Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Euroleague.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Παναθηναϊκού κόντρα στη Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης by Λουκάς Χατζής
21:08
Πρόκειται για αναμέτρηση που διεξάγεται στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Euroleague by Λουκάς Χατζής
21:09
Ο Παναθηναϊκός με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία μετά τη νίκη του στο ντέρμπι κόντρα στον Ολυμπιακό μέσα στο ΣΕΦ, θέλει να βελτιώσει την αγωνιστική και βαθμολογική του εικόνα και στην Euroleague by Λουκάς Χατζής
21:10
Οι «πράσινοι» είναι στο 2-9 μαζί με τη Ζαλγκίρις by Λουκάς Χατζής
21:11
Από την άλλη πλευρά, η Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης είναι στο 8-3 και στην 4η θέση, τρέχοντας σερί πέντε νικών by Λουκάς Χατζής
21:12
Η ΚΑΕ Παναθηναϊκός θα βραβεύσει με τιμητική πλακέτα τον Τσάβι Πασκουάλ, πριν από το ματς με τη Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης, για την προσφορά του στην ομάδα. by Λουκάς Χατζής
21:13
Παράλληλα, οι βοηθοί του Πασκουάλ, Διαμαντής Παναγιωτόπουλος και Ίνιγο Θορθάνο, θα πάρουν κι αυτοί από μια ανθοδέσμη λόγω της δικής τους συνεισφοράς στην ομάδα. by Λουκάς Χατζής
21:16
Σε περίπου 15 λεπτά το τζάμπολ στην αναμέτρηση by Λουκάς Χατζής
21:16
Εκτός δωδεκάδας του Παναθηναϊκού έμεινε όπως αναμενόταν ο Γιόγκι Φέρελ by Λουκάς Χατζής
21:16
Η δωδεκάδα του Παναθηναϊκού: Πέρι, Μέικον, Παπαγιάννης, Μποχωρίδης, Παπαπέτρου, Κασελάκης, Γουάιτ, Φλόιντ, Νέντοβιτς, Έβανς, Μαντζούκας, Σαντ-Ρος by Λουκάς Χατζής
21:17
Η δωδεκάδα των Ρώσων: Λόιντ, Ζαχάροφ, Καράσεφ, Κουλάγκιν, Μπάρον, Κουζμίνσκας, Ζούμπκοφ, Πόιθρες, Πονίτκα, Φράνκαμπ, Μίκι, Γκουντάιτις by Λουκάς Χατζής
21:21
Εκτός για τους Ρώσους έμεινε ο Ναπίερ. by Λουκάς Χατζής
21:22
Όσον αφορά την παράδοση των δύο ομάδων, αμφότερες μετρούν από δύο νίκες σε τέσσερα παιχνίδια (1-1 το εντός έδρας ρεκόρ του Παναθηναϊκού). by Λουκάς Χατζής
21:25
Αυτή την ώρα γίνεται η παρουσίαση των δύο ομάδων. by Λουκάς Χατζής
21:28
Η πεντάδα του Παναθηναϊκού: Πέρι, Μέικον, Γουάιτ, Παπαπέτρου, Παπαγιάννης. Η πεντάδα της Ζενίτ: Πονίτκα, Φράνκαμπ, Γκουντάιτις, Λόιντ, Μίκι. by Λουκάς Χατζής
21:32
Άστοχο σουτ του Παπαπέτρου, όμως οι «πράσινοι» πήραν το ριμπάουντ. by Λουκάς Χατζής
21:32
Νέο άστοχο σουτ, από τον Παπαγιάννη αυτή τη φορά. by Λουκάς Χατζής
21:32
Κλέψιμο του Παπαπέτρου που κερδίζει και το φάουλ στον αιφνιδιασμό. by Λουκάς Χατζής
21:33
Λάθος πάσα του Παπαγιάννη, κατοχή για τη Ζενίτ. by Λουκάς Χατζής
21:33
0-7 με δύσκολο σουτ του Πονίτκα. by Λουκάς Χατζής
21:34
Σχόλιο: Καλησπέρα και από μένα! Για κάποιο ανεξήγητο λόγο, ο Παναθηναϊκός έχει ξεκινήσει νευρικά το ματς και δεν έχει καθαρό μυαλό στις επιθέσεις του. by Γιώργος Πετρίδης
21:36
Φάουλ του Πέρι στον Πονίτκα. Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό, μέσα Νέντοβιτς και Σαντ-Ρος. by Λουκάς Χατζής
21:37
0-12 απίστευτο δίποντο του Φράνκαμπ στη λήξη της επίθεσης. by Λουκάς Χατζής
21:37
Νέο λάθος από την πλευρά του Παναθηναϊκού. 0/6 εντός πεδιάς και 3 λάθη στα πρώτα 4:30 λεπτά... by Λουκάς Χατζής
21:42
7-14 ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ κάρφωμα από τον Έβανς!!! Μετά από άστοχο τρίποντο του Νέντοβιτς πήδηψε πιο ψηλά από όλους γράπωσε την μπάλα και κάρφωσε με δύναμη στο καλάθι των Ρώσων. by Λουκάς Χατζής
21:42
7-16 για τη Ζενίτ. by Λουκάς Χατζής
21:42
10-16 με τρίποντο και φάουλ του Νέντοβιτς! by Λουκάς Χατζής
21:43
Οι διαιτητές τσεκάρουν τη φάση για το αν είναι δίποντο ή τρίποντο το σουτ του Νέντοβιτς. by Λουκάς Χατζής
21:43
Τρίποντο τελικά! Ευκαιρία για τετράποντο από τον Νέντοβιτς. by Λουκάς Χατζής
21:43
11-16 με τη συμπληρωματική βολή. by Λουκάς Χατζής
21:44
11-18 ωραίο καλάθι από τον Μίκι, ο οποίος φτάνει τους 7 πόντους. by Λουκάς Χατζής
21:45
Η Ζενίτ συμπλήρωσε 5 ομαδικά φάουλ, με τον Νέντοβιτς να πηγαίνει στη γραμμή των βολών. by Λουκάς Χατζής
21:48
Τέλος πρώτου δεκαλέπτου, η Ζενίτ προηγείται 23-15 του Παναθηναϊκού. by Λουκάς Χατζής
21:49
Σχόλιο: Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε μουδιασμένος το παιχνίδι, ωστόσο ανέβασε στροφές χάρη στον οίστρο του Νέντοβιτς, που δείχνει "ζεστός". Επιβάλλεται προσήλωση στην άμυνα και φυσικά πιο ορθολογικές επιλογές στην επίθεση από τους "πράσινους". by Γιώργος Πετρίδης
21:52
Κακή επιλογή του Πέρι και άστοχο δίποντο για τον Παναθηναϊκό... by Λουκάς Χατζής
21:53
17-24 με ωραίο και δύσκολο καλάθι του Μέικον. by Λουκάς Χατζής
21:54
Φάουλ πάνω στον Παπαπέτρου, κέρδος δύο βολές για τον αρχηγό των «πρασίνων». by Λουκάς Χατζής
21:55
19-24 με 2/2 βολές του Παπαπέτρου. by Λουκάς Χατζής
21:56
19-26 με κάρφωμα του Πονίτκα. Κακή αντίδραση της άμυνας, δεν λειτούργησαν τα μπλοκ-άουτ. by Λουκάς Χατζής
22:01
28-28 με τρίποντο του Κασελάκη! Τρίτο σερί εύστοχο σουτ για τον Παναθηναϊκό πίσω από τα 6.75μ.! by Λουκάς Χατζής
22:07
Αστοχούν και στις δύο βολές οι Ρώσοι, όμως πήραν το επιθετικό ριμπάουντ. by Λουκάς Χατζής
22:07
28-34 με δίποντο του Κουζμίνσκας. by Λουκάς Χατζής
22:07
Τάιμ άουτ τώρα από τον Δημήτρη Πρίφτη. by Λουκάς Χατζής
22:10
Μικρή διακοπή στο ματς, με τον Παναθηναϊκό να διαμαρτύρεται για φάουλ πάνω στον Μέικον. by Λουκάς Χατζής
22:11
28-38 με καλάθι του Κουζμίνσκας. Υποψία βημάτων από τον φόργουορντ των Ρώσων... by Λουκάς Χατζής
22:13
32.5 δευτερόλεπτα, ο Παναθηναϊκός έχει την κατοχή και δικαίωμα για μια ολόκληρη επίθεση. by Λουκάς Χατζής
22:14
Αστόχησαν Παπαπέτρου και Μέικον, ο Γουάιτ όμως κέρδισε το φάουλ στη διεκδίκηση του ριμπάουντ και δικαίωμα για βολές. by Λουκάς Χατζής
22:15
33-38 με 2/2 βολές του Γουάιτ. by Λουκάς Χατζής
22:15
Τάιμ άουτ από τον Τσάβι Πασκουάλ για να σχεδιάσει την τελευταία επίθεση του ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
22:17
Άστοχο σουτ του Φράνκαπ. by Λουκάς Χατζής
22:17
Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ, με τον Παναθηναϊκό να πηγαίνει στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ με 38-33 από τη Ζενίτ. by Λουκάς Χατζής
22:18
Σχόλιο: Δείχνει μαχητικότητα ο Παναθηναϊκός, αλλά χρειάζεται υπερβάσεις στο δεύτερο ημίχρονο αν θέλει να φτάσει στη νίκη, αφού έχει και εχθρική διαιτησία. Πολύ άστοχοι στα δίποντα οι "πράσινοι" (4/15), τα περισσότερα εξ αυτών ήταν με καλές προϋποθέσεις. Το θετικό είναι ότι η ομάδα του Πρίφτη έσφιξε αμυντικά μετά το πρώτο 5λεπτο, ενώ επιθετικά έχει σε καλή βραδιά τον Νέντοβιτς. by Γιώργος Πετρίδης
22:32
Έναρξη τρίτης περιόδου. by Λουκάς Χατζής
22:34
Φάουλ του Μίκι πάνω στον Γουάιτ, βολές για τον φόργουορντ των «πρασίνων». by Λουκάς Χατζής
22:37
Επιθετικό φάουλ του Γουάιτ... Ο Παναθηναϊκός είχε ευκαιρία για προσπέραση εδώ. by Λουκάς Χατζής
22:39
41-40 με καλάθι του Παπαγιάννη. by Λουκάς Χατζής
22:39
22:41
Τρομερές άμυνες ψηλά για τον Παναθηναϊκό! by Λουκάς Χατζής
22:41
44-40 με τρίποντο του Σαντ-Ρος! 11-2 το επιμέρους σκορ στα 5 πρώτα λεπτά του δεκαλέπτου! by Λουκάς Χατζής
22:41
Τάπα του Παπαγιάννη πάνω στον Γκουντάιτις! by Λουκάς Χατζής
22:42
46-40 με καλάθι του Μέικον! Πρώτη φορά στο +6 το «τριφύλλι». by Λουκάς Χατζής
22:43
Λάθος πάσα του Γουάιτ, και ο Λόιντ μειώνει σε 46-42 στον αιφνιδιασμό. by Λουκάς Χατζής
22:43
48-42 με νέο φόλοου κάρφωμα του Παπαγιάννη! by Λουκάς Χατζής
22:44
Επιθετικό φάουλ του Μίκι, κατοχή για τον Παναθηναϊκό. by Λουκάς Χατζής
22:44
Σχόλιο: Η άμυνα ζώνης του Πρίφτη έχει πνίξει τη Ζενίτ και ο Παναθηναϊκός έχει φέρει το παιχνίδι στα μέτρα του. by Γιώργος Πετρίδης
22:47
Βήματα για τη Ζενίτ, η οποία έχει πετύχει μόλις 4 πόντους σε 8 λεπτά στην τρίτη περίοδο! by Λουκάς Χατζής
22:53
Τέλος τρίτης περιόδου, ο Παναθηναϊκός ανέτρεψε την κατάσταση και προηγείται 53-48. by Λουκάς Χατζής
22:54
Σχόλιο: Το 3ο δεκάλεπτο ανήκε στον Παναθηναϊκό (20-10 το επιμέρους σκορ), που έπαιξε εξαιρετική άμυνα, με τον Παπαγιάννη να είναι πραγματικός Κέρβερος κάτω από τα καλάθια! Οι "πράσινοι" θα μπορούσαν να έχουν και μεγαλύτερη διαφορά μπαίνοντας στην 4η περίοδο, αλλά μην τα θέλουμε όλα δικά μας. Τώρα χρειάζεται καθαρό μυαλό από τους περιφερειακούς του "τριφυλλιού". by Γιώργος Πετρίδης
22:55
Έναρξη τέταρτης περιόδου. by Λουκάς Χατζής
22:56
55-48 με νέο φόλου κάρφωμα του Παπαγιάννη. Μια φάση που έχει συμβεί 4-5 φορές απόψε! by Λουκάς Χατζής
23:11
Άστοχο τρίποντο για Ζενίτ, επιθετικό από τους Ρώσους και ξανά άστοχο τρίποντο. by Λουκάς Χατζής
23:11
Ωραία πάσα του Μέικον στον Παπαγιάννη αλλά κόπηκε από χέρι αμυντικού. 9 δέκατα ακόμα για την επίθεση. by Λουκάς Χατζής
23:15
Άστοχο τρίποντο του Μίκι, επιθετικό ριμπάουντ όμως για τη Ζενίτ. by Λουκάς Χατζής
23:16
Ο Παναθηναϊκός έδωσε έξυπνα το 4ο φάουλ του. by Λουκάς Χατζής
23:16
66-64 με τον Κουζμίνσκας. by Λουκάς Χατζής
23:16
Φάουλ για τον Παναθηναϊκό, στη γραμμή των βολών ο Παπαπέτρου 12.9 δευτερόλεπτα πριν το τέλος. by Λουκάς Χατζής
23:20
Αλλαγή από τους διαιτητές. Η Ζενίτ είχε ζητήσει τάιμ άουτ και δεν δόθηκε, οπότε μπάλα για τους Ρώσους και 12.9'' στο ρολόι. by Λουκάς Χατζής
23:21
Αστοχεί ο Κουζμίνσκας! Κερδίζει το φάουλ ο Παπαγιάννης στη διεκδίκηση του ριμπάουντ. by Λουκάς Χατζής
23:21
70-64 με 2/2 βολές by Λουκάς Χατζής
23:21
Μπλοκ ο Παπαγιάννης! by Λουκάς Χατζής
23:22
Σχόλιο: Η εξαιρετική άμυνα του Παναθηναϊκού στο δεύτερο ημίχρονο και η συγκλονιστική εμφάνιση του Παπαγιάννη και του Νέντοβιτς ήταν που οδήγησαν τους "πράσινους" στη νίκη. Η ομάδα του Πρίφτη συνέρχεται και δείχνει χαρακτήρα. by Γιώργος Πετρίδης