Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

19:14
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ για την 9η αγωνιστική της Super League by Αποστόλης Λιβάνιος
19:16
Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για τις 19:30, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport2 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Τάσου Τσατάλη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
19:17
Απόλλων Σμύρνης (Τζανλούκα Φέστα, 4-2-3-1): Κότσαρης - Μπαξεβανιδης, Ντομίνγκες, Άλβες, Τουτουαρίμα - Φατιον, Κάστρο - Τσιλουλης, Μαρτίνες, Παμλιδης - Ιωαννίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:18
ΑΕΚ (Αργύρης Γιαννίκης, 4-2-3-1): Στάνκοβιτς – Ρότα, Βράνιες, Τζαβέλλας, Μοχαμαντί – Σιμόες, Λε Ταλέκ, Μάνταλος – Γκαρσία, Τσούμπερ, Αραούχο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι: Βερχούλστ, Βιτλής, Ντεντάκης, Παπαγεωργίου, Ματέι, Κραγιώπουλος, Σαχλί, Λα Παρά, Ντάουντα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
Στον πάγκο της Ένωσης οι: Τσιντώτας, Σβάρνας, Μισελέν, Χατζισαφί, Σιμάνσκι, Σάκχοφ, Αμραμπατ, Ανσαριφάρντ, Τάνκοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:21
Διαιτητής: Ζοάο Πινέϊρο Βοηθοί: Τιάγκο Κόστα, Νούνο Έϊρας 4ος Διαιτητής: Βασίλειος Φωτιάς VAR: Φάμπιο Μέλο, AVAR: Ανδρέας Φωτόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22
Η ιστορία Νίκες Απόλλωνα Σμύρνης: 7 Ισοπαλίες: 17 Νίκες ΑΕΚ: 56 Με γηπεδούχο τον Απόλλωνα Σμύρνης Νίκες Απόλλωνα Σμύρνης: 5 Ισοπαλίες: 10 Νίκες ΑΕΚ: 25 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:23
Εκτός είναι ο τιμωρημένος Μήτογλου για την ΑΕΚ, οι τραυματίες Γέβτιτς και Θεοχάρης, ενώ επιστρέφει ο Άμραμπατ, ο οποίος βρίσκεται στον πάγκο. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:24
Εκτός έμειναν οι τραυματίες Λισγάρας και Σλίβκα για την ΑΕΚ, επέστρεψε ο Ντομίνγκες by Αποστόλης Λιβάνιος
19:24
Περίπου πέντε λεπτά για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:27
Υπενθυμίζεται ότι ο Απόλλων προέρχεται από τον αποκλεισμό σοκ από την Κηφισιά στο Κύπελλο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
Την περασμένη σεζόν: Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΚ 3-4 (8’ Μαρκ Φερνάντεθ, 66’ Τσαμπούρης, 89’ Μπαξεβανίδης – 6’ Ανσαριφάρντ, 19’ Γκαρσία, 25’ Ανσαριφάρντ, 88’ Νέλσον Ολιβέιρα)
by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:30
Νωρίτερα, ΟΦΗ-Ατρόμητος 2-0 και ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός 3-0 by Αποστόλης Λιβάνιος
19:30
Σχεδόν όλα έτοιμα για τη σέντρα, στην οποία θα βρεθεί η ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:30
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:32
19:32
2' Μονομαχία Γκαρσία με Παμλίδη και διαμαρτυρία των φιλοξενούμενων για πέναλτι, καθώς η μπάλα βρήκε στο χέρι του παίκτη του Απόλλωνα. Πράγματι βρήκε, αλλά ήταν χέρι στήριξης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
4' Σκληρό φάουλ του Φατιόν στον Αραούχο, που κουτσαίνει. Έπρεπε να πάρει κάρτα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
Εκτέλεση από τον Μάνταλο, η μπάλα εκτός σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:36
6' Πρώτη τελική στο ματς. Συνεργασία Τσούμπερ με Αραούχο έπειτα από το κόρνερ του Μάνταλου, με τον Κότσαρη να μπλοκάρει έπειτα από το γυριστό του Αργεντινού by Αποστόλης Λιβάνιος
19:38
Πιέζει η ΑΕΚ στο ξεκίνημα, αναζητώντας ξανά ένα γρήγορο γκολ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
9' Ωραία κίνηση του Μάνταλου από τα αριστερά, άδειασε τον Φατιόν και έπιασε συρτό σουτ, το οποίο μπλόκαρε ο Κότσαρης. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:42
19:43
13' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ, 0-1! Κόρνερ του Μάνταλου από τα δεξιά, κεφαλιά του Λιβάι Γκαρσία έπειτα από εντυπωσιακό άλμα και η μπάλα στα δίχτυα του Κότσαρη. Έκτη ασίστ για τον αρχηγό της Ένωσης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
14' Τάκλιν του Βράνιες στον Μαρτίνες, με το οποίο σταματάει η αντεπίθεση. Θα μπορούσε να δώσει και εδώ κάρτα ο Πορτογάλος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
16' Η μπάλα στα δίχτυα του Στάνκοβιτς, αλλά δίνει φάουλ ο Πορτογάλος. Η μπάλα φεύγει από τα χέρια του γκολκίπερ της ΑΕΚ αρχικά, δίχως να του κάνει κάποιος φάουλ μετά από κεφαλιά του Τσιλούλη, στη συνέχεια υπάρχει... μπουλούκι, στο οποίο συμμετέχει και ο Φατιόν. Είναι δύσκολη φάση, αλλά φαίνεται να βρίσκει την μπάλα ο παίκτης του Απόλλωνα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:49
19' Φάουλ του Τσούμπερ, έδιωξε ο Κότσαρης σε κόρνερ. Νωρίτερα δέχθηκε κίτρινη ο Μπαξεβανίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:52
21' Άστοχη κεφαλιά του Λε Ταλέκ από κόρνερ του Μάνταλου by Αποστόλης Λιβάνιος
19:52
22' Κεφαλιά του Παμλίδη, η μπάλα έφυγε άουτ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:53
23' Απειλεί η ΑΕΚ. "Τσαφ" του Αραούχο μέσα στην περιοχή (σχεδόν από το ύψος του πέναλτι) και στη συνέχεια άστοχο σουτ του Μάνταλου by Αποστόλης Λιβάνιος
19:54
19:55
25' Εκτέλεση κόρνερ του Μάνταλου, κακή έξοδος του Κότσαρη, με τον Τζαβέλλα να γίνεται κάτοχος της μπάλας και να αστοχεί. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:56
Πρόβλημα με τον Ντομίνγκες στον Απόλλωνα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:56
Δεν υπάρχει καθαρό στόπερ να τον αντικαταστήσει, αν δεν καταφέρει να συνεχίσει ο Ντομίνγκες by Αποστόλης Λιβάνιος
19:57
19:58
19:59
29' Μεγάλη ευκαιρία της ΑΕΚ για το 0-2. Κάθετη του Τσούμπερ για τον Αραούχο, ο οποίος νικήθηκε από τον Κότσαρη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:00
Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Ντομίνγκες. Μάλλον θα γυρίσει ο Μπαξεβανίδης σε ρόλο στόπερ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:02
31' Αλλαγή για τον Απόλλωνα: Ντεντάκης αντί Ντομίνγκες by Αποστόλης Λιβάνιος
20:05
34' Εξαιρετική ντρίπλα του Τσούμπερ πάνω στον Άλβες, αλλά στη συνέχεια κόντραρε η μπάλα στο σουτ του και κέρδισε το κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:06
Πρόβλημα και με τον Τσιλούλη που έπεσε άσχημα στο έδαφος και πονάει στον ώμο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
Στο 27%-73% η κατοχή της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
20:11
41' ΓΚΟΛ ο Απόλλων, 1-1! Ο Ιωαννίδης νίκησε τον Τζαβέλλα στον αέρα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα έπειτα από γλυκιά σέντρα του Μαρτίνες by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
45' Εκτός περιοχής σουτ του Τζαβέλλα, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
20:15
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
20:17
20:18
45+2' Κίτρινη στον Τζαβέλλα για δυνατό φάουλ πάνω στον Τσιλούλη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
20:19
Ημίχρονο στη Ριζούπολη: Απόλλων-ΑΕΚ 1-1 Το σκορ άνοιξε ο Γκαρσία στο 13' με κεφαλιά από κόρνερ του Μάνταλου, ενώ ισοφάρισε ο Ιωαννίδης στο 41', επίσης με κεφαλιά. Δεν μέτρησε γκολ των γηπεδούχων στο 0-1 με τον Ιωαννίδη για επιθετικό φάουλ, σε μια δύσκολη φάση. Η ομάδα του Γιαννίκη είχε τις ευκαιρίες να διπλασιάσει τα τέρματά της πριν το 1-1. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:27
20:34
Στη σέντρα οι δύο ομάδες by Αποστόλης Λιβάνιος
20:34
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:44
Διαφορετική η μορφή του αγώνα σε σχέση με το ξεκίνημα του πρώτου μέρους. Η ΑΕΚ δεν έχει μπει τόσο δυνατά, ελέγχει καλύτερα ο Απόλλων μεσοαμυντικά. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:44
55' Σέντρα του Μάνταλου, έδιωξε ριψοκίνδυνα ο Άλβες προς τα πίσω, παραχωρώντας κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:45
56' Πολύ μεγάλη ευκαιρία της ΑΕΚ! Η κεφαλιά του Σιμόες μετά από κόρνερ του Μάνταλου βρήκε στο δεξί δοκάρι του Κότσαρη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:50
Προς το παρόν, παίζει σε πολύ πιο χαμηλές στροφές η ΑΕΚ. Προφανώς, βέβαια, δεν είναι δυνατόν να παίζει τόσο δυνατά όσο στο ξεκίνημα (ειδικά) του πρώτου ημιχρόνου. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
62' ΓΚΟΛ ο Απόλλων, 2-1! Έπειτα από κόντρα των γηπεδούχων, ο Βράνιες διώχνει προς τα πίσω και ο Στάνκοβιτς απέκρουσε το σουτ του Τσιλούλη, ενώ στη συνέχεια ο Παμλίδης βρήκε δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53
Έγινε συνεννόηση και με το VAR (προφανώς για offside), το γκολ μετράει by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53
Ετοιμάζει Ανσαριφάρντ ο Γιαννίκης. Είναι άφαντος εδώ και ώρα ο Αραούχο by Αποστόλης Λιβάνιος
20:55
20:55
20:57
Μαρκάρισμα του Μπαξεβανίδη στον Ρότα μέσα στην περιοχή, έπεσε κάτω ο παίκτης της ΑΕΚ. Χλιαρές διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους, δεν φάνηκε σε πρώτη φάση να υπάρχει κάτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:00
65' Ο Ανσαριφάρντ αντί του Λε Ταλέκ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:01
71' Άστοχη κεφαλιά του Τζαβέλλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:01
72' Αλλαγές για την ΑΕΚ: Άμραμπατ και Χατζησαφί αντί Γκαρσία και Μοχαμαντί. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:03
74' Άστοχο σουτ του Ανσαριφάρντ από πλάγια θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:04
75' Κίτρινη για τον Απόλλωνα, την είδε ο Ιωαννίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
76' Κίτρινη για την ΑΕΚ, την είδε ο Αραούχο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07
78' Άστοχο σουτ του Άμραμπατ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:08
78' Ο Αραούχο βρέθηκε φάτσα με τον Κότσαρη, που τον σταμάτησε, αλλά στη συνέχεια δόθηκε χέρι του Αργεντινού by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
80' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ, 2-2! Σέντρα ακριβείας του Άμραμπατ από τα δεξιά, κεφαλιά του Αραούχο, με την μπάλα να πηγαίνει δοκάρι και μέσα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:10
81' Ματέι αντί Μαρτίνες για τον Απόλλωνα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
82' Άστοχο σουτ του Ανσαριφάρντ, που ελίχθηκε ωραία μέσα στην περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
21:13
84' Σιμάνσκι αντί Σιμόες και Μισελέν αντί Ρότα για την ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
86' Κίτρινη στον Ντεντάκη, στημένη μπάλα σε καλό σημείο για την ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:16
Εκτέλεσε ο Μάνταλος και έδιωξε τελευταία στιγμή η άμυνα του Απόλλωνα, μετά από κεφαλιά του Βράνιες και σουτ του Τζαβέλλα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
89' Φαν λα Πάρα αντί Ιωαννίδη και Παπαγεωργίου αντί Παυλίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
90' Κίτρινη στον Κάστρο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
90+3' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Τζαβέλλα, έδιωξε δύσκολα ο Κότσαρης, ο οποίος έχει χτυπήσει το κεφάλι του στο δοκάρι. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:26
Σκληρό φάουλ του Ντεντάκη στον Αραούχο. Θα έπρεπε να δοθεί κίτρινη, η οποία θα ήταν η δεύτερη by Αποστόλης Λιβάνιος
21:26
Τέλος στη Ριζούπολη: Απόλλων-ΑΕΚ 2-2! Ο Γκαρσία άνοιξε το σκορ στο 13’, ο Ιωαννίδης ισοφάρισε στο 41’ και ο Παμλίδης ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 62’, ενώ ο Αραούχο ισοφάρισε στο 80’. Αυτά από εμάς, καλό σας βράδυ. by Αποστόλης Λιβάνιος