Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

14:28
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live από το control-room του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τη Λαμία στο «Θ. Κολοκοτρώνης», παιχνίδι που ανοίγει το αποψινό πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής της Super League 1. by Λουκάς Χατζής
14:30
Οι Αρκάδες θα προσπαθήσουν απόψε να δώσουν συνέχεια στο αήττητο σερί τριών αγωνιστικών που τρέχουν. Την περασμένη εβδομάδα έμειναν στο εκτός έδρας 1-1 με τον ΠΑΣ Γιάννινα, και ενώ είχαν προηγηθεί οι νίκες επί του Παναθηναϊκού (2-1) και του Απόλλωνα Σμύρνης (0-1). by Λουκάς Χατζής
14:31
Η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς βρίσκεται στην 8η θέση με 9 πόντους και στο -3 από την πρώτη εξάδα. by Λουκάς Χατζής
14:32
Από την άλλη, τώρα η Λαμία αποδείχθηκε «επτάψυχη» απέναντι στον Ατρόμητο, παίρνοντας σημαντικό εντός έδρας βαθμό (2-2). Αυτή ήταν και η δεύτερη διαδοχική ισοπαλία της, καθώς είχε προηγηθεί εκείνη με τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο (0-0). Βρίσκεται στη 11η θέση και τους 6 πόντους. by Λουκάς Χατζής
14:34
Στα αγωνιστικά τώρα, ο Αστέρας Τρίπολης καλείται να διαχειριστεί την τεράστια απουσία του πρώτου σκόρερ της ομάδας Μπαράλες, ο οποίος είχε αποβληθεί στο προηγούμενο ματς. Από εκεί και πέρα, θα απουσιάσουν και οι Μουνάφο-Καπίγια. Στα θετικά, η επιστροφές των Τιλίκα, Καρμόνα και Κρέσπι. by Λουκάς Χατζής
14:34
Για τη Λαμία, ο Μιχάλης Γρηγορίου δεν θα έχει στη διάθεσή του τους Ρόμανιτς, Μανούσο και Νούνιες. by Λουκάς Χατζής
14:35
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Ευστάθιος Γκορτσίλας, με βοηθούς τους Χρήστο Μπαλτά και Ιορδάνη Απτόσογλου. 4ος θα είναι ο Άγγελος Αγγελάκης, με τον Αριστομένη Κουτσιαύτη στο VAR. by Λουκάς Χατζής
14:35
Να ρίξουμε και μια «ματιά» στα στατιστικά... by Λουκάς Χατζής
14:38
Χωρίς νικητή έληξαν τα τέσσερα τελευταία και έξι από τα επτά πιο πρόσφατα μεταξύ τους παιχνίδια και στις δύο έδρες! by Λουκάς Χατζής
14:38
Όσον αφορά τις αναμετρήσεις στην Τρίπολη, Αστέρας και Λαμία μετρούν από μία νίκη, ενώ τρία ματς έληξαν με «Χ». by Λουκάς Χατζής
14:39
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες... by Λουκάς Χατζής
14:39
Αστέρας Τρίπολης (Ράσταβατς): Τσιφτσής, Γκαρθία, Άλβαρες, Πίτσου, Καστάνιο, Σανταφέ, Βαλιέντε, Ριέρα, Σίτο, Σονί, Μπενίτο. by Λουκάς Χατζής
14:40
Λαμία (Γρηγορίου): Γκαραβέλης, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Μαζουλουξής, Προβυδάκης, Ορτέγκα, Μπεχαράνο, Γκέντσογλου, Τιρόνε, Καραμάνος, Αραμπούλι. by Λουκάς Χατζής
14:40
Στους πάγκους των δύο ομάδων: Αστέρας: Παπαδόπουλος, Τασουλής, Καρμόνα, Χριστόπουλος, Ιγκλέσιας, Κανελλόπουλος, Κρέσπι, Σίλβα, Γκόμεζ Λαμία: Σαράνοφ, Ελευθεριάδης, Γκόλεμιτς, Μανουσάκης, Σαραμαντάς, Σκόνδρας, Τζανδάρης, Τσούκαλος, Βύντρα. by Λουκάς Χατζής
14:45
Δείτε τα στιγμιότυπα από το παιχνίδι της Λαμίας με τον Ατρόμητο
by Λουκάς Χατζής
14:46
Σε λιγότερο από ένα τέταρτο θα έχουμε την πρώτη σέντρα στο ματς. by Λουκάς Χατζής
14:55
Πολύ καλός και ηλιόλουστος ο καιρός στην Τρίπολη! Λίγος κόσμος στις εξέδρες βέβαια. by Λουκάς Χατζής
14:57
Οι δύο ομάδες κάνουν τώρα την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
15:00
Έναρξη της αναμέτρησης. by Λουκάς Χατζής
15:03
3' Η Λαμία έκλεψε την μπάλα και πάει να βγει στην αντεπίθεση. by Λουκάς Χατζής
15:03
Έκοψε όμορφα η άμυνα του Αστέρα. by Λουκάς Χατζής
15:07
7' Πολλές μάχες στον χώρο της μεσαίας γραμμής, δεν επιτρέπουν στο παιχνίδι να αποκτήσει καλό ρυθμό. by Λουκάς Χατζής
15:07
8' Σέντρα τώρα από τον Ορτέγκα, απομακρύνουν οι γηπεδούχοι. by Λουκάς Χατζής
15:12
12' Προσπαθεί τώρα ο Αστέρας να φτιάξει παιχνίδι από πίσω, ωστόσο η Λαμία έχει κλείσει όλους τους χώρους. by Λουκάς Χατζής
15:13
14' Δυνατή κάθετη του Σίτο, δεν πρόλαβε την μπάλα ο Άλβαρεζ. by Λουκάς Χατζής
15:15
Στο 57% η κατοχή υπέρ του Αστέρα Τρίπολης σε αυτό το πρώτο τέταρτο του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
15:16
16' Φάουλ για τον Αστέρα τώρα, ευκαιρία για ένα καλό γέμισμα στην περιοχή της Λαμίας. by Λουκάς Χατζής
15:16
Καλή εκτέλεση του Άλβαρες, απομάκρυνε με κεφαλιά ο Μαζουλουξής. by Λουκάς Χατζής
15:18
18' Ανέβασε τις γραμμές πιο ψηλά ο Αστέρας και πλέον πιέζει με μεγαλύτερη ένταση τη Λαμία. by Λουκάς Χατζής
15:20
20' Σκληρό φάουλ του Καστάνιο στον Τιρόνε. Παρατηρήσεις στον αμυντικό του Αστέρα. by Λουκάς Χατζής
15:22
Συμπληρώθηκε το πρώτο μισό του ημιχρόνου, ακόμα δεν έχει τελική το ματς! by Λουκάς Χατζής
15:26
27' ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Λαμία! by Λουκάς Χατζής
15:29
Η Λαμία κατάφερε και άνοιξε το σκορ με αυτογκόλ. Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην αντεπίθεση, ο Τιρόνε έκανε το «τσαφ» όμως η μπάλα βρήκε πάνω στον Γκαρθία και κατέληξε στα δίχτυα του Τσιφτσή. by Λουκάς Χατζής
15:31
Αξιοσημείωτο είναι πως παρά το γεγονός πως έχουμε σκορ στην Τρίπολη, δεν υπάρχει τελική στο ματς! by Λουκάς Χατζής
15:33
33' Φάουλ για τον Αστέρα, ευκαιρία να γεμίσει με παίκτες η περιοχή της Λαμίας. by Λουκάς Χατζής
15:34
Σε δεύτερο χρόνο ο Σονί προσπάθησε να πιάσει ένα γυριστό το οποίο ήταν αδύναμο και έδιωξαν οι αμυντικοί της Λαμίας. by Λουκάς Χατζής
15:34
34' Επιμένουν οι Αρκάδες. by Λουκάς Χατζής
15:35
36' Κάκιστη μπαλιά του Καστάνιο, η μπάλα φεύγει κατευθείαν πλάγιο... by Λουκάς Χατζής
15:36
37' Έξυπνη κάθετη του Σίτο, δεν πρόλαβε ο Βαλιέντε. by Λουκάς Χατζής
15:42
Μικρή διακοπή στον αγώνα, καθώς ο Καραμάνος βρίσκεται στο έδαφος. Φαίνεται αρκετά ζαλισμένος, ενώ του έχει τοποθετηθεί πάγος στον σβέρκο. by Λουκάς Χατζής
15:42
Ευτυχώς όλα καλά με τον αρχηγό της Λαμίας, συνεχίζεται ο αγώνας. by Λουκάς Χατζής
15:43
43' Κεφαλιά του Γκαρθία κόντραρε πάνω στον Ορτέγκα. by Λουκάς Χατζής
15:45
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
15:46
45+1' Πρώτη ουσιαστική στιγμή για τον Αστέρα, με τον Πίτσου να βγάζει την σέντρα και ο Μπενίτο με κεφαλιά να στέλνει την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Γκαραβέλη. by Λουκάς Χατζής
15:48
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Η Λαμία πηγαίνει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ χάρη στο αυτογκόλ του Γκαρθία στο 27ο λεπτό. Κακός ρυθμός στον αγώνα, αξιοσημείωτο είναι πως οι φιλοξενούμενοι δεν έχουν τελική! by Λουκάς Χατζής
15:49
16:03
Αλλαγές για τον Αστέρα. Καρμόνα και Ιγκλέσιας περνούν στον αγωνιστικό χώρο, με τους Βαλιέντε και Γκαρθία να αποχωρούν. by Λουκάς Χατζής
16:03
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
16:04
46' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης. by Λουκάς Χατζής
16:04
47' Σέντρα-σουτ του Ριέρα περνάει από όλους και καταλήγει άουτ. by Λουκάς Χατζής
16:06
16:07
49' Κλέψιμο από τον Μπενίτο και κερδισμένο φάουλ σε καλό σημείο για τον άσο του Αστέρα. by Λουκάς Χατζής
16:07
Κίτρινη κάρτα για τον Μπεχαράνο. by Λουκάς Χατζής
16:08
50' Καλή εκτέλεση για τους γηπεδούχους, ο Καστάνιο ψηλότερα από όλους πιάνει την κεφαλιά όμως η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία της Λαμίας. by Λουκάς Χατζής
16:09
51' Η πρώτη τελική της Λαμίας με ένα μακρινό σουτ του Τιρόνε! Η μπάλα έφυγε πολλά μέτρα άουτ. by Λουκάς Χατζής
16:09
Καλός ρυθμός σε αυτά τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
16:11
53' Νέο φάουλ για τον Αστέρα, ευκαιρία για ένα καλό γέμισμα. by Λουκάς Χατζής
16:11
Μπλοκάρει εύκολα ο Γκαραβέλης. by Λουκάς Χατζής
16:12
55' Καλή στιγμή εδώ για τον Αστέρα, με τον Γκεντσογλου να κόβει τελευταία στιγμή τον Σίτο. by Λουκάς Χατζής
16:13
Πάνω-κάτω η μπάλα στα τελευταία τρία λεπτά! by Λουκάς Χατζής
16:13
55' Τεράστια ευκαιρία με τον Ριέρα και τον Σίτο να κρύβουν την μπάλα, το πλασέ του δεύτερου όμως από κοντά έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ ο Γκαραβέλης. by Λουκάς Χατζής
16:14
56' Κίτρινη στον Άλβαρες ο οποίος ανέκοψε αντεπίθεση της Λαμίας με φάουλ στον Καραμάνο. by Λουκάς Χατζής
16:19
62' Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης που πιέζει και ψάχνει την ισοφάιση. by Λουκάς Χατζής
16:20
Άστοχη γυριστή κεφαλιά από τον Καστάνιο. by Λουκάς Χατζής
16:21
63' Τεράστια ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Τσιφτσή να πραγματοποιεί την απόκρουση του αγώνα πάνω στην γραμμή σε εξ επαφής κεφαλιά του Τιρόνε. by Λουκάς Χατζής
16:25
67' Αλλαγή για τη Λαμία, ο Σκόνρδας περνάει στη θέση του Καραμάνου. by Λουκάς Χατζής
16:27
68' Αλλαγές και για τον Αστέρα. Τιλίκα και Κρέσπι, στις θέσεις των Σάνταφε και Μπενίτο. by Λουκάς Χατζής
16:29
71' Αδύναμο πλασέ του Άλβαρες, μπλοκάρει σταθερά ο κίπερ της Λαμίας. by Λουκάς Χατζής
16:30
72' Καλή σέντρα του Ιγκλέσιας, κεφαλιά του Σονί από την «καρδιά» της περιοχής με την μπάλα να καταλήγει λίγο πάνω από την εστία. by Λουκάς Χατζής
16:30
6-3 οι τελικές στο δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
16:30
73' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Λουκάς Χατζής
16:31
Ακόμα μία τελική για τους γηπεδούχους με το σουτ του Σονί να μπλοκάρει ο Γκαραβέλης. by Λουκάς Χατζής
16:33
76' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τζανδάρης στη θέση του Γκέντσογλου. by Λουκάς Χατζής
16:37
79' Σέντρα του Σίτο απομάκρυνε εύκολα η άμυνα της Λαμίας. by Λουκάς Χατζής
16:37
Πλέον ο Αστέρας παίζει με σέντρες. Η απουσία του Μπαράλες τώρα είναι εμφανής... by Λουκάς Χατζής
16:39
82' Μακρινό σουτ του Σίτο, καμία ανησυχία για τον Γκαραβέλη. by Λουκάς Χατζής
16:42
84' Αλλαγή για τη Λαμία. Στη θέση του Αραμπούλι ο Τσούκαλος. by Λουκάς Χατζής
16:43
Αλλαγή και για τον Αστέρα, στη θέση του Γκαρθία ο Γκόμεζ. by Λουκάς Χατζής
16:44
86' Φάουλ για τον Αστέρα. by Λουκάς Χατζής
16:45
87' Μεγάλη στιγμή για τον Αστέρα με την κεφαλιά του Ιγκλέσιας μετά από κεφαλιά-πάσα του Τιλίκα να μπλοκάρει πάνω στην γραμμή ο Γκαραβέλης. by Λουκάς Χατζής
16:48
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
16:49
90+1' Κακό σουτ του Τιλίκα πάνω από την εστία. by Λουκάς Χατζής
16:53
Τέλος της αναμέτρησης. Η Λαμία φεύγει από την Τρίπολη με σπουδαίο διπλό (το δεύτερο της σεζόν), επικρατώντας 1-0 του Αστέρα. by Λουκάς Χατζής