Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΟΦΗ-Ιωνικός, η οποία θα διεξαχθεί στο «Θ. Βαρδινογιάννης» στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 15:00. by Μανώλης Μουσουράκης
14:41
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Μάνου Σουργιά. by Μανώλης Μουσουράκης
14:41
Σε εξαιρετική κατάσταση βρίσκονται οι γηπεδούχοι, οι οποίοι προέρχονται από πέντε σερί ματς χωρίς ήττα και από δύο διαδοχικές νίκες, τελευταία το 2-0 στον Βόλο επί του ΝΠΣ. Πλέον, βρίσκονται στην 5η θέση με 15 βαθμούς. by Μανώλης Μουσουράκης
14:42
Από την άλλη, η ομάδα της Νίκαιας είναι στην 11η θέση με δέκα βαθμούς, ούσα στο +4 από τον ουραγό Ατρόμητο, στο +3 από τον προτελευταίο Απόλλωνα Σμύρνης (αμφότεροι με ματς περισσότερο) και στο -4 από τον 6ο Παναθηναϊκό. Έχει αποδείξει ότι είναι ένα ανταγωνιστικό σύνολο, ωστόσο πρώτο της μέλημα είναι να αυξήσει τη βαθμολογική της διαφορά από την «ουρά». Την περασμένη αγωνιστική έμεινε στο 1-1 υποδεχόμενη τον Αστέρα Τρίπολης στο γήπεδο της Νεάπολης. by Μανώλης Μουσουράκης
14:44
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων: by Μανώλης Μουσουράκης
14:44
ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας, 4-3-3): Επασί - Μαρινάκης, Βούρος, Διαμαντής, Μπαλογιάννης - Μεγιάδο, Γκαγιέγκος, Ντε Γκουζμάν - Τοράλ, Φαν Ντάινεν, Λάμπρου. by Μανώλης Μουσουράκης
14:45
Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός, 3-5-2): Χουτεσιώτης - Μύγας, Ρομαό, Τσιγκρίνσκι, Σάντσες, Βαλεριάνος - Άοσμαν, Ντάλσιο, Κιάκος - Λένις, Μάναλης. by Μανώλης Μουσουράκης
14:45
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Βάτερμαν, Πασαλίδης, Ναμπί, Καμάου, Τσιλιανίδης, Γιάννου, Στάικος, Καστάινιος, Κοροβέσης. by Μανώλης Μουσουράκης
14:45
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Αναγνωστόπουλος, Τσιριγώτης, Βαφέας, Γκοτσούλιας, Καμπράλ, Ματσούκας, Πογοσιάν, Κωνσταντινίδης, Κάνιας. by Μανώλης Μουσουράκης
14:47
O Νίκος Νιόπλιας βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να υπολογίζει για πρώτη φορά φέτος στον Κοσμά Τσιλιανίδη, ενώ στην αποστολή συμπεριλήφθηκε και ο Τζόναθαν Ντε Γκούζμαν. Αντίθετα, εκτός έμεινε ο Γιαννούλης, ο οποίος ταλαιπωρείται από λαρυγγίτιδα αλλά και οι Νέιρα, Ουές και Ντουρμισάι. Εκτός για τους «κυανόλευκους» οι τραυματίες Τουράμ, Ντελγκάδο και Μαχαίρας. by Μανώλης Μουσουράκης
14:48
Διαιτητής: Κωνσταντίνος Περράκης Βοηθοί: Κωνσταντίνος Στάικος, Ηλίας Παπαδόπουλος 4ος διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου VAR: Γεώργιος Τζοβάρας by Μανώλης Μουσουράκης
14:48
Να σημειωθεί ότι αυτός θα είναι ο πρώτος φετινός αγώνας των νεοφώτιστων μακριά από την Αττική σε επίπεδο πρωταθλήματος (είχαν αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Ξάνθη για το Κύπελλο). by Μανώλης Μουσουράκης
14:48
Η ιστορία στα μεταξύ τους: Νίκες ΟΦΗ: 17 Ισοπαλίες: 5 Νίκες Ιωνικού: 10 Με γηπεδούχο τον ΟΦΗ: Νίκες ΟΦΗ: 13 Ισοπαλίες: 0 Νίκες Ιωνικού: 3 by Μανώλης Μουσουράκης
14:50
Εντός έδρας ο ΟΦΗ μετρά --. Εκτός έδρας ο Ιωνικός έχει --. by Μανώλης Μουσουράκης
14:57
Σε περίπου τρία λεπτά αναμένεται η έναρξη της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
14:57
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
15:00
Όλα έτοιμα για την έναρξη. by Μανώλης Μουσουράκης
15:00
Ιδανικές οι καιρικές συνθήκες. by Μανώλης Μουσουράκης
15:00
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
15:02
Με 5-3-2 σήμερα ο Ιωνικός, λόγω και της απουσίας του Τουράμ. Τριάδα στα στόπερ με Ρομαό, Τσιγκρίνσκι και Σάντσες και τον Κιάκο ως εσωτερικό μέσο. by Μανώλης Μουσουράκης
15:04
Ασφυκτικό πρέσινγκ από τους φιλοξενούμενους στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
15:05
5' Έκλεψε ο Λένις στον χώρο της μεσαίας γραμμής, προσπάθησε να κουβαλήσει την μπάλα, αλλά ήταν ολομόναχος με αποτέλεσμα να κλειστεί. by Μανώλης Μουσουράκης
15:06
5' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Εξαιρετική μεταβίβαση του Τοράλ, βρήκε ολομόναχο τον Φαν Ντάινεν στην «καρδιά» της αντίπαλης περιοχής, με τον Χουτεσιώτη να βάζει σπουδαίο «στοπ» στο τετ-α-τετ με τον επιθετικό των Κρητικών. Μεγάλο το κενό στην άμυνα της ομάδας της Νίκαιας. by Μανώλης Μουσουράκης
15:10
Έχει πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο ΟΦΗ, με τον Ιωνικό να αμύνεται οργανωμένα. by Μανώλης Μουσουράκης
15:11
10' Ωραίες προσποιήσεις του Λάμπρου εντός της περιοχής του Ιωνικού, κοντράρει στον Τσιγκρίνσκι το σουτ του. by Μανώλης Μουσουράκης
15:16
15' Έκλεψε ο Λένις σε καίριο σημείο, ο Μάναλης έσπευσε να μπει στην τροχιά της μπάλας, αλλά τον πρόλαβε ο Επασί που βγήκε ταχύτατα από την εστία του. by Μανώλης Μουσουράκης
15:16
Δεύτερο καίριο κλέψιμο από τον Λένις. by Μανώλης Μουσουράκης
15:17
17' Κίτρινη κάρτα στον Σάντσες για μαρκάρισμα στον Μαρινάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
15:22
21' Ωραία ανάπτυξη του Ιωνικού, σέντρα του Κιάκου από τα αριστερά, με τον Μάναλη να μην πιάνει καλά την κεφαλιά. by Μανώλης Μουσουράκης
15:23
22' Περνά άουτ το σουτ που έπιασε εκτός της περιοχής ο Μπαλογιάννης. by Μανώλης Μουσουράκης
15:23
Εξαιρετικό το πρέσινγκ του Ιωνικού, έχει οδηγήσει τους «κυανόλευκους» σε πολλές ανακτήσεις μπάλας και σε δημιουργία καταστάσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
15:25
24' Φάση για τον Ιωνικό. Ακόμα ένα ωραίο ξεδίπλωμα αντεπίθεσης από τον Ιωνικό, ο Λένις πάτησε περιοχή, με το σουτ του να φεύγει λίγο πάνω από οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
15:31
Χωρίς κάποια αξιόλογη στιγμή στα τελευταία λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
15:31
Σε χαμηλό τέμπο το παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
15:33
33' Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ακόμα ένα κλέψιμο στο τελευταίο τρίτο, με τον Άοσμαν να πιάνει το σουτ εκτός περιοχής και τον Επασί να διώχνει με υπερένταση. by Μανώλης Μουσουράκης
15:34
34' Φάση για τον Ιωνικό. Σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής κι από τον Κιάκο ύστερα από προσποιήσεις, εκ νέου «στοπ» από τον Επασί. by Μανώλης Μουσουράκης
15:35
Ο Ιωνικός φτάνει σε δύο αξιόλογες τελικές προσπάθειες. by Μανώλης Μουσουράκης
15:35
5(3)-3(2) οι τελικές για τις δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
15:37
37' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΟΦΗ. Ευκαιρία για ένα γέμισμα. by Μανώλης Μουσουράκης
15:39
38' Φάση για τον ΟΦΗ. Εκτελείται το φάουλ, πιάνει την κεφαλιά ο Βούρος, με την μπάλα να περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Δεύτερη φορά που η άμυνα των φιλοξενούμενων ξεχνά έναν παίκτη του ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
15:40
39' Τεράστια ευκαιρία για τον Ιωνικό. Έπιασε το διαγώνιο σουτ εντός της αντίπαλης περιοχής ο Μάναλης, με τον Επασί να διώχνει σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
15:40
Σε εξαιρετική μέρα ο Επασί. by Μανώλης Μουσουράκης
15:41
15:43
15:43
43' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! 1-0! Σκόρερ ο Γκαγιέγκος! ΓΚΟΛΑΡΑ από τον Χιλιανό χαφ, ο οποίος ύστερα από διώξιμο της άμυνας του Ιωνικού έπιασε το διαγώνιο μονοκόμματο σουτ εκτός περιοχής που κατέληξε στην απέναντι γωνία. Δεν άφησε κανένα περιθώριο στον Χουτεσιώτη. by Μανώλης Μουσουράκης
15:46
Τελευταίο σφύριγμα στο πρώτο μέρος. Ο ΟΦΗ θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενος 1-0 χάρη στην γκολάρα του Γκαγιέγκος από το 43'. Ο ΟΦΗ μπήκε αρκετά δραστήριος στο ξεκίνημα, ωστόσο άμεσα ισορρόπησε ο Ιωνικός, ο οποίος πίεζε στον άξονα και έβγαινε με προϋποθέσεις στην αντεπίθεση. Παρόλα αυτά, οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα. 7(4)-6(3) οι τελικές για τις δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
16:04
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
16:05
46' Φάση για τον Ιωνικό. Σουτ εκτός περιοχής από τον Άοσμαν, φεύγει δίπλα από το δεξί δοκάρι της αντίπαλης εστίας. by Μανώλης Μουσουράκης
16:07
48' ΓΚΟΛ ο Ιωνικός! 1-1! Σκόρερ ο Άοσμαν! Ποιος άλλος; Ο απόλυτος MVP του Ιωνικού χτυπά και πάλι. Ωραία προσποίηση εντός της περιοχής από τον Σύρο μεσοεπιθετικό και σουτ με το αριστερό, με την μπάλα να χτυπά στο δεξί δοκάρι και να καταλήγει στα δίχτυα. Τέταρτο φετινό γκολ για τον Άοσμαν, ο οποίος έχει και τρεις ασίστ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:12
54' Κίτρινη κάρτα στον Μύγα. by Μανώλης Μουσουράκης
16:13
54' Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Έφυγαν στην αντεπίθεση με προϋποθέσεις οι φιλοξενούμενοι, ωστόσο καθυστέρησαν στην τελική ενέργεια. by Μανώλης Μουσουράκης
16:14
56' Κίτρινη κάρτα και στον Φαν Ντάινεν τώρα. by Μανώλης Μουσουράκης
16:15
Τσεκάρεται μια φάση από το VAR. Έχει σταματήσει το παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
16:17
Εξετάζεται πιθανό σπρώξιμο του Βούρου στον Μάναλη στην περιοχή του ΟΦΗ. Ο κ. Περράκης ενημερώνεται ότι δεν υπάρχει κάποια παράβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
16:17
16:18
58' Ο Γιάννου πέρασε στη θέση του Φαν Ντάινεν και ο Πασαλίδης σε εκείνη του Ντε Γκουζμάν. by Μανώλης Μουσουράκης
16:20
62' Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Υπέροχη ενέργεια από τον Μύγα, ο οποίος έφτασε μέχρι τα όρια της αντίπαλης περιοχής, πιάνοντας το ψηλοκρεμαστό σουτ, με τον Επασί να διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:23
64' Φάση για τον Ιωνικό. Απευθείας μακρινή εκτέλεση φάουλ από τον Βαλεριάνο, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
16:24
65' Κίτρινη και στον Μεγιάδο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:25
Στα τελευταία λεπτά ο Ιωνικός έχει αλλάξει το σύστημα σε 3-4-1-2. by Μανώλης Μουσουράκης
16:27
Ο κόσμος του ΟΦΗ προσπαθεί να «σπρώξει» τους παίκτες της ομάδας του. by Μανώλης Μουσουράκης
16:30
72' Πρώτη αλλαγή και για τον Ιωνικό. Ο Κάνιας στη θέση του Κιάκου. by Μανώλης Μουσουράκης
16:31
73' Παράλληλο γύρισμα του Μάναλη από τα αριστερά, μπλοκάρει ο Επασί. by Μανώλης Μουσουράκης
16:32
Πεσμένος στο έδαφος ο Μάναλης. Φαίνεται να αντιμετωπίζει πρόβλημα. Υπενθυμίζεται ότι οι φιλοξενούμενοι δεν έχουν άλλον καθαρόαιμο φορ στην αποστολή τους. by Μανώλης Μουσουράκης
16:34
75' Μεγάλη στιγμή για τον Ιωνικό. Απελευθερώθηκε ωραία ο Λένις, ωστόσο το σουτ που έπιασε έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
16:35
76' Ο Τσιλιανίδης στη θέση του Τοράλ. Σημαντική στιγμή για τον Έλληνα μεσοεπιθετικό, ο οποίος επιστρέφει ύστερα από τον πολύμηνο τραυματισμό του. by Μανώλης Μουσουράκης
16:37
76' Και ο Καμάου στη θέση του Μαρινάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
16:40
81' Ο Βαφέας περνά στη θέση του κουρασμένου Άοσμαν. Μετατοπίζεται στα χαφ ο Ρομαό τώρα. Κόντρα στην πρώην ομάδα του θα αγωνιστεί ο Νίκος Βαφέας. by Μανώλης Μουσουράκης
16:41
83' Κοντράρει το σουτ του Τσιλιανίδη, κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
16:42
84' Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τον ΟΦΗ. «Παίζετε» από τον κ. Περράκη. by Μανώλης Μουσουράκης
16:43
Για μαρκάρισμα του Σάντσες στον Γιάννου. Δεν φαίνεται να υπάρχει παράβαση. Από τις κλασικές διεκδικήσεις σε στατικές φάσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
16:43
Πιέζει ο ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
16:44
Πάλι φωνές για πέναλτι από τον κόσμο του ΟΦΗ. Σε μαρκάρισμα του Τσιγκρίνσκι στον Γιάννου. by Μανώλης Μουσουράκης
16:45
Φαίνεται πως ο κεντρικός αμυντικός του Ιωνικού πατά το μυτάκι του παπουτσιού του φορ των Κρητικών, ωστόσο δεν είναι ξεκάθαρο από το ριπλέι που δόθηκε. by Μανώλης Μουσουράκης
16:45
Θα πάει να δει ο ίδιος ο κ. Περράκης τη φάση στο VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
16:46
Πραγματικά πρόκειται για θέμα χιλιοστών εάν ο Τσιγκρίνσκι έχει βρει τον Γιάννου στο μυτάκι του παπουτσιού του. by Μανώλης Μουσουράκης
16:47
89' Πέναλτι για τον ΟΦΗ και κίτρινη κάρτα στον Τσιγκρίνσκι! by Μανώλης Μουσουράκης
16:47
89' Ο Λάμπρου στην άσπρη βούλα. by Μανώλης Μουσουράκης
16:48
90' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! 2-1! Σκόρερ ο Λάμπρου με εκτέλεση πέναλτι! by Μανώλης Μουσουράκης
16:48
Έξαλλοι πανηγυρισμοί στο «Θ. Βαρδινογιάννης». by Μανώλης Μουσουράκης
16:49
90'+1' Ο Ναμπί στη θέση του Λάμπρου. by Μανώλης Μουσουράκης
16:49
Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
16:51
90'+3' Οι Ματσούκας και Καμπράλ στις θέσεις των Σάντσες και Μύγα. by Μανώλης Μουσουράκης
16:51
Φορτώνει την επίθεσή του ο Ιωνικός. by Μανώλης Μουσουράκης
16:52
90'+4' Κίτρινη στον Μάναλη. by Μανώλης Μουσουράκης
16:55
Τέλος στο ματς! Ο ΟΦΗ θα πάρει σπουδαία νίκη (2-1) επί του Ιωνικού χάρη στην εκτέλεση πέναλτι του Λάμπρου στο 90'. by Μανώλης Μουσουράκης