Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

17:46
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Άρη με τον Αστέρα Τρίπολης, για την 12η αγωνιστική της Super League! by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
Από νίκες προέρχονται και οι δυο ομάδες, ο Άρης επικράτησε 1-0 του ΠΑΟΚ στην Τούμπα και ο Αστέρας νίκησε τον Ατρόμητο με το εμφατικό 6-2 στην Τρίπολη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
Ο Αστέρας θέλει να συνεχίσει τα καλά εκτός έδρας αποτελέσματα, αφού δεν έχει ήττα στα τρία τελευταία, ενώ έχει χάσει μόνο ένα από τα έξι παιχνίδια του, αυτό στο Βόλο. Βέβαια έχει νικήσει και σε ένα, αυτό με τον Απόλλωνα, αφού έχει τέσσερις ισοπαλίες εκτός. by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
Στη Θεσσαλονίκη ο Άρης έχει κερδίσει και τα πέντε τελευταία επίσημα, τέσσερα από αυτά για το πρωτάθλημα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
Η ιστορία: Νίκες Άρη: 9, Ισοπαλίες: 7, Νίκες Αστέρα Τρίπολης: 6 Με γηπεδούχο τον Άρη: Νίκες Άρη: 7, Ισοπαλίες: 2, Νίκες Αστέρα Τρίπολης: 2 by Αναστασία Βοσνάκη
17:55
Ο Άρης δεν θα έχει στη διάθεσή του τον Κουέστα και τον Εντιαγέ. Αντίθετα, ο Μπερτόγλιο θα επιστρέψει ύστερα από τρεις αγωνιστικές που απουσίαζε. by Αναστασία Βοσνάκη
17:56
Οι Αρκάδες θα στερηθούν τις υπηρεσίες των Σανταφέ, Καπίγια και Σίτο, ενώ από την άλλη επιστρέφει μετά από τρεις αγωνιστικές τιμωρίας ο Χερόνιμο Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:30
18:30
18:31
18:37
Οι ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
Άρης (Άκης Μάντζιος): Ντένις, Σούντγκρεν, Γκάνεα, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Τζέγκο, Σάσα, Μαντσίνι, Γκάμα, Μπερτόγλιο, Καμαρά. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
Στον πάγκο οι Σιαμπάνης, Λούμορ, Δεληζήσης, Μάνος, Γκαρσία, Ματίγια, Ιτούρμπε, Μπεναλουάν, Σάκιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής, Άλβαρες, Καστάνιο, Πίτσου, Καρμόνα, Μουνάφο, Βαλιέντε, Ριέρα, Κρέσπι, Σονί, Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
Στον πάγκο οι Παπαδόπουλος, Γκαρθία, Τασουλής, Ιγκλέσιας, Αλί Μπαμπά, Μπενίτο, Ριέρα, Κανελλόπουλος, Χριστόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
Διαιτητής: Τζοβάρας Βοηθοί: Ψαρρής, Παπαδάκης 4ος: Κουτσιαύτης VAR: Κουμπαράκης AVAR: Σαμοΐλης by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
Στις 19:30 θα ξεκινήσει το ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
19:31
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
1' Σουτ του Μπερτόγλιο, μπλοκάρει εύκολα ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
Ο Λέο Τιλίκα αντιμετώπισε πρόβλημα της τελευταίας στιγμής και στην θέση του μπήκε ο Ριέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
5' Φάουλ για τον Αστέρα. Ο Μπερτόγλιο έπεσε άτσαλα πάνω στον Καστάνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
7' Ο Καμαρά είχε τετ-α-τετ με τον Τσιφτσή, αλλά ο κίπερ του Αστέρα έδιωξε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
8' Ο Άρης έχει δυο τελικές μέχρι τώρα, οι Αρκάδες καμία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
11' Αδύναμο σουτ του Μπερτόγλιο, μπλοκάρει ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
12' Κόρνερ για τον Αστέρα. Σουτ ο Ριέρα η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
19:50
Πιέζει ο Άρης, με τον Αστέρα να παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
19:52
20' Ο Μπαράλες παίρνει την κεφαλιά, ο Σονί δεν κατάφερε να κάνει δεύτερη κεφαλιά και να απειλήσει. by Αναστασία Βοσνάκη
19:53
19:53
19:53
19:55
19:56
25' Πρόβλημα στον οπίσθιο μηριαίο για τον Σούντγκρεν, θα βγει από το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
29' Κίτρινη ο Καστάνιο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
31' Πολύ μεγάλη φάση για τον Αστέρα! Ο Σονί ντριμπλάρει δύο φορές τον Σάσα, σπάει στον Καρμόνα που κάνει εξαιρετικό γύρισμα αλλά η προβολή του Κρέσπι πέρασε... εκατοστά από το αριστερό δοκάρι! by Αναστασία Βοσνάκη
20:05
33' Κεφαλιά ο Μπαράλες, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
39' Σουτ ο Καμαρά, μπλοκάρει ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
41' Γκολ ο Άρης! Ωραία ομαδική προσπάθεια του Άρη, ο Μαντσίνι κάνει την προβολή, η μπάλα κατευθυνόταν προς την εστία και ο Άλβαρες στην προσπάθειά του να απομακρύνει, την στέλνει στα δίχτυα της ομάδας του. by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Άρης προηγείται 1-0 του Αστέρα Τρίπολης χάρη στο αυτογκόλ του Άλβαρες. Είχαν τον έλεγχο αλλά δεν απειλούσαν οι γηπεδούχοι, η μεγαλύτερη φάση του πρώτου μέρους ανήκε στους φιλοξενούμενους με τον Κρέσπι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:20
5-4 οι τελικές στο πρώτο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
Σέντρα στο δεύτερο μέρος! by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
46' Κίτρινη ο Ριέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
48' Ο Σονί έκλεψε, έπαιξε κάθετα για τον Ριέρα, ο οποίος με άψογο πλασέ σκόραρε αλλά το τέρμα του δεν μέτρησε για οφσάιντ. Τσέκαραν τη φάση στο VAR, το οποίο επιβεβαίωσε το οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
56' Φάουλ για τον Άρη σε καλό σημείο. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
60' Σουτ ο Κρέσπι, μπλοκάρει ο Ντένις. by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
64' Κεφαλιά του Μπερτόγλιο, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
65' Δυνατό σουτ ο Γκάμα, μπλόκαρε ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
20:55
66' Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα. Μέσα Αλί Μπαμπά, Ιγκλέσιας, έξω Μπαράλες, Μουνάφο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:58
69' Διπλή αλλαγή και για τον Άρη, έξω Μαντσίνι, Γκάμα, μέσα Ιτούρμπε, Ματέο Γκαρσία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:59
70' Κόρνερ για τον Αστέρα. Σουτ του Άλβαρες, στην αγκαλιά του Ντένις η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:00
72' Κίτρινη ο Τζέγκο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:02
73' Φάουλ για τον Άρη, ο Φαμπιάνο παίρνει την κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:02
48%-52% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
78' Παράλληλη του Καμαρά, ο Γκαρσία δεν πρόλαβε την μπάλα, η οποία πέρασε δίπλα από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
79' Μέσα ο Γκαρθία, έξω ο Καρμόνα για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
Τελευταίο δεκάλεπτο στο ματς, ο Άρης συνεχίζει να προηγείται 1-0 του Αστέρα Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
83' Κάρτα στον Πίτσου. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
83' Στα όρια της περιοχής του Αστέρα και πλάγια δεξιά το φάουλ υπέρ του Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
85' Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Μπερτόγλιο και Καμαρά έξω, μέσα οι Ματίγια και Μάνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
86' Έξω οι Σονί, Κρέσπι, μέσα οι Κανελλόπουλος, Μπενίτο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
87' Δοκάρι για τον Άρη σε φοβερή εκτέλεση φάουλ του Ιτούρμπε! by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
89' Κόρνερ για τον Αστέρα. Έδιωξε η άμυνα του Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:19
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
21:22
Τέλος στο ματς! Ο Άρης πήρε μια δύσκολη αλλά σημαντική νίκη, επικρατώντας 1-0 του Αστέρα Τρίπολης χάρη στο γκολ του Γκάμα και μπήκε στην εξάδα. by Αναστασία Βοσνάκη