Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

18:11
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Αστέρα Τρίπολης, για την 8η αγωνιστική της Super League. by Αναστασία Βοσνάκη
18:12
Μετά την πρόωρη έξοδό τους από το Κύπελλο Ελλάδας, αφού αποκλείστηκαν, ο ΠΑΣ Γιάννινα και ο Αστέρας Τρίπολης, επιστρέφουν στη δράση του πρωταθλήματος, παίζοντας ένα σημαντικό παιχνίδι μεταξύ τους. by Αναστασία Βοσνάκη
18:12
Στις τελευταίες αγωνιστικές ο ΠΑΣ χάνει έδαφος, ενώ ο Αστέρας ανεβαίνει, με αποτέλεσμα η διαφορά τους να είναι πλέον ένας μόλις βαθμός. Και οι δύο ομάδες φέρνουν μικρά σκορ ως τώρα. Είναι χαρακτηριστικό ότι έχουν μπει 10 γκολ στα παιχνίδια τους, λιγότερα από κάθε άλλης ομάδας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:12
Η παράδοση: Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα: 6, Ισοπαλίες: 7, Νίκες Αστέρας Τρίπολης: 9 Με γηπεδούχο τον ΠΑΣ Γιάννινα: Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα: 4, Ισοπαλίες: 3, Νίκες Αστέρας Τρίπολης: 4 by Αναστασία Βοσνάκη
18:12
Οι Αρκάδες έχουν να αντιμετωπίσουν τις απουσίες των Καπίγια, Τιλίκα, Καρμόνα, Κρέσπι. Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου δεν θα έχει στη διάθεσή του τον Περέα, ο οποίος είναι τραυματίας και τον Γκαρντάφσκι που είναι τιμωρημένος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
Διαιτητές: Ανδρέας Γκάμαρης, Πολυχρόνης Κωσταράς, Γεώργιος Χριστάκογλου 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Τσετσίλας by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
ΠΑΣ Γιάννινα (Ηρακλής Μεταξάς): Λοντίγκιν – Οικονομόπουλος, Κάργας, Εραμούσπε, Πίρσμαν – Καραχάλιος, Ντομίνγκεθ - Σάλιακας, Μπρένερ, Σνάιντερ – Μιλιντσεάνου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
Στον πάγκο οι: Σούλης, Παντελάκης, Καραγιάννης, Λιάσος, Σιόντης, Τριάδης, Λώλης, Μίνα, Μέντες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής – Γκαρθία, Πίτσου, Καστάνιο, Άλβαρες – Σανταφέ, Μουνάφο, Ριέρα, Σίτο – Σονί, Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
Στον πάγκο οι: Παπαδόπουλος, Βαλιέντε, Κανελλόπουλος, Ιγκλέσιας, Γκόμεθ, Αλί Μπαμπά, Τασουλής, Μπενίτο, Χριστόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
Στις 19:30 ο αγώνας θα ξεκινήσει! by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
1' Σέντρα στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
3' Οι δυο ομάδες προσπαθούν να βρουν τον ρυθμό τους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
5' Καμία αξιοσημείωτη φάση μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
6' Κόρνερ για τον Αστέρα. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
9' Σέντρα του Μιλιντσεάνου, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά της εστίας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
16' Κάθετη ο Μουνάφο, έδιωξε σε κόρνερ ο Σάλιακας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
18' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Ισορροπημένο είναι το παιχνίδι μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
19:53
23' Κίτρινη ο Μουνάφο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:53
19:54
19:56
26' Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Χουάν Μουνάφο τραυματίστηκε στο φάουλ που έκανε νωρίτερα και στη θέση του μπαίνει ο Ματίας Ιγκλέσιας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:57
27' Σουτ ο Μιλιντσεάνου, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
30' Δυνατό σουτ ο Σάλιακας, έδιωξε εντυπωσιακά ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
20:01
31' Κίτρινη ο Σανταφέ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
34' ΓΚΟΛ ο Αστέρας Τρίπολης! Γύρισμα του Άλβαρες, ο Σίτο με καταπληκτικό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα! by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
37' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ! Κεφαλιά του Μπρένερ, πρώτα στο δοκάρι, μετά στην πλάτη του Τσιφτσή και στα δίχτυα. Οι Αρκάδες φωνάζουν πως σκόραρε με το χέρι! by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
Αμφιλεγόμενο γκολ, το οποίο μέτρησε κανονικά, ωστόσο φάνηκε και από τα πλάνα ότι ίσως ο Μπρένερ σκόραρε με το χέρι. Δεν είναι ξεκάθαρο αλλά φαίνεται ότι μάλλον βρίσκει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
Αποχωρεί με ασθενοφόρο από το γήπεδο ο Μουνάφο, έχει σοβαρό τραυματισμό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
Νωρίτερα αντίκρισε την κίτρινη ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
20:13
Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ. Βγαίνει ο Μπρένερ, μπαίνει ο Μορέιρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
44' Κεφαλιά ο Μπαράλες η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Αναστασία Βοσνάκη
20:20
Τέλος στο πρώτο μέρος! Σε ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, οι δύο ομάδες πάνε ισόπαλες με σκορ 1-1 στα αποδυτήρια. Οι Αρκάδες προηγήθηκαν με σουτάρα του Σίτο, αλλά τρία λεπτά μετά δέχτηκαν την ισοφάριση από τον Μπρένερ, σε μια φάση που οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα πως ο παίκτης του ΠΑΣ σκόραρε με το χέρι αλλά διαιτητής και VAR δεν έδειξαν κάτι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
49' Σουτ ο Καραχάλιος, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
20:40
20:41
50' Σουτ ξανά ο Καραχάλιος, μπλοκάρει ωραία ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
51' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σουτ ο Άλβαρες, η μπάλα στο δεξί δοκάρι, ο Σονί παίρνει το ριμπάουντ, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
54' Δυνατό σουτ ο Μορέιρα, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
57' Κίτρινη ο βοηθός του Μίλαν Ράσταβατς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
60' Σουτ ο Κάργας, μπλόκαρε ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
62' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Φάση διαρκείας στα καρέ του ΠΑΣ, ο Μπαράλες αρχικά πέφτει και ζητάει πέναλτι αλλά σωστά δεν δίνεται κάτι, στην εξέλιξη ο Σίτο πιανει το βολέ που έβγαλε δύσκολα ο Λοντίγκιν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:56
65' Σέντρα σουτ ο Σάλιακας, ο Τσιφτσής έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:57
66' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα Βαλιέντε, Γκόμεθ, έξω Σανταφέ και Σονί. by Αναστασία Βοσνάκη
21:00
69' Κίτρινη κάρτα στον Καραχάλιο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:03
72' Σουτ ο Ριέρα η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
76' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Μέσα ο Λώλης, έξω ο Μιλιντσεάνου. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
82' Αποβολή για τον Αστέρα! Ο Μπαράλες χτυπάει εκτός φάσης τον Πίρσμαν, ο διαιτητής βλέπει στη φάση το VAR και του δείχνει την κόκκινη κάρτα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
Με δέκα θα συνεχίσει το ματς ο Αστέρας, αριθμητικό προβάδισμα για τον ΠΑΣ. Στο 84' βρισκόμαστε πλέον. by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
85' Γέμισμα στα καρέ του Αστέρα, κόρνερ... Πιέζει ο ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:16
86' Μίνα αντί Οικονομόπουλου για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:22
91' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
93' Φάση για τον ΠΑΣ! Διαγώνιο σουτ του Μίνα, ο Τσιφτσής κάνει μεγάλη επέμβαση. by Αναστασία Βοσνάκη
21:25
94' Κανελλόπουλος, Τασουλής μέσα, έξω οι Ριέρα, Γκαρθία για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:26
95' Κάρτα στον Τσιφτσή. by Αναστασία Βοσνάκη
21:27
Τέλος στο ματς! ΠΑΣ και Αστέρας έμειναν στο 1-1, σε ένα ωραίο παιχνίδι που δεν έβγαλε όμως νικητή. by Αναστασία Βοσνάκη