Άρης-ΟΦΗ

Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Κύπελλο Ελλάδας.

16:14
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον πρώτο αγώνα των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας, ανάμεσα στον Άρη και τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:15
46-21-32 υπέρ του Άρη η συνολική παράδοση στις αναμετρήσεις των δύο ομάδων, 34-10-6 υπέρ των «κίτρινων» στις αναμετρήσεις που έχουν γίνει στη Θεσσαλονίκη. 4-4-3 υπέρ των Κρητικών η συνολική παράδοση στις αναμετρήσεις που έχουν γίνει στο πλαίσιο του Κυπέλλου, αήττητοι είναι σε 6 επισκέψεις στο πλαίσιο του θεσμού στη Θεσσαλονίκη (3-3-0). by Αναστασία Βοσνάκη
16:18
Από νίκες στο πρωτάθλημα προέρχονται οι δύο ομάδες. Ο Άρης επικράτησε 1-0 του ΠΑΟΚ στην Τούμπα σε ένα ματς που σημαδεύτηκε από θλιβερά επεισόδια, ενώ ο ΟΦΗ νίκησε 2-1 τον Ιωνικό. by Αναστασία Βοσνάκη
16:25
Άρης (Άκης Μάντζιος): Ντένις, Σούντγκρεν, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Γκάνεα, Τζέγκο, Σάσα, Εντιαγέ, Ματέο Γκαρσία, Καμαρά, Γκάμα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:25
ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Βάτερμαν, Μαρινάκης, Μπαλογιάννης, Διαμαντής, Βούρος, Ντε Γκούζμαν, Τοράλ, Γκαγιέγος, Λάμπρου, Καμάου, Καστάνιος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:27
Διαιτητής: Βασίλης Φωτιάς (Πέλλας) Βοηθοί: Κούλα Χασάν (Ξάνθης), Παντελής Σπυρόπουλος (Αν. Αττικής) Παρατηρητής: Τάπατζας (Θράκης) Τέταρτος: Κωνσταντίνος Τσέτσιλας (Γρεβενών) - VAR: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος(Αρκαδίας), AVAR: Τρύφων Πετρόπουλος(Αρκαδίας) by Αναστασία Βοσνάκη
17:02
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:04
2' Παίρνει την κεφαλιά ο Καμαρά, μπλοκάρει ο Βάτερμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:07
5' Πιέζει ο Άρης στα πρώτα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
7' Δυνατό σουτ ο Γκάνεα, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:11
9' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. Ο Μπράμπετς δεν μπόρεσε να κάνει το γύρισμα μέσα από την μικρή περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
17:13
11' Δυνατό σουτ ο Λάμπρου, μπλόκαρε ο Ντένις. by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
13' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι. Ελέγχεται στο VAR η φάση. Ο Βούρος μέσα στη μικρή περιοχή τράβηξε τον Καμαρά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ! by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
Κίτρινη ο Βούρος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
16' Γκολ ο Άρης! Ο Μπρούνο Γκάμα εκτέλεσε εύστοχα από τα 11 βήματα και 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
17:20
17:24
22' Σουτ ο Καμαρά, μπλόκαρε ο Βάτερμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:32
30' Δυνατό σουτ ο Γκάνεα, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:32
by Αναστασία Βοσνάκη
17:34
17:34
32' Αλλαγή για τον ΟΦΗ, Γκαγιέγος έξω, Μεγιάδο μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:38
36' Κόρνερ για τον Άρη. Παίρνει την κεφαλιά ο Φαμπιάνο, η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:40
17:40
38' Σουτ ο Τοράλ, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:44
17:45
17:47
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος! by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
Φωνάζει για πέναλτι ο Άρης σε πέσιμο του Εντιαγέ στο χορτάρι μετά από ανατροπή από τον Μεγιάδο! Τσεκάρεται η φάση στο VAR. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
17:51
45+4' Γκολ ο Άρης μετά από εύστοχη εκτέλεση του Καμαρά και 2-0 κόντρα στον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:53
Ημίχρονο στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Ο Άρης προηγείται 2-0 του ΟΦΗ. Ο Γκάμα με πέναλτι στο 16’ άνοιξε το σκορ, ενώ ο Καμαρά στο 45’+4’ με τον ίδιο τρόπο έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Προβάδισμα για τη νίκη και την πρόκριση από το πρώτο κιόλας ματς παίρνει ο Άρης, καλείται να βγάλει αντίδραση ο ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:06
18:10
Αλλαγή για τον Άρη, μέσα Μαντσίνι, έξω Γκαρσία. Αλλαγή για τον ΟΦΗ, έξω ο Καμάου, μέσα ο Τσιλιανίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
Σέντρα στο δεύτερο μέρος! by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
50' Οι γηπεδούχοι πιέζουν ξανά όπως και στο πρώτο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
54' Κίτρινη ο Σάσα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:22
56' Γκολ ο ΟΦΗ! Ο Καστάνιος μειώνει σε 2-1, ύστερα από κάθετη του Τοράλ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:26
60' Ο Διαμαντής κόβει το γύρισμα του Σάσα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:27
18:29
64' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω ο Τοράλ, μέσα ο Ναμπί. by Αναστασία Βοσνάκη
18:31
65' Γκολ ο Άρης και 3-1! Κάθετη του Εντιαγέ στον Καμαρά, κάνει μία ντρίμπλα και τελείωμα που διώχνει αρχικά ο Βάτερμαν, αλλά η μπάλα βρίσκει στον Διαμαντή και καταλήγει στα δίχτυα της εστίας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
Τσεκάρεται και στο VAR! by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! Παραμένουμε στο 2-1!! by Αναστασία Βοσνάκη
18:35
70' Τρεις αλλαγές για τον Άρη. Ιτούρμπε, Λούμορ, Ματίγια μέσα, έξω ο Γκάνεα, Εντιαγέ, Γκάμα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:35
18:35
18:39
73' Κίτρινη ο Φαμπιάνο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
76' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Λάμπρου κάνει ένα ωραίο σουτ από πλάγια θέση, αλλά η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
81' Δέκα λεπτά ακόμη στο ματς, οι φιλοξενούμενοι πρέπει να βγάλουν αντίδραση. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
84' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω ο Καστάνιος, μέσα ο Γιάννου, έξω ο Λάμπρου, μέσα ο Γιαννούλης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
86' Μέσα ο Μάνος, έξω ο Σάσα για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:53
87' Φάουλ για τον ΟΦΗ σε καλό σημείο. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:55
90' Γκολ ο Άρης με τον Ιτούρμπε και 3-1! by Αναστασία Βοσνάκη
18:57
Τσεκάρεται στο VAR. by Αναστασία Βοσνάκη
18:58
Μέτρησε κανονικά το γκολ. 4 τα λεπτά των καθυστερήσεων, διανύουμε το 2ο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:59
19:00
19:02
Τέλος στο ματς! Ο Άρης πήρε σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης, αφού επικράτησε 3-1 του ΟΦΗ! by Αναστασία Βοσνάκη