Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός, η οποία θα διεξαχθείς στους «Ζωσιμάδες» στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 17:15. by Μανώλης Μουσουράκης
16:58
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 2 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Γιάννη Γιαννάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:00
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 6η θέση με δέκα βαθμούς (6-6 τα γκολ). Μετά το εντυπωσιακό ξεκίνημα με τις δύο «κολλητές» νίκες (αμφότερες με 1-0) επί των ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκού, έχουν ακολουθήσει έξι ματς χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα, καθώς και ο αποκλεισμός στο Κύπελλο από την ΑΕΛ. Τελευταίο τους παιχνίδι, το 1-1 με τον Αστέρα Τρίπολης στα Γιάννενα. Εντός έδρας μετρούν 1Ν-2Ι-1Η (4-4 τα γκολ). by Μανώλης Μουσουράκης
17:01
Από την άλλη, ο Παναιτωλικός βρίσκεται στη 12η θέση με πέντε πόντους. Προέρχεται από τέσσερις σερί ήττες στη Super League 1, τελευταία το 2-1 από τον Ολυμπιακό στο Αγρίνιο. Ενδιάμεσα χαμογέλασε με την πρόκριση επί της Παναχαϊκής στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδος. Έχει το χειρότερο παθητικό στο πρωτάθλημα με 17 γκολ, τη στιγμή που έχει πετύχει εννιά. Εκτός έδρας έχει συγκεντρώσει τους τέσσερις από τους πέντε βαθμούς του, μετρώντας 1Ν-1Ι-1Η (5-8 τα γκολ). by Μανώλης Μουσουράκης
17:02
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων: by Μανώλης Μουσουράκης
17:03
ΠΑΣ Γιάννινα (Ηρακλής Μεταξάς): Λοντίγκιν - Σάλιακας, Κάργας, Εραμούσπε, Πίρσμαν - Σνάιντερ, Καραχάλιος, Ντομίνγκεθ, Γκαρντάβσκι - Μιλιντσεάνου, Περέα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:03
Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Μελίσσας - Αποστολάκης, Μπακαδήμας, Μαλής, Κορνέλιους, Χουχούμης - Λούι, Τσιγγάρας, Φλόρες, Ντουάρτε - Βέργος. by Μανώλης Μουσουράκης
17:04
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Σούλης, Παντελάκης, Τριάδης, Μέντες, Λώλης, Σιόντης, Οικονομόπουλος, Μίνα, Λιάσος. by Μανώλης Μουσουράκης
17:04
Στον πάγκο για τους αναπληρωματικούς: Ροντρίγκεζ, Αντούνες, Καρέλης, Μπελεβώνης Χρ., Περέιρα, Φυτόπουλος, Μόρσεϊ, Σκιαδάς, Μπελεβώνης Στ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:04
Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος (Λάρισας) Α' Βοηθός: Κωνσταντίνος Νικολαΐδης (Μακεδονίας) Β' Βοηθός: Δημήτριος Σαμοΐλης (Αθήνας) 4ος Διαιτητής: Γεώργιος Τζοβάρας (Φθιώτιδας) VAR: Άγγελος Ευαγγέλου (Αθήνας) by Μανώλης Μουσουράκης
17:05
Η μεταξύ τους ιστορία: Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα: 8 Ισοπαλίες: 7 Νίκες Παναιτωλικού: 6 by Μανώλης Μουσουράκης
17:05
Με γηπεδούχο τον ΠΑΣ Γιάννινα: Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα: 5 Ισοπαλίες: 4 Νίκες Παναιτωλικού: 2 by Μανώλης Μουσουράκης
17:05
Σε περίπου δέκα λεπτά αναμένεται η έναρξη της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:12
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:14
Όρκος νίκης από ΠΑΣ και Παναιτωλικό. by Μανώλης Μουσουράκης
17:14
Όλα έτοιμα για την έναρξη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:14
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
17:17
Με τριάδα στην άμυνα (Μπακαδήμας, Μαλής, Κορνέλιους) τελικά οι φιλοξενούμενοι. Οι Αποστολάκης και Χουχούμης στα δύο άκρα της άμυνας. by Μανώλης Μουσουράκης
17:18
Ο ΠΑΣ έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
17:19
5' Βαθύ γέμισμα προς την περιοχή του Παναιτωλικού, βγαίνει και μπλοκάρει ο Μελίσσας. by Μανώλης Μουσουράκης
17:20
6' Φάση για τον ΠΑΣ. Σέντρα του Σνάιντερ από τα δεξιά, δεν πιάνει καλά το γυριστό ο Μιλιντσεάνου. Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
17:23
10' Κι άλλο κόρνερ για τον ΠΑΣ (δεύτερο στο ματς), ο οποίος πιέζει. by Μανώλης Μουσουράκης
17:24
10' Φάση για τον ΠΑΣ. Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Σάλιακας έπιασε το σουτ με το αριστερό από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να καταλήγει αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:26
11' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ωραία προσπάθεια του Περέα, μπαίνει στην περιοχή, αλλά το γύρισμά του δεν βρίσκει αποδέκτη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:28
17:29
14' Φάση για τον ΠΑΣ. Δεν πιάνει γεμάτα το σουτ από τη γωνία της μικρής περιοχής ο Γκαρντάβσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:30
Η ομάδα των Ιωαννίνων έχει μπει πιο δυνατά στην αναμέτρηση, δημιουργώντας τις πρώτες τις ευκαιρίες στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
17:32
Στο 57%-43% η κατοχή της μπάλας. by Μανώλης Μουσουράκης
17:32
18' Φάση για τον ΠΑΣ. Παράλληλο γύρισμα του Πίρσμαν από τα αριστερά, διώχνει στη μικρή περιοχή ο Μαλής. by Μανώλης Μουσουράκης
17:34
Ο Παναιτωλικός έχει 2(1) τελικές έναντι 0(0) του Παναιτωλικού. Ωστόσο, έχει δημιουργήσει αρκετές καταστάσεις που δεν καταγράφονται σ' αυτήν τη στατιστική κατηγορία. by Μανώλης Μουσουράκης
17:34
Όπως και να έχει, ένα υπέρ του προβάδισμα δεν θα ήταν άδικο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:35
20' Έπιασε ένα σουτ ο Κορνέλιους εντός της περιοχής του ΠΑΣ. Όμως, ως μη γενόμενη η φάση, αφού έχει προηγηθεί φάουλ του Μαλή. Παράβαση που καταλογίστηκε. by Μανώλης Μουσουράκης
17:40
17:40
17:43
Δεν είναι καλή η εικόνα του Παναιτωλικού. Παρόλα αυτά, έχει τη δικαιολογία των αρκετών απουσιών. Συγκεκριμένα, ο Γιάννης Αναστασίου δεν έχει στη διάθεσή του τους Μεντόσα, Μπαρμπόσα, Ντίας, Βργκοτς, Βαρόνε και Λιάβα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:45
Υπάρχει μια πτώση του Περέα εντός της περιοχής του Παναιτωλικού. Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν ότι ο Μαλής χτύπησε με το χέρι στο πρόσωπο τον φορ της ομάδας των Ιωαννίνων. Η αλήθεια είναι ότι τον βρίσκει, αλλά δεν είναι τόσο δυνατή η επαφή. by Μανώλης Μουσουράκης
17:45
Θα πάει να δει τη φάση ο Τζήλος στο VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
17:45
32' Πέναλτι για τον ΠΑΣ και κίτρινη στον Μαλή! by Μανώλης Μουσουράκης
17:47
Ο Εραμούσπε πάνω από την μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:47
33' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ Γιάννινα! 1-0! Σκόρερ ο Εραμούσπε με εξαιρετική εκτέλεση πέναλτι! Η μπάλα πήγε με δύναμη στη αριστερή πάνω γωνία. Ο στόπερ των γηπεδούχων πετυχαίνει το δεύτερο φετινό του γκολ με πέναλτι, μετά από εκείνο που σημείωσε κόντρα στον Ολυμπιακό. by Μανώλης Μουσουράκης
17:51
Να σημειωθεί βέβαια ότι η απόφαση για πέναλτι είναι τουλάχιστον τραβηγμένη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:52
37' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ Γιάννινα! 2-0! Σκόρερ ο Περέα! Κίνηση του Μιλιντσεάνου από τα αριστερά, βρίσκει τον Περέα εντός της μικρής περιοχής, με τον Κολομβιανό φορ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με δύσκολο πλασέ στην κίνηση. by Μανώλης Μουσουράκης
17:55
Οι Γιαννιώτες πετυχαίνουν για πρώτη φορά φέτος δύο τέρματα σε μια αναμέτρηση. by Μανώλης Μουσουράκης
17:56
Ο Περέα επιστρέφει στα γκολ, μετά από 16 παιχνίδια. by Μανώλης Μουσουράκης
17:57
Ο ΠΑΣ εξαργυρώνει το πολύ καλό πρόσωπο που έχει δείξει στο πρώτο μέρος. Ωστόσο, οι Αγρινιώτες έχουν δικαίωμα να φωνάζουν για το πέναλτι που δόθηκε. by Μανώλης Μουσουράκης
18:00
Υπάρχουν κάποιες αψιμαχίες μεταξύ των παικτών. by Μανώλης Μουσουράκης
18:00
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:03
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο ΠΑΣ θα πάει προηγούμενος 2-0 στα αποδυτήρια. by Μανώλης Μουσουράκης
18:17
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:18
Ο Καρέλης περνά στη θέση του Λούι. Δεν θα υπάρξει άλλη αλλαγή προς το παρόν. by Μανώλης Μουσουράκης
18:18
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:20
Με δίδυμο στα φορ (Καρέλης και Βέργος) και 3-5-2 πλέον οι φιλοξενούμενοι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:21
47' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Τρομερή κούρσα του Περέα από τα δεξιά, μπαίνει στην περιοχή, αλλά τον σταματά ο Μελίσσας. by Μανώλης Μουσουράκης
18:25
51' Φάση για τον ΠΑΣ. Σουτ του Σάλιακα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, παρεμβαίνει δυναμικά ο Μαλής. by Μανώλης Μουσουράκης
18:25
52' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Χουχούμη ο Στάθης Μπελεβώνης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:28
56' Ευκαιρία για ένα γέμισμα για τον Παναιτωλικό τώρα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:29
Κέρδος το κόρνερ από την εκτέλεση του φάουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:30
57' Φάση για τον Παναιτωλικό. Ο Βέργος έπιασε τη γυριστή κεφαλιά από την εκτέλεση κόρνερ, με τον Λοντίγκιν να προβαίνει σε εξαιρετική απόκρουση. by Μανώλης Μουσουράκης
18:30
Η μεγαλύτερη ευκαιρία του Παναιτωλικού στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
18:31
58' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ Γιάννινα! 3-0! Σκόρερ ο Κάργας! Εκτέλεση κόρνερ από τον Γκαρντάβσκι, σηκώνεται στην «καρδιά» της μεγάλης περιοχής πιο ψηλά από όλους ο Κάργας και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά. by Μανώλης Μουσουράκης
18:32
Υπάρχει πτώση στην περιοχή του Παναιτωλικού, η φάση συνεχίζεται. Ο Μιλιντσεάνου έπεσε στη διεκδίκηση. Δεν φαίνεται να υπάρχει παράβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
18:35
62' Ο Οικονομόπουλος στη θέση του Γκαρντάβσκι για τον ΠΑΣ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:38
65' Δεν ήταν καλή η... κάτι σαν κάθετη πάσα που έκανε ο Φλόρες εκτός της περιοχής του ΠΑΣ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:39
Φαίνεται να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο Σάλιακας. by Μανώλης Μουσουράκης
18:39
66' Κίτρινη κάρτα στον Περέα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:40
68' Φάση για τον ΠΑΣ. Σέντρα-σουτ του Μιλιντσεάνου από τα αριστερά, διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ ο Μελίσσας. by Μανώλης Μουσουράκης
18:42
68' Οι Μορέιρα και Τριάδης στις θέσεις των Σνάιντερ και Σάλιακα, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:46
Προσπαθεί να βγάλει μια αντίδραση ο Παναιτωλικός. Ωστόσο, ο ΠΑΣ έχει ισχυρό προβάδισμα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:47
Ακόμα 14 λεπτά για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας. by Μανώλης Μουσουράκης
18:49
75' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ακόμα μια κόντρα επίθεση για τους γηπεδούχους. Ο Μιλιντσεάνου έκανε την κούρσα από τα δεξιά, μπήκε στην περιοχή, με τον Μελίσσα να διώχνει. by Μανώλης Μουσουράκης
18:55
82' Φάση για τον ΠΑΣ. Σέντρα του Μορέιρα από τα αριστερά, ο Μιλιντσεάνου δεν είχε καλή θέση σώματος για τη κεφαλιά, η οποία πέρασε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:57
84' Ο Μίνα στη θέση του Μιλιντσεάνου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:57
85' Τώρα ο Λιάσος στη θέση του Καραχάλιου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:59
85' Δοκάρι για τον Παναιτωλικό. Κόρνερ του Ντουάρτε, τρομερή απόκρουση του Λοντίγκιν σε κεφαλιά του Μαλή, με τον Καρέλη εν συνεχεία να στέλνει την μπάλα στο αριστερό δοκάρι από διαγώνια θέση. by Μανώλης Μουσουράκης
19:01
88' Κι άλλο δοκάρι για τον Παναιτωλικό! Τρομερό μακρινό σουτ του Βέργου, σταματά στο οριζόντιο δοκάρι! by Μανώλης Μουσουράκης
19:01
Άτυχοι οι φιλοξενούμενοι. Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο λεπτό. by Μανώλης Μουσουράκης
19:03
Τέλος στο ματς! Ο ΠΑΣ Γιάννινα θα επικρατήσει 3-0 του Παναιτωλικού, με δύο γκολ από το ημίχρονο και θα ανέβει στην 5η θέση! Πέμπτη σερί ήττα για τους Αγρινιώτες. Αυτά από εμάς. Καλό σας βράδυ! by Μανώλης Μουσουράκης