Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

16:46
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
16:46
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Ατρόμητο, για την 13η αγωνιστική της Super League, στο «Απόστολος Νικολαΐδης». by Σπύρος Σιαμπλής
16:47
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
16:48
Κι εδώ το βασικό σχήμα του Ατρόμητου. by Σπύρος Σιαμπλής
16:49
Σε επίπεδο απουσιών, παράλληλα, οι γηπεδούχοι θα παραταχθούν χωρίς τον τιμωρημένο Χουάνκαρ και τους Κουρμπέλη, Πούγγουρα και Αγιούμπ ενώ η ομάδα των δυτικών προαστείων δεν υπολογίζει στους Καρτάλη, Κωτσόπουλο και Κλωναρίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
16:51
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, τώρα, στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Διούδης, Σένκεφελντ, Ιωαννίδης, Μακέντα, Χατζηγιοβάνης, Κώτσιρας, Λούντκβιστ, Αλεξανδρόπουλος και Βιτάλ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:51
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Πίριτς, Παπαδόπουλος, Γκαλβάο, Κιβρακίδης, Νάτσος, Ντένιτς, Μπεντινέλι, Πισάνο και Τζαβίδας. by Σπύρος Σιαμπλής
16:52
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος από τον Σύνδεσμο Αθηνών, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Στέφανος Κουμπαράκης από τον Σύνδεσμο Κυκλάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
16:53
Οι δύο ομάδες έχουν αρχίσει την προθέρμανσή τους... by Σπύρος Σιαμπλής
16:59
Να θυμήσουμε επίσης ότι οι δύο σημερινοί αντίπαλοι βρέθηκαν αντιμέτωποι στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου Ελλάδας, στις 27 Οκτωβρίου. Οπου ο Παναθηναϊκός νίκησε 1-0 μέσα στο Περιστέρι με το γκολ στο 39’ του Καρλίτος. by Σπύρος Σιαμπλής
17:06
Αποσύρθηκαν οι ποδοσφαιριστές για τις τελευταίες οδηγίες των δύο προπονητών. by Σπύρος Σιαμπλής
17:08
Δεν έχει πολύ κόσμο στο γήπεδο αυτή την ώρα... by Σπύρος Σιαμπλής
17:09
Ενώ αυτή την ώρα δεν βρέχει στην Λεωφόρο, όπως νωρίτερα, ενώ επίσης δεν φυσάει πολύ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:09
Ωστόσο, θα πρέπει να σημειωθιεί πως ο αγωνιστικός χώρος του «Απόστολος Νικολαϊδης» είναι σε εξαιρειτκή κατάσταση! by Σπύρος Σιαμπλής
17:11
Οι αναπληρωματικοί παίρνουν θέσεις στους πάγκους. by Σπύρος Σιαμπλής
17:13
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν τώρα την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
17:14
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
17:14
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
17:15
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Ατρόμητο στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:18
3' Φεύγει στην αντεπίθεση ο Μουνίθ, είναι οφσάιντ και σωστά διακόπτεται η φάση. by Σπύρος Σιαμπλής
17:19
4' Πρώτο κόρνερ στο ματς, μετά την προσπάθεια του Παλάσιος από δεξιά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
17:20
6' Ωραία κάθετη πάσα του Βιγιαφάνιες για τον Καρλίτος, αλλά εκείνος είναι οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης και πριν βγει απέναντι στον Γιαννιώτη.. by Σπύρος Σιαμπλής
17:26
11' Μια ακόμα κάθετη, αυτή την φορά του Ρούμπεν Πέρεθ, για τον Αϊτόρ, είναι δυνατή όμως και η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:29
14' Σέντρα του Χατζηθεοδωρίδη από αριστερά, βγαίνει και μαζεύει την μπάλα ο Γιαννιώτης. by Σπύρος Σιαμπλής
17:34
19' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό, με τον Αϊτόρ να το εκτελεί στο δύετρο δοκάρι, όπου βρίσκεται ο Μαουρίσιο που αιφνιδιάζεται. by Σπύρος Σιαμπλής
17:37
Φτάσαμε στα μισά του πρώτου ημιχρόνου, χωρίς να υπάρχει όχι τελική, αλλά... υποψία φάσης! Ο Παναθηναϊκός ελέγχει ρυθμό έχρι την κατοχή, όχι όμως τον τρόπο να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα, παίζοντας κυρίως από τα αριστερά με τους Αϊτόρ και Χατζηθεοδωρίδη. Την ίδια ώρα ο Ατρόμητος είναι «μαζεμένος» πίσω από την μπάλα και περιμένει την μια φάση στην «κόντρα»... by Σπύρος Σιαμπλής
17:39
24' Λάθος του Βέλεθ, κλέβει ο Κουλούρης, αλλά στην συνέχεια η μπάλα απομακρύνεται στο γέμισμα που επιχειρεί. by Σπύρος Σιαμπλής
17:40
25' Δεύτερο κόρνερ στο ματς, ξανά για τον ΠΑΟ, από τα αριστερρά αυτή την φορά. by Σπύρος Σιαμπλής
17:41
25' Εκτέλεση από τον Αϊτόρ, «τακουνάκι» του Καρλίτος στην μικρή περιοχή, αλλά ο Μαυρομμάτης διώχνει προ του Μαουρίσιο by Σπύρος Σιαμπλής
17:44
17:44
17:45
31' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Καρλίτος να παίρνει την κεφαλιά αμαρκάριστος στο ύψος της μικρής περιοχής, μετά την σέντρα του Αϊτόρ από δεξιά κιαι να μην αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον Γιαννιώτη....
by Σπύρος Σιαμπλής
17:50
35' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό και το 2-0, μετά από νέο γύρισμα του Αϊτόρ από δεξιά, με τον Παλάσιος ωστόσο να μην μπορεί να νικήσει τον Γιαννιώτη, που διώχνει σε κόρνερ!
17:53
38' Κίτρινη κάρτα στον Βιγιαφάνιες για φάουλ στον Χαριση. by Σπύρος Σιαμπλής
17:55
39' Μια ακόμα καλή σέντρα του Αϊτόρ, με τον Παλάσιος όμως να κάνει φάουλ πριν ο Μαουρίσιο πιάσει την -άστοχη- κεφαλιά. by Σπύρος Σιαμπλής
17:55
40' Φάουλ του Χαρίση στον Μαουρίσιο, δεν παρατηρείται με κίτρινη κάρτα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:01
45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος του Ατρόμητου με 1-0, χάρη στην κεφαλιά του Καρλίτος στο 31'. by Σπύρος Σιαμπλής
18:12
Ημίχρονο με τον Παναθηναϊκό να έχει δίκαιο προβάδισμα έναντι του Ατρομήτου. Κίνηση-ματ, έως τώρα, η μετακίνηση του Αϊτόρ στην δεξιά πλευρά, καθώς Καστεγιάνο και Μαυρομμάτης αδυνατούν να τον μαρκάρουν, με αποτέλεσμα ο Ισπανός να έχει ασίστ για γκολ στον Καρλίτος και ασίστ που... σπατάλησε ο Παλάσιος. Οι «πράσινοι» δυσκολεύθηκαν για ένα ημίωρο, με τους Περιστεριώτες να κλείνουν σωστά τους χώρους, αλλά ο Μπρινιόλι είναι... θεατής στα πρώτα 45 λεπτά. by Σπύρος Σιαμπλής
18:13
Πασέρ και σκόρερ αποθεώνονται από τους συμπαίκτες τους... Εικόνα live 21969606/100709.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
18:15
Έχει δυναμώσει η βροχή στην Λεωφόρο! by Σπύρος Σιαμπλής
18:16
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν στην επανάληψη οι δύο ομάδες. by Σπύρος Σιαμπλής
18:16
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:18
47' Στο έδαφος ο Κουλούρης, από μαρκάρισμα του Σάρλια, που δεν καταλογίζεται ως φάουλ, προσωρινή διακοπή στο ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
18:19
48' Ευκαιρία για τον ΠΑΟ, με τον Αϊτόρ να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και απέναντι στον Γιαννιώτη, αλλά να μην πλασάρει με την μια, καθυστερώντας, με το σουτ του να κοντράρει εν τελει πάνω στον Μαυρομμάτη.. by Σπύρος Σιαμπλής
18:20
49' Πρώτη φάση για τον Ατρόιμητο, με το σουτ του Σπιριντόνοβιτς όμως να καταλήγει στην αγκαλιά του Μπρινιόλι. by Σπύρος Σιαμπλής
18:22
51' Κίτρινη κάρτα στον Βασιλαντωνόπουλο, για φάουλ πάνω στον Βέλεθ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:24
53' Παράλληλο γύρισμα του Παλάσιος από αριστερά, μπλοκάρει την μπάλα ο Γιαννιώτης. by Σπύρος Σιαμπλής
18:26
55' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να σκοράρει ξανά, αφού ο Αϊτόρ «σπάει» ωραία την μπάλα για τον επερχόμενο Σάντσες, εκείνος σεντράρει από δεξιά, αλλά η κεφαλιά του αμαρκάριστου Καρλίτος αυτή την φορά καταλήγει στον Γιαννιώτη! by Σπύρος Σιαμπλής
18:29
58' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με την σέντρα-σουτ του Χατζηθεοδωρίδη από αριστερά στο πρώτο δοκάρι και τον Γιαννιώτη να αποπκρούει εντυπωσιακά! by Σπύρος Σιαμπλής
18:29
58' Κίτρινη κάρτα στον Μουνίθ για φάουλ πάνω στον Βιγιαφάνιες. by Σπύρος Σιαμπλής
18:31
60' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο. by Σπύρος Σιαμπλής
18:32
61' Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Σπιριντόνοβιτς, μπλοκάρει ο Μπρινιόλι. by Σπύρος Σιαμπλής
18:34
63' Σέντρα του Χατζηθεοδωρίδη, από αριστερά, ο Βέλεθ κάνει την κεφαλιά, αλλά ο Γιαννιώτης μπλοκαρει εύκολα την μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:36
65' Τριπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Χατζηγιοβάνης, Αλεξανδρόπουλος και Μακέντα αντικαθιστούν τους Αϊτόρ, Μαουρίσιο και Καρλίτος αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:38
18:38
68' Νάτσος αντί Χαρίση και Μπεντινέλι αντί Στρούγγη, για τον Ατρόμητο. by Σπύρος Σιαμπλής
18:42
70' Σέντρα του Παλάσιος, διώχνει με δυσκολία ο Γιαννιώτης σε κόρνερ, που περνάει ανεκμετάλλευτο.
18:45
74' Νέο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
18:47
75' Γκολ! 2-0 ο Πανθαηναϊκός, με τον Παλάσιος να παίρνει το... ριμπάουντ από απομάκρυνση του Μαυρομμάτη, να μπαίνει στην περιοχή, να πηγαίνει παράλληλα και να σουτάρει στην κλειστή γωνία του Γιαννιώτη την κατάλληλη στιγμή...
18:48
77' Λάθος της άμυνας του Παναθηναϊκού, αλλά ο Μπρινιόλι βγαίνει εντυπωσιακά και με ωραία προσπάθεια σαν... onfield ποδοσφαιριστής να διώχνει την μπάλα! by Σπύρος Σιαμπλής
18:50
79' Γκαλβάο και Ντένιτς αντί Μουνίθ και Σάλομον. by Σπύρος Σιαμπλής
18:52
81' Ο Σένκεφελντ αντικαθιστά τον Σάρλια. by Σπύρος Σιαμπλής
18:55
84' Αλλαγή για τον ΠΑΟ, με τον Βιτάλ να μπαίνει αντί του Παλάσιος. by Σπύρος Σιαμπλής
19:01
88' Αλλαγή για τον Ατρόμητο: Ο Τζαβίδας παίρνει τη θέση του Γκαλβάο by Σπύρος Σιαμπλής
19:01
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Σπύρος Σιαμπλής
19:02
90'+1' Σουτ του Χατζηθεοδωρίδη, μπλόκαρε ο Γιαννιώτης by Σπύρος Σιαμπλής
19:06
Τέλος στη Λεωφόρο: Παναθηναϊκός-Ατρόμητος 2-0. Καρλίτος (31') και Παλάσιος (75') πέτυχαν τα γκολ των "πράσινων". by Σπύρος Σιαμπλής