Ντόρτμουντ-Μπάγερν Μονάχου

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Bundesliga.

19:19
Καλησπέρα σας! Ώρα για ντέρμπι στην Bundesliga, με την Ντόρτμουντ να υποδέχεται την Μπάγερν Μονάχου στο παραδοσιακό klassiker στις 19:30. Η αναμέτρηση μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Novasports Prime. by Γιάννης Πολιάς
19:20
Οι Βαυαροί βρίσκονται στην κορυφή της βαθμολογίας με 31 βαθμούς και ακολουθούν οι Βεστφαλοί με 30, ενώ 27 έχει η Λεβερκούζεν, που διέλυσε νωρίτερα με 7-1 την Γκρόιτερ Φιρτ. by Γιάννης Πολιάς
19:22
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων Ντόρτμουντ (Μ. Ρόζε): Κόμπελ, Μενιέ, Ακάντζι, Χούμελς, Γκερέιρο, Μπέλιγχαμ, Τζαν, Νταχούντ, Μπραντ, Χάαλαντ, Ρόις. Μπάγερν Μ. (Γ. Νάγκελσμαν): Νόιερ, Παβάρ, Ουπαμεκανό, Ερναντέζ, Ντέιβις, Τολισό, Γκορέτσκα, Κομάν, Μίλερ, Σανέ, Λεβαντόφσκι. by Γιάννης Πολιάς
19:23
Με 15.000 ανθρώπους στις κερκίδες το ματς, καθώς οι υγειονομικές αρχές εξέδωσαν νέα μέτρα ελέω της έξαρσης του κορωνοϊού. Υπενθυμίζεται πως ο αγώνας ήταν sold out, όμως οι άνθρωποι των γηπεδούχων αναγκάστηκαν να ακυρώσουν τα 67.000 εισιτήρια που είχαν πουληθεί. by Γιάννης Πολιάς
19:25
Με μεγάλο ενδιαφέρον φυσικά, αναμένεται η... γιγαντομαχία Χάαλαντ-Λεβαντόφσκι. by Γιάννης Πολιάς
19:26
Αυτή θα είναι η δεύτερη φετινή κόντρα ανάμεσα στις δύο ομάδες, καθώς η Μπάγερν είχε επιβληθεί 3-1 στο Super Cup τον Αύγουστο. by Γιάννης Πολιάς
19:26
Με 4-3-3 η Ντόρτμουντ, με 4-2-3-1 η Μπάγερν. by Γιάννης Πολιάς
19:29
Όλα έτοιμα για τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
19:31
Μπούρκι, Αζάρ, Μόρεϊ, Μουκοκό, Ρέινα, Σμέλτσερ οι απόντες των γηπεδούχων, Τσούπο-Μότινγκ, Κουζάνς, Κίμιχ, Σάμπιτσερ, Σαρ, Στάνισιτς και Ούλραϊχ εκείνοι για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
19:32
Ξεκίνησε ο αγώνας! by Γιάννης Πολιάς
19:35
2' Λάθος απομάκρυνση Νόιερ, δεν ανησύχησε από το μακρινό σουτ που έγινε στη συνέχεια. by Γιάννης Πολιάς
19:36
3' Ωραία μπαλιά με στόχο τον Χάαλαντ, βγήκε κι έδιωξε ο Νόιερ. by Γιάννης Πολιάς
19:36
5' ΓΚΟΟΟΟΛ, 1-0 Η ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ! Υπέροχο τελείωμα του Μπραντ μέσα από την περιοχή, μετά από σέντρα Μπέλιγχαμ από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
19:38
Ονειρικό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
19:40
9' ΓΚΟΟΟΟΟΛ, 1-1 Η ΜΠΑΓΕΡΝ! Λεβαντόφσκι, ποιος άλλος; by Γιάννης Πολιάς
19:42
Ξανά στα ίσα το ματς, χάρη σε ψύχραιμο πλασέ του Πολωνού στην αντεπίθεση. by Γιάννης Πολιάς
19:43
Λεβανγκόλσκι γράφουν στην επίσημη σελίδα της Bundesliga και πώς να τους βγάλεις λάθος... by Γιάννης Πολιάς
19:43
Ο «Λέβα» έφτασε τα 15 τέρματα στο εφετινό πρωτάθλημα. by Γιάννης Πολιάς
19:45
13' Ωραίο σουτ Σανέ έξω από την περιοχή, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:50
19' Στο 56% η κατοχή της μπάλας για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
19:52
Δεν δείχνουν να έχουν συνέλθει από την γρήγορη ισοφάριση οι Βεστφαλοί. by Γιάννης Πολιάς
19:54
23' Λάθος στην άμυνα της Ντόρτμουντ, κόντραρε και βγήκε κόρνερ το σουτ του Κομάν. by Γιάννης Πολιάς
19:55
24' Πατάει περιοχή μετά από ώρα η Ντόρτμουντ, έκοψε ο Ντέιβις το γύρισμα του Μενιέ. by Γιάννης Πολιάς
19:57
25' Λίγο πιο δυνατή απ' ό,τι έπρεπε η πάσα του Μπέλιγχαμ στον Χάαλαντ. by Γιάννης Πολιάς
19:57
Λίγο αργότερα, ο Νορβηγός βρέθηκε στην περιοχή αλλά δεν πρόλαβε να σουτάρει. by Γιάννης Πολιάς
19:58
26' Εντυπωσιακή επέμβαση Κόμπελ στο σουτ του Κομάν! by Γιάννης Πολιάς
20:01
29' Μεγάλη φάση για την Ντόρτμουντ! Εξαιρετική αντεπίθεση, τετ α τετ Χάαλαντ, που σούταρε λίγο άουτ. by Γιάννης Πολιάς
20:02
30' Έχει ανέβει ο ρυθμός, βλέπουμε ωραίο ματς. by Γιάννης Πολιάς
20:03
32' Στα σώματα το σουτ του Λεβαντόφσκι. by Γιάννης Πολιάς
20:09
36' Δεν μπόρεσε από κοντά ο Σανέ. by Γιάννης Πολιάς
20:14
41' Τελευταία λεπτά στο πρώτο μέρος, πάνω κάτω η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:15
44' ΓΚΟΟΟΟΛ, 2-1 Η ΜΠΑΓΕΡΝ! Ο Κομάν κάνει την ανατροπή πριν το ημίχρονο μετά από νέο λάθος στην άμυνα της Ντόρτμουντ. by Γιάννης Πολιάς
20:36
48' ΓΚΟΟΟΟΛ, 2-2 Η ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ! Με το... καλησπέρα στο δεύτερο μέρος, ο Χάαλαντ ισοφαρίζει με ΤΡΟΜΕΡΟ πλασέ! by Γιάννης Πολιάς
20:38
Τι ματσάρα βλέπουμε... και έχουμε ακόμα σχεδόν ένα ημίχρονο! by Γιάννης Πολιάς
20:40
51' Κίτρινη κάρτα στον Τζαν. by Γιάννης Πολιάς
20:41
52' Μπλόκαρε ο Κόμπελ από την εκτέλεση φάουλ του Σανέ. by Γιάννης Πολιάς
20:43
54' Πτώση Ρόις μέσα στον περιοχή, ζητούν πέναλτι οι γηπεδούχοι αλλά δεν δικαιώνονται. by Γιάννης Πολιάς
20:45
56' Κίτρινη κάρτα στον προπονητή της Ντόρτμουντ, Μάρκο Ρόζε, για διαμαρτυρία. by Γιάννης Πολιάς
20:46
Οι Βεστφαλοί είναι εξοργισμένοι για τη φάση του πέναλτι που ζήτησαν, όντως φάνηκε να βρίσκει τον Ρόις ο Ερναντέζ. by Γιάννης Πολιάς
20:47
57' Συρτό σουτ Κομάν, απέκρουσε και εν συνεχεία μάζεψε ο Κόμπελ. by Γιάννης Πολιάς
20:48
58' Δεν μπόρεσε να σκοράρει από κοντά ο Χάαλαντ, ξεσηκώνονται οι οπαδοί της Ντόρτμουντ εν όψει κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
20:50
60' Μάλεν αντί Νταχούντ. by Γιάννης Πολιάς
20:54
65' Γκνάμπρι αντί Σανέ, Μουσιάλα αντί Γκορέτσκα. by Γιάννης Πολιάς
20:56
66' Διακοπή στο ματς καθώς έχει χτυπήσει στο κεφάλι ο Μπραντ, που συγκρούστηκε με αντίπαλο σε διεκδίκηση. Στον αγωνιστικό χώρο το ιατρικό επιτελείο. by Γιάννης Πολιάς
20:56
Φορείο στον γήπεδο, πιθανό να μην έχει τις αισθήσεις του ο Γερμανός. by Γιάννης Πολιάς
20:57
Με τον Ουπαμεκανό η σύγκρουση. by Γιάννης Πολιάς
20:57
Παρακολουθεί αγχωμένος και ο Χάνσι Φλικ από την κερκίδα του "Signal Iduna Park". by Γιάννης Πολιάς
20:58
69' Ο Βολφ στη θέση του Μπραντ, που δεν θα συνεχίσει. by Γιάννης Πολιάς
20:59
Αποχωρεί με φορείο ο Γερμανός, εν μέσω αποθέωσης. Ευχή όλων να μην έχει συμβεί τίποτα σοβαρό, με τον σκόρερ του 1-0 να έχει τις αισθήσεις του. by Γιάννης Πολιάς
21:00
71' Τώρα δείχνει να έχει χτυπήσει ο Ερναντέζ. by Γιάννης Πολιάς
21:00
Έχει χτυπήσει από σουτ που κόντραρε πάνω του, στο αριστερό πόδι... by Γιάννης Πολιάς
21:03
74' Ζίλε αντί Ερναντέζ. by Γιάννης Πολιάς
21:04
75' Έχουν μπει κάποια πτηνά στον αγωνιστικό χώρο... by Γιάννης Πολιάς
21:04
Όλα τα έχουμε δει σε αυτό το ματς... by Γιάννης Πολιάς
21:04
Και τώρα VAR για πιθανό πέναλτι υπέρ της Μπάγερν! by Γιάννης Πολιάς
21:05
Βέβαια, έχει απομακρύνει με το χέρι ο αμυντικός της Ντόρτμουντ μετά από κόρνερ! by Γιάννης Πολιάς
21:05
Από τον Χούμελς η παράβαση. by Γιάννης Πολιάς
21:06
77' ΓΚΟΟΟΟΛ, 3-2 Ο ΕΥΣΤΟΧΟΣ ΛΕΒΑΝΤΟΦΣΚΙ! by Γιάννης Πολιάς
21:06
Από το πουθενά, η rekordmeister παίρνει προβάδισμα στη Βεστφαλία! by Γιάννης Πολιάς
21:08
78' Αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Ρόζε. by Γιάννης Πολιάς
21:08
Πλήρωσε τις νέες διαμαρτυρίες ο τεχνικός της Ντόρτμουντ. by Γιάννης Πολιάς
21:12
82' Τίγκες αντί Χάαλαντ, Σουλτς αντί Γκερέιρο. by Γιάννης Πολιάς
21:12
Βγαίνει ο Νορβηγός παρότι θέλει οπωσδήποτε γκολ η ομάδα του... by Γιάννης Πολιάς
21:14
85' Ψηλά άουτ η κεφαλιά του Μπέλιγχαμ. by Γιάννης Πολιάς
21:16
86' Κίτρινη κάρτα στον Μπέλιγχαμ. by Γιάννης Πολιάς
21:17
88' Κίτρινη και στον Λεβαντόφσκι. by Γιάννης Πολιάς
21:17
88' Νιανζού αντί Κομάν. by Γιάννης Πολιάς
21:19
Δέκα λεπτά οι καθυστερήσεις! by Γιάννης Πολιάς
21:19
Λογικό, είχαμε τη διακοπή λόγω Μπραντ, VAR, δύο γκολ... by Γιάννης Πολιάς
21:23
90+3' Πήγε για ψαλίδι ο Μάλεν, η μπάλα βρήκε στον Ουπαμεκανό αλλά ο διαιτητής έδωσε... άουτ. by Γιάννης Πολιάς
21:24
90+4' Κίτρινη κάρτα στον Ουπαμεκανό. by Γιάννης Πολιάς
21:25
90+5' Μπλόκαρε άνετα ο Νόιερ το χλιαρό σουτ του Μάλεν. by Γιάννης Πολιάς
21:25
90+6' Νέα επέμβαση Νόιερ σε προσπάθεια του Μενιέ μετά από λάθος στην άμυνα. by Γιάννης Πολιάς
21:26
90+7' Άουτ το φάουλ του Λεβαντόφσκι. by Γιάννης Πολιάς
21:29
90+9' Ο Κόμπελ προωθήθηκε σε κόρνερ, στη συνέχεια της φάσης ο Τολισό σούταρε άουτ σε άδειο τέρμα! by Γιάννης Πολιάς
21:30
Τέλος σε ένα καταπληκτικό ντέρμπι! Ντόρτμουντ-Μπάγερν Μονάχου 2-3, με τους Βαυαρούς να ξεφεύγουν στο +4. by Γιάννης Πολιάς