Λαμία-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

19:10
19:10
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Λαμίας με τον ΠΑΣ Γιάννινα, για την 12η αγωνιστική της Super League, στο Πανθεσσαλικό στάδιο. by www.sport-fm.gr
19:11
Θυμίζουμε ότι στο «Αθανάσιος Διάκος» γίνονται βελτιωτικά έργα, εξ ου και η… μετακόμιση της αναμέτρησης στην Μαγνησία, όπως συνέβη και με το ματς κόντρα τον Παναθηναϊκό. by www.sport-fm.gr
19:12
19:14
Σε επίπεδο απουσιών, παράλληλα, οι Φθιωτοί θα παραταχθούν χωρίς τους Μανούσο και Καραμάνο, ενώ ο «Άγιαξ της Ηπείρου» δεν υπολογίζει στον Μιλιντσεάνου. by www.sport-fm.gr
19:15
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, τώρα, στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Σαράνοφ, Σκόνδρας, Σαραμαντάς, Βύντρα, Γκόλεμιτς, Μαζουλουξής, Ελευθεριάδης, Αραμπούλι και Μανουσάκης. by www.sport-fm.gr
19:16
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Σούλης, Παντελάκης, Σιόντης, Ρίζος, Α. Τριάδης, Λιάσος, Π. Τριάδης, Γκαρντάβσκι και Λώλης. by www.sport-fm.gr
19:17
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αναστάσιος Παπαπέτρου από τον Σύνδεσμο Αθηνών, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Κωνσταντίνος Περράκης επίσης από τον Σύνδεσμο Αθηνών. by www.sport-fm.gr
19:24
Οι δύο ομάδες βρίσκονται στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους. by www.sport-fm.gr
19:26
Λιγοστός ο κόσμος που βρίσκεται στις εξέδρες, ελάχιστα λεπτά πριν τη σέντρα... by www.sport-fm.gr
19:27
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
19:29
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
19:30
19:30
19:34
3' Πρώτη φάση στο ματς, με τον Σάλιακα να γεμίζει παράλληλα από δεξιά, αλλά ούτε ο Σνάιντερ, ούτε ο Μορέιρα κατάφεραν να μπουν στην πορεία της μπάλας... by www.sport-fm.gr
19:34
19:37
«Υψηλές παρουσίες» στην αναμέτρηση, με τους ιδιοκτήτες των δύο ομάδων Πανουργιά Παπαϊωάννου και Γιώργο Χριστοβασίλη να τα λένε... Εικόνα live 21969523/101784.jpg by www.sport-fm.gr
19:43
12' Καλή στιγμή για την Λαμία, με τη σέντρα του Μαρτίνεθ από αριστερά, για τον Ταϊρόν στο δεύτερο δοκάρι, αλλά η μπάλα περνάει τόσο από αυτόν όσο και από τον Πίρσμαν. by www.sport-fm.gr
19:51
18' Ωραία συνεργασία του Σνάιντερ με τον Περέα, από αριστερά, αλλά μένει ημιτελής... by www.sport-fm.gr
19:53
Συμπληρώθηκε το πρώτο μισό του πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθαρή φάση για γκολ. Αργός ο ρυθμός,προσεκτικές αμφότερες οι ομάδες, ένα κλικ πιο δραστήρια η Λαμία, αλλά η μοναδική αξιόλογη φάση ανήκει στον ΠΑΣ. by www.sport-fm.gr
19:54
24' Σέντρα του Πίρσμαν από αριστερά, ολιγωρία στην άμυνα της Λαμίας, με τον Σάλιακα να διώχνει καλού κακού σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
19:55
24' Εκτέλεση του κόρνερ από δεξιά, μακρινό σουτ του Καραχάλιου στην εξέλιξη της φάσης, λίγο άουτ περνάει η μπάλα. by www.sport-fm.gr
19:59
20:02
31' Πρώτη ευκαιρία για γκολ, για τον ΠΑΣ, με τον Σνάιντερ να υποδέχεται ωραία την μπάλα εντός περιοχής, να γυρίζει και να σουτάρει, αλλά ο Γκαραβέλης διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ!
20:03
20:09
38' Κίτρινη κάρτα στον Τζανετόπουλο, για φάουλ στον Σνάιντερ που έφευγε στην αντεπίθεση. by www.sport-fm.gr
20:11
20:15
20:17
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Λαμία και ΠΑΣ Γιάννινα πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλοι χωρίς σκορ. by www.sport-fm.gr
20:19
Λίγα πράγματα σε αυτά τα 45 λεπτά. Η Λαμία είχε την ανούσια κατοχή της μπάλας (59%-41%), με τον ΠΑΣ Γιάννινα να καταγράφει ωστόσο από την πλευρά του την μοναδική πραγματική ευκαιρία, όπου ο Σνάιντερ δεν μπόρεσε να νικήσει τον Γκαραβέλη, ενώ τελείωσε και με πέντε σουτ. Λογικά, το ματς θα κριθεί στο γκολ.... by www.sport-fm.gr
20:32
20:32
20:33
20:37
48' Κλέψιμο του Περέα που φεύγει γρήγορα στην αντεπίθεση, αλλά ο Τζανετόπουλος τον προλαβαίνει και τον κλείνει αποτελεσματικά! by www.sport-fm.gr
20:39
20:40
20:44
54' Γκολ! 1-0 ο ΠΑΣ Γιάννινα, με το πολύ ωραίο σουτ του Σάλιακα με το δεξί λίγο έξω από την περιοχή της Λαμίας, που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Γκαραβέλη...
20:47
20:47
20:48
58' Στον ΠΑΣ Γιάννινα διαμαρτύρονται για πέναλτι πάνω στον Μπρένερ, ο Παπαπέτρου καταλογίζει χέρι και τελικά η φάση ελέγχεται από το VAR, που δεν βρίσκει παράβαση! by www.sport-fm.gr
20:49
60' Διπλή αλλαγή η Λαμία. Αραμπούλι και Ελευθεριάδης αντί των Τσούκαλου και Νούνιες. by www.sport-fm.gr
20:54
20:56
20:59
20:59
21:01
21:05
77' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
21:08
79' Διπλή αλλαγή η Λαμία. Σκόνδρας και Σαρταμαντάς αντι Προβυδάκη και Μαρτίνεθ. by www.sport-fm.gr