ και στις ανακτήσεις μπάλας και στις μετέπειτα εξαιρετικές τους αντεπιθέσεις! by Μανώλης Μουσουράκης
20:23
Ονειρεμένο ημίχρονο για την ΑΕΚ, έτσι όπως ακριβώς το ήθελε ο Γιαννίκης. Η «Ένωση» περίμενε, πρέσαρε ψηλά και έβγαινε στην κόντρα ταχύτατα, βρίσκοντας το δεύτερο γκολ έτσι και το πρώτο από στημένη μπάλα. Τσούμπερ και Μάνταλος εξαιρετικοί, άψογος ο Μήτογλου. Σωστές τοποθετήσεις, αλάνθαστος και βρήκε και δίχτυα! by Νίκος Ράλλης
20:34
Ο Άρης φωνάζει για τη φάση του πέναλτι. Στα ριπλέι φαίνεται να υπάρχει επαφή του πίσω μέρους του παπουτσιού του Μπράμπετς με το μυτάκι του παπουτσιού του Μάνταλου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:37
Τώρα θα επιστρέψουν στον αγωνιστικό χώρο κάτω από τις αποδοκιμασίες του κόσμου της ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:38
Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:38
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:42
Κυκλοφορεί την μπάλα ο Άρης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:46
Οι άνθρωποι του Άρη καταγγέλλουν ότι ο Δημήτρης Μελισσανίδης κατέβηκε στα αποδυτήρια με... φουσκωτούς και προπηλάκισε τον Δημήτρη Νιαρχάκο μετά το φινάλε του ημιχρόνου στο ΟΑΚΑ. Διαβάστε εδώ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
54' Πολύ ωραία ατομική ενέργεια από τον Μοχαμάντι, δεν ολοκληρώνει την ενέργειά του με πετυχημένη μεταβίβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
Ο Άρης αν θέλει να ξαναμπεί στο παιχνίδι πρέπει να αρχίσει να μετατρέπει τις -περισσότερες από την ΑΕΚ- ενέργειές του σε ευκαιρίες. Η «Ένωση» συνεχίζει στο ίδιο μοτίβο, περιμένει... by Νίκος Ράλλης
20:49
Ο Λιβάι Γκαρσία ετοιμάζεται να περάσει στο παιχνίδι και ο κόσμος τον αποθεώνει φωνάζοντας ρυθμικά το όνομά του. Μαζί του θα περάσει και ο Λε Ταλέκ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
Η ΑΕΚ αμύνεται χαμηλά. Κυκλοφορεί την μπάλα ο Άρης, αλλά δεν μπορεί να βρει διαδρόμους. by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
Τώρα οι αλλαγές. by Μανώλης Μουσουράκης
20:53
60' Ο Λε Ταλέκ στη θέση του καταχειροκροτούμενου Μάνταλου και ο Γκαρσία σε εκείνη του Τάνκοβιτς by Μανώλης Μουσουράκης
20:53
61' Διπλή αλλαγή και για τον Άρη: Σάσα και Μαντσίνι αντί των Τζέγκο και Γκάμα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:55
Απάντησε στις καταγγελίες του Άρη η ΑΕΚ. «Τίποτα δεν υπήρξε! Το ότι έβρισε τους παίκτες της ΑΕΚ ο γενικός αρχηγός του Άρη το λένε;», τονίζουν οι «κιτρινόμαυροι». Διαβάστε εδώ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:56
Διαβάστε εδώ και την ανακοίνωση του Άρη που προηγήθηκε. by Μανώλης Μουσουράκης
20:58
65' Περνά άουτ η κεφαλιά του Καμαρά, ύστερα από την εκτέλεση φάουλ του Μαντσίνι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:00
68' Ακόμα μια γρήγορη παρέμβαση από τον εξαιρετικό Μήτογλου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:00
Η ΑΕΚ διαχειρίζεται το υπέρ της αποτέλεσμα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:02
68' Κίτρινη κάρτα στον Μήτογλου, ο οποίος τραβά από τη φανέλα και ρίχνει κάτω τον Καμαρά που έβγαινε φάτσα φόρα με το τέρμα. Εξαιρετικό το πέρασμα του Καμαρά από τον Μήτογλου. Φάουλ για τον Άρη λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
21:03
Ο Διαμαντόπουλος θα πάει να δει τη φάση στο VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
21:03
71' Το χρώμα της κάρτας αλλάζει από το κίτρινο σε κόκκινο! Ο νεαρός στόπερ δεν είχε καμία πρόθεση να παίξει την μπάλα. Ο Βράνιες ερχόταν με ταχύτητα να κλείσει τον Καμαρά, ωστόσο ο κ. Διαμαντόπουλος θεωρεί ότι ο επιθετικός του Άρη ήταν σε προφανή θέση για γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
72' Πάνω στο τείχος η εκτέλεση φάουλ από τον Μαντσίνι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
Η ΑΕΚ έχει το παιχνίδι εκεί που θέλει, αλλά και παίκτη λιγότερο στο γήπεδο και ενώ απομένουν 20 λεπτά. Ο Μήτογλου χαλάει την εξαιρετική του εικόνα με το μαρκάρισμά του. Πήγε πολύ άτσαλα... by Νίκος Ράλλης
21:05
0-10 τα κόρνερ! Αδιανόητη η διαφορά. Βέβαια, ο Άρης δεν μπορεί να τα εκμεταλλευτεί. by Μανώλης Μουσουράκης
21:06
73' ΓΚΟΛ ο Άρης! 2-1! Σκόρερ ο Γκαρσία! Γλυκιά σέντρα του Σούντγκρεν από τα δεξιά, βρίσκει τον Γκαρσία μεταξύ του πέναλτι και της μικρής περιοχής, με τον άσο των «κιτρίνων» να νικάει τον Στάνκοβιτς με κεφαλιά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:08
Υπήρξε κενό στην «καρδιά» της περιοχής της ΑΕΚ. Φάνηκε αμέσως η αριθμητική ανισορροπία μετά την αποβολή και δη η απουσία του ψηλού Μήτογλου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
76' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Διώχνει πάνω στη γραμμή ο Μισελέν! by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
Ο Άρης έχει το μομέντουμ και πιέζει ασφυκτικά! by Μανώλης Μουσουράκης
21:10
77' Τζαβέλλας και Αραούχο αντί των Σιμάνσκι και Ανσαριφάρντ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:10
78' Ιτούρμπε αντί του Εντιαγέ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
79' Φάουλ για τον Άρη έξω από την περιοχή της ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
Πάνω στο τείχος η εκτέλεση από τον Ιτούρμπε. by Μανώλης Μουσουράκης
21:13
Με 4-4-1 η ΑΕΚ, με τους Γκαρσία, Λε Ταλέκ, Σιμόες και Τσούμπερ πίσω από τον Αραούχο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:13
Στο 36%-64% η κατοχή της μπάλας στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
21:15
21:15
83' Λάθος γύρισμα του Τσούμπερ, δεν το εκμεταλλεύεται ο Άρης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
Ακόμα επτά λεπτά συν τις όποιες καθυστερήσεις. Ο Άρης προσπαθεί να ισοφαρίσει, ο κόσμος της ΑΕΚ σπρώχνει την ομάδα του! by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
85' Φάση για τον Άρη. Μακρινό σουτ από τον Μαντσίνι, φεύγει αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:19
86' Αναμπουμπούλα στην περιοχή της ΑΕΚ, όπως όπως διώχνει ο Λε Ταλέκ! by Μανώλης Μουσουράκης
21:20
21:21
88' Ο Μπερτόλιο στη θέση του Χαΐροβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
89' Μπλοκάρει το μακρινό σουτ του Μαντσίνι ο Στάνκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:24
Ο Μάντζιος φωνάζει στους ποδοσφαιριστές του να παίζουν στρωτά την μπάλα και να μην κάνουν γεμίσματα. Εξάλλου ο Στάνκοβιτς έχει «απαντήσεις» σε αυτά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
Ακόμα τρία λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:26
Το παιχνίδι παίζεται εδώ και ώρα έξω από την περιοχή της ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:26
90'+3' Πολύ κακό το σουτ που έπιασε εκτός περιοχής ο Ιτούρμπε. by Μανώλης Μουσουράκης
21:27
Διαπληκτισμός μεταξύ των παικτών. by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
Ο Τζαβέλλας σπρώχνει τον Γκαρσία και εν συνεχεία ο Καμαρά ρίχνει κάτω τον πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
Θα μοιραστούν κάρτες και θα ηρεμήσουν όλοι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
Κίτρινη σε Καμαρά, Τζαβέλλα, Βράνιες και Ιτούρμπε. by Μανώλης Μουσουράκης
21:29
Έχουμε ξεπεράσει τα πέντε λεπτά των καθυστερήσεων, αλλά θα κρατηθεί κι άλλος χρόνος. Λογικό, καθώς σταμάτησε το παιχνίδι για σχεδόν δύο λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:29
Μπήκαμε στο 7ο λεπτό. by Μανώλης Μουσουράκης
21:29
Αγωνία στο ΟΑΚΑ! by Μανώλης Μουσουράκης
21:30
90'+7' Μεγάλη στιγμή για τον Άρη. Σουτ του Ιτούρμπε, κοντράρει και φεύγει σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:31
90'+8' Πάνω από το οριζόντιο δοκάρι φεύγει η προβολή του ολομόναχου Σάσα!! Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη! by Μανώλης Μουσουράκης
21:31
Τέλος στο ματς! Η ΑΕΚ αγχώθηκε, αλλά θα πάρει τη σπουδαία νίκη με 2-1 επί του Άρη. Τέταρτη σερί νίκη -και τρίτη με τον Γιαννίκη στον πάγκο- της για την «Ένωση», η οποία ανεβαίνει στη 2η θέση (19β.) και στο -1 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό. Στη 10η θέση μένει ο Άρης με οκτώ πόντους. Πρώτη ήττα για τους «κίτρινους» μετά από πέντε αναμετρήσεις. 22(9)-5(3)οι τελικές υπέρ του Άρη, ο οποίος ήταν ο απόλυτα κυρίαρχος στο δεύτερο μέρος! by Μανώλης Μουσουράκης