Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Ολυμπιακό για την 12η αγωνιστική της Super League! by Γιώργος Τσανάκας
19:13
Δύσκολη εκτός έδρας αποστολή για τους πρωτοπόρους τους πρωταθλήματος, αφού οι Κρητικοί είναι σκληροτράχηλοι και αποτελούν τη μεγάλη φετινή έκπληξη όντας τέταρτοι στη βαθμολογία. by Γιώργος Τσανάκας
19:14
19:16
Έξι σερί αγωνιστικές αήττητος ο ΟΦΗ, δεν έχει ήττα ακόμη ο Ολυμπιακός που προέρχεται από έξι διαδοχικά τρίποντα στο πρωτάθλημα. by Γιώργος Τσανάκας
19:17
Η μεταξύ τους παράδοση Νίκες ΟΦΗ: 12 Ισοπαλίες: 19 Νίκες Ολυμπιακού: 57 Με γηπεδούχο τον ΟΦΗ Νίκες ΟΦΗ: 11 Ισοπαλίες: 15 Νίκες Ολυμπιακού: 18 by Γιώργος Τσανάκας
19:18
ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Επασί, Μαρινάκης, Βούρος, Διαμαντής, Μπαλογιάννης, Τοράλ, Μεγιάδο, Ντε Γκούζμαν, Φαν Ντάινεν, Λάμπρου, Καστάνιος. Στον πάγκο: Βάτερμαν, Σελίμοβιτς, Ναμπί, Καμάου, Γκαγιέγος, Τσιλιανίδης, Γιάννου, Στάικος και Κοροβέσης. by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ, Λαλά, Μπα, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Μπουχαλάκης, Λόπες, Α. Καμαρά, Μασούρας, Ελ Αραμπί. Στον πάγκο οι Τζολάκης, Μ. Καμαρά, Ονιεκούρου, Ανδρούτσος, Παπασταθόπουλος, Βρουσάι, Μάρκοβιτς, Βαλμπουενά, Τικίνιο by Γιώργος Τσανάκας
19:20
Διαιτητής είναι ο Διαμαντόπουλος, με βοηθούς τους Λάζαρο Δημητριάδη, Ιορδάνη Δημητριάδη, ενώ τέταρτος είναι ο Παπαδόπουλος. Στο VAR οι Καραντώνης, Πάτρας. by Γιώργος Τσανάκας
19:22
19:22
19:22
19:22
19:24
Την επόμενη και τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου, ο Ολυμπιακός υποδέχεται τον Άρη ενώ ο ΟΦΗ παίζει εκτός έδρας με τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
19:27
Σε λίγο θα ξεκινήσει το παιχνίδι... Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
19:33
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:35
3' Πάει να φύγει στην κόντρα ο ΟΦΗ, έξυπνα με φάουλ σταματάει τον Γκαγιέγος ο Ρέαμπτσουκ. by Γιώργος Τσανάκας
19:37
5' Παρατηρήσεις του διαιτητή στον Φαν Ντάινεν για δυνατό μαρκάρισμα στον Ρέαμπτσουκ. by Γιώργος Τσανάκας
19:37
6' Κάτι σαν σουτ του Ρέαμπτσουκ, άουτ ψηλά... by Γιώργος Τσανάκας
19:38
Πολλές μονομαχίες ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων στο ξεκίνημα... by Γιώργος Τσανάκας
19:40
7' Κεφαλιά του Αγκιμπού, στην αγκαλιά του Επασί. by Γιώργος Τσανάκας
19:40
8' Πρώτη φάση στο ματς. Γυριστό του Καστάνιος, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Βατσλίκ. by Γιώργος Τσανάκας
19:42
19:42
19:42
19:44
12' Πω, πω, πω τι πήγε να γίνει... Τραγικό γύρισμα του Μπα, ο Βατσλίκ προλαβαίνει τον Καστάνιος πριν τον περάσει και σκοράρει. Εξαιρετική αντίδραση του Τσέχου κίπερ του Ολυμπιακού! by Γιώργος Τσανάκας
19:47
Πιο απειλητικός ο ΟΦΗ στο ξεκίνημα του παιχνιδιού, που ανεβάζει τις γραμμές του ψηλά και δυσκολεύει τον Ολυμπιακό στην κυκλοφορία της μπάλας. Πολλά τα λάθη από τους ερυθρόλευκους ως τώρα... by Γιώργος Τσανάκας
19:47
16' Πρώτο κόρνερ στο ματς, το κερδίζει ο ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
19:48
16' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ! Μετά την εκτέλεση του κόρνερ και την μπάλα να μένει ζωντανή στην περιοχή μετά και το... τσαφ του Λόπες, ο προωθημένος Διαμαντής με γεμάτο σουτ στην κίνηση, δεν αφήνει περιθώριο αντίδρασης στον Βατσλίκ. by Γιώργος Τσανάκας
19:49
Προβάδισμα για τον ΟΦΗ, ο οποίος είπαμε και νωρίτερα πως ήταν πιο απειλητικός και πατούσε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο... Ο Ολυμπιακός με την πλάτη στον τοίχο στο ξεκίνημα του παιχνιδιού. by Γιώργος Τσανάκας
19:51
19:53
21' Πλασέ του Αγκιμπού Καμαρά έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:54
by Γιώργος Τσανάκας
19:55
24' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό! Ο Επασί κρατάει το προβάδισμα για τον ΟΦΗ, σταματώντας τον Ρόνι Λόπες. Στη συνέχεια, ο Λαλά σουτάρει από τα όρια της περιοχής και η μπάλα περνά κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
19:56
25' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Καλοζυγισμένη σέντρα του Εμβιλά, ο Σισέ ουσιαστικά ανενόχλητος και με καρφωτή κεφαλιά, εκτελεί τον Επασί για το 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
19:57
Στα ίσα το σκορ, το παιχνίδι ξεκινάει και πάλι από την αρχή! by Γιώργος Τσανάκας
20:01
Το γκολ με το οποίο προηγήθηκε ο ΟΦΗ
20:02
30' Κακό διαγώνιο σουτ του Λάμπρου, άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:05
33' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
20:06
34' Εκτέλεση του Αγκιμπού στα σώματα, ο Ελ Αραμπί επωφελείται, πάει να σκοράρει, ανατρέπεται αλλά διαιτητής και βοηθός συμφωνούν πως υπάρχει οφσάιντ. by Γιώργος Τσανάκας
20:07
Το γκολ με το οποίο ισοφάρισε ο Ολυμπιακός
20:13
Στο τελευταίο πεντάλεπτο έχουμε μπει, παραμένει το 1-1 ανάμεσα σε ΟΦΗ και Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
20:17
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος... by Γιώργος Τσανάκας
20:20
45'+2' Προκαλείται μια μίνι σύρραξη-ένταση αλλά λήγει σύντομα, μετά από ένα φάουλ του Μπα. by Γιώργος Τσανάκας
20:21
Τέλος στο πρώτο μέρος! ΟΦΗ και Ολυμπιακός πάνε ισόπαλοι με σκορ 1-1 στα αποδυτήρια. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 16' με τον Διαμαντή, όντας καλύτεροι μέχρι εκείνο το σημείο, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τον έλεγχο και να απαντάνε με τον Σισέ. Υπόθεση... κεντρικών αμυντικών ως τώρα το ματς! by Γιώργος Τσανάκας
20:22
Προμηνύεται ένα ιδιαίτερα ενδιαφέρον δεύτερο ημίχρονο, σε περίπου ένα τέταρτο... by Γιώργος Τσανάκας
20:37
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες... by Γιώργος Τσανάκας
20:41
Στην επίθεση ο Ολυμπιακός από το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, πιέζει για να βρει το δεύτερο γκολ. by Γιώργος Τσανάκας
20:41
49' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Φάση διαρκείας στα αντίπαλα καρέ, με τον Εμβιλά να κάνει σέντρα-σουτ που κοντράρει στον Διαμαντή και στρώνεται στον Σισέ, ο οποίος με κοντινό πλασέ σκοράρει ξανά και δίνει το προβάδισμα στους Πειραιώτες (1-2). by Γιώργος Τσανάκας
20:42
Δεύτερο τέρμα για Ολυμπιακό και Σισέ στο ματς, με τον Σενεγαλέζο στόπερ να πηγαίνει να το πανηγυρίσει αγκαλιά με τον Πέδρο Μαρτίνς! by Γιώργος Τσανάκας
20:43
50' Σουτ του Γκαγιέγος, μπλόκαρε ο Βατσλίκ. by Γιώργος Τσανάκας
20:50
58' Μεγάλη διπλή φάση για τον Ολυμπιακό! Σουτ του Αγκιμπού μέσα από την περιοχή, διώχνει με τις γροθιές ο Επασί. Στα... καπακια το σουτ του Εμβιλά περνάει λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:52
60' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Ρόνι Λόπες παίρνει το ριμπάουντ και με ωραίο ξερό σουτ μέσα από την περιοχή, δεν αφήνει περιθώριο αντίδρασης στον Επασί για το 3-1. by Γιώργος Τσανάκας
20:53
Πρώτο γκολ του Λόπες στο πρωτάθλημα, δεύτερο σερί μετά το ματς Κυπέλλου με τον Λεβαδειακό. by Γιώργος Τσανάκας
20:56
Το δεύτερο γκολ του Σισέ για το 2-1 του Ολυμπιακού
21:00
68' Εκτός οι Καστάνιος, Φαν Ντάινεν, Καμάου, μέσα οι Γιάννου, Τσιλιανίδης, Λάμπρου για τον ΟΦΗ. Δύο λεπτά νωρίτερα είχε περάσει στη θέση του Μπουχαλάκη ο Μαντί Καμαρά για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:01
Το 3-1 του Ολυμπιακού με Λόπες
21:02
Διπλή ευκαιρία με Αγκιμπού και Εμβιλά
21:03
71' Σουτάρα του Μαντί Καμαρά, έδιωξε ο Επασί. by Γιώργος Τσανάκας
21:04
73' Τεράστια τριπλή φάση του Ολυμπιακού! Σέντρα του Μαντί Καμαρά στο δεύτερο δοκάρι, ο Σισέ δεν μπορεί να νικήσει σε δύο χρόνους εξ επαφής τον Επασί, στη συνέχεια η μπάλα στο δεξί δοκάρι από τον Μπα. by Γιώργος Τσανάκας
21:06
74' Φαλτσαριστό σουτ του Λόπες, η μπάλα λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:06
75' Σελίμοβιτς αντί Διαμαντή για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
21:13
Τελευταίο δεκάλεπτο στο ματς... by Γιώργος Τσανάκας
21:16
84' Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ. Ο Σελίμοβιτς προλαβαίνει τον Βατσλίκ, αλλά με κεφαλιά δεν θα βρει εστία. by Γιώργος Τσανάκας
21:16
21:20
Οδεύουμε προς το φινάλε, ο ΟΦΗ προσπαθεί να βγάλει αντίδραση... by Γιώργος Τσανάκας
21:20
89' Στάικος αντί Τοράλ για τον ΟΦΗ. Μέσα Τικίνιο, Βαλμπουενά, έξω Ελ Αραμπί, Λόπες για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
21:22
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
21:23
91' Μεγάλη επέμβαση του Βατσλίκ σε σουτάρα του Στάικου από τα 30 μέτρα! by Γιώργος Τσανάκας
21:26
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Ολυμπιακός έβγαλε χαρακτήρα και πέρασε από την Κρήτη, επικρατώντας 3-1 του ΟΦΗ με ανατροπή για να φτάσει τις 7 σερί νίκες στο πρωτάθλημα και να πάει προσωρινά τη διαφορά στο +9 από τη δεύτερη ΑΕΚ! Δύο γκολ ο Σισέ, ένα ο Λόπες, με τους Κρητικούς να έχουν προηγηθεί με τον Διαμαντή. by Γιώργος Τσανάκας