Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

16:54
16:55
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση στη Νεάπολη, ανάμεσα στον Ιωνικό και τον ΠΑΟΚ στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League by www.sport-fm.gr
16:58
Ο Ιωνικός βρίσκεται στη 12η θέση με 10 βαθμούς και προέρχεται από την ήττα στο Ηράκλειο από τον ΟΦΗ (2-1), αλλά και την ήττα στο Κύπελλο Ελλάδας από τη Λαμία (2-0) by www.sport-fm.gr
16:58
16:58
Ήττα από τον Ατρόμητο (2-0), ήττα από τον Άρη (0-1), ισοπαλία στην ΑΕΛ με εκτέλεση φάουλ του Κούρτιτς στο 95' (1-1) by www.sport-fm.gr
16:59
16:59
17:02
Ιωνικός (Σπανός): Χουτεσιώτης, Μύγας, Ρομαό, Τσιγκρίνσκι, Σάντσες, Βαλεριάνος, Κάνιας, Ντάλσιο, Κιάκος, Άοσμαν, Λένις. by www.sport-fm.gr
17:02
ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Τέιλορ, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ, Eσίτι, Κούρτιτς, Α. Ζίβκοβιτς, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ, Σφιντέρσκι by www.sport-fm.gr
17:05
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Αναγνωστόπουλος, Τσιριγώτης, Βαφέας, Κωνσταντινίδης, Γκοτσούλιας, Πογοσιάν, Μάναλης, Καμπράλ, Ματσούκας by www.sport-fm.gr
17:05
Στον πάγκο του Δικεφάλου: Z. Zίβκοβιτς, Ίνγκασον, Μιχάι, Λύρατζης, Σβαμπ, Αουγκούστο, Μουργκ, Κωνσταντέλιας, Άκπομ by www.sport-fm.gr
17:07
Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος Α' βοηθός: Ιορδάνης Απτόσογλου Β' βοηθός: Κώστας Τριανταφύλλου 4ος: Ανδρέας Γκάμαρης VAR: Άγγελος Ευαγγέλου AVAR: Ηλίας Κωνσταντίνου by www.sport-fm.gr
17:13
17:15
17:20
17:22
6' Προσπάθεια συνεργασίας ανάμεσα σε Ζίβκοβιτς και Μπίσεσβαρ, έκοψε ο Σάντσες by www.sport-fm.gr
17:23
Η διάταξη με τρεις κεντρικούς αμυντικούς που έχει επιλέξει ο Ιωνικός, μπορεί να προκαλέσει θέματα στον Δικέφαλο, ο οποίος δεν είχε βρει λύσεις ούτε στο ματς με τον Ατρόμητο, που επίσης είχε αγωνιστεί με τρία σέντερ μπακ by www.sport-fm.gr
17:26
Συμπλήρωση 10 λεπτών και ο ΠΑΟΚ έχει μια πρωτοβουλία στις κινήσεις, αλλά τίποτα το απειλητικό προς την εστία του Ιωνικού by www.sport-fm.gr
17:27
11' Εντυπωσιακό κλέψιμο του Τσιγκρίνσκι στον Σφιντέρσκι πριν πλασάρει ο Πολωνός by www.sport-fm.gr
17:32
16' Στατική φάση από τον Ιωνικό που έφερε κόσμο στην περιοχή του ΠΑΟΚ, ο Πασχαλάκης τελειώνει την εξέλιξη της φάσης by www.sport-fm.gr
17:33
18' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! 0-1 ΜΕ ΤΟΝ ΣΦΙΝΤΕΡΣΚΙ! Σέντρα ακριβείας του Τέιλορ από τα δεξιά, εξαιρετική κεφαλιά από τον Πολωνό φορ, που δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Χουτεσιώτη. Πρώτη ευκαιρία, πρώτο γκολ για τον ΠΑΟΚ by www.sport-fm.gr
17:36
20' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ! 1-1 ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΝΙΑΣ! Σύγχυση στα καρέ του ΠΑΟΚ, η μπάλα κοντράρει στα πόδια του Σφιντέρσκι και φτάνει στο ύψος της μικρής περιοχής που βρίσκεται ο Ισπανός χαφ και με δυνατό σουτ νικάει τον Πασχαλάκη. Ο Κάνιας δεν πανηγύρισε λόγω του παρελθόντος του στον Δικέφαλο by www.sport-fm.gr
17:38
17:42
Το γκολ του Σφιντέρσκι
17:47
32' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ιωνικό! Ο Λένις βγαίνει τετ-α-τετ με τον Πασχαλάκη, αλλά το πλασέ του είναι άστοχο. Ο Ιωνικός διαμαρτύρεται για πέναλτι. by www.sport-fm.gr
17:48
17:49
Ο Τζήλος δείχνει τη βούλα, καθώς ο Πασχαλάκης σηκώνει το πόδι του στην έξοδό του πριν η μπάλα βγει εκτός αγωνιστικών ορίων και φαίνεται ότι ανατρέπει τον Λένις. by www.sport-fm.gr
17:49
34' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ! 2-1 ΜΕ ΤΟΝ ΑΟΣΜΑΝ! Από τα δεξιά η μπάλα, αριστερά ο Πασχαλάκης by www.sport-fm.gr
17:51
Το 1-1 του Κάνιας
17:54
39' Σοκαρισμένος ο ΠΑΟΚ από την τροπή της αναμέτρησης και δείχνει ιδιαίτερα ευάλωτος αμυντικά by www.sport-fm.gr
18:04
Στο 18' ο Σφιντέρσκι με κεφαλιά άνοιξε το σκορ έπειτα από σέντρα του Τέιλορ, αλλά Κάνιας (20') και Άοσμαν (34' πεν,) κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση για την ομάδα τους. by www.sport-fm.gr
18:06
Για τη φάση του πέναλτι φαίνεται όντως ότι ο Λένις κάνει ένα κάκιστο τελείωμα, αλλά ο Πασχαλάκης με τη φόρα που έχει βγει, παρασέρνει τον Λένις και σωστά δόθηκε το πέναλτι by www.sport-fm.gr
18:20
18:24
49' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ! 3-1 ΜΕ ΤΟΝ ΛΕΝΙΣ! Ο Κιάκο πριν πέσει στο έδαφος προλαβαίνει και δίνει την μπάλα στον Λένις που είναι στα αριστερά και μέσα από την περιοχή και με ιδανικό πλασέ κάνει το 3-1! Τρομερό ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο για την ομάδα της Νίκαιας by www.sport-fm.gr
18:27
53' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ! Σουτ του Λένις έξω από την περιοχή, η μπάλα στη ρίζα του δοκαριού της εστίας του Πασχαλάκη by www.sport-fm.gr
18:28
18:29
54' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Εκτός οι Εσίτι και Μπίσεσβαρ, μέσα οι Σβαμπ και Μουργκ by www.sport-fm.gr
18:35
60' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΚΑΙ 3-2! Σκόρερ ο Μουργκ! Ωραία πάσα του Ζίβκοβιτς στον χώρο, ο Σίντκλεϊ έκανε τη σέντρα και ο Μουργκ με το κεφάλι μειώνει! by www.sport-fm.gr
18:36
18:36
Το 3-1 από τον Λένις
18:39
65' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Σίντκλεϊ μέσα στην περιοχή έφερε την μπάλα στο δεξί του πόδι, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by www.sport-fm.gr
18:40
18:41
18:42
68' Αλλαγές για τον Ιωνικό. Ματσούκας και Γκοτσούλιας στο γήπεδο, εκτός οι Κάνιας και Κιάκο by www.sport-fm.gr
18:47
18:51
18:51
18:54
79' Ευκαιρία για τον Σβαμπ! Εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά, ο Σβαμπ πηδά εντελώς μόνος του από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
18:57
82' Τεράστια ευκαιρία για τον Ιωνικό!Ο Μύγας στην αντεπίθεση βρέθηκε απέναντι από τον Πασχαλάκη και ο τελευταίος κρατά τον ΠΑΟΚ μέσα στο παιχνίδι. by www.sport-fm.gr
19:00
19:02
87' Διαμαρτύρεται για πέναλτι ο ΠΑΟΚ, αλλά δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι στην πτώση του Κούρτιτς by www.sport-fm.gr
19:02
19:05
19:07
19:11
19:12
19:13
Ο Ιωνικός επικρατεί 3-2 του ΠΑΟΚ μέσα στη Νεάπολη, με τον ίδιο να παίρνει μεγάλη βαθμολογική ανάσα και τους Θεσσαλονικείς να βυθίζονται ακόμα περισσότερο στην κρίση και την εσωστρέφεια. by www.sport-fm.gr