ΑΕΛ-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Κύπελλο Ελλάδας.

21:04
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, για τους «16» του Κυπέλλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:04
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 21:30, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesports1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94.6, σε περιγραφή Κώστα Μιαούλη. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:04
Θα ακολουθήσει ρεβάνς 21-23/12. Σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
*Στο 0-3-7 η παράδοση στα ραντεβού των δύο ομάδων στο Κύπελλο, στο 6-5-20 (26-54 γκολ). by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων… by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
Οι δύο ομάδες είχαν συναντηθεί και πέρυσι, ξανά για τους «16» του Κυπέλλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:05
Στο πρώτο παιχνίδι που έγινε στην Τούμπα επικράτησε με 5-0 χάρη σε χατ τρικ του Τζόλη (9’, 23’, 74’) κι από ένα του Κρμέντσικ (47’), Ίνγκασον (55’). Στην ρεβάνς της Λάρισας, η επικράτησε πάλι ο ΠΑΟΚ με 2-1 (39’ αυτ. Περέιρα – 19’ Τσιγγάρας , 29’ Κρμέντσικ). by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07
ΑΕΛ (Μιχάλης Ζιώγας): Σουλούκος – Παπαγεωργίου, Γκοτζαμανίδης, Θεολόγου, Μαϊδάνος – Γαρουφαλιάς - Ταχάρ, Γιάκος, Μαυριάς, Γλυνός - Κούστα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Ζίβκοβιτς –Λύρατζης, Ίνγκασον, Μιχάι, Τέιλορ – Εσίτι, Σβαμπ, Μουργκ, Ελ Καντουρί – Σφιντέρσκι, Άκπομ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07
Στον πάγκο είναι οι: Ταλιχμανίδης, Σίντκλεϊ, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Κούρτιτς, Κωνσταντέλιας, Μπίσεσβαρ, Α. Ζίβκοβιτς και Κούτσιας by Αποστόλης Λιβάνιος
21:08
Στον πάγκο είναι οι: Θεοδωρόπουλος, Ηλιάδης, Κολομπίνο, Συμελίδης, Μπατιμπανγκά, Μπέρτος, Τσουμάνης, Ατσούνα και Παπαγεωργίου by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας) Βοηθοί: Βεργέτης (Αργολίδας), Νιδριώτης (Αθηνών) 4ος: Περράκης (Αθηνών) Παρατηρητής: Γκαϊτατζής (Δράμας) by Αποστόλης Λιβάνιος
21:11
Χωρίς VAR το παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
Ο Ραζβάν Λουτσέσκου δεν υπολογίζει στους Πασχαλάκη, Βαρέλα, Ντόουγκλας Αουγκούστο, Βιεϊρίνια, Ροντρίγκο, Κρέσπο και Μίτριτσα. Έντεκα διαφορετικά πρόσωπα σε σχέση με την αναμέτρηση απέναντι στον Ηρακλή έχει η ΑΕΛ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
Ο κάτοχος του τίτλου, ΠΑΟΚ, πέραν των προβλημάτων που αντιμετωπίζει, λόγω των αρκετών απουσιών, καλείται να διαχειριστεί και την δύσκολη πνευματικά κατάσταση, λόω της εντός έδρας ήττας από τον Άρη με 1-0 by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
Η ΑΕΛ προέρχεται από το 1-1 με τον Ηρακλή. Ο Ηλίας Φυντάνης αποβλήθηκε στο συγκεκριμένο παιχνίδι και θα τον αντικαταστήσει σήμερα ο Μιχάλης Ζιώγας by Αποστόλης Λιβάνιος
21:24
Περίπου πέντε λεπτά για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:26
Στα παιχνίδια της ημέρας, τα οποία προηγήθηκαν: Νίκη Βόλου-Παναιτωλικός 0-1, Λεβαδειακός-Ολυμπιακός 3-2, Άρης-ΟΦΗ 3-1, Παναθηναϊκός-Βόλος 2-1 by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
5' Πρώτη τευκαιρία, είναι για τον ΠΑΟΚ. Κάθετη του Ελ Καντουρί στην πλάτη της άμυνας με αποδέκτη τον Άκπομ, αλλά πρόλαβε να βρει ελάχιστα την μπάλα, προτού μπλοκάρει ο Σουλούκος. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:38
Φάουλ σε καλή θέση για την ΑΕΛ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:38
8' Εδιωξαν με τον Λύρατζη οι φιλοξενούμενοι, σουτ του Γλυνού στα σώματα στη συνέχεια by Αποστόλης Λιβάνιος
21:41
21:44
14' Επικίνδυνη αντεπίθεση της ΑΕΛ με τον Γλυνό, την οποία κόβει ο Ελ Καντουρί με φάουλ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:46
16' Εκτέλεση κόρνερ του Μουργκ από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε από σώματα και έδιωξε μπροστά από την εστία ο Γιάκος. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:50
20' Σουτ του Σφιντέρσκι μέσα από την περιοχή και αρκετά δεξιά, έφυγε ψηλά η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:02
Συνθήματα για τη διοίκηση της ΑΕΛ από τους οπαδούς της ομάδας by Αποστόλης Λιβάνιος
22:02
32' Απειλεί ο ΠΑΟΚ.Ο Μουργκ συνεργάστηκε με τον Τέιλορ, αλλά η κεφαλιά του Μιχάι ήταν από καλή θέση μεν, αλλά αδύναμη δε. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:03
33' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Μουργκ, η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από την εστία του Σουλούκου. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:06
22:08
37' Απίθανη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Άκπομ έφυγε στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΛ, είχε πιάτο την εστία, αλλά δεν μπόρεσε να πλασάρει όπως ήθελε και να βρει δίχτυα, αφού πρόλαβε να βρει την μπάλα και ο Θεολόγου. Δεν πήρε καν το κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:09
40' Αντεπίθεση με πολύ καλές προϋποθέσεις για την ΑΕΛ. Ο Γιάκος, ωστόσο, έκανε πολύ δυνατή πάσα για τον Μαυριά. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:11
41' Εκτέλεση φάουλ του Σφιντέρσκι, η μπάλα πάνω από την εστία. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:15
45' Κεφαλιά του Ταχάρ σε στημένη φάση της ΑΕΛ, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:16
Ημίχρονο στη Λάρισα: ΑΕΛ-ΠΑΟΚ 0-0. Ο "δικέφαλος του Βορρά" είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, με την κατοχή της μπάλας να είναι στο εντυπωσιακό 25%-75%, αλλά δεν απείλησε όσο θα ήθελε. Καλύτερη στιγμή το τετ-α-τετ του Άκπομ στο 37', όπου δεν τελείωσε τη φάση όπως ήθελε, αφού έβαλε την προβολή ο Θεολόγου. Γενικώς, έψαξε πολύ ο ΠΑΟΚ τις κάθετες στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, όπως και τις μακρινές μπαλιές. Οι τελικές 1(0)-5(1) by Αποστόλης Λιβάνιος
22:32
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
22:35
47' Συνεργασία Λύρατζη με Ελ Καντουρί, πήγαν για το 1-2, αλλά τους έκοψαν οι γηπεδούχοι by Αποστόλης Λιβάνιος
22:36
48' Εκτέλεση φάουλ του Σβαμπ, χαμηλά η μπάλα, μπλόκαρε ο Σουλούκος by Αποστόλης Λιβάνιος
22:37
50' Εκτέλεση φάουλ από την ΑΕΛ, πήγε χαλαρά στην μπάλα ο Ζίβκοβιτς και πήγε να αιφνιδιαστεί, αλλά μπλόκαρε by Αποστόλης Λιβάνιος
22:38
50' Κεφαλιά του Ίνγκασον σε κόρνερ του Μουργκ, κόντρα και νέο κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:39
by Αποστόλης Λιβάνιος
22:39
22:39
52' Κίτρινη για την ΑΕΛ, την είδε ο Ταχάρ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:43
55' Τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Σφιντέρσκι τσιμπάει την μπάλα για τον Άκπομ, που έκανε την προσποίηση αρχικά, ενώ στη συνέχεια αστόχησε με σουτ από την καρδιά της περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
22:44
Ό,τι ευκαιρία έχει χάσει ο ΠΑΟΚ είναι από τα πόδια του Άκπομ, ο οποίος δεν έχει παρουσιαστεί αποτελεσματικός by Αποστόλης Λιβάνιος
22:46
Έχει ανεβάσει στροφές στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:46
Μίνι διακοπή, καθώς δέχθηκε δυνατά την μπάλα στην πλάτη ο Θεολόγου της ΑΕΛ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:47
Τριπλή αλλαγή φαίνεται ότι θα κάνουν και οι δύο ομάδες by Αποστόλης Λιβάνιος
22:49
62’ Αλλαγές για την ΑΕΛ: Παπαγεωργίου Κ. αντί Μαυριά, Ακούνια αντί Κούστα και Συμελίδης αντί Γιάκου by Αποστόλης Λιβάνιος
22:51
63' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Σίντκλεϊ, Κούρτιτς και αντί Μουργκ, Εσίτι και Λύρατζη by Αποστόλης Λιβάνιος
22:51
64' ΓΚΟΛ η ΑΕΛ, 1-0! Εξαιρετική προσπάθεια του Γλυνού από τα δεξιά, κεφαλιά-πάσα του Παπαγεωργίου και ο Ταχάρ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από κοντά, προλαβαίνοντας τον Ζ. Ζίβκοβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:54
22:54
67' Κίτρινη στον πάγκο της ΑΕΛ, την είδε ο Ζιώγας by Αποστόλης Λιβάνιος
22:57
70' Δυνατό μεν, αλλά άστοχο σουτ του Κούρτιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
23:00
73' Ηλιάδης αντί Ταχάρ για την ΑΕΛ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:02
75' Μπίσεσβαρ αντί Σβαμπ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:04
23:05
78' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Πλαγιοκόπηση του Τέιλορ, κεφαλιά του Σφιντέρσκι πάνω στον Σουλούκο που μπλόκαρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:06
79' Κίτρινη στον Τέιλορ για θέατρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:09
82' Μπαντιμπαγκά αντί Γλυνού για την ΑΕΛ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:09
82' Κίτρινη στον Γλυνό για καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
23:10
83' Κούτσιας αντί Άκπομ για τον ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:11
83' Κεφαλιά του Ζίβκοβιτς μετά από μπαλιά του Μπίσεσβαρ, έδιωξαν οι γηπεδούχοι. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:15
88' Κίτρινη για την ΑΕΛ, την είδε ο Θεολόγου. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:17
90' Κίτρινη ο Μαϊδανός by Αποστόλης Λιβάνιος
23:18
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
23:22
90+5' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 1-1! Ο Κούρτιτς ισοφάρισε με φοβερή εκτέλεση φάουλ του Κούρτιτς by Αποστόλης Λιβάνιος