Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΚ, η οποία θα διεξαχθεί στους «Ζωσιμάδες» στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 19:30. by Μανώλης Μουσουράκης
19:11
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Γιάννη Γιαννάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:16
Σε τρομερό μομέντουμ βρίσκονται οι γηπεδούχοι (4οι, 16β.), οι οποίοι προέρχονται από δύο σερί νίκες (3-0 τον Παναιτωλικό και 5-0 τον Άρη) με εκπληκτικές εμφανίσεις. Ενώ, είχαν πετύχει έξι τέρματα στις οκτώ πρώτες αγωνιστικές, στις δύο τελευταίες σημείωσαν οκτώ! by Μανώλης Μουσουράκης
19:16
Από την άλλη, η ΑΕΚ (2η, 20β., στο -6 από τον Ολυμπιακό) προέρχεται από δυο ματς χωρίς νίκη και ψάχνει την αντίδραση κόντρα στην ομάδα των Ιωαννίνων. Την περασμένη Κυριακή (21/11) ηττήθηκε 3-2 υποδεχόμενη τον Ολυμπιακό στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής. by Μανώλης Μουσουράκης
19:17
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:18
ΠΑΣ Γιάννινα (Ηρακλής Μεταξάς, 4-4-2): Λοντίγκιν - Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Πίρσμαν - Μπρένερ, Καραχάλιος, Ντομίγνκες, Σνάιντερ - Μιλιντσεάνου, Περέα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:19
ΑΕΚ (Αργύρης Γιαννίκης, 4-2-3-1): Στάνκοβιτς – Μισελέν, Βράνιες, Μήτογλου, Μοχαμάντι – Σιμόες, Σιμάνσκι – Άμραμπατ, Μάνταλος, Τσούμπερ – Αραούχο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Σούλης, Παντελάκης, Σιόντης, Καραγιάννης, Λιάσος, Λώλης, Τριάδης, Ρίζος, Μέντες. by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Τσιντώτας, Σβάρνας, Ρότα, Χατζισαφί, Σάκχοφ, Γέβτιτς, Γκαρσία, Ανσαριφάρντ, Κοσίδης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:23
Εκτός με ίωση ο Γκαρντάφσκι για τον ΠΑΣ. Τη θέση του θα πάρει ο Μπρένερ, στη μοναδική αλλαγή της ομάδας των Ιωαννίνων σε σχέση με την «πεντάρα» κόντρα στον Άρη. Εκτός και οι Κόντε, Οικονομόπουλος, και Αλ. Τριάδης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
Με Άμραμπατ αντί του Γκαρσία οι βασικοί του Αργύρη Γιαννίκη, ο οποίος στηρίζει και διατηρεί στην αρχική ενδεκάδα τον Μοχαμάντι παρά το λάθος του κόντρα στον Ολυμπιακό. Τιμωρημένος είναι ο Λε Ταλέκ, εκτός και οι τραυματίες Τζαβέλλας, Τάνκοβιτς και Γαλανόπουλος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:27
Διαιτητής: Δημήτριος Καραντώνης Βοηθοί: Κωνσταντίνος Ψάρρης, Ιορδάνης Δημητριάδης 4ος Διαιτητής: Άγγελος Αγγελάκης VAR: Μπρούνο Εστέβες by Μανώλης Μουσουράκης
19:28
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:28
Να σημειωθεί ότι ο αγωνιστικός χώρος των «Ζωσιμάδων» βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση! by Μανώλης Μουσουράκης
19:29
Η ιστορία στα μεταξύ τους: Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα: 9 Ισοπαλίες: 13 Νίκες ΑΕΚ: 24 Με γηπεδούχο τον ΠΑΣ Γιάννινα: Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα: 7 Ισοπαλίες: 10 Νίκες ΑΕΚ: 6 by Μανώλης Μουσουράκης
19:29
Κόντρα στην πρώην ομάδα του ο Αργύρης Γιαννίκης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
Μάλιστα, έχει κρεμαστεί επικό πανό στη... γνωστή πολυκατοικία απέναντι από το γήπεδο! Δείτε εδώ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
Όλα έτοιμα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
1' Πέναλτι για τον ΠΑΣ Γιάννινα! by Μανώλης Μουσουράκης
19:32
Ο κ. Καραντώνης έχει περικυκλωθεί από τους παίκτες της ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:33
Ο κ. Καραντώνης δίνει πέναλτι για τζαρτζάρισμα του Μήτογλου στον Περέα εντός της περιοχής της ΑΕΚ. O σέντερ μπακ της «Ένωσης» βάζει το χέρι του για να απωθήσει τον αντίπαλό του, χωρίς βέβαια να είναι τόσο ισχυρή η επαφή. by Μανώλης Μουσουράκης
19:36
5' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ Γιάννινα! 1-0! Σκόρερ ο Εραμούσπε! Ο στόπερ των γηπεδούχων εκτελεί δυνατά στην κάτω δεξιά γωνία. by Μανώλης Μουσουράκης
19:36
Προβάδισμα για τον ΠΑΣ, ο οποίος κέρδισε το πέναλτι στα 15''! by Μανώλης Μουσουράκης
19:37
19:39
Προσπαθεί να αντιδράσει η ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:39
9' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! 1-1! Σκόρερ ο Άμραμπατ! ΓΚΟΛΑΡΑ από τον Άμραμπατ! Ο Μαροκινός παίρνει το «ριμπάουντ» από την απομάκρυνση της άμυνας του ΠΑΣ και με μονοκόμματη σουτάρα στην κίνηση από το ύψος της μεγάλης περιοχής φέρνει το ματς στα ίσα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
Κίτρινη κάρτα στον Καραχάλιο για μαρκάρισμα στον Μάνταλο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
Ο Άμραμπατ εξαργυρώνει με τον καλύτερο τρόπο την επιστροφή του στην αρχική ενδεκάδα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
Φαίνεται πως ο Πέτρος Μάνταλος αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού, ύστερα από το μαρκάρισμα του Καραχάλιου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:43
Όλα καλά, θα συνεχίσει κανονικά ο αρχηγός της «Ένωσης». by Μανώλης Μουσουράκης
19:43
Πάντως, η ουσία είναι ότι παρακολουθούμε πολύ ωραίο ματς στα Γιάννενα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
19:45
19:46
15' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ακόμα μια γρήγορη αντεπίθεση από τον ΠΑΣ, με τον Μήτογλου να κόβει καίρια με τάκλιν τον Μιλιντσεάνου, ο οποίος είχε μπει στην περιοχή της ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:47
Η ΑΕΚ για ακόμα ένα παιχνίδι αντιμετωπίζει μεγάλο πρόβλημα στις αμυντικές μεταβάσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
19:48
17' Δεν πέρασε η πανέξυπνη κάθετη του Μάνταλου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:49
18' Τρομερή διπλή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Επικές επεμβάσεις από τον Λοντίγκιν! Ωραία συνεργασία των Άμραμπατ και Αραούχο, με τον Λοντίγκιν να αποκρούει το σουτ του Αργεντινού επιθετικού σε πρώτο χρόνο, όπως έκανε και στην εξ επαφής προβολή του Τσούμπερ σε δεύτερο! by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
1(1)-3(1) οι τελικές για τις δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
19:51
Κάθε αντεπίθεση του ΠΑΣ «μυρίζει» και γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
22' Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Υπέροχο γέμισμα του Σάλιακα από τα δεξιά, βρίσκει τον Μιλιντσεάνου στην «καρδιά» της αντίπαλης περιοχής, με τον Μολδαβό φορ να εκτελεί με μια εναέρια... καρατιά, στέλνοντας την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
23' Φάση για την ΑΕΚ. Περνά άουτ το σουτ εκτός περιοχής που έπιασε ο Μάνταλος. by Μανώλης Μουσουράκης
19:55
Ματς με φρενήρη ρυθμό και ευκαιρίες εκατέρωθεν και από ένα γκολ. Το πέναλτι είναι μια φάση που σηκώσει πολλή κουβέντα, αλλά για μια ακόμα φορά σε μια οριακή φάση σε βάρος της ΑΕΚ, δεν υπάρχει εξέταση του VAR. Η Ένωση απάντησε άμεσα, θα μπορούσε να έχει πάρει προβάδισμα στη διπλή επέμβαση του Λοντίγκιν, αλλά και ο ΠΑΣ είχε μεγάλη φάση με Μιλιντσεάνου. Πρόβλημα οι πολλές μπαλιές που δέχεται στην πλάτη η Ένωση. by Κώστας Μιαούλης
19:55
25' Απομακρύνει ο Λοντίγκιν το γέμισμα του Μάνταλου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:58
1-3 τα κόρνερ by Μανώλης Μουσουράκης
20:01
30' Φάση για την ΑΕΚ. Σουτ του Αραούχο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, περνά άουτ η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:01
Γενικά προσπαθεί να κυκλοφορήσει η ΑΕΚ στα τελευταία λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
31' Ακόμα μια φορά που χρειάστηκε κάποιο στόπερ της ΑΕΚ να κόψει με υπερπροσπάθεια τον Περέα που έφευγε ολομόναχος. Ως μη γενόμενη, βέβαια, η φάση, αφού εν συνεχεία σηκώθηκε το σημαιάκι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:03
Συγκλίνει αρκετά ο Άμραμπατ, προκειμένου να βοηθήσει στην ανάπτυξη της ΑΕΚ, με τον Μισελέν να παίρνει όλη τη δεξιά πλευρά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
34' Πρόβλημα με τον Περέα, ο οποίος έχει πέσει στο έδαφος και πιάνει το γόνατό του. by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
Θα σηκωθεί τώρα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
35' Ωραία κυκλοφορία από την ΑΕΚ, αδύναμη η κεφαλιά του Αραούχο στην ολοκλήρωση της φάσης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
37' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Λάθος υπολογισμός από την άμυνα του ΠΑΣ, ο Αραούχο επωφελήθηκε, αλλά το σουτ του αποκρούστηκε σε κόρνερ από τον Λοντίγκιν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:09
Πάρα πολύ καλή η εμφάνιση από τον Λοντίγκιν μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
20:11
H AEK έχει μεταφερθεί στο δεύτερο μισό του γηπέδου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:13
42' Έκλεψε ψηλά η ΑΕΚ -με οργανωμένο πρέσινγκ-, βγήκε με προϋποθέσεις στην κόντρα, αλλά καθυστέρησε να εκτελέσει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:15
Πρέπει να βρει την... ισορροπία στο πρέσινγκ της η ΑΕΚ. Αφενός να συνεχίσει να πιέζει το ίδιο καλά κι οργανωμένα δημιουργώντας προϋποθέσεις για φάσεις, αλλά ταυτόχρονα να είναι περισσότερο προσεκτική στην κάλυψη των χώρων και κατ' επέκταση στις αμυντικές της μεταβάσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
45' Φάση για τον ΠΑΣ. Κεφαλιά του Κάργα, ύστερα από εκτέλεση φάουλ (κοντά στο σημαιάκι του κόρνερ), με την μπάλα να περνά δίπλα από το δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:17
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:18
Κάθε επαφή του Άμραμπατ με την μπάλα «φωνάζει»... ποιότητα! by Μανώλης Μουσουράκης
20:20
45'+4' Αρκετά έξω το μακρινό σουτ του Μισελέν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:20
Τέλος στο πρώτο μέρος. Οι δύο ομάδες θα πάνε ισόπαλες (1-1) στα αποδυτήρια, ύστερα από τον φρενήρη ρυθμό στο ξεκίνημα (5' πέν. Εραμούσπε - 9' Άμραμπατ). by Μανώλης Μουσουράκης
20:23
H AEK απάντησε άμεσα στο γκολ πέναλτι του ΠΑΣ και σε δύο περιπτώσεις, με τη μία διπλή βρήκε απέναντι της τον Λοντίγκιν. Ωστόσο πέρα από τον Αραούχο που παλεύει πάρα πολύ με σουτ, η ΑΕΚ χρειάζεται να παίξει πιο συνδυαστικά. Ο ΠΑΣ έδωσε χώρο μετά τα μισά του πρώτου μέρους, για να χτυπήσει την Ένωση στην κόντρα. Πολλές οι μπαλιές που δέχεται ξανά η ομάδα του Γιαννίκη στην πλάτη της. by Κώστας Μιαούλης
20:36
Ο ΠΑΣ θα προχωρήσει σε αναγκαστική αλλαγή με την έναρξη του δεύτερου μέρους. Ο Λώλης θα περάσει στη θέση του Μιλιντσεάνου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:37
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:38
46' Τώρα η αλλαγή: Στη θέση του Μιλιντσεάνου περνά ο Λώλης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:38
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:40
48' Γύρισμα του Μάνταλου από τα αριστερά, απομακρύνει η άμυνα του ΠΑΣ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:42
49' Καίρια έξοδος του Στάνκοβιτς, ο οποίος δεν επέτρεψε στον Περέα που έβγαινε σε αντεπίθεση να εκτελέσει. Τον είχαν κλείσει και τα στόπερ της ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:42
50' Κίτρινη κάρτα στον Σιμάνσκι για θέατρο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:44
52' Κίτρινη κάρτα και στον Μπρένερ για μαρκάρισμα με τα δύο πόδια (πάνω στην μπάλα). by Μανώλης Μουσουράκης
20:44
Ευκαιρία για ένα γέμισμα για την ΑΕΚ τώρα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:45
Κακή η εκτέλεση από τον Μάνταλο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο το δεύτερο μέρος. Η ΑΕΚ έχει την κατοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
56' Εκτέλεση φάουλ από τον Σάλιακα με γλυκό γέμισμα, απομακρύνει σε κόρνερ η άμυνα της «Ένωσης». by Μανώλης Μουσουράκης
20:50
Σε λίγο θα περάσει εντός αγωνιστικού χώρου ο Ανσαριφάρντ, με τον Σιμάνσκι να περνά εκτός. Φορτώνει την επίθεσή του ο Αργύρης Γιαννίκης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:50
58' Πτώση του Πίρσμαν εντός της περιοχής της ΑΕΚ, «παίζετε» από τον κ. Καραντώνη. Δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
60' Τώρα η αλλαγή: Ο Ανσαριφάντ στη θέση του Σιμάνσκι. Ο Μάνταλος θα περάσει δίπλα στον Σιμόες, με 4-4-2 συνεχίζει η ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:59
66' Διπλή φάση για τον ΠΑΣ με τον Μπρένερ. Σε πρώτο χρόνο το διαγώνιο σουτ του πλάγιου χαφ των γηπεδούχων δεν βρήκε στόχο, ενώ σε δεύτερο μπλόκαρε ο Στάνκοβιτς. Καλή στιγμή για τους Γιαννιώτες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:00
67' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΣ. Δοκάρι σε διαγώνιο σουτ του Περέα, αλλά ως μη γενόμενη η φάση, αφού σηκώνεται το σημαιάκι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:00
Ο ΠΑΣ εκμεταλλεύεται το ότι η ΑΕΚ έχει πάρει ρίσκο και έχει αυξήσει την πίεσή του στα τελευταία λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:01
69' Ώρα για αλλαγές. Ο Μορέιρα αντί του Μπρένερ και ο Γκαρσία αντί του Τσούμπερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:03
71' Άουτ το σουτ εκτός περιοχής με το δεξί από τον Γκαρσία. by Μανώλης Μουσουράκης
21:04
6(2)-11(6) οι τελικές για τις δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
Με την είσοδο του Καρίμ και τον Μάνταλο δίπλα στο Σιμόες ο Γιαννίκης πήρε ένα αναγκαίο ρίσκο, αν δεν θέλει να χάσει άλλο έδαφος η ΑΕΚ, από την άλλη μεριά η έξοδος του Τσούμπερ ήταν επιβεβλημένη και θα έπρεπε να έχει έρθει και νωρίτερα. Εδώ και έναν μήνα ο Ελβετός είναι ντεφορμέ. by Κώστας Μιαούλης
21:09
76' Επικίνδυνη σέντρα του Σάλιακα από τα δεξιά, δεν βρίσκει συμπαίκτη του. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
79' Φάση για την ΑΕΚ. Εκτέλεση κόρνερ από τον Γκαρσία, παίρνει την κεφαλιά ο Σιμόες στο δεύτερο δοκάρι, με την μπάλα να περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
80' Οι Σάκχοφ και Ρότα αντί των Μάνταλου και Μισελέν. by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
83' Τρομερή κούρσα από τον Μορέιρα, ωστόσο το σουτ που έπιασε δεν ανησύχησε τον Στάνκοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
83' Άουτ και το σουτ από το Ανσαριφάρντ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
83' Ο Παντελάκης στη θέση του Σνάιντερ και πλέον ο ΠΑΣ με 3-6-1. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
84' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Επικίνδυνο γύρισμα από τον Ανσαριφάρντ. Διώχνει καίρια ο Εραμούσπε. by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
85' Τρομερές στιγμές στην περιοχή του ΠΑΣ! Διώχνει πάνω στη γραμμή ο Κάργας και στα καπάκια ο Σάκχοφ χάνει μεγάλη ευκαιρία από πλεονεκτική θέση. by Μανώλης Μουσουράκης
21:20
88' Σέντρα του Άμραμπατ από τα αριστερά, απομακρύνει η άμυνα του ΠΑΣ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
88' Κίτρινη κάρτα στον Περέα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
Φάουλ τώρα για την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
Λάθος του Ρότα στη μεσαία γραμμή, ο ΠΑΣ προσπαθεί να βγει στην κόντρα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
Μακρινό σουτ του Ντομίνγκεζ, περνάει πάνω από την εστία της ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
90' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! 1-2! Σκόρερ ο Σάκχοφ! by Μανώλης Μουσουράκης
21:24
Με τη συμπλήρωση των 90 λεπτών, η ΑΕΚ κάνει το 2-1 με γκολ του Σάκχοφ! Ο 30χρονος Ουκρανός έκανε το σουτ από έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Κάργα και κατέληξε στα δίχτυα. Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:24
90'+1' Δοκάρι για την ΑΕΚ! Ωραία ενέργεια του Αραούχο από τα αριστερά, το σουτ που επιχείρησε βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και πέρασε εκτός. Στο έδαφος ο φορ της ΑΕΚ, ο οποίος μάλιστα ζητάει πέναλτι (υπήρξε επαφή με τον Κάργα, αφού σούταρε). by Μανώλης Μουσουράκης
21:26
90'+4' Κερδισμένο φάουλ για τον ΠΑΣ, τελευταία ευκαιρία για ένα γέμισμα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:26
Σουτ του Μορέιρα, απομακρύνει σε πλάγιο η άμυνα της ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:26
Επιμένει ο ΠΑΣ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:27
90'+5' Σέντρα του Μορέιρα, διώχνουν με προβολή οι φιλοξενούμενοι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
Λήξη της αναμέτρησης. Με γκολ του Σάκχοφ στο 90', η ΑΕΚ περνάει από τους «Ζωσιμάδες» με 2-1 επί του ΠΑΣ Γιάννινα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό σας βράδυ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:29
Μείνετε συντονισμένοι στο sport-fm.gr, ακολουθεί το ρεπορτάζ και ο... απόηχος της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:30
Στο τελευταίο τέταρτο με την είσοδο του Σάκχοφ, η ΑΕΚ έβαλε τον ΠΑΣ στα καρέ της και αφού οι γηπεδούχοι γλίτωσαν δύο φορές σχεδόν πάνω στη γραμμή, πήρε τη νίκη. Αν ο Ουκρανός ήταν υγιής και είχε περισσότερο χρόνο που θα μπορούσε να παίξει θα ήταν πολύτιμος. Σπουδαία νίκη για την ΑΕΚ που την κρατάει ζωντανή για να μην χάσει άλλο έδαφος, ενόψει της δύσκολης συνέχειας. by Κώστας Μιαούλης