Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Ατρόμητος-Απόλλων Σμύρνης, η οποία θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Στάδιο του Περιστερίου στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 17:15. by Μανώλης Μουσουράκης
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports 2 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Χρήστου Κατριμουστάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων: by Μανώλης Μουσουράκης
Ατρόμητος (Γιώργος Παράσχος, 3-4-2-1): Γιαννιώτης - Στρούγγης, Χατζηισαΐας, Μαυρομμάτης - Βασιλαντωνόπουλος, Σάλομον, Χαρίσης, Καστεγιάνο - Μουνίθ, Σπιριντόνοβιτς - Κουλούρης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:05
Απόλλων Σμύρνης (Τζανλούκα Φέστα, 4-4-1-1): Κότσαρης - Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Άλβες, Τουτουαρίμα - Σλίβκα, Φατιόν, Κάστρο, Φαν Λα Πάρα - Παμλίδης - Ιωαννίδης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:06
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Πίριτς, Νάτσος, Αθανασίου, Μπεντινέλι, Κιβρακίδης, Τζαβίδας, Ντένιτς, Παπαδόπουλος, Πισάνο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:07
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Βέρχουλστ, Βιτλής, Μαρτίνες, Παπαγεωργίου, Ματέι, Κραγιόπουλος, Σαχλί, Ντεντάκης, Ντάουντα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:09
Διαιτητής: Γκιόργκι Καμπάκοφ Βοηθοί: Μάρτιν Μαργκαρίτοφ, Ντίγιαν Βάλκοφ 4ος Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσακαλίδης VAR: Ιβάιλο Στογιάνοφ by Μανώλης Μουσουράκης
17:12
Εξαιρετικά κακό το μομέντουμ για τους γηπεδούχους, οι οποίοι προέρχονται από τη συντριβή (6-2) στην Τρίπολη από τον Αστέρα. Παραμένουν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, με έξι βαθμούς και μόλις μία νίκη. Από την άλλη, ο Απόλλων τρέχει σερί τεσσάρων αγώνων χωρίς νίκη. Την περασμένη αγωνιστική έμεινε στο 0-0 υποδεχόμενος τη Λαμία. Βρίσκεται μία θέση (13η) πάνω από τον Ατρόμητο με επτά πόντους. by Μανώλης Μουσουράκης
17:12
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:13
Η ιστορία στα μεταξύ τους: Νίκες Ατρομήτου: 4 Ισοπαλίες: 8 Νίκες Απόλλωνα Σμύρνης: 3 Με γηπεδούχο τον Ατρόμητο: Νίκες Ατρομήτου: 2 Ισοπαλίες: 6 Νίκες Απόλλωνα Σμύρνης: 0 by Μανώλης Μουσουράκης
17:14
Όλα έτοιμα... by Μανώλης Μουσουράκης
17:14
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
17:19
4' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής από τον Σπιριντόνοβιτς, περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:21
Σε χαμηλό τέμπο το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά... by Μανώλης Μουσουράκης
17:21
7' Έχει την ευκαιρία για ένα γέμισμα τώρα ο Απόλλων. Φάουλ σε πλάγια θέση. by Μανώλης Μουσουράκης
17:23
8' Φάση για τον Απόλλωνα. Ο Φατιόν πιάνει ένα πολύ φιλόδοξο ψαλιδάκι, ύστερα από την εκτέλεση φάουλ, με την μπάλα να περνά παράλληλα με την τελική γραμμή. by Μανώλης Μουσουράκης
17:23
9' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! 1-0! Σκόρερ ο Σπιριντόνοβιτς! Απίστευτη βαθιά μπαλιά από τον Γιαννιώτη, βγάζει σε θέση τετ-α-τετ τον Σπιριντόνοβιτς, ο οποίος πλάσαρε ιδανικά (δοκάρι και μέσα)! by Μανώλης Μουσουράκης
17:25
10' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Βγήκε σε θέση τετ-α-τετ ο Κουλούρης, αλλά δεν έπιασε γεμάτα το σουτ. Φάση που θύμισε εκείνη του γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:27
12' Μπαίνει με προϋποθέσεις στην αντίπαλη περιοχή ο Σπιριντόνοβιτς, αλλά του φεύγει το κοντρόλ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:27
Έχουν το μομέντουμ οι γηπεδούχοι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:28
14' Δοκάρι για τον Απόλλωνα με τον Άλβες! Πλάσαρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής ο Άλβες, με την μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:29
Υπάρχει διακοπή, αφού εξετάζεται πιθανό πέναλτι για χέρι του Χατζηισαΐα σε γύρισμα του Ιωαννίδη, στην εξέλιξη της προηγούμενης φάσης. Υπάρχει παράβαση είναι η αλήθεια. by Μανώλης Μουσουράκης
17:30
Θα πάει να δει τη φάση στο VAR ο Γκιόργκι Καμπάκοφ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:30
Δίνεται πέναλτι! by Μανώλης Μουσουράκης
17:31
17' Κίτρινη κάρτα στον Χατζηισαΐα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:31
Πάνω από την μπάλα ο Φατιόν. by Μανώλης Μουσουράκης
17:32
18' ΓΚΟΛ ο Απόλλων! 1-1! Εύστοχη εκτέλεση από τον Φατιόν, ο οποίος στέλνει την μπάλα στο κέντρο της εστίας με δυνατό σουτ! by Μανώλης Μουσουράκης
17:33
Ο Φατιόν, μάλιστα, σκόραρε για τρίτο σερί παιχνίδι του κόντρα στον Ατρόμητο στο Περιστέρι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:36
21' Φάση για τον Ατρόμητο. Κεφαλιά του Κουλούρη από την «καρδιά» της περιοχής του Απόλλωνα, η μπάλα φεύγει δίπλα από το δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:47
32' Αναμπουμπούλα στην περιοχή του Απόλλωνα, δεν μπόρεσε να κάνει το σουτ κάποιος παίκτης των γηπεδούχων. by Μανώλης Μουσουράκης
17:48
Έχει πέσει εκ νέου ο ρυθμός. by Μανώλης Μουσουράκης
17:51
36' Φάση για τον Ατρόμητο. Διαγώνιο σουτ του Κουλούρη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, πέφτει και μπλοκάρει ο Κότσαρης. Οι παίκτες του Ατρομήτου εκμεταλλεύτηκαν το κενό που είχε ο Απόλλων μεταξύ των γραμμών του, βγάζοντας την κάθετη στον Έλληνα φορ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:54
40' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! 2-1! Σκόρερ ο Μουνίθ! Υπέροχη κυκλοφορία της μπάλας από τους γηπεδούχους, ακόμα πιο ωραίο το μονοκόμματο τελειώμα του Ισπανού μέσου από το όριο της μεγάλης περιοχής. Ο Μουνίθ πετυχαίνει για δεύτερο σερί παιχνίδι γκολάρα (μετά το ματς με τον Αστέρα)! by Μανώλης Μουσουράκης
17:56
7(3)-5(1) οι τελικές. by Μανώλης Μουσουράκης
17:58
44' Βαθιά σέντρα του Τουτουαρίμα, ο Ιωαννίδης σηκώνει πολύ ψηλά το πόδι του, αλλά δεν γίνεται να κάνει την προβολή. by Μανώλης Μουσουράκης
17:59
45' Φάση για τον Ατρόμητο. Διαγώνιο σουτ από τον Βασιλαντωνόπουλο, φεύγει έξω. by Μανώλης Μουσουράκης
18:00
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:01
45'+1' Αντικρίζει την κίτρινη κάρτα ο Ιωαννίδης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:03
45'+2' Διπλή χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σε πρώτο χρόνο ο Κότσαρης αποκρούει το δυνατό μακρινό σουτ που έπιασε με το αριστερό ο Χαρίσης, ενώ σε δεύτερο έφυγε άουτ η εξ επαφής κεφαλιά του Κουλούρη. by Μανώλης Μουσουράκης
18:04
45'+3' Φάση για τον Απόλλωνα. Στην εξωτερική πλευρά των διχτύων καταλήγει το διαγώνιο σουτ του Φαν Λα Πάρα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:04
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Ατρόμητος θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενος 2-1 του Απόλλωνα. Σκόρερ για τους γηπεδούχους οι Σπιριντόνοβιτς (9') και Μουνίθ (40'), ισοφάρισε προσωρινά ο Φατιόν στο 18'. 9(6)-4(1) οι τελικές για τις δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
18:08
18:08
18:17
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:19
Διπλή αλλαγή για τον Απόλλωνα: Ντάουντα και Ντεντάκης στις θέσεις των Παμλίδη και Μπαξεβανίδη. by Μανώλης Μουσουράκης
18:19
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:22
48' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Κουλούρης έβγαλε σε θέση τετ-α-τετ τον Σπιριντόνοβιτς, με τον Κότσαρη να βάζει «στοπ» στο σουτ του τελευταίου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:23
Τεράστιο το κενό στην άμυνα του Απόλλωνα στην προηγούμενη φάση. Ο Κότσαρης έχει πραγματοποιήσει σπουδαίες επεμβάσεις μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
18:25
51' Κίτρινη στον Άλβες για μαρκάρισμα στον Κουλούρη, ο οποίος είναι πεσμένος στο έδαφος. Τώρα θα σηκωθεί. by Μανώλης Μουσουράκης
18:27
54' Κίτρινη κάρτα και στον Φατιόν τώρα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:30
56' Φάση για τον Απόλλωνα. Ο Ντεντάκης συγκλίνει και πιάνει το σουτ με το αριστερό πόδι, με τον Γιαννιώτη να μπλοκάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
18:32
59' Τρομερή ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Υπέροχο ξεδίπλωμα αντεπίθεσης από τους Περιστεριώτες, η μπάλα έφτασε στον Βασιλαντωνόπουλο, με τον Κότσαρη να βάζει εντυπωσιακό στοπ στο τελείωμά του! Εντυπωσιακός ο πορτιέρε των φιλοξενούμενων! by Μανώλης Μουσουράκης
18:34
Μπήκαμε στο τελευταίο ημίωρο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:35
Στο δεύτερο μέρος έχουν αντιστραφεί οι ρόλοι και ο Απόλλων έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
18:37
64' Πέναλτι για τον Ατρόμητο! Ύστερα από καταπληκτική ενέργεια του Σπιριντόνοβιτς, η μπάλα έφτασε στον Κουλούρη, με τον Λισγάρα να τον μαρκάρει και τον ρέφερι να δείχνει την άσπρη βούλα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:39
Εξετάζεται η φάση από τον VAR. Από το ριπλέι δεν φαίνεται ξεκάθαρα εάν ο Κουλούρης πέφτει από το μαρκάρισμα του Λισγάρα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:39
Εντωμεταξύ ο Λισγάρας έχει δει την κίτρινη κάρτα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:40
Θα πάει να δει τη φάση ο Καμπάκοφ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:40
Δεν αλλάζει την απόφασή του για το πέναλτι, αλλά αλλάζει το χρώμα της κάρτας! by Μανώλης Μουσουράκης
18:41
Πέναλτι για το Ατρόμητο και κόκκινη για τον Λισγάρα! by Μανώλης Μουσουράκης
18:42
68' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! 3-1! Σκόρερ ο Κουλούρης με εκτέλεση πέναλτι. Έπεσε στη σωστή κατεύθυνση, αλλά δεν κατάφερε να φτάσει την μπάλα ο Κότσαρης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:43
69' Ο Μαρτίνεθ πέρασε στη θέση του Ιωαννίδη. by Μανώλης Μουσουράκης
18:44
70' Ο Γιαννιώτης μπλοκάρει το αδύναμο γυριστό του Φαν Λα Πάρα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:45
Για πρώτη φορά φέτος ο Ατρόμητος πετυχαίνει τρία τέρματα σε ένα ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
18:49
75' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! 4-1! Σκόρερ ο Κουλούρης. Παράλληλο γύρισμα του Μουνίθ, με τον Κουλούρη να στέλνει την μπάλα σε δεύτερο χρόνο στα δίχτυα (σε πρώτο απέκρουσε ο Κότσαρης). by Μανώλης Μουσουράκης
18:51
75' Κίτρινη κάρτα στον Βασιλαντωνόπουλο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:54
80' Οι Ντένιτς, Παπαδόπουλος και Μπεντινέλι στις θέσεις των Χατζηισαΐα, Χαρίση και Μουνίθ. Ο τελευταίος αντιμετωπίζει κι ένα μικροπρόβλημα τραυματισμού. by Μανώλης Μουσουράκης
18:58
Έχει πέσει ο ρυθμός. by Μανώλης Μουσουράκης
18:59
85' Κίτρινη στον Σάλομον. by Μανώλης Μουσουράκης
19:00
86' Ο Τζαβίδας αντί του Κουλούρη και ο Πισάνο αντί του Σπιριντόνοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
Έχουμε μπει στις καθυστερήσεις (4 λεπτά). by Μανώλης Μουσουράκης
19:07
90'+3' Δοκάρι με τον Πισάνο για τον Ατρόμητο! by Μανώλης Μουσουράκης
19:09
Τέλος στο ματς! Ο Ατρόμητος θα φτάσει στη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα, επικρατώντας 4-1 του Απόλλωνα. Συνέρχεται άμεσα από την εξάρα από τον Αστέρα. by Μανώλης Μουσουράκης