Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ιωνικού με τον Αστέρα Τρίπολης για την 10η αγωνιστική της Super League. by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
Οι δυο ομάδες κοντράρονται για πρώτη φορά στην ιστορία τους σε επίσημο παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
Οι Νικαιώτες προέρχονται από την ήττα 1-0 από τον Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκη έχοντας καλή εμφάνιση, την στιγμή που οι Αρκάδες γνώριζαν την ήττα 1-0 στην έδρα τους από την Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
Οι Αρκάδες δεν θα έχουν στη διάθεση τους τον τιμωρημένο Χερόνιμο Μπαράλες και τους τραυματίες Χουάν Μουνάφο, Ενέκο Καπίγια και Ντάνιελ Σανταφέ. Από την άλλη, η ομάδα του Δημήτρη Σπανού θα στερηθεί τις υπηρεσίες του Βαφέα και του Μαχαίρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
Διαιτητής: Καραντώνης, βοηθοί : Πέτρας, Καραγκιζόπουλος, VAR: Τζήλος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης – Μύγας, Ρομαό, Τσιγκρίνσκι, Βαλεριάνος – Ντάλσιο, Γκοτσούλιας – Λένις, Άοσμαν, Καμπράλ – Τουράμ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
Στον πάγκο οι Αναγνωστόπουλος, Τσιριγώτης, Μάναλης, Μπουένο, Ματσούκας, Σάντσες, Μπάσα, Κιάκος, Κάνιας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής – Καρμόνα, Πίτσου, Καστάνιο, Άλβαρες – Βαλιέντε, Τιλίκα, Ριέρα, Σίτο – Σονί – Μπενίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:44
Στον πάγκο οι Παπαδόπουλος, Ιγκλέσιας, Κρέσπι, Γκόμεθ, Γκαρσία, Τασουλής, Κανελλόπουλος, Χριστόπουλος, Αλί Μπαμπά. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
Στις 19:30 θα έχουμε σέντρα στην αναμέτρηση. by Αναστασία Βοσνάκη
19:29
Ενός λεπτού σιγή για τον αδικοχαμένο Πέτρο Γιάμαλη, ο οποίος ήταν φίλαθλος του Ιωνικού. by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
1' Σέντρα στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
2' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά του αγώνα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
3' Σουτ ο Καμπράλ, η μπάλα κόντραρε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
6' Ευκαιρία για τον Αστέρα, σουτ ο Σίτο, έδιωξε ο Χουτεσιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
9' Σουτ ο Λένις, κόντραρε η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
11' Φάουλ για τον Αστέρα. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
14' ΓΚΟΛ για τον Ιωνικό! Ωραία σέντρα του Λένις, η άμυνα του Αστέρα χάνει τον Τουράμ που με κοντινή κεφαλιά νικάει τον Τσιφτσή για το 1-0. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
17' Παράλληλο γύρισμα από τα αριστερά ο Μπενίτο, μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
18' Σουτ ο Τιλίκα, έδιωξε ο Τσιγκρίνσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
21' Ο Μπενίτο είναι στο έδαφος καθώς είχε σύγκρουση με τον Ρομαό. Φώναξαν οι φιλοξενούμενοι για πέναλτι, συνεχίστε είπε ο διαιτητής. Ο παίκτης του Αστέρα προσπάθησε να καλύψει την μπάλα με το σώμα του, με τον αμυντικό των γηπεδούχων να σηκώνεται στον αέρα και να τον βρίσκει με το χέρι στο κεφάλι. Φαίνεται να υπάρχει πέναλτι, αλλά διαιτητής και VAR συμφώνησαν να συνεχιστεί το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:53
by Αναστασία Βοσνάκη
19:54
24' Φάουλ για τον Αστέρα, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:57
54%-46% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
28' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
29' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης! Φοβερή εκτέλεση φάουλ του Τιλίκα, που περνάει την μπάλα πάνω από το τείχος και δεν αφήνει περιθώριο αντίδρασης στον Χουτεσιώτη για το 1-1. by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
Ο Αστέρας μπήκε με σαφή διάθεση να πάρει την μπάλα στα πόδια του και να δημιουργήσει, αλλά μετά τα πρώτα λεπτά ο Ιωνικός ισορρόπησε και βρήκε το γκολ με τον Τουράμ, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το κενό στην αντίπαλη άμυνα για να ανοίξει το σκορ. Στην κόντρα-επίθεση παίζει μετά το γκολ ο Ιωνικός, με τον Αστέρα να φωνάζει αρχικά για πέναλτι (21’) και στο 29’ να φέρνει το ματς στα ίσα με φοβερή εκτέλεση φάουλ του Τιλίκα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
32' Κίτρινη ο Τσιγκρίνσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
33' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ιωνικό. Έξω ο Τουράμ, μέσα ο Ματσούκας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
20:04
20:04
20:04
20:05
34' Κίτρινη ο Ριέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
36' Ωραία ατομική ενέργεια του Σονί, δεν μπόρεσε να γυρίσει με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
20:09
39' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό! Πέσιμο του Καμπράλ στην περιοχή, δεν φαίνεται να υπάρχει επαφή, από το ένα ριπλέι που είδαμε, και το ματς συνεχίστηκε κανονικά. Στη συνέχεια, το γύρισμα περνάει παράλληλα από όλους τους παίκτες του Ιωνικού. by Αναστασία Βοσνάκη
20:11
20:13
43' Σουτ ο Σίτο, μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
45' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
Περνάει ανεκμετάλλευτο. Δυο λεπτά ο έξτρα χρόνος, τα διανύουμε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
Τέλος στο πρώτο μέρος! Ιωνικός-Αστέρας Τρίπολης 1-1. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
48' Κεφαλιά του Μπενίτο, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
51' Αδύναμο σουτ ο Μπενίτο, μπλοκάρει εύκολα ο Χουτεσιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
Ο Μάναλης ετοιμάζεται για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
54' Γύρισμα του Άλβαρες, μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
55' Σουτ ο Ντάλσιο, η μπάλα περνάει σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
56' Μπήκε ο Μάναλης, βγήκε ο Καμπράλ για τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
58' Γρήγορη αντεπίθεση του Ιωνικού, ο Άοσμαν σπάει στον Λένις αλλά αυτό αργεί χαρακτηριστικά και κόβεται από τον Άλβαρες μέσα στην περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
59' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Αστέρα. Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
61' Φάση για τον Αστέρα. Σουτ στην κίνηση ο Τιλίκα, η μπάλα κοντράρει και στρώνεται στον Σονί που από πλάγια θέση δεν μπορεί να νικήσει τον Χουτεσιώτη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
63' Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα, Κρέσπι αντί Σονί. by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
64' Φάουλ για τον Αστέρα, περνάει ανεκμετάλλευτο. Η απουσία του Μπαράλες φαίνεται στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:56
66' Στην κόντρα ο Ιωνικός, ο Άοσμαν έξω από την περιοχή αλλά δεν μπορεί να απειλήσει, ούτε να κάνει σωστή πάσα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:57
67' Νέα αντεπίθεση του Ιωνικού, ο Λένις προσπαθεί να παίξει κάθετα αλλά η μπάλα σταματάει στο χέρι του Καστάνιο. Δεν το είδε ο διαιτητής για να δώσει φάουλ... by Αναστασία Βοσνάκη
20:57
Ο Ματίας Ιγκλέσιας ετοιμάζεται σιγά σιγά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:58
69' Δυνατό σουτ ο Άοσμαν, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:59
70' Κίτρινη ο Καστάνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
75' Ένταση μεταξύ Βαλεριάνου και Καρμόνα... by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
77' Αλλαγές για τον Αστέρα. Γκαρθία και Ιγκλέσιας μέσα, έξω οι Καρμόνα, Ριέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
78' Μεγάλη φάση για τον Ιωνικό! Τρομερή κάθετη του Ντάλσιο, ο Άοσμαν από τη μικρή περιοχή και πλάγια δεξιά δεν μπορεί να σκοράρει. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
79' Κι άλλη φάση για τον Ιωνικό. Ωραίο σουτ του Άοσμαν εκτός περιοχής, δύσκολα ο Τσιφτσής το βγάζει. by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
Τελευταίο δεκάλεπτο στο ματς, παραμένει το 1-1. Καλύτερος στα τελευταία λεπτά και πιο επικίνδυνος ο Ιωνικός, δείχνει να έχει χάσει τη συνοχή του ο Αστέρας. by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
82' Σουτ του Ιγκλέσιας, κακό, περνάει πολύ άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
85' Απίστευτη ευκαιρία του Αστέρα! Ο Σίτο φεύγει ολομόναχος απέναντι στον Χουτεσιώτη, αργεί και κάνει κακό πλασέ που βγάζει ο Χουτεσιώτης. Απίθανη φάση για να πάρει προβάδισμα ο Αστέρας! by Αναστασία Βοσνάκη
21:17
88' Κάρτα στον Σίτο και στον Μύγα για αψιμαχία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
89' Τελευταία στιγμή ο Χουτεσιώτης διώχνει προ του Κρέσπι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
90'+1' Νέα μεγάλη φάση για Αστέρα! Ο Γκαρθία απέναντι στον Χουτεσιώτη, νικητής ξανά ο κίπερ του Ιωνικού! by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
Τέλος στο ματς! Ιωνικός και Αστέρας Τρίπολης έμειναν στο 1-1, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν δύο τετ-α-τετ στο τελευταίο πεντάλεπτο και τον Χουτεσιώτη να κρατάει όρθιους τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
Χαμένη ευκαιρία για τον Αστέρα να πλησιάζει εξάδα και οι δύο ομάδες πλέον στους 10 βαθμούς. by Αναστασία Βοσνάκη