Live: Champions League

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη των αποψινών αναμετρήσεων για την 4η αγωνιστική του Champions League.

19:46
Καλησπέρα σας! Σέντρα στις δύο πρώτες αναμετρήσεις της 4ης αγωνιστικής αγωνιστικής των ομίλων του Champions League: Βόλφσμπουργκ-Ζάλτσμπουργκ (Group G) και Μάλμε-Τσέλσι (Group H)! Οι αρχικές ενδεκάδες στα δύο ματς: Εικόνα live 21969056/51268.jpg Εικόνα live 21969056/37753.jpg Η βαθμολογία του ομίλου G: 1. Ζάλτσμπουργκ 7 2. Σεβίλλη 3 3. Λιλ 2 4. Βόλφτσμπουργκ 2 Η βαθμολογία του ομίλου H: 1. Γιουβέντους 9 2. Τσέλσι 6 3. Ζενίτ 3 4. Μάλμε 0 by Μανώλης Μουσουράκης
19:49
4' ΓΚΟΛ η Βόλφσμπουργκ! 1-0! Σκόρερ ο Μπακού! Παράλληλο γύρισμα του Γκέρχαρντ από τα αριστερά, τελειώνει τη φάση με προβολή ο προωθημένος Μπακού. Δυναμικό ξεκίνημα από το γερμανικό κλαμπ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:58
Κυκλοφορεί την μπάλα προσπαθώντας να βρει διαδρόμους η Ζάλτσμπουργκ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:00
Το γκολ της Βόλφσμπουργκ:
by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
16' Ευκαιρία για την Τσέλσι. Ωραία ατομική ενέργεια από τον Χάβερτς, η μπάλα έφτασε εντός περιοχής στον Ζίγιες με τον Νταλίν να διώχνει σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
21' Φάση για την Τσέλσι. Προσπάθεια σε δύο χρόνους από τον Ζίγιες. Αρχικά, η άμυνα της Μάλμε έδιωξε το γύρισμά του, με τον Νταλίν να μπλοκάρει το σουτ που έπιασε στην εξέλιξη της φάσης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
Η Τσέλσι έχει αναλάβει εξαρχής την πρωτοβουλία των κινήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
20:11
Πιέζει η Ζάλτσμπουργκ... by Μανώλης Μουσουράκης
20:13
20:14
29' Μεγάλη ευκαιρία για την Τσέλσι. Γρήγορη εκδήλωση αντεπίθεσης από τον Χάβερτς, πάτησε στην αντίπαλη περιοχή, αλλά είδε το σουτ του να αποκρούεται. by Μανώλης Μουσουράκης
20:15
30' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Ζάλτσμπουργκ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
30' ΓΚΟΛ για τη Ζάλτσμπουργκ! 1-1! Σκόρερ ο Βέμπερ με απευθείας εκτέλεση φάουλ! Υπέροχη εκτέλεση λίγα μέτρα από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. Φέρνει το ματς στα ίσα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:19
20:21
35' «Στοπ» και στο διαγώνιο σουτ του Αλόνσο από τον Νταλίκ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
36' Σπουδαία στιγμή για τη Βόλφσμπουργκ. Ο Βέγκχορστ -όντας ολομόναχος- δεν μπορεί να στείλει με προβολή την μπάλα στα δίχτυα, ύστερα από το παράλληλο γύρισμα που έλαβε. by Μανώλης Μουσουράκης
20:29
Απολαύστε εδώ την απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Βέμπερ:
20:30
Τελευταία λεπτά της κανονικής διάρκειας στα δύο παιχνίδια. by Μανώλης Μουσουράκης
20:32
Ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ το πρώτο ημίχρονο στο Μάλμε-Τσέλσι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:33
Λήξη ημιχρόνου και στο Βόλφσμπουργκ-Ζάλτσμπουργκ, με το σκορ στο 1-1. by Μανώλης Μουσουράκης
20:39
Υπενθυμίζεται ότι στις 22:00 ακολουθούν ακόμα έξι αναμετρήσεις. Σεβίλλη-Λιλ για το Group G, Γιουβέντους-Ζενίτ για το Group H, Αταλάντα-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Βιγιαρεάλ-Γιουνγκ Μπόις για το Group F, Ντιναμό Κιέβου-Μπαρτσελόνα και Μπάγερν Μονάχου-Μπενφίκα για το Group E. by Μανώλης Μουσουράκης
20:46
Οι τέσσερις ομάδες επιστρέφουν από τα αποδυτήρια. by Μανώλης Μουσουράκης
20:48
46' Σέντρα στο Μάλμε-Τσέλι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
46' Σέντρα και στο Βόλφσμπουργκ-Ζάλτσμπουργκ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:54
52' Περνά άουτ το σουτ του Ρικς για τη Μάλμε. by Μανώλης Μουσουράκης
20:57
52' Φάση για την Τσέλσι. Ωραίες προσποιήσεις από τον Λόφτους-Τσικ, φέρνει την μπάλα στο αριστερό, πιάνει το σουτ, με τον Νταλίκ να διώχνει με το στήθος! by Μανώλης Μουσουράκης
20:58
56' ΓΚΟΛ η Τσέλσι! 0-1! Σκόρερ ο Ζίγιες! Ωραία ανάπτυξη από τους «μπλε», γύρισμα του Χάντσον-Οντόι από τα δεξιά, με τον ανενόχλητο Ζίγιες να σκοράρει με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
21:00
Μόνο η Μάλμε δεν έχει σκοράρει μέχρι στιγμής στα δύο παιχνίδια. Εξάλλου, οι Σουηδοί δεν έχουν πετύχει ακόμη γκολ στον όμιλο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
60' ΓΚΟΛ η Βόλφσμπουργκ! 2-1! Σκόρερ ο Ενμέτσα! Υπέροχο τελείωμα από πλάγια θέση εντός της αντίπαλης περιοχής, ο Ενμέτσα με δυνατό σουτ στέλνει την μπάλα στο δεξί παραθυράκι της εστίας της Ζάλτσμπουργκ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:07
Να σημειωθεί ότι το γκολ του Ζίγιες ήταν το 500ο της Τσέλσι στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις! by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
65' Ο Ενμέτσα χάνει μεγάλη ευκαιρία να πετύχει και δεύτερο γκολ! by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
Το γκολ της Τσέλσι. Εκπληκτικός συνδυασμός και υπέροχο ξεδίπλωμα της αντεπίθεσης με την «υπογραφή» του Χάντσον-Οντόι.
21:18
Πιέζει και για δεύτερο γκολ η Τσέλσι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο των δύο αγώνων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
21:27
Η Ζάλτσμπουργκ προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρίες για το γκολ της ισοφάρισης, όμως δεν βρίσκεται σε καλή μέρα σε ό, τι αφορά το επιθετικό σκέλος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
84' Ευκαιρία για τη Ζάλτσμπουργκ. Μακρινό σουτ από τον Σέσκο, απομακρύνει σε κόρνερ με υπερένταση ο Κάστελς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:32
Καθυστερήσεις στο Μάλμε. Πάντα στο 0-1. by Μανώλης Μουσουράκης
21:33
Έξτρα χρόνος (πέντε λεπτών) και στη Γερμανία. by Μανώλης Μουσουράκης
21:36
90'+3' Ανεπανάληπτη ευκαιρία με τον Πούλισικ για την Τσέλσι. Έφυγε ολομόναχος στην αντεπίθεση, αλλά αντί να πλασάρει, επέλεξε να περάσει και τον Νταλίν. by Μανώλης Μουσουράκης
21:37
Αυτή ήταν και η τελευταία φάση στο Μάλμε-Τσέλσι. Τελικό σκορ: 0-1. by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
Ολοκληρώθηκε και το Βόλφσμπουργκ-Ζάλτσμπουργκ, με τους Γερμανούς να επικρατούν 2-1. by Μανώλης Μουσουράκης
21:41
Η βαθμολογία του ομίλου H: 1. Γιουβέντους 9β. (5-0) 3 ματς 2. Τσέλσι 9β. (6-1) 4 ματς 3. Ζενίτ 3β. (4-2) 3 ματς 4. Μάλμε 0β. (0-12) 4 ματς by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
Η βαθμολογία του ομίλου G: 1. Ζάλτσμπουργκ 7β. (7-5) 4 παιχνίδια 2. Βόλφσμπουργκ 5β. (4-5) 4 παιχνίδια 3. Σεβίλλη 3β. (2-2) 3 παιχνίδια 4. Λιλ 2β. (1-2) 3 παιχνίδια by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
Σε λίγα λεπτά (22:00) θα ξεκινήσουν και οι υπόλοιπες έξι αναμετρήσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
Υπενθυμίζεται: Σεβίλλη-Λιλ για το Group G, Γιουβέντους-Ζενίτ για το Group H, Αταλάντα-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Βιγιαρεάλ-Γιουνγκ Μπόις για το Group F, Ντιναμό Κιέβου-Μπαρτσελόνα και Μπάγερν Μονάχου-Μπενφίκα για το Group E. by Μανώλης Μουσουράκης
21:59
Πάμε να δούμε και τις συνθέσεις των ομάδων. Εικόνα live 21969056/36174.jpg Εικόνα live 21969056/1927.jpg Εικόνα live 21969056/40570.jpg Εικόνα live 21969056/9986.jpg Εικόνα live 21969056/82049.jpg Εικόνα live 21969056/34230.jpg by Μανώλης Μουσουράκης
22:02
Σέντρα σε όλα τα παιχνίδια. by Μανώλης Μουσουράκης
22:05
Εδώ μπορείτε να δείτε τα highlights των δύο αγώνων που προηγήθηκαν:
22:08
5' Δοκάρι για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τον ΜακΤόμινεϊ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:09
9' Δοκάρι και για τη Γιουβέντους με τον Ντιμπάλα. Ο Αργεντινός άσος έπιασε σουτ εκτός περιοχής με το δεξί! by Μανώλης Μουσουράκης
22:11
11' ΓΚΟΛ η Γιουβέντους! 1-0! Σκόρερ ο Ντιμπάλα! Εκτέλεση κόρνερ, πρώτη κεφαλιά από τον Ντε Λιχτ, μονοκόμματο σουτ από τον Ντιμπάλα και 1-0. by Μανώλης Μουσουράκης
22:12
12' ΓΚΟΛ η Αταλάντα! 1-0! Σκόρερ ο Ίλισιτς! by Μανώλης Μουσουράκης
22:13
Η φάση ελέγχεται από τον VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
22:13
Μετράει κανονικά το γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:16
15' ΓΚΟΛ η Σεβίλλη! 1-0! Σκόρερ ο Οκάμπος! by Μανώλης Μουσουράκης
22:17
16' Η Μπενφίκα άνοιξε το σκορ μέσα στο Μόναχο, όμως το γκολ ακυρώθηκε μετά από χρήση VAR. Παραμένει το 0-0. by Μανώλης Μουσουράκης
22:20
20' Καλή στιγμή για την Μπάγερν Μονάχου, με τον Παβάρ να δοκιμάζει το πόδι του από απόσταση και την μπάλα να καταλήγει λίγο πάνω από την εστία του Βλαχοδήμου. by www.sport-fm.gr
22:21
Το γκολ της Γιουβέντους:
22:23
Το τέρμα του Ίλισιτς κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ:
22:26
25' ΓΚΟΛ για τη Ζενίτ, ισοφαρίζει σε 1-1 τη Γιουβέντους! Στην προσπάθειά του να απομακρύνει, ο Μπονούτσι έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα του Σέζνι και της ομάδας του. by www.sport-fm.gr
22:27
26' ΓΚΟΛ για την Μπάγερν, ανοίγει το σκορ στο Μόναχο κόντρα στη Μπενφίκα! Ποιος άλλος;;; Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι βάζει μπροστά στο σκορ τους Βαυαρούς με κοντινή κεφαλιά. by www.sport-fm.gr
22:30
Το γκολ της Σεβίλλης
22:30
Μαγικό κοντρόλ από τον Ανσού Φατί
22:32
Υπάρχει υπόδειξη για πέναλτι υπέρ της Αταλάντα. Μετά από εξέταση VAR συνεχίζεται το παιχνίδι, με το 1-0 υπέρ των Ιταλών να παραμένει. by www.sport-fm.gr
22:34
32' ΓΚΟΛ για την Μπάγερν, 2-0 επί της Μπενφίκα! Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι τροφοδότησε τον Γκνάμπρι, ο οποίος με πανέμορφο τακουνάκι νίκησε τον Βλαχοδήμο. by www.sport-fm.gr
22:37
36' ΓΚΟΛ για τη Βιγιαρεάλ, 1-0 επί της Γιουνγκ Μπόις! Ο Καπουέ με διπλή προσπάθεια νικάει από κοντά τον Φαβρ για το προβάδισμα των Ισπανών. by www.sport-fm.gr
22:39
38' Αναγκαστική αλλαγή για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τον Βαράν να αποχωρεί τραυματίας. Το Σάββατο ακολουθεί το ντέρμπι του Μάντσεστερ με τη Σίτι. Τεράστιο πλήγμα για τον Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ. by www.sport-fm.gr
22:40
38' ΓΚΟΛ για την Μπενφίκα, μειώνει σε 2-1 την Μπάγερν Μονάχου με τέρμα του Μοράτο. by www.sport-fm.gr
22:40
Το αυτογκόλ του Μπονούτσι από το οποίο ήρθε η ισοφάριση της Ζενίτ
22:42
22:43
43' ΓΚΟΛ για τη Λιλ με τον Ντέιβιντ να ευστοχεί από τα έντεκα βήματα και να ισοφαρίζει τη Σεβίλλη σε 1-1! by www.sport-fm.gr
22:47
45+1' ΓΚΟΛ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ισοφαρίζει σε 1-1 την Αταλάντα! Ο Κριστιάνο Ρονάλντο βρήκε για ακόμα μία φορά δίχτυα, σε μια εξαιρετική επίθεση των Άγγλων. by www.sport-fm.gr
22:47
45+2' Χαμένο πέναλτι για την Μπάγερν, με τον Βλαχοδήμο να σταματάει τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι! by www.sport-fm.gr
22:49
22:52
Αναλυτικά τα αποτελέσματα: Αταλάντα-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-1 Βιγιαρεάλ-Γιουνγκ Μπόις 1-0 Γιουβέντους-Ζενίτ 1-1 Ντιναμό Κιέβου-Μπαρτσελόνα 0-0 Μπάγερν Μονάχου-Μπενφίκα 2-1 Σεβίλλη-Λιλ 1-1 by www.sport-fm.gr
22:52
Το εντυπωσιακό τακουνάκι του Γκνάμπρι για το 2-0 της Μπάγερν!
22:53
Το γκολ της Μπενφίκα για το 2-1:
23:04
23:04
Μόνο στο Αταλάντα-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν έχουμε ακόμα σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by www.sport-fm.gr
23:05
Το γκολ της Βιγιαρεάλ
23:05
Το «στοπ» του Βλαχοδήμου στο πέναλτι του Λεβαντόφσκι!
23:07
Το γκολ του Ρονάλντο για το 1-1 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στην Αταλάντα
23:09
50' ΓΚΟΛ για την Μπάγερν Μονάχου, 3-1 επί της Μπενφίκα! Υπέροχο τελείωμα με το αριστερό από τον Σανέ, οι Βαυαροί «κλειδώνουν» από νωρίς το τρίποντο! by www.sport-fm.gr
23:11
51' ΓΚΟΛ για τη Λιλ! Μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή της Σεβίλλη, ο Ικονέ εκμεταλλεύτηκε την «αναμπουμπούλα» και με κοντινή προβολή έκανε το 2-1 υπέρ των Γάλλων, οι οποίοι με δύο γκολ μέσα σε 8 αγωνιστικά λεπτά έφερε τούμπα το ματς (1-2)! by www.sport-fm.gr
23:11
23:12
57' Χαμένο πέναλτι για τη Γιουβέντους, με τον Ντιμπάλα να στέλνει την μπάλα άουτ. Επανάληψη δίνει ο ρέφερι καθώς αρκετοί παίκτες μπήκαν νωρίτερα στην περιοχή πριν την εκτέλεση! by www.sport-fm.gr
23:13
ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ το γκολ της Γιουνγκ Μπόις μετά από έλεγχο του VAR. Παραμένει το 1-0 υπέρ της Βιγιαρεάλ. by www.sport-fm.gr
23:13
58' ΓΚΟΛ για τη Γιουβέντους, με τον Ντιμπάλα να ευστοχεί αυτή τη φορά κάνοντας το 2-1 επί της Ζενίτ! by www.sport-fm.gr
23:16
58' Μεγάλη ευκαιρία για την Ντιναμό Κιέβου να ανοίξει το σκορ απέναντι στην Μπαρτσελόνα. Το σουτ του Μπουγιάλσκι πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι των Ισπανών. by www.sport-fm.gr
23:17
57' Ο Ζαπάτα έκανε το 2-1 για την Αταλάντα, το γκολ όμως ακυρώθηκε για οφσάιντ. Η φάση τώρα ελέγχεται από το VAR. by www.sport-fm.gr
23:19
ΓΚΟΟΛ για την Αταλάντα για το 2-1 επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! Η απόφαση του VAR μπορεί να άργησε, όμως έδειξε πως δεν υπήρξε οφσάιντ στην προσπάθεια του Ζαπάτα για το δεύτερο γκολ των «μπεργκαμάσκι». by www.sport-fm.gr
23:20
62' ΓΚΟΟΛ για την Μπάγερν Μονάχου, 4-1 επί της Μπενφίκα με μαγικό τελείωμα του Λεβαντόφσκι. Δεύτερο γκολ του Πολωνού στο ματς! by www.sport-fm.gr
23:21
23:21
Το 3-1 της Μπάγερν:
23:21
Το γκολ της ανατροπής για τη Λιλ:
23:22
65' Ακυρώνεται το πέναλτι της Μπαρτσελόνα! Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής παίρνει πίσω την απόφασή του και δίνει επιθετικό φάουλ. by www.sport-fm.gr
23:24
69' Μεγάλη στιγμή για τη Ζενίτ, με το σουτ του Μάλκομ να βγάζει δύσκολα ο Σέζνι. by www.sport-fm.gr
23:28
70' ΓΚΟΟΛ για την Μπαρτσελόνα! Ο Ανσού Φατί δίνει τη λύση στο Κίεβο και με έναν «κεραυνό» από το ύψος του πέναλτι βάζει μπροστά στο σκορ τους «μπλαουγκράνα» (0-1). by www.sport-fm.gr
23:29
74' ΓΚΟΟΛ για τη Γιουβέντους, 3-1 επί της Ζενίτ! Μαγική ενέργεια από τον Κιέζα, ο οποίος «χόρεψε» τον Λόβρεν και με όμορφο τελείωμα με το αριστερό δίνει αέρα δύο τερμάτων στους Ιταλούς! by www.sport-fm.gr
23:30
Το 2-1 της Γιουβέντους
23:32
74' ΓΚΟΛ για την Μπενφίκα, με τον Νούνιες να μειώνει σε 4-2 την Μπάγερν στο Μόναχο! by www.sport-fm.gr
23:38
82' ΓΚΟΟΛ για τη Γιουβέντους, 4-1 επί της Ζενίτ! Υπέροχη αντεπίθεση για τους Ιταλούς με τον Μοράτα από κοντά να πλασάρει ιδανικά δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των «μπιανκονέρι»! by www.sport-fm.gr
23:38
Το.. επεισοδιακό γκολ της Αταλάντα για το 2-1 επί της Γιουνάιτεντ:
23:39
Το 4-1 της Μπάγερν:
23:43
84' ΓΚΟΟΛ για την Μπάγερν Μονάχου, 5-2 επί της Μπενφίκα! Χατ-τρικ από τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι, ο οποίος μάλιστα είχε χάσει και πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο! Απίστευτα πράγματα από τον Πολωνό φορ! by www.sport-fm.gr
23:43
Η «βολίδα» του Φατί για το 1-0 της Μπαρτσελόνα στο Κίεβο:
23:44
Το γκολ του Κιέζα για το 3-1 επί της Ζενίτ:
23:45
89΄ΓΚΟΟΛ για τη Βιγιαρεάλ, 2-0 επί της Γιουνγκ Μπόις! Οι Ισπανοί κλειδώνουν τη νίκη με τέρμα του Νταντζούμα! by www.sport-fm.gr
23:47
23:49
23:52
90+2' ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ισοφαρίζει σε 2-2 την Αταλάντα!!! Ποιος άλλος; Ποιος;; Μα φυσικά ο Κριστιάνο Ρονάλντο με μαγική ενέργεια από το ύψος της μεγάλης περιοχής! by www.sport-fm.gr