Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

16:48
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Βόλο και τον Παναιτωλικό για τη 12η αγωνιστική της Super League 1. by Λουκάς Χατζής
16:49
Την προηγούμενη αγωνιστική ο Βόλος ηττήθηκε 2-1 στο Φάληρο από τον Ολυμπιακό με γκολ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Την Τετάρτη, γνώρισε νέα ήττα με το ίδιο σκορ, αυτή τη φορά από τον Παναθηναϊκό στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τη φάση των «16» του Κυπέλλου. by Λουκάς Χατζής
16:49
Κάπως έτσι, η ομάδα του Γκιγέρμο Αμπασκάλ μετράει τέσσερις σερί ήττες σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, ενώ αγνοεί τη νίκη στα πέντε πιο πρόσφατα. Τελευταίο της τρίποντο στις 27 Οκτωβρίου απέναντι στον Πανσερραϊκό (1-3) για τον θεσμό του Κυπέλλου. by Λουκάς Χατζής
16:50
Σε επίπεδο πρωταθλήματος, ο Βόλος δεν έχει νικήσει στις έξι τελευταίες αγωνιστικές (4 ήττες). Το πιο πρόσφατο νικηφόρο αποτέλεσμα στη Super League 1 ήταν εκείνο κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης (2-1) στις 2 Οκτωβρίου. by Λουκάς Χατζής
16:52
Από την άλλη, ο Παναιτωλικός προέρχεται από την εκτός έδρας νίκη 1-0 επί της Νίκη Βόλου για το Κύπελλο. Σε επίπεδο πρωταθλήματος το σύνολο του Γιάννης Αναστασίου γνώρισε την προηγούμενη αγωνιστική την εκτός έδρας ήττα 2-0 από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο. by Λουκάς Χατζής
16:53
Μετά το πέρας έντεκα αγωνιστικών, ο Βόλος βρίσκεται στην 8η θέση με 14 πόντους, ενώ η ομάδα του Αγρινίου στη 12η με 8 βαθμούς. by Λουκάς Χατζής
16:54
Την αποψινή αναμέτρηση ορίστηκε να διευθύνει ο Ζαμπαλάς, με βοηθούς τους Χριστάκογλου, Παπαδόπουλο και τέταρτο τον Αγγελάκη. Στο VAR θα είναι οι Σιδηρόπουλος και Μωυσιάδης. by Λουκάς Χατζής
16:58
Στα αγωνιστικά τώρα, ο Βόλος θα στερηθεί τις υπηρεσίες των Μπαριέντος και Πουρίτα, ενώ ο Παναιτωλικός τους Κορνέλιους, Βαρόνε, Ντίας και Μαλής. by Λουκάς Χατζής
16:58
Πάμε στις ενδεκάδες του αγώνα... by Λουκάς Χατζής
17:00
Βόλος (Γκιγέρμο Αμπασκάλ): Κλέιμαν, Ρομέρο, Ρίνερ Γκρίλο, Φεράρι, Ρεγκατέν, Σοάρες, Μπαρτόλο, Ορόζ, Ροσέρο, Φαν Βέερτ. by Λουκάς Χατζής
17:01
Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Μελίσσας, Αποστολάκης, Αντούνες, Βργκοτς, Χουχούμης, Τσιγγάρας, Φλόρες, Μπαρμπόσα, Μόρσεϊ, Μεντόσα, Καρέλης. by Λουκάς Χατζής
17:03
Σε λιγότερο από ένα τέταρτο θα έχουμε την πρώτη σέντρα του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
17:13
Όλα έτοιμα για την πρώτη σέντρα του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
17:15
Έναρξη του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
17:18
3' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό! by Λουκάς Χατζής
17:19
Στην πρώτη ευκαιρία του αγώνα, ο Μόρσεϊ άνοιξε το σκορ για τον Παναιτωλικό με υπέροχο τελείωμα στην κάτω δεξιά γωνία του Κλέιμαν. by Λουκάς Χατζής
17:20
6' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Βόλο, ελάχιστα έξω και δεξιά από το ημικύκλιο της περιοχής. by Λουκάς Χατζής
17:21
7' ΓΚΟΛ για τον Βόλο! by Λουκάς Χατζής
17:22
Στην πρώτη του τελική, ο Βόλος έφερε το ματς στα ίσα (1-1) με εντυπωσιακή εκτέλεση του Ρεγκατέν στην δεξιά γωνία του Μελίσσα. Εξαιρετικό ξεκίνημα στο ματς, με δύο γκολ σε ισάριθμες τελικές. by Λουκάς Χατζής
17:23
9' Κακό σουτ του Μόρσεϊ από πλεονεκτική θέση. by Λουκάς Χατζής
17:28
13' Μακρινό σουτ του Σοάρες, βγάζει εντυπωσιακά σε κόρνερ στην πάνω αριστερή γωνία του ο Μελίσσας. by Λουκάς Χατζής
17:28
14' Άσχημη κεφαλιά του Μπαρτόλο. by Λουκάς Χατζής
17:31
Το γκολ του Παναιτωλικού
by Λουκάς Χατζής
17:34
19' Καλή στιγμή για τον Βόλο, με τον Γκρίλο μέσα στην μικρή περιοχή να μην προλαβαίνει να βάλει το κεφάλι του στην μπάλα για εκατοστά. by Λουκάς Χατζής
17:35
Η ισοφάριση του Βόλου
17:37
22' Μεγάλη στιγμή για τον Βόλο, με τον Ροσέρο να πιάνει ανενόχλητος την κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Μπαρτόλο και τον Μελίσσα να μπλοκάρει σταθερά. by Λουκάς Χατζής
17:38
23' Καλή κούρσα του Μόρσεϊ από αριστερά, κέρδος το κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
17:38
Δεν βγήκε κάτι σε αυτή τη φάση για τους φιλοξενούμενους. by Λουκάς Χατζής
17:39
Διακοπή στο παιχνίδι, με τον Ρεγκατέν να βρίσκεται στο έδαφος μετά από σκληρό μαρκάρισμα. by Λουκάς Χατζής
17:42
28' Μακρινό σουτ του Σοάρες, καμία ανησυχία για τον Μελίσσα. by Λουκάς Χατζής
17:44
29' Στο έδαφος ο Ρεγκατέν μέσα στην περιοχή, παίζεται λέει ο κ. Ζαμπαλάς. by Λουκάς Χατζής
17:45
Σωστή απόφαση του διαιτητή όπως φαίνεται και από το ριπλέι. by Λουκάς Χατζής
17:46
31' Κακό σουτ του Μεντόσα, μετά από υπέροχη ενέργεια του Μπαρμπόσα. by Λουκάς Χατζής
17:47
33' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό για το 1-2! by Λουκάς Χατζής
17:48
Υπέροχη κίνηση του Χουχούμη στην πλάτη της άμυνας, βγάζει την σέντρα από τα αριστερά στην «καρδιά» της περιοχής, εκεί όπου ο Νίκος Καρέλης με μια δυνατή κεφαλιά έβαλε τον εκ νέου τον Παναιτωλικό σε θέση οδηγού. by Λουκάς Χατζής
17:49
34' Τελευταία στιγμή ο Βργκοτς βάζει το πόδι του και κόβει το σουτ του Ρεγκατέν, ο οποίος ήταν σε θέση βολής. by Λουκάς Χατζής
17:49
61%-39% η κατοχή υπέρ του Βόλου. by Λουκάς Χατζής
17:50
35' Φάουλ για τον Βόλο σε καλό σημείο για μια σέντρα στην περιοχή του Μελίσσα. by Λουκάς Χατζής
17:51
Σέντρα στο πρώτο δοκάρι με την μπάλα να περνάει από δύο παίκτες του Βόλου και τον Αντούνες να απομακρύνει. by Λουκάς Χατζής
17:51
37' Συρτό σουτ του Ρεγκατέν από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει ο κίπερ του Παναιτωλικού. by Λουκάς Χατζής
17:52
Ο Ρεγκατέν μάλιστα αγωνίζεται με μικροτραυματισμό μετά από ένα χτύπημα που δέχθηκε νωρίτερα στο ματς. by Λουκάς Χατζής
17:55
41' Φάουλ για τον Βόλο, απομάκρυνε ο Αντούνες. by Λουκάς Χατζής
17:59
Το δεύτερο γκολ του Παναιτωλικού
18:00
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος του πρώτου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
18:03
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Ο Παναιτωλικός πηγαίνει στα αποδυτήρια μπροστά με 2-1 χάρη στα τέρματα των Μόρσεϊ και Καρέλη στο 3ο και 33ο λεπτό. Για τον Βόλο είχε ισοφάρισε προσωρινά ο Ρεγκατέν στο 7'. Εξαιρετικός ο ρυθμός στο πρώτο 45λεπτο, με εκατέρωθεν ευκαιρίες και από τις δύο πλευρές. Ευελπιστούμε και σε ένα καλό δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
18:16
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
18:18
18:19
48' Άσχημο σουτ του Μεντόσα, πολλά μέτρα πάνω από την εστία του Βόλου. by Λουκάς Χατζής
18:21
50' Αλλαγή για τον Βόλο. Στη θέση του Ρίνερ περνάει ο Βοϊτκόφσκι. by Λουκάς Χατζής
18:24
53' Μικρή διακοπή στο ματς, στο έδαφος είναι ο Μελίσσας. by Λουκάς Χατζής
18:26
54' Καλό σουτ του Μπαρτόλο, δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μελίσσα. by Λουκάς Χατζής
18:27
56' Κόρνερ για τον Βόλο. by Λουκάς Χατζής
18:28
57' Ακόμα ένα κόρνερ για τους γηπεδούχους από την απέναντι πλευρά. by Λουκάς Χατζής
18:32
Συμπληρώθηκε η πρώτη ώρα αγώνα, με τον Βόλο να έχει αυξήσει την πίεσή του και να ψάχνει την ισοφάριση. Ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο πάντως έχει πέσει αρκετά. by Λουκάς Χατζής
18:34
18:35
64' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Μπαρμπόσα, στη θέση του ο Ντουάρτε. by Λουκάς Χατζής
18:35
64' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
18:36
65' Συρτό σουτ από τον Αντούνες, τεράστια απόκρουση του Κλέιμαν στη δεξιά γωνία και ενώ μπροστά του είχε πολλά σώματα και λίγη ορατότητα! by Λουκάς Χατζής
18:37
66' Κίτρινη κάρτα στον Μεντόσα για μαρκάρισμα πάνω στον Κλέιμαν, με τον κίπερ του Βόλου να βγαίνει εκτός περιοχής για να απομακρύνει την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
18:37
66' Εκτός ο Ροσέρο, μέσα ο Τερεζίου για τον Βόλο. by Λουκάς Χατζής
18:39
68' Φάουλ τώρα για τον Βόλο σε καλό σημείο για μια σέντρα στην αντίπαλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
18:39
Κακή εκτέλεση, απομάκρυνε η άμυνα του Παναιτωλικού. by Λουκάς Χατζής
18:45
73' Δυσκολεύεται να βρει ανοικτούς διαδρόμους και να απειλήσει ουσιαστικά ο Βόλος, παρά το γεγονός πως ελέγχει τον ρυθμό. by Λουκάς Χατζής
18:45
74' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Μεντόσα περνάει ο Λούι. by Λουκάς Χατζής
18:46
18:49
78' Αλλαγές για τον Βόλο. Μέσα οι Νίνης και Τσοκάνης στις θέσεις των Σοάρες και Όροζ. by Λουκάς Χατζής
18:51
80' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τον Μόρσεϊ να κάνει ακόμα μία «μπούκα» από τα αριστερά, η πάσα του όμως κόπηκε τελευταία στιγμή. by Λουκάς Χατζής
18:54
83' Ο Κλέιμαν σταμάτησε τελευταία στιγμή τη λόμπα του Λούι! by Λουκάς Χατζής
18:55
85' Αδύναμο σουτ του Φαν Βέερτ, καμία ανησυχία για τον Μελίσσα. by Λουκάς Χατζής
18:55
Όλος ο Βόλος τώρα βρίσκεται γύρω από την περιοχή του Παναιτωλικού. by Λουκάς Χατζής
18:56
85' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Καρέλης παραχωρεί τη θέση του στον Βέργο. by Λουκάς Χατζής
18:58
86' Κίτρινη κάρτα στον Βοϊτκόφσκι. by Λουκάς Χατζής
18:58
87' Ακόμα μία σέντρα του Βόλου που δεν μπορούν να εκμεταλλευτούν οι επιθετικοί. by Λουκάς Χατζής
19:03
90+2' Άστοχο σουτ του Μπαρτόλο από μακριά. by Λουκάς Χατζής
19:06
90+4' Επιμένει ο Βόλος. by Λουκάς Χατζής