Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Βόλος-Άρης, η οποία θα διεξαχθεί στο Πανθεσσαλικό Στάδιο στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 17:15. by Μανώλης Μουσουράκης
17:08
To παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Μανώλης Μουσουράκης
17:09
Στην 4η θέση οι γηπεδούχοι, προέρχονται από τρία σερί ματς χωρίς νίκη. Στο πιο πρόσφατο κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1, 1/11) επί του Ιωνικού στο γήπεδο της Νεάπολης, χάρη σε γκολ του Ορόζ στο 86'. Εντός έδρας έχουν τρεις νίκες και μία ήττα, εκείνη απέναντι στην ΑΕΚ (1-3,24/11) στο τελευταίο τους ματς στην πρωτεύουσα της Μαγνησίας. by Μανώλης Μουσουράκης
17:09
Από την άλλη, οι Θεσσαλονικείς, μετά την εντυπωσιακή πεντάρα (5-1, 24/10 ) επί του Παναιτωλικού, ηττήθηκαν 2-1 (31/10) στην έδρα της ΑΕΚ. Έχοντας και το -6 στην «πλάτη» τους, βρίσκονται στη 10η θέση με οκτώ βαθμούς. Μακριά από το «Κλ. Βικελίδης» μετρούν δύο νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες. by Μανώλης Μουσουράκης
17:09
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων: by Μανώλης Μουσουράκης
17:09
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κότνικ – Ρομέρο, Ρινέρ, Γκρίλο, Φεράρι – Τσοκάνης, Νίνης, Ορόζ – Φερνάντες, Φαν Βέερτ, Μπαρτόλο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:10
Υπενθυμίζεται ότι ο τεχνικός του Βόλου, Γκιγιέρμο Αμπασκάλ, εκτίει ποινή 15 ημέρων λόγω της τιμωρίας του από το ματς με την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:10
Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα – Σούντγκρεν, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Γκάνεα – Τζέγγο, Εντιαγέ – Μαντσίνι, Μπερτόγλιο, Ματέο Γκαρσία – Καμαρά. by Μανώλης Μουσουράκης
17:10
Στον πάγκο για τον Βόλο: Κλέιμαν, Γκουλέν, Λογαράς, Σοάρες, Βοϊτκόφσκι, Τερεζίου, Μπαριέντος, Ρεγκατέν, Ροσέρο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:10
Στον πάγκο για τον Άρη: Ντένις, Δεληζήσης, Λούμορ, Γκάμα, Σάσα, Ιτούρμπε, Ματίγια, Σάκιτς, Χαΐροβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
17:11
Διαιτητής: Καραντώνης Βοηθοί: Κωσταράς, Ψαρρής 4ος Διαιτητής: Τσέτσιλας VAR: Ευαγγέλου by Μανώλης Μουσουράκης
17:11
Η ιστορία στα μεταξύ τους: Νίκες Βόλου: 1 Ισοπαλίες: 0 Νίκες Άρη: 1 Με γηπεδούχο το Βόλο: Νίκες Βόλου: 1 Ισοπαλίες: 0 Νίκες Άρη: 1 by Μανώλης Μουσουράκης
17:14
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:16
Υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση, επειδή ελέγχονται τα δίχτυα στις εστίες. by Μανώλης Μουσουράκης
17:16
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
17:18
2' Μακρινό σουτ του Τσοκάνη με το αριστερό, περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:20
5' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο. Βαθιά μπαλιά προς τον Φαν Βέερτ, ο επιθετικός των γηπεδούχων έφυγε ολομόναχος, πέρασε τον Κουέστα, ωστόσο εν συνέχεια δεν ήταν καλό το σουτ του, με τον Φαμπιάνο να προλαβαίνει να διώξει. Πραγματοποίησε κακό κοντρόλ, αφού ξεπέρασε το εμπόδιο του αντίπαλου τερματοφύλακα κι ενώ μπροστά του είχε κενή εστία. by Μανώλης Μουσουράκης
17:23
7' Άστοχο το σουτ που έπιασε εκτός περιοχής ο Εντιαγέ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:27
17:27
Στο Πανθεσσαλικό και φίλοι του Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:28
Υπάρχει διακοπή στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
17:29
Να σημειωθεί ότι η κατάσταση έξω από το Πανθεσσαλικό είναι έκρυθμη εδώ και ώρα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:30
Μάλιστα, ο Βόλος έχει εκδώσει και σχετική ανακοίνωση, μέσω της οποίας επιρρίπτει ευθύνες στην Αστυνομία. by Μανώλης Μουσουράκης
17:30
Αυτή τη στιγμή, υπάρχει εισβολή οπαδών του Άρη στο γήπεδο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:32
Ενώ οι δύο ομάδες βρίσκονταν στο ταρτάν περιμένοντας να δουν τι θα συμβεί, υπήρξε μια συμπλοκή μεταξύ τους. Το επεισόδιο ξεκίνησε μεταξύ των Μπαριέντος και Μπερτόγλιο, με τον πρώτο να χτυπά τον μέσο του Άρη και τον δεύτερο να τρέχει προς το μέρος του. by Μανώλης Μουσουράκης
17:33
Τώρα ηρέμησαν τα πράγματα σε ό, τι αφορά τους παίκτες. by Μανώλης Μουσουράκης
17:35
Διαβάστε εδώ την ανακοίνωση της ΠΑΕ Βόλος που είχε προηγηθεί. by Μανώλης Μουσουράκης
17:37
Ο κ. Καραντώνης μόλις είπε στις δύο ομάδες να πάνε προς τα αποδυτήρια. by Μανώλης Μουσουράκης
17:41
Έχει διακοπεί το παιχνίδι. Όλα αυτά ξεκίνησαν όταν η Αστυνομία προσπάθησε να εμποδίσει οπαδούς του Άρη που ήταν εκτός του Πανθεσσαλικού να εισέλθουν σ' αυτό. Μάλιστα, έπεσαν και δακρυγόνα, με την ατμόσφαιρα να γίνεται αποπνικτική. Μεγάλος όγκος οπαδών των φιλοξενούμενων μπήκε στο Πανθεσσαλικό κι ενώ κατευθυνόταν προς τα επίσημα υπήρξε ένταση (κινήθηκαν απειλητικά και προς τον Αχιλλέα Μπέο). Συνολικά, ο όγκος των οπαδών του Άρη φτάνει τα 1.500-2.000 άτομα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:42
Νέα ανακοίνωση από τον Βόλο: «Δυστυχώς για τα όσα είχαμε προειδοποιήσει επιβεβαιωθήκαμε. Ομάδες οπαδών από τη Θεσσαλονίκη εκμεταλλευόμενη την ανοχή και την αδράνεια της Αστυνομίας έσπασε τις πόρτες του Σταδίου και εισέβαλαν σε αυτό. Ακολούθησαν σκηνές αίσχους! Η αντίδραση ήρθε κατόπιν εορτής με τη ρίψη χημικών αδιακρίτως ακόμα κα σε παιδιά, ενώ οι Αρειανοί σπάνε, δέρνουν και απειλούν με την προκλητική αδράνεια της Αστυνομίας. Ο Αστυνομικός Διευθυντής Μαγνησίας οφείλει να υποβάλλει αμέσως την παραίτησή του»! by Μανώλης Μουσουράκης
17:48
Δεν υπάρχει κάποια νεότερη εξέλιξη. Το παιχνίδι έχει διακοπεί από το 13', με τον κ. Καραντώνη να καλείται να αποφασίσει την τύχη του ματς στα αποδυτήρια. by Μανώλης Μουσουράκης
17:51
17:51
17:56
17:58
18:04
Τώρα ο Αχιλλέος Μπέος παραχωρεί δηλώσεις στην κάμερα της Cosmote TV. Ο πρόεδρος της ΠΑΕ Βόλος κατηγορεί τους οπαδούς του Άρη, οι οποίοι, όπως τονίζει, έσπασαν τα κιγκλιδώματα, τονίζοντας βέβαια ότι η ΠΑΕ Άρης δεν φταίει σε κάτι. Κατέληξε ότι πρέπει να διακοπεί το ματς και να πληρώσει ο καθένας τις ευθύνες του. Υπογράμμισε ότι η αστυνομία ήταν απούσα. «Είναι αλήτες, δεν ευθύνεται ο Άρης αλλά να βλέπεις δίπλα σε παιδάκια να σκάνε κροτίδες είναι λυπηρό, είναι ντροπή. Δεν έχει σημασία ο αγώνας, καλώ τον κύριο Αυγενάκη με τους περίεργους νόμους του και τη διοργανώτρια Αρχή να γυρίσουμε σελίδα στο ποδόσφαιρο. Η ΠΑΕ Βόλος έκοψε μέχρι χθες βράδυ 287 εισιτήρια, καταλαβαίνετε τι γίνεται. Δεν θέλουμε αλήτες στα γήπεδα, θέλουμε οικογενειάρχες. Έσπασαν τα κιγκλιδώματα, πήδηξαν από τις πόρτες, η αστυνομία είναι απούσα. Να διακοπεί το ματς και να πληρώσει ο καθένας ό,τι του αναλογεί». by Μανώλης Μουσουράκης
18:05
Οι παίκτες του Άρη βρίσκονται στα όρια της φυσούνας. Εκείνοι του Βόλου δεν έχουν βγει. by Μανώλης Μουσουράκης
18:09
18:09
18:11
Η ΠΑΕ Βόλος δεν θέλει να συνεχιστεί το παιχνίδι. Όπως σημειώθηκε και στην ανακοίνωσή τους έχουν κοπεί... 276 εισιτήρια. Αριθμός, προφανώς, που δεν αναλογεί στους περίπου 1.500-2.000 φίλους του Άρη που έχουν βρεθεί στις εξέδρες. by Μανώλης Μουσουράκης
18:14
18:16
Νέα ανακοίνωση από τον Βόλο, με την οποία ζητά τη διακοπή του αγώνα: «Μετά τις απερίγραπτες και επικίνδυνες καταστάσεις που έχουν προκαλέσει οι οπαδοί του Αρη, με αποτέλεσμα να υπάρχει κίνδυνος για τη σωματική ακεραιότητα ακόμα και τη ζωή των σοβαρών φιλάθλων, θα πρέπει η διοργανώτρια Αρχή και ο διαιτητής του αγώνα να διακόψουν οριστικά τον αγώνα. Κάθε άλλη απόφαση εγκυμονεί τεράστιους κινδύνους που οι έχοντες την ευθύνη πρέπει να τους αναλογιστούν». by Μανώλης Μουσουράκης
18:18
Οριστικό: Θα συνεχιστεί το παιχνίδι! by Μανώλης Μουσουράκης
18:18
Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο για προθέρμανση πέντε λεπτών κι εν συνεχεία θα συνεχιστεί το ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
18:25
Τώρα βγαίνει στον αγωνιστικό χώρο και η διαιτητική ομάδα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:26
Όλα έτοιμα για την επανέναρξη! by Μανώλης Μουσουράκης
18:26
Πριν ξεκινήσει ο κ. Καραντώνης θα πάει να δει το VAR για το επεισόδιο μεταξύ των παικτών κατά τη διακοπή! by Μανώλης Μουσουράκης
18:27
Υπενθυμίζεται ότι ο Μπαριέντος έχει βαρέσει τον Μπερτόγλιο, με τον δεύτερο να απαντά. by Μανώλης Μουσουράκης
18:29
Κόκκινες σε Γκρίλο και Μπαριέντος για τον Βόλο, αλλά και στον Μπερτόγλιο για τον Άρη. Υπενθυμίζεται ότι ο Μπαριέντος είναι στους αναπληρωματικούς. Σωστές αποφάσεις όλες, καθώς από το βίντεο φαίνεται ότι έχει εμπλακεί και ο Γκρίλο. Επομένως, οι δύο ομάδες συνεχίζουν αμφότερες με δέκα! by Μανώλης Μουσουράκης
18:31
23' Συνεχίζεται το ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
18:32
Προφανώς θα υπάρχουν και καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος, αφού πριν πάνε στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες είχε υπάρξει και διακοπή δέκα λεπτών ενώ μετρούσε το χρονόμετρο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:34
26' Φάουλ για τον Άρη και ευκαιρία για ένα γέμισμα. Περνά ανεκμετάλλευτο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:36
Κυκλοφορεί την μπάλα ο Άρης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:37
29' Φάση για τον Άρη. Καλή συνεργασία από τους παίκτες, όχι όμως και το σουτ που έπιασε ο Μαντσίνι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:39
31' Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Γκαρσία προσπάθησε να βρει τον Καμαρά που έβγαινε ολομόναχος, με τον Τσοκάνη να απομακρύνει καίρια σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:40
32' Φάση για τον Άρη. Συνέκλινε ο Μαντσίνι, σούταρε και κέρδος του το κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:41
34' Δοκάρι για τον Βόλο! Βαθιά μπαλιά προς τον Φαν Βέερτ, ο οποίος έπιασε το σουτ από διαγώνια θέση, με την μπάλα να καταλήγει στο αριστερό δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:43
35' ΓΚΟΛ ο Άρης! 0-1! Σκόρερ ο Εντιαγέ! Υπέροχο 1-2 μεταξύ των Εντιαγέ και Γκαρσία, ο χαφ του Άρη μπήκε στην περιοχή και με ψύχραιμο πλασέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του. by Μανώλης Μουσουράκης
18:45
Ο Άρης πατούσε καλύτερα μετά τη συνέχεια που δόθηκε στο παιχνίδι. Ωστόσο, οι δύο καλύτερες στιγμές στο ματς (μέχρι το γκολ) άνηκαν στον Βόλο, αμφότερες με τον Φαν Βέερτ (5' και 34'). Γενικά, οι γηπεδούχοι βρίσκουν αρκετά κενά στην άμυνα των «κιτρίνων», αλλά δεν τα έχουν εκμεταλλευτεί μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
18:47
by Μανώλης Μουσουράκης
18:47
18:47
18:48
40' Ευκαιρία για τον Άρη. Σουτ του Μαντσίνι από διαγώνια θέση εντός περιοχής, μπλοκάρει ο Κότνικ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:51
42' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο. Τρομερό μακρινό σουτ από τον Ρομέρο, η μπάλα άλλαξε πορεία, με τον Κουέστα να αποκρούει με υπερένταση. Στην εξέλιξη της φάσης το μακρινό σουτ του Φερνάντες έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:04
45'+11' Φάση για τον Βόλο. Ωραία κάθετη του Φεράρι προς τον Ορόζ, με το σουτ του τελευταίου να καταλήγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Άρης θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενος 1-0 επί του Βόλου χάρη στο τέρμα του Εντιαγέ στο 35'. by Μανώλης Μουσουράκης
19:14
19:14
19:20
Οι δύο ομάδες έχουν επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:21
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:21
46' ΓΚΟΛ ο Άρης! 0-2! Σκόρερ ο Γκαρσία! Πρέσαρε ψηλά ο Άρης, ο Ματέο Γκαρσία έκλεψε από τον Ρινέρ, τον τελευταίο παίκτη στη γραμμή άμυνας του Βόλου, βγήκε στο τετ-α-τετ και πλάσαρε εύστοχα. Ιδανικό ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος για τους «κίτρινους»! by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
48' ΓΚΟΛ ο Βόλος! 1-2! Σκόρερ ο Ορόζ! Φάση διαρκείας στα καρέ του Άρη, η μπάλα έφτασε στο δεύτερο δοκάρι, απ' όπου ο Ορόζ μείωσε με κεφαλιά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:25
Δεύτερο ματς, δεύτερο γκολ για τον Ορόζ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
Υπήρξε μια μικρή διακοπή για πέναλτι που ζήτησαν οι γηπεδούχοι σε παρέμβαση του Εντιαγέ. Δεν υπάρχει παράβαση. Η μπάλα πήγε στο πίσω μέρος του σώματός του. by Μανώλης Μουσουράκης
19:28
Υπέροχο παιχνίδι... εντός αγωνιστικού χώρου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:30
54' Αλλαγή για τον Βόλο. Ο Ρεγκατέν στη θέση του Νίνη, με τον Γαλλομαρονικό εξτρέμ να πηγαίνει στο δεξί άκρο της μεσαίας γραμμής. by Μανώλης Μουσουράκης
19:32
56' Περνά άουτ το μακρινό σουτ του Μαντσίνι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:34
19:35
19:37
Έχουμε συμπληρώσει μία ώρα δράσης στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, πάντα στο 1-2. by Μανώλης Μουσουράκης
19:40
64' Αλλαγές για τον Άρη: Οι Σάσα και Ιτούρμπε μπήκαν στις θέσεις των Τζέγγο και Μαντσίνι, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:40
65' Αλλαγή στην αλλαγή για τον Βόλο, με τον Βοϊτκόφσκι να περνά στη θέση του Ρεγκατέν. Ο Γαλλομαροκινός αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. by Μανώλης Μουσουράκης
19:43
68' Παράλληλο γύρισμα από τα αριστερά για τον Βόλο, περνά ανεκμετάλλευτο... by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
69' Φάση για τον Άρη. Παράλληλη σέντρα από τα αριστερά, η κεφαλιά του Καμαρά από τη γωνία της μικρής περιοχής κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτυών. by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
Πιέζει για το 3-1 ο Άρης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
75' Μακρινό σουτ του Ιτούρμπε, μπλοκάρει ο Κότνικ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:51
76' Ο Γκάμα αντί του Γκαρσία. by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
Εκ νέου ένταση μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:55
Καμαρά εναντίον Ρομέρο, χωρίς ωστόσο να πάρει έκταση η μεταξύ τους αψιμαχία. Από μία κάρτα ο κάθε παίκτης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:57
81' Οι Σοάρες και Τερεζίου στις θέσεις των Ορόζ (φαίνεται να αντιμετωπίζει κι ένα μικροπρόβλημα τραυματισμού) και Ρινέρ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:58
Φορτώνει την επίθεσή του ο Βόλος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:59
83' Κίτρινη και ο Εντιαγέ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:01
85' Ευκαιρία για τον Άρη. Σουτ από δύσκολη γωνία από τον Σάσα, διώχνει σε κόρνερ ο Κότνικ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:01
Ο κ. Καραντώνης ενημερώνεται από το VAR να περιμένει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
Τίποτα, δεν θα υπάρξει κάποιο τσεκ από τον ρέφερι της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
Κίτρινη κάρτα σε μέλος του τεχνικού επιτελείου του Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
90'+2' Σάκιτς αντί Καμαρά. by Μανώλης Μουσουράκης