ΑΕΚ-Κηφισιά

Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Κύπελλο Ελλάδας.

19:48
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live από το control-room του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην ΑΕΚ και την Κηφισιά για τη φάση των «16» του Κυπέλλου. by Λουκάς Χατζής
19:48
Η «Ένωση» προέρχεται από το σημαντικό διπλό στα Γιάννενα επί του ΠΑΣ (1-2) για το πρωτάθλημα, αποτέλεσμα με το οποίο έβαλε τέλος σε ένα αρνητικό σερί δύο αγωνιστικών. by Λουκάς Χατζής
19:48
Από την άλλη, η Κηφισιά έμεινε στη «λευκή» ισοπαλία με τον Διαγόρα στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Super League 2. H ομάδα των βορείων προαστίων μετράει 3-1-1 ρεκόρ στη δεύτερη τη τάξη κατηγορία. by Λουκάς Χατζής
19:50
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Λουκάς Χατζής
19:51
Ο Αργύρης Γιαννίκης προχώρησε σε ολικό ροτέισον στη βασική ενδεκάδα σε σχέση με το προηγούμενο ματς. by Λουκάς Χατζής
19:52
Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Τσιντώτας, Ρότα, Χατζισαφί, Τζαβέλλας, Σβάρνας, Λε Ταλέκ, Σάκχοφ, Γέβτιτς, Γκαρσία, Τάνκοβιτς, Ανσαριφάρντ. by Λουκάς Χατζής
19:52
Στον πάγκο για την «Ένωση» θα βρίσκονται: Στάνκοβιτς, Μοχαμάντι, Λάτσι, Μήτογλου, Μιτάι, Σιμάνσκι, Άμραμπατ, Αραούχο, Κοσίδης by Λουκάς Χατζής
19:56
Η ενδεκάδα της Κηφισιάς: Μιχέλης, Σμπώκος, Σωτηράκος, Αρτυματάς, Παυλάκης, Οικονομίδης, Πρίτσας, Καλλέργης, Παπασάββας, Τετέι, Γιαννιτσάνης. by Λουκάς Χατζής
19:56
Στον πάγκο για του φιλοξενούμενους: Κολουβούρης, Ντοριβάλ, Αγγελόπουλος, Μκρτσιαν, Μανάρι, Κρητικός, Τόλιος, Τζέλη, Παπαγγελής. by Λουκάς Χατζής
19:57
Σε περίπου ένα τέταρτο θα έχουμε την πρώτη σέντρα στην αναμέτρηση. by Λουκάς Χατζής
19:57
Για την ΑΕΚ, εκτός αποστολής έμειναν οι Βράνιες, Μισελέν, Σιμόες, Μάνταλος, όπως και ο τραυματίας Τσούμπερ. by Λουκάς Χατζής
20:01
20:01
20:04
Να θυμίσουμε πως ο επαναληπτικός θα διεξαχθεί στις 21 του μήνα. by Λουκάς Χατζής
20:19
Η Κηφισιά για πρώτη φορά στην ιστορία της αγωνίζεται στη δεύτερη κατηγορία του ελληνικού ποδοσφαίρου. by Λουκάς Χατζής
20:20
4' Πρώτο κόρνερ στην αναμέτρηση για την ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
20:20
Κακή εκτέλεση στο πρώτο δοκάρι, μαζεύει εύκολα ο Μιχελής. by Λουκάς Χατζής
20:22
5' Κάθετη του Χατσιφασί μέσα στην περιοχή της Κηφισιάς, κόβει η άμυνα των φιλοξενούμενων. by Λουκάς Χατζής
20:23
7' Η ΑΕΚ πιέζει σε όλο το γήπεδο την Κηφισιά. by Λουκάς Χατζής
20:24
7' Μεγάλη στιγμή για την ΑΕΚ, με τον Ανσαριφάρντ να ευνοείται από τις κόντρες και να πλασάρει από κοντά. Όμως η Μιχελής του είπε «όχι» σε μια ομολογουμένως πολύ δύσκολη απόκρουση. by Λουκάς Χατζής
20:27
Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο στην αναμέτρηση. Πέρα από τη μεγάλη φάση του Ανσαριφάρντ, η ΑΕΚ δεν έχει δημιουργήσει κάποια άλλη στιγμή μπροστά στα καρέ της Κηφισιάς. by Λουκάς Χατζής
20:30
13' Σέντρα-σουτ του Ρότα, η μπάλα σταμάτησε στην εσωτερική μεριά του δεξιού δοκαριού της Κηφισιάς! by Λουκάς Χατζής
20:31
15' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για την ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
20:31
Τάνκοβιτς και Γέβτιτς πάνω από την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
20:32
Εκτελεί ο δεύτερος, η μπάλα σταματάει στο δοκάρι. by Λουκάς Χατζής
20:35
18' Επικίνδυνη παράλληλη σέντρα του Ρότα, απομακρύνει τελευταία στιγμή η άμυνα της Κηφισιάς. by Λουκάς Χατζής
20:35
19' Πλασέ του Ανσαριφάρντ, κοντράρει στον Αρτυματά και φεύγει εκτός εστίας. by Λουκάς Χατζής
20:35
Η ΑΕΚ εντείνει την πίεσή της. by Λουκάς Χατζής
20:36
20' Υπέροχες προσποιήσεις από τον Ανσαριφάρντ, το σουτ όμως που επιχείρησε από τα αριστερά έφυγε δίπλα από την εστία των φιλοξενούμενων. by Λουκάς Χατζής
20:37
20:37
Στο έδαφος ο Χατζισαφί που διαμαρτύρεται για πέναλτι. by Λουκάς Χατζής
20:38
22' Εξαιρετικό σουτ του Σάκχοφ έξω από τη μεγάλη περιοχή, βγάζει εντυπωσιακά στην αριστερή του γωνία ο Μιχελής! Κέρδος το κόρνερ για την ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
20:38
by Λουκάς Χατζής
20:39
Τρίτο συνεχόμενο κόρνερ για την «Ένωση»! by Λουκάς Χατζής
20:40
23' Κίτρινη κάρτα στον Γέβτιτς για μαρκάρισμα πάνω στον Οικονομίδη ο οποίος προσπάθησε να βγει στον αιφνιδιασμό. by Λουκάς Χατζής
20:41
20:44
28' Φάουλ σε καλό σημείο τώρα για την ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
20:45
Ο Μιχελής βγαίνει και μπλοκάρει σταθερά. by Λουκάς Χατζής
20:46
29' Πρώτη καλή στιγμή για την Κηφισιά, με τον Τετέι να πιάνει την κεφαλιά μετά από σέντρα του Καλλέργη και τον Τσιντώτα να μπλοκάρει. by Λουκάς Χατζής
20:47
31' Ακόμα ένα ανέβασμα του Ρότα από τα δεξιά, κέρδος το κόρνερ για την ΑΕΚ μετά από παρέμβαση του Παυλάκη. by Λουκάς Χατζής
20:49
32' Μαγική προσποίηση του Γκαρσία μέσα στην περιοχή, ο Σωτηράκος όμως πρόλαβε τελευταία στιγμή να διώξει σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
20:49
Σουτ του Τάνκοβιτς που κοντράρει σε σώματα αμυντικών. by Λουκάς Χατζής
20:50
34' Καλό μακρινό σουτ του Γέβτιτς, μπλοκάρει σταθερά ο Μιχελής. by Λουκάς Χατζής
20:51
Νέο κλέψιμο της ΑΕΚ λίγο έξω από την περιοχή της Κηφισιάς. by Λουκάς Χατζής
20:52
35' Ωραίες προσποιήσεις του Τάνκοβιτς από τα αριστερά, το σουτ που επιχείρησε όμως πήγε στο κέντρο της εστίας με αποτέλεσμα να εξουδετερωθεί εύκολα από τον κίπερ της Κηφισιάς. by Λουκάς Χατζής
20:52
Στα τελευταία 5 λεπτά, η ΑΕΚ έχει ανεβάσει την πίεση και την ένταση στο παιχνίδι της. by Λουκάς Χατζής
20:54
38' Μικρή διακοπή στο παιχνίδι, με τον Καλλέργη να βρίσκεται στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα του Ανσαριφάρντ. by Λουκάς Χατζής
20:57
41' Άστοχο σουτ του Γέβτιτς από μακριά. by Λουκάς Χατζής
21:01
45' Παράλληλο γύρισμα του Γκαρσία, παραχωρεί κόρνερ ο Αρτυματάς. by Λουκάς Χατζής
21:01
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
21:01
Κεφαλιά του Λιβάι Γκαρσία, μπλοκάρει εύκολα ο Μιχελής. by Λουκάς Χατζής
21:02
Φάουλ για την Κηφισιά τώρα, αρκετά μακριά από την περιοχή της ΑΕΚ. Ωστόσο έχει την ευκαιρία να ανεβάσει παίκτες για πρώτη φορά. by Λουκάς Χατζής
21:02
Δεν βγαίνει κάτι για τους φιλοξενούμενους. by Λουκάς Χατζής
21:03
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. ΑΕΚ και Κηφισιά πηγαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ, με την ΑΕΚ ναι μεν να έχει τον απόλυτο έλεγχο του ρυθμού και παράλληλα 3-4 καλές στιγμές, ωστόσο δεν μπόρεσε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα. by Λουκάς Χατζής
21:20
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Εκτός ο Πρίτσας, μέσα ο Ντοριβάλ για την Κηφισιά. by Λουκάς Χατζής
21:22
21:23
49' Σουτ του Λιβάι Γκαρσία, σταματάει πάνω στον Σωτηράκο. by Λουκάς Χατζής
21:24
49' Σκληρό φάουλ του Σωτηράκου πάνω στον Τάνκοβιτς. Φάουλ τώρα σε εξαιρετικό σημείο για την ΑΕΚ, λίγο έξω από το ημικύκλιο. by Λουκάς Χατζής
21:25
Εκτελεί ο Λιβάι Γκαρσία πάνω στα σώματα. by Λουκάς Χατζής
21:25
51' Κίτρινη του Ντοριβάλ για φάουλ στον Τάνκοβιτς. Φαίνεται πως τον έχει βρει στο πρόσωπο και συγκεκριμένα στο μάτι. by Λουκάς Χατζής
21:26
Φάουλ τώρα για την ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
21:26
52' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! by Λουκάς Χατζής
21:27
Ο Καρίμ Ανσαριφάρντ ήταν εκείνος που με μια δύσκολη γυριστή κεφαλιά έστειλε την μπάλα ψηλοκρεμαστά στα δίχτυα της Κηφισιάς μετά από εκτέλεση φάουλ του Γέβτιτς. by Λουκάς Χατζής
21:28
53' Κόρνερ για την Κηφισιά που παραχωρεί ο Χατζισαφί. by Λουκάς Χατζής
21:28
7-1 τα κόρνερ μέχρι στιγμής στον αγώνα. by Λουκάς Χατζής
21:28
Δεν βγήκε η κομπίνα για την Κηφισιά. by Λουκάς Χατζής
21:30
55' Ωραία σέντρα του Γκαρσία, στοπάρει μέσα στην περιοχή ο Ανσαριφάρντ, όμως η άμυνα της Κηφισιάς έκοψε πριν γίνει απειλητικός ο Ιρανός φορ. by Λουκάς Χατζής
21:31
57' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! by Λουκάς Χατζής
21:33
Ο Σβάρνας έκλεψε την μπάλα στον χώρο της μεσαίας γραμμής, παίζοντας το 1-2 με τον Ανσαριφάρντ. Και ενώ ο Έλληνας στόπερ πήγε να κόψει αριστερά στον Γκαρσία, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό, στρώθηκε μπροστά του με αποτέλεσμα να πλασάρει σωστά για το 2-0! by Λουκάς Χατζής
21:35
60' Σκληρό φάουλ και κίτρινη κάρτα στον Παπασάββα πάνω στον Γκαρσία. by Λουκάς Χατζής
21:36
61' Αλλαγές για τη Κηφισιά. Τζελής και Κρητικός περνούν στις θέσεις των Οικονομίδη και Καλλέργη. Με σύστημα 4-2-3-1 πλέον οι φιλοξενούμενοι. by Λουκάς Χατζής
21:37
63' Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λιβάι Γκαρσία δεν μπορεί να συνεχίσει μετά το προηγούμενο χτύπημα στον αστράγαλο. Στη θέση του θα περάσει ο Άμραμπατ. by Λουκάς Χατζής
21:39
Ο Λιβάι Γκαρσία βγαίνει κουτσαίνοντας... Κακά μαντάτα για την ΑΕΚ ενόψει και του ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό. by Λουκάς Χατζής
21:39
Το 1-0 με τέρμα του Ανσαριφάρντ
21:41
66' Αδύναμο σουτ του Τζέλη, μπλοκάρει εύκολα στην αριστερή του γωνία ο Τσιντώτας. by Λουκάς Χατζής
21:42
68' Καλό σουτ του Γέβτιτς, μπλόκαρε ο Μιχελής. by Λουκάς Χατζής
21:44
69' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ by Λουκάς Χατζής
21:45
Έξυπνη κομπίνα της ΑΕΚ σε φάουλ, ο Τάνκοβιτς έγινε αποδέκτης της μπάλας σε καλό σημείο, και όντας ανενόχλητος στόπαρε με την ησυχία του και με δυνατό σουτ έκανε το 3-0! by Λουκάς Χατζής
21:46
Αλλαγές για την ΑΕΚ. Αραούχο και Σιμάνσκι στις θέσεις των Λε Ταλέκ και Τάνκοβιτς, by Λουκάς Χατζής
21:47
Το 2-0 της ΑΕΚ:
21:48
73' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! by Λουκάς Χατζής
21:49
Υπέροχο γκολ από τον Χατζισαφί μετά από πάσα του Γέβτιτς, με τον Ιρανό μπακ να στοπάρει υποδειγματικά και με ένα διαγώνιο σουτ να νικάει τον Μιχελή για το 4-0! by Λουκάς Χατζής
21:55
80' Αλλαγές για την ΑΕΚ. Έξω Ανσαριφάρντ και Γέβτιτς, μέσα ο Κοσίδης κα ο Μοχαμάντι. by Λουκάς Χατζής
21:57
82' Μέσα ο Παπαγγελής, στη θέση του Παπασάββα. by Λουκάς Χατζής
22:00
85' Μικρή διακοπή στο ματς, με τον Αραούχο να συγκρούεται άθελά του με τον Μιχελή και τον τερματοφύλακα της Κηφισιάς να φαίνεται πως πονάει στον ώμο. by Λουκάς Χατζής
22:01
Το 3-0 της ΑΕΚ
22:02
87' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
22:02
Ακόμα ένα κόρνερ για την «Ένωση». by Λουκάς Χατζής
22:05
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
22:06
90+1' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Λουκάς Χατζής
22:08
Τέλος αγώνα. Η ΑΕΚ επικράτησε 4-0 της Κηφισιάς, γκολ τα οποία ήρθαν στο δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής