Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

16:59
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον Απόλλωνα Σμύρνης για την 10η αγωνιστική της Super League. by Γιώργος Τσανάκας
17:00
Ματς «εξάποντο» για την παραμονή ανάμεσα στις δύο ομάδες, αφού όποια κερδίσει θα έχει και το ψυχολογικό αβαντάζ ενόψει της συνέχειας. Αυτή τη στιγμή ο Παναιτωλικός είναι προτελευταίος με 5 βαθμούς, ενώ από πάνω του με έναν έξτρα πόντο είναι ο Απόλλων Σμύρνης. by Γιώργος Τσανάκας
17:00
Ο Παναιτωλικός προέρχεται από την ήττα με 3-0 από τον ΠΑΣ Γιάννινα, ενώ από την άλλη ο Απόλλων ήρθε ισόπαλος 2-2 με την ΑΕΚ στη Ριζούπολη. by Γιώργος Τσανάκας
17:00
Τελευταία φορά που η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου πανηγύρισε ήταν πριν από δύο μήνες, στις 19 Σεπτεμβρίου με 2-1 στην έδρα του Ατρόμητου, ενώ στο Αγρίνιο ακόμη δεν έχουν κάποια νίκη. by Γιώργος Τσανάκας
17:00
Ο Απόλλων Σμύρνης στην τελευταία πεντάδα αγώνων έχει ρεκόρ 1-2-2, με την πρώτη νίκη να έρχεται απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα στη Ριζούπολη με 1-0 στις 23 Οκτωβρίου, ενώ οι δύο ισοπαλίες αυτό το διάστημα ήταν απέναντι σε ΑΕΚ και Άρη! by Γιώργος Τσανάκας
17:00
Ο κορωνοϊός χτύπησε… την πόρτα της ομάδας του Γιάννη Αναστασίου καθώς βρέθηκαν θετικοί δυο ποδοσφαιριστές και θα μείνουν εκτός. Από την άλλη η Ελαφρά Ταξιαρχία δεν θα έχει στη διάθεση του τους Λισγάρα, Ντομίνγκες, Βέρχουλστ, Ράιλι. by Γιώργος Τσανάκας
17:03
Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Μελίσσας – Αποστολάκης, Κορνέλιους, Μαλής, Χουχούμης – Φλόρες, Μόρσεϊ, Αντούνες, Ντουάρτε – Μπαρμπόσα, Καρέλης. by Γιώργος Τσανάκας
17:03
Στον πάγκο οι Ροντρίγκες, Λούι, Περέιρα, Χ. Μπελεβώνης, Σ. Μπελεβώνης, Μεντόσα, Φυτόπουλος, Μπακαδήμας. by Γιώργος Τσανάκας
17:04
Απόλλων (Τζανλούκα Φέστα): Κότσαρης – Ντεντάκης, Κάστρο, Άλβες, Τουτουαρίμα – Φατιόν, Μπαξεβανίδης – Τσιλούλης, Μαρτίνες, Παμλίδης – Ιωαννίδης. by Γιώργος Τσανάκας
17:04
Στον πάγκο οι Κυρίτσης, Βιτλής, Σλίβκα, Παπαγεωργίου, Ματέι, Κραγιόπουλος, Σαλί, Φαν Λα Πάρα, Ντάουντα. by Γιώργος Τσανάκας
17:06
Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας) Βοηθοί: Απτόσογλου (Αθηνών), Μεϊντανάς (Αχαϊας) 4ος: Περράκης (Αθηνών) VAR: Φωτιάς (Πέλλας) AVAR: Πετρόπουλος (Αρκαδίας) by Γιώργος Τσανάκας
17:07
Το ματς μπορείτε να το παρακολουθήσετε ραδιοφωνικά από το Cosmote Sports 2 και να το ακούσετε ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM στους 94,6. by Γιώργος Τσανάκας
17:07
Σε λιγότερο από ένα δεκάλεπτο θα έχουμε σέντρα. by Γιώργος Τσανάκας
17:08
Η συνολική παράδοση Νίκες Παναιτωλικού 6, Ισοπαλίες 3, Νίκες Απόλλωνα Σμύρνης 4 Με γηπεδούχο τον Παναιτωλικό Νίκες Παναιτωλικού 5, Ισοπαλίες 1, Νίκες Απόλλωνα Σμύρνης: 1 by Γιώργος Τσανάκας
17:12
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
17:15
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
17:16
Στο γήπεδο και οι οργανωμένοι του Παναιτωλικού μετά την αποχή που είχαν, κάθονται μάλιστα στην κεντρική θύρα και δημιουργούν πολύ ωραία ατμόσφαιρα. by Γιώργος Τσανάκας
17:17
2' Οφσάιντ ο Αποστολάκης που από πλάγια θέση προσπάθησε να μπει στην περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
17:19
Στο έδαφος ο Μόρσεϊ, δείχνει να πονάει. Δεν έχει κάτι το σοβαρό και συνεχίζει... by Γιώργος Τσανάκας
17:19
5' Πιέζει ψηλά ο Παμλίδης και ο Μελίσσας διώχνει σε πλάγιο... by Γιώργος Τσανάκας
17:22
7' Φάση για τον Παναιτωλικό. Κακό πλασέ του Καρέλη μέσα από την περιοχή, ενώ είχε καλή θέση. by Γιώργος Τσανάκας
17:24
8' Ευκαιρία του Απόλλωνα να φύγει ταχύτατα στην κόντρα, κακή πάσα του Ιωαννίδη ενώ είχε διαθέσιμους τρεις συμπαίκτες του. by Γιώργος Τσανάκας
17:24
Ένταση ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων, μετά από σκληρό φάουλ του Φατιόν. Γλίτωσε την κάρτα ο χαφ και αρχηγός του Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
17:30
Τίποτα το ιδιαίτερο στο πρώτο τέταρτο του αγώνα, παραμένει το 0-0 χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο. Πιο επιθετική διάθεση δείχνει ο Παναιτωλικός, στο ξεκίνημα ο Απόλλων θέλει να χτυπήσει στην κόντρα. by Γιώργος Τσανάκας
17:31
Ο κόσμος του Παναιτωλικού προσπαθεί να σπρώξει με τη φωνή του την ομάδα προς το γκολ. Παίζει αρκετά από τα δεξιά στο ξεκίνημα ο Παναιτωλικός, με βαθιές μπαλιές στην πλάτη της άμυνας του Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
17:32
17' Καλή σέντρα του Ντεντάκη, πετάγεται και απομακρύνει σε κόρνερ ο Κορνέλιους. by Γιώργος Τσανάκας
17:33
18' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Πλασαριστά στον Τσιλούλη το κόρνερ του Μαρτίνες, ο πρώτος κάνει προσποίηση, μπουκάρει στην περιοχή και βρίσκει τον Φατιόν που σχεδόν εξ επαφής από το ένα μέτρο δεν βρίσκει τέρμα! by Γιώργος Τσανάκας
17:34
Αγγίζει το προβάδισμα ο Απόλλων Σμύρνης στο 18', ο Φατιόν δεν μπορεί, ουσιαστικά, να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα. by Γιώργος Τσανάκας
17:37
21' Καλή εκτέλεση φάουλ, γέμισμα, του Μπαρμπόσα, απομακρύνεται η μπάλα και λήγει η φάση με επιθετικό φάουλ. Στο έδαφος ο Φατιόν που κρατάει το πρόσωπό του. by Γιώργος Τσανάκας
17:37
22' Κάρτα στον Μαλή για την φάση με τον Φατιόν. by Γιώργος Τσανάκας
17:39
23' Ο Τσιλούλης κάνει την ατομική ενέργεια, αλλά το παρακάνει στο φινάλε και δεν μπορεί να απειλήσει. by Γιώργος Τσανάκας
17:41
26' Φωνάζουν για κάρτα στον Ντεντάκη οι γηπεδούχοι, δεν δείχνει κάτι παρά μόνο το φάουλ ο διαιτητής. by Γιώργος Τσανάκας
17:43
28' Φανταστική ντρίμπλα του Μόρσεϊ στον Ντεντάκη, όμως ο αμυντικός του Απόλλωνα επιστρέφει και τον κόβει πριν γυρίσει σε κάποιον συμπαίκτη του. by Γιώργος Τσανάκας
17:43
29' Μακρινό σουτ του Μπαρμπόσα, πολύ άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:44
Φλόρες και Αντούνες κάνουν καλή δουλειά στον άξονα στο πρώτο μισάωρο του αγώνα, περιορίζοντας αρκετά το κάθετο ποδόσφαιρο των παικτών του Απόλλωνα και κυρίως τον Μαρτίνες. by Γιώργος Τσανάκας
17:46
17:48
17:48
17:49
34' Σουτ του Καρέλη, στην αγκαλιά του Κότσαρη η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
17:49
35' Κάρτα στον Φατιόν και στον Ντουάρτε. by Γιώργος Τσανάκας
17:50
Η 6η κάρτα του Φατιόν στο φετινό πρωτάθλημα. Στην επόμενη που θα πάρει, ο Απόλλων θα τον χάσει για δύο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
17:53
38' Άλλο ένα καλό σουτ του Καρέλη, πάλι σε καλή θέση ο Κότσαρης που μπλοκάρει. by Γιώργος Τσανάκας
17:55
40' Τεράστια φάση για τον Απόλλωνα! Τρομερή πάσα του Κάστρο, βγάζει σε θέση βολής τον Παμλίδη αλλά το σουτ που επιχείρησε από θέση μέσα και πλάγια δεξιά από την περιοχή, βρίσκει στο δεξί δοκάρι και φεύγει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:56
Μπορεί ο Απόλλων να παίζει πιο αμυντικά και να προσπαθεί να χτυπήσει στην κόντρα-επίθεση, παρόλα αυτά έχει τις δύο μεγάλες φάσεις του πρώτου μέρους αλλά Φατιόν και Παμλίδης δεν έχουν καταφέρει να σκοράρουν από πλεονεκτικές θέσεις. by Γιώργος Τσανάκας
17:57
Πρόβλημα στο γόνατο για τον Τουτουαρίμα, ο Βιτλής ζεσταίνεται... by Γιώργος Τσανάκας
17:58
17:59
17:59
18:00
1 λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
18:02
45'+1' Νέα μεγάλη φάση για τον Απόλλωνα! Ο Παμλίδης ανοίγει για τον Τσιλούλη, ο οποίος σπάει υποδειγματικά για τον Ιωαννίδη που ερχόταν σαν τρέιλερ αλλά το πλασέ του από το ύψους του πέναλτι φεύγει άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
18:03
Τέλος στο πρώτο μέρος! Παναιτωλικός και Απόλλων Σμύρνης πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς σκορ (0-0). Τρεις μεγάλες ευκαιρίες με Φατιόν, Παμλίδη, Ιωαννίδη για να βρει το γκολ είχαν οι φιλοξενούμενοι, με ορισμένα μακρινά σουτ προσπάθησαν να απειλήσουν οι γηπεδούχοι που έχουν την κατοχή αλλά είναι τελείως ακίνδυνοι. by Γιώργος Τσανάκας
18:03
18:11
by Γιώργος Τσανάκας
18:18
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
18:23
50' Πέσιμο του Καρέλη στην περιοχή, φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι. Να δούμε το ριπλέι... by Γιώργος Τσανάκας
18:23
Μάλλον εύκολα πέφτει ο Έλληνας φορ, αν και τα ριπλέι είναι μακρινά... by Γιώργος Τσανάκας
18:24
Ο Τουτουαρίμα δεν μπορεί να συνεχίσει, ο Ματέι θα πάρει τη θέση του. by Γιώργος Τσανάκας
18:24
18:25
52' Ο Ματέι μέσα, έξω ο Τουτουαρίμα για τον Απόλλωνα. Θα πάει αριστερό μπακ ο Μπαξεβανίδης, τριάδα στα χαφ οι Φατιόν, Μαρτίνες, Ματέι. by Γιώργος Τσανάκας
18:26
Σε ρόλο οκταριού ο Ματέι, να δούμε πως θα πάει αυτό αφού ο Ρουμάνος αρέσκεται να παίζει ως δεκάρι. by Γιώργος Τσανάκας
18:27
54' Πολύ μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό! Γύρισμα μέσα στην περιοχή, η άμυνα του Απόλλωνα κοιμάται αλλα ο Κότσαρης βγάζει το τετ-α-τετ του Μπαρμπόσα. Συνεχίζει να πιέζει με φάσεις διαρκείας ο Παναιτωλικός, ανταποκρίνεται όμως η άμυνα της Ελαφράς Ταξιαρχίας. by Γιώργος Τσανάκας
18:29
Η μεγαλύτερη των γηπεδούχων στο ματς, από τις καλύτερες γενικότερα στο παιχνίδι... by Γιώργος Τσανάκας
18:31
58' Κάρτα στον Τσιλούλη, φάουλ σε καλό σημείο για τους γηπεδούχους. by Γιώργος Τσανάκας
18:32
59' Σλίβκα αντί Μαρτίνες για τον Απόλλωνα. Χειροκροτά όλο το γήπεδο τον Μαρτίνες, έχει παίξει στην ομάδα του Αγρινίου άλλωστε. by Γιώργος Τσανάκας
18:37
64' Kάρτα στον Αποστολάκη. by Γιώργος Τσανάκας
18:38
65' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Μετά από κακή απομάκρυνση της μπάλας, ο Φλόρες έπιασε ΦΟΒΕΡΟ βολέ από τα όρια της περιοχής και εκτέλεσε τον Κότσαρη που δεν μπορούσε να αντιδράσει! Τρομερό γκολ, τρομερό! by Γιώργος Τσανάκας
18:39
1-0 ο Παναιτωλικός, ανοίγει το σκορ στην δεύτερη καλή του στιγμή στον αγώνα με τα χαφ του Απόλλωνα να απουσιάζουν στην εν λόγω φάση! by Γιώργος Τσανάκας
18:44
Φτάσαμε στο 70ο λεπτό, ένα εικοσάλεπτο ακόμη. Να δούμε αν μπορεί να βγάλει αντίδραση ο Απόλλων ή ο Παναιτωλικός θα πάρει μεγάλη νίκη. by Γιώργος Τσανάκας
18:49
18:51
78' Νέα σουτάρα του Φλόρες, η μπάλα λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
18:52
79' Φάουλ για τον Απόλλωνα σε καλό σημείο... Να δούμε αν ο Μπρούνο Άλβες εδώ μπορεί να απειλήσει. by Γιώργος Τσανάκας
18:53
80' Κάρτα στον Κορνέλιους που έκανε το φάουλ στον Τσιλούλη. by Γιώργος Τσανάκας
18:54
81' Στο τείχος η μπάλα μετά την εκτέλεση φάουλ του Άλβες. by Γιώργος Τσανάκας
18:54
81' Λούι αντί Μπαρμπόσα και Μεντόσα αντί Καρέλη για τον Παναιτωλικό. by Γιώργος Τσανάκας
18:55
82' Ντάουντα και Φαν Λα Πάρα μέσα, έξω οι Φατιόν, Τσιλούλης για τον Απόλλωνα που παίζει φουλ επίθεση στο τελευταίο δεκάλεπτο. by Γιώργος Τσανάκας
18:55
82' Κάρτα στον Λούι. by Γιώργος Τσανάκας
18:57
84' Σουτ του Ματέι, που ήταν ολομόναχος στα όρια της περιοχής, στα σώματα η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
18:58
Παίζει πολύ ψηλά στο γήπεδο ο Απόλλων, κάτι που έχει κινδύνους για να δεχτεί γκολ στην κόντρα από τον Παναιτωλικό. by Γιώργος Τσανάκας
19:01
88' Κάθετη του Παμλίδη στον Ματέι που χορεύει δύο αντιπάλους, πέφτει στο έδαφος και ζητάει πέναλτι αλλά ο διαιτητής δείχνει να συνεχιστεί το ματς. Σωστός ο ρέφερι, τίποτα δεν υπάρχει. by Γιώργος Τσανάκας
19:01
Στο έδαφος ο Αποστολάκης τώρα δείχνει να πονάει. by Γιώργος Τσανάκας
19:03
90' Μέσα ο Μπακαδήμας, έξω ο Αποστολάκης. by Γιώργος Τσανάκας
19:03
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
19:04
90'+1' Κάρτα στον Μελίσσα για καθυστέρηση. by Γιώργος Τσανάκας
19:05
90'+2' Κάρτα στον Μπαξεβανίδη. Θα μπορούσε να τον αποβάλει κιόλας... by Γιώργος Τσανάκας
19:06
Κόκκινη είναι. Πέραν του ότι δεν πάει για μπάλα και είναι τελευταίος παίκτης, πάει με τις τάπες στον αστράγαλο του αντιπάλου. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
Πάει να το δει στο VAR, θα τον αποβάλει όπως είναι λογικό! Με δέκα τελειώνει το ματς ο Απόλλων. by Γιώργος Τσανάκας
19:08
Τέλος στο ματς! Σπουδαία νίκη για τον Παναιτωλικό, επικράτησε 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης, έφτασε τους 8 βαθμούς και άφησε την Ελαφρά Ταξιαρχία στους 6. by Γιώργος Τσανάκας