Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

Επανέναρξη στη Super League 1 μετά τη διακοπή για τις εθνικές. by Μανώλης Μουσουράκης
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Βόλος-ΟΦΗ, η οποία θα διεξαχθεί στο Πανθεσσαλικό Στάδιο στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 15:00. by Μανώλης Μουσουράκης
14:49
Τηλεοπτική κάλυψη από το Cosmote Sport 3 HD και ραδιοφωνική από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Μανώλης Μουσουράκης
14:50
Στην 4η θέση (14β.) οι γηπεδούχοι, οι οποίοι όμως έχουν μείνει τέσσερα παιχνίδια μακριά από τις νίκες. Στο τελευταίο ηττήθηκαν 2-1 από τον Άρη στον επεισοδιακό αγώνα του Πανθεσσαλικού. Εντός έδρας μετρούν 3Ν-2Η. by Μανώλης Μουσουράκης
14:51
Σε πολύ καλή κατάσταση ο ΟΦΗ, ο οποίος βρίσκεται στην 6η θέση με 12 βαθμούς. Προέρχεται από τέσσερις σερί αγωνιστικές δίχως ήττα, ενώ πριν τη διακοπή επικράτησε 2-0 εντός έδρας επί του Ατρομήτου. Χωρίς ήττα μακριά από την Κρήτη (1Ν-3Ι)! by Μανώλης Μουσουράκης
14:52
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων: by Μανώλης Μουσουράκης
14:52
Βόλος (Γκιγιέρμο Αμπασκάλ): Κλέιμαν - Ρομέρο, Γκουλέν, Ρινέρ, Φεράρι - Ορόζ, Τσοκάνης, Νίνης - Ρεγκατίν, Φαν Βέερτ, Μπαρτόλο. by Μανώλης Μουσουράκης
14:52
ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Βάτερμαν - Μαρινάκης, Βούρος, Πασαλίδης, Μπαλογιάννης - Τοράλ, Μεγιάδο, Γκαγιέγκος - Καμάου, Φαν Ντάινεν, Λάμπρου. by Μανώλης Μουσουράκης
14:53
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Kότνικ, Παπαδόπουλος, Πουρίτα, Μεταξάς, Λογαράς, Σοάρες, Φερνάντες, Τερεζίου, Ροσέρο. by Μανώλης Μουσουράκης
14:53
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Επασί, Σελίμοβιτς, Ναμπί, Διαμαντής, Γιάννου, Στάικος, Γρίβας, Καστάινιος, Κοροβέσης. by Μανώλης Μουσουράκης
14:54
Εκτός για τον Βόλο οι τιμωρημένοι Μπαριέντος και Γκρίλο, καθώς και ο Βοϊτκόφσκι, ο οποίος έχει ίωση. Περισσότερα τα προβλήματα για τους Κρητικούς, για τους οποίους θα απουσιάσουν οι τραυματίες Ντουρμισάι, Νέιρα (έχει δηλωθεί να εκτίσει και τιμωρία), Ντε Γκούζμαν, Ουές, Γιαννούλης αλλά και ο ανέτοιμος Τσιλιανίδης. by Μανώλης Μουσουράκης
14:57
Διαιτητής: Ευάγγελος Μανούχος Βοηθοί: Ράινχαρτ Μπούξμπαουμ, Κωνσταντίνος Τριανταφύλλου 4ος Διαιτητής: Ιωάννης Παπαδόπουλος VAR: Ανδρέας Γκάμαρης by Μανώλης Μουσουράκης
14:58
Η ιστορία στα μεταξύ τους: Νίκες Βόλου: 3 Ισοπαλίες: 1 Νίκες ΟΦΗ: 1 Με γηπεδούχο το Βόλο: Νίκες Βόλου: 1 Ισοπαλίες: 1 Νίκες ΟΦΗ: 1 by Μανώλης Μουσουράκης
14:58
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
14:59
Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα. by Μανώλης Μουσουράκης
15:00
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
15:04
4' Σουτ του Καμάου, μπλοκάρει ο Κλέιμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
15:04
Ανοιχτό το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
15:06
7' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Λάμπρου έφυγε στην αντεπίθεση -με τους παίκτες του Βόλου να του αφήνουν ανοικτό διάδρομο-, κουβάλησε την μπάλα, έπιασε το σουτ εκτός της περιοχής, αλλά ο Κλέιμαν απέκρουσε με δυσκολία. by Μανώλης Μουσουράκης
15:08
8' Διπλό δοκάρι για τον ΟΦΗ! Ύστερα από την εκτέλεση κόρνερ, ο Τοράλ, σε πρώτο χρόνο, έστειλε με γυριστό σουτ την μπάλα στο δεξί δοκάρι, με τον Μεγιάδο να παίρνει το «ριμπάουντ» και να βρίσκει στα καπάκια το οριζόντιο! by Μανώλης Μουσουράκης
15:09
Εντυπωσιακό ξεκίνημα από τους Κρητικούς! by Μανώλης Μουσουράκης
15:09
10' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Βόλο. by Μανώλης Μουσουράκης
15:10
Πολύ ωραία η εκτέλεση του Ορόζ, διώχνει σε κόρνερ με υπερένταση ο Βάτερμαν! by Μανώλης Μουσουράκης
15:12
12' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! 0-1! Σκόρερ ο Τοράλ! Οι Κρητικοί βρήκαν για ακόμα μια φορά... ανοικτό πεδίο (άφησε κενό ο Φεράρι), με τον Τοράλ να συγκλίνει από τα δεξιά, να μπαίνει στην περιοχή και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με πολύ ωραίο φαλτσαριστό σουτ προς την αντίπαλη γωνία. by Μανώλης Μουσουράκης
15:15
Ο ΟΦΗ προσπαθεί να εκμεταλλευτεί το μομέντουμ του. by Μανώλης Μουσουράκης
15:17
17' Τρομερή διπλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Δοκάρι από το διαγώνιο σουτ του Γκαγιέγκος σε πρώτο χρόνο (βρήκε την μπάλα και ο Κλέιμαν), με τον Καμάου να αδυνατεί να ευστοχήσει παίρνοντας το «ριμπάουντ» κι ενώ ήταν ΟΛΟΜΟΝΑΧΟΣ μπροστά από την εστία. Τρίτο δοκάρι για τον ΟΦΗ, με τον Βόλο να αφήνει τεράστια κενά στα μετόπισθέν του. by Μανώλης Μουσουράκης
15:19
20' Έπιασε το μακρινό σουτ ο Λάμπρου, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι αυτή τη φορά. by Μανώλης Μουσουράκης
15:22
21' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο, αλλά ως μη γενόμενη. Ο Μπαρτόλο έφυγε στην αντεπίθεση, καθυστέρησε να εκτελέσει, αλλά έτσι κι αλλιώς μόλις ολοκληρώθηκε η φάση σηκώθηκε κι η σημαία. by Μανώλης Μουσουράκης
15:26
26' Ο Βόλος είχε ευκαιρία για ένα καλό γέμισμα μέσω εκτέλεσης φάουλ, ωστόσο δεν την εκμεταλλεύτηκε. by Μανώλης Μουσουράκης
15:29
29' Φάση για τον ΟΦΗ. Παράλληλο γύρισμα από τον Φαν Ντάινεν, πιάνει το σουτ ο επερχόμενος Μπαλογιάννης, με τον Κλέιμαν να διώχνει εκ νέου σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
15:30
30' Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη, ο οποίος ανέκοψε με φάουλ τον Ρεγκατίν, που έβγαινε με προϋποθέσεις στην αντεπίθεση. by Μανώλης Μουσουράκης
15:31
31' Κι άλλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, που δεν την εκμεταλλεύεται. Τα κενά και τα λάθη του Βόλου είναι τεράστια! by Μανώλης Μουσουράκης
15:31
by Μανώλης Μουσουράκης
15:32
15:34
35' Μπλοκάρει το τσίμπημα του Φαν Ντάινεν ο Κλέιμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
15:35
Το σκορ θα μπορούσε να είναι άνετα 0-3. Τα δοκάρια και ο Κλέιμαν έχουν συμβάλει για να μη συμβεί αυτό. Ο ΟΦΗ φτάνει σε θέση βολής όποτε και όπως θέλει. by Μανώλης Μουσουράκης
15:36
36' Κίτρινη κάρτα και στον Καμάου. Δεύτερη κάρτα αντιπάλου που κερδίζει ο Ρεγκατίν. by Μανώλης Μουσουράκης
15:37
38' Αδιανόητο! Τέταρτο δοκάρι για τον ΟΦΗ! Δεύτερο για τον Τοράλ! by Μανώλης Μουσουράκης
15:40
15:42
15:44
4-2 τα κόρνερ υπέρ του Βόλου. by Μανώλης Μουσουράκης
15:45
45' Ευκαιρία για τον Βόλο. Μονοκόμματο σουτ του Ρεγκατέν από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα περνά κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
15:45
Τρίτο στη σειρά κόρνερ για τον Βόλο. by Μανώλης Μουσουράκης
15:45
Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
15:46
45'+1' Φάση για τον Βόλο. Φεύγει άουτ η κεφαλιά του Φαν Βέερτ, ύστερα από τη γυριστή κεφαλιά που έπιασε. by Μανώλης Μουσουράκης
15:48
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο ΟΦΗ θα πάει προηγούμενος 1-0 στα αποδυτήρια, ωστόσο θα μπορούσε να έχει καθαρίσει το ματς από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Τέσσερα δοκάρια και μια ανεπανάληπτη ευκαιρία με τον Καμάου για τους Κρητικούς, πέρα από το γκολ του Τοράλ στο 12'. by Μανώλης Μουσουράκης
16:00
5(2)-13(6) οι τελικές για τις δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
16:02
46' Φερνάντες αντί Νίνη για τον Βόλο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:02
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
16:06
Περισσότερο απειλητικός στο δεύτερο ημίχρονο ο Βόλος. by Μανώλης Μουσουράκης
16:06
Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής, βέβαια. by Μανώλης Μουσουράκης
16:06
50' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! 0-2! Σκόρερ ο Τοράλ! Αυτή τη φορά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με μονοκόμματο σουτ με το δεξί! Εξελίσσεται σε απόλυτο πρωταγωνιστή της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
16:13
Ο Βόλος είχε μπει σχετικά ενθουσιώδης στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο το γκολ του ΟΦΗ φαίνεται να του έχει κόψει τα πόδια. Είναι εκείνος που κυκλοφορεί την μπάλα, ωστόσο χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:14
57' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο. Κεφαλιά του Μπαρτόλο εντός της αντίπαλης περιοχής, σπουδαίο «στοπ» από τον Βάτερμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
16:21
16:22
16:22
65' Ο Γρίβας στη θέση του Καμάου. by Μανώλης Μουσουράκης
16:26
68' Ευκαιρία για τον Βόλο! Διώχνει πάνω στη γραμμή ο Πασαλίδης. by Μανώλης Μουσουράκης
16:28
72' Διαμαντής αντί Πασαλίδη για τον ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:32
75' Κίτρινη κάρτα στον Φερνάντες. by Μανώλης Μουσουράκης
16:34
76' Δοκάρι και για τον Βόλο! Κεφαλιά του Φαν Ντάινεν, με την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
16:35
78' Αλλαγές για τον ΟΦΗ: Στάικος, Σελίμοβιτς και Καστάινιος στις θέσεις των Λάμπρου, Τοράλ και Φαν Ντάινεν. by Μανώλης Μουσουράκης
16:36
79' Κι ο Ροσέρο αντί του Ορόζ για τον Βόλο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:39
9(3)-15(7) οι τελικές. by Μανώλης Μουσουράκης
16:40
82' Κίτρινη κάρτα στον Διαμαντή, λίγο μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:44
87' Μέσα ο Τερεζίου, εκτός ο Γκουλέν. by Μανώλης Μουσουράκης
16:45
Επιμένει ο Βόλος για ένα γκολ που θα τον ξαναβάλει στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
16:48
Τέσσερα τα λεπτά των κεθυστερήσεων. Τρέχουμε το πρώτο. Πάντα στο 0-2. by Μανώλης Μουσουράκης
16:52
Τέλος στο ματς! Ο ΟΦΗ θα αποχωρήσει νικητής από το Πανθεσσαλικό Στάδιο, επικρατώντας 2-0 του Βόλου. by Μανώλης Μουσουράκης