Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

21:21
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ελλάδα-Κόσοβο, για την αυλαία της προκριματικής φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:23
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 21:45 και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από CosmoteSport1 και Open TV, ενώ ραδιοφωνικά θα υπάρχει μετάδοση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Σωτήρη Ταμπάκου by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
Ως γνωστόν, βαθμολογικά δεν υπάρχει ενδιαφέρον για την Εθνική μας ομάδα, καθώς είναι και τυπικά εκτός συνέχειας από την Πέμπτη. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:25
Θα ήθελε βέβαια να ολοκληρώσει νικηφόρα αυτή τη διαδικασία. Λόγω και το ranking της FIFA. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:28
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
21:28
Ελλάδα (Τζον Φαν'τ Σχιπ, 3-4-1-2): Βλαχοδήμος - Χατζηδιάκος, Γούτας, Τζαβέλλας - Ανδρούτσος, Μπουχαλάκης, Μάνταλος, Τσιμίκας - Πέλκας - Μασούρας, Δουβίκας by Αποστόλης Λιβάνιος
21:28
Κόσοβο (Πριμοζ Γκλίχα, 4-4-1-1): Μούριτς - Βοϊβόντα, Ραχμάνι, Φαζιλτζί, Αλίτι - Σχάλα, Λοσάι, Μπερίσα, Ιντρίσι - Ρασίτσα - Μουρίκι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:34
Διαιτητής: Αλεξέι Κουλμπάκοφ (Λευκορωσία) Βοηθοί: Ντμίτρι Ζουκ, Όλεγκ Μασλιάνκο (Λευκορωσία) 4ος: Ντζμίτρι Ντζμίτριου (Λευκορωσία) VAR: Σεργκέι Καράσεφ, Αλεξέι Λούνεφ (Λευκορωσία) by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
Το 1-1 του πρώτου γύρου
by Αποστόλης Λιβάνιος
21:37
Λιγοστός ο κόσμος στο ΟΑΚΑ αυτήν τη στιγμή. Ζήτημα να είναι 1.000 οπαδοί. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:39
Τρεις φορές έχουν αναμετρηθεί Ελλάδα και Κόσοβο, με το ρεκόρ να είναι 1-2-0 υπέρ της γαλανόλευκης by Αποστόλης Λιβάνιος
21:42
Επιστροφή λοιπόν για τον Χατζηδιάκο στο αρχικό σχήμα, ήταν τιμωρημένος κόντρα στην Ισπανία. Τραυματίες ο Μπακασέτας και ο Ζέκα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:43
Η ανάκρουση των Ύμνων των δύο χωρών by Αποστόλης Λιβάνιος
21:45
Σέντρα στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
21:49
4' Επικίνδυνη επίθεση της Εθνικής, αλλά μετά τη σέντρα του Μασούρα που βρήκε αποδέκτη τον Ανδρούτσο, έσβησε η φάση. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:51
6' Πολύ επικίνδυνη κόντρα από το Κόσοβο, με τον Ρασίτσα να φεύγει ταχύτατα στην κόντρα, αλλά έδιωξε σε κόρνερ ο Γούτας by Αποστόλης Λιβάνιος
21:52
7' Σκαστό σουτ του Ρασίτσα μετά από κόρνερ, η μπάλα έφυγε εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
21:55
10' ΔΟΚΑΡΙ για την Εθνική. Σουτ του Μπουχαλάκη από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής με το κακό του πόδι, το δεξί και η μπάλα στο οριζόντιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:58
13' Καλή συνεργασία Μάνταλου με Ανδρούτσο από τα δεξιά, αλλά η σέντρα του για τον Τσιμίκα δεν ήταν καλή και απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι by Αποστόλης Λιβάνιος
22:05
22:06
22:07
Κόρνερ για την Ελλάδα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:10
26' Σκληρό φάουλ του Μάνταλου στον Ουρίτσι by Αποστόλης Λιβάνιος
22:10
Στο 71%-29% η κατοχή της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
22:13
28' Επικίνδυνη επίθεση της Ελλάδας και κερδισμένο φάουλ για τον Μάνταλο οριακά εκτός περιοχής. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:13
28' Κίτρινη στον Σάλια by Αποστόλης Λιβάνιος
22:15
30' Ωραία εκτέλεση του Τσιμίκα, ακόμα καλύτερη η αντίδραση του Μούριτς που έδιωξε σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:16
31' Δίχως αποτέλεσμα η προσπάθεια του Μασούρα. Πέρασε το δίλεπτο πίεσης της Εθνικής μας by Αποστόλης Λιβάνιος
22:18
33' Πολύ καλή στιγμή για την Ελλάδα. Ωραία σέντρα του Τσιμίκα και άστοχη κεφαλιά του Δουβίκα. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:19
34' Απειλεί το Κόσοβο. Ωραία κίνηση του Ρασίτσα παράλληλα με την περιοχή και σουτ με το αριστερό, η μπάλα έγλυψε το οριζόντιο δοκάρι. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:21
37' Σουτ του Πέλκα με το αριστερό, η μπάλα στην αγκαλιά του Μούριτς by Αποστόλης Λιβάνιος
22:23
38' Σουτ του Ρασίτσα, μπλόκαρε Βλαχοδήμος by Αποστόλης Λιβάνιος
22:23
Μας έχει ταλαιπωρήσει αρκετά ο Ρασίτσα... by Αποστόλης Λιβάνιος
22:25
40' Ευκαιρία για την Ελλάδα. Έκλεψε την μπάλα ο Πέλκας, πήγε να κάνει το γύρισμα για τον Μασούρα, ο οποίος ήταν μέσα στην περιοχή, αλλά έδιωξαν οι φιλοξενούμενοι σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:26
41' Απειλεί ξανά η Ελλάδα, με σουτ του Τζαβέλλα, η μπάλα κόντραρε και βρήκε τον Δουβίκα στο πίσω μέρος του σώματος του και στη συνέχεια απομάκρυναν οι παίκτες του Κοσόβου. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:28
22:28
44' ΓΚΟΟΟΟΟΛ η Ελλάδα, 1-0! Ωραία σέντρα του Πέλκα από τα δεξιά, καρφωτή κεφαλιά του Μασούρα που χώθηκε στην άμυνα των φιλοξενούμενων και η μπάλα στα δίχτυα του Μούριτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:30
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
22:31
Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ: Ελλάδα-Κόσοβο 1-0! Το γκολ του Μασούρα στο 44' χωρίζει τις δύο ομάδες. Δεν εντυπωσιάζει η Εθνική, αλλά δίκαιο το προβάδισμα. Στο 10' η γαλανόλευκη είχε δοκάρι με τον Μπουχαλάκη. Μεγαλύτερος πονοκέφαλος για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα ο Ρασίτσα στο πρώτο ημίχρονο by Αποστόλης Λιβάνιος
22:57
53' Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα. Σέντρα του Τσιμίκα, προβολή του Μασούρα και η μπάλα πάνω από την εστία του Μούριτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:00
56' Κεφαλιά του Μουρίκι στο δοκάρι, αλλά στη συνέχεια δόθηκε οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:04
60' Δυνατό σουτ του Πέλκα εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μούριτς. Θα έπρεπε να δώσει πάσα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:09
65' Σουτ του Μάνταλου από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
23:10
66' Αλλαγή για την Ελλάδα: Τζόλης αντί Δουβίκα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:11
67' Τρομερή ευκαιρία για την Ελλάδα. Παράλληλη σέντρα του Τσιμίκα, πέρασε από αρκετά πόδια, που ήταν σχεδόν πάνω στη γραμμή, η μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:19
74' Πολύ καλή ευκαιρία για την Ελλάδα. Συνεργασία Τζόλη με Πέλκα, με τον δεύτερο να μην καταφέρνει να νικήσει τον Μούριτς, ενώ στη συνέχεια το γύρισμα του Μάνταλου δεν ήταν πολύ καλό και καθάρισαν τη φάση οι φιλοξενούμενοι. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:19
76' ΓΚΟΛ το Κόσοβο, 1-1! Σέντρα του Ζέγκροβα, προβολή του Ραχμάνι και η μπάλα στα δίχτυα του Βλαχοδήμου by Αποστόλης Λιβάνιος
23:23
79' Μεγάλη φάση για το Κόσοβο!Άστοχο σουτ του Μπερίσα, η μπάλα πέρασε λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:24
80' Αλλαγές για την Εθνική: Βρουσάι αντί Πέλκα. Παυλίδης αντί Τζαβέλλα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:25
80' Σελμάνι αντί Ράσιτσα για το Κόσοβο. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:29
85' Εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου, μπλόκαρε ο Μούριτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:32
86' Μασούρας έξω, μέσα ο Λημνιός για την Ελλάδα, ενώ Ίντρισι έξω και Καστράτι μέσα για το Κόσοβο. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:34
88' Τεράστια ευκαιρία για το Κόσοβο. Ο Ζέγκροβα ταλαιπώρησε ολόκληρη την άμυνα της Εθνικής και σούταρε, με τον Χατζηδιάκο να διώχνει πάνω στη γραμμή. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:35
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
23:38
90+4' Σουτ του Βρουσάι, έδιωξε ο Μούριτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:39
Φινάλε στο ΟΑΚΑ: Ελλάδα-Κόσοβο 1-1 Φινάλε για τη γαλανόλευκη, όχι όπως θα τη θέλαμε στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου. by Αποστόλης Λιβάνιος