Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

18:21
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Αστέρα με την ΑΕΚ στην Τρίπολη, για την 13η αγωνιστική της Super League! by Αναστασία Βοσνάκη
18:22
Η ήττα του Αστέρα Τρίπολης από τον Άρη ήταν η δεύτερη στα επτά τελευταία παιχνίδια του, ωστόσο δεν έχει καταφέρει να ανέβει ακόμα όσο θα ήθελε, αφού έχει και μια νίκη στα πέντε τελευταία. Στα 11 από τα 12 παιχνίδια του ο Αστέρας έχει ένα εντυπωσιακό στατιστικό. Ότι αποτέλεσμα έχει στο πρώτο ημίχρονο, το ίδιο έχει και στο τέλος! Μόνο το σκορ αλλάζει, το αποτέλεσμα όχι. Η εξαίρεση στον κανόνα είναι το παιχνίδι Απόλλων – Αστέρας Τρίπολης 0-1, που ήταν 0-0 στο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
18:24
Κερδίζοντας το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, η ΑΕΚ αποσπάστηκε επτά βαθμούς από τον ΠΑΟΚ και παρέμεινε στους έξι από τον Ολυμπιακό. Η Ένωση κράτησε το «μηδέν» μετά από πέντε αγώνες, όπου δεχόταν γκολ συνεχώς. Έχει την καλύτερη επίθεση με 25 γκολ, καθώς έχει ήδη πετύχει σε πέντε αγώνες της από τρία γκολ. Εκτός έδρας έχει δεχτεί γκολ και στα έξι παιχνίδια της, έχοντας χάσει μόνο ένα, αυτό από τον ΠΑΟΚ. Έχει τρεις νίκες και μια ισοπαλία στα τέσσερα τελευταία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:26
Βροχερός είναι ο καιρός στην Τρίπολη, όπως και στις περισσότερες περιοχές στην Ελλάδα άλλωστε. Εικόνα live 21969608/60074.jpg by Αναστασία Βοσνάκη
18:26
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
18:27
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής - Γκαρθία, Χριστόπουλος, Καστάνιο, Άλβαρες - Βαλιέντε, Μουνάφο, Ριέρα, Κρέσπι - Σονί, Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:28
Στον πάγκο οι Παπαδόπουλος, Καρμόνα, Πίτσου, Ιγκλέσιας, Κανελλόπουλος, Μπενίτο, Τασουλής, Αλί Μπαμπά, Γκόμεθ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:29
ΑΕΚ (Αργύρης Γιαννίκης): Τσιντώτας, Μισελέν, Μοχαμάντι, Βράνιες, Τζαβέλλας, Σιμάνσκι, Σιμόες, Μάνταλος, Άμραμπατ, Τσούμπερ και Αραούχο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:31
Στον πάγκο οι Χατζηεμμανουήλ, Σβάρνας, Ρότα, Μήτογλου, Χατζισαφί, Λε Ταλέκ, Σάκχοφ, Γέβτιτς, Τάνκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
18:33
Την αναμέτρηση ορίστηκε να διευθύνει κ. Καραντώνης (Ημαθίας), με βοηθούς τους κ.κ. Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής), Σπυρόπουλο (Αν. Αττικής) και τέταρτο τον κ. Τσέτσιλα (Γρεβενών). Στο VAR θα είναι οι κ.κ. Φωτιάς (Πέλλας) και Μπαλτάς (Αχαΐας). by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
Στις 19:30 θα έχουμε σέντρα στον αγώνα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
Μέχρι στιγμής δεν έχει τεθεί κάποιο ζήτημα αναβολής του παιχνιδιού λόγω των καιρικών συνθηκών. Βλέπουμε... by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
19:12
19:27
Στον σχολιασμό του παιχνιδιού θα είναι ο Αποστόλης Λιβάνιος και ο Κώστας Μιαούλης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:33
3' Προσπαθούν οι δυο ομάδες να βρουν τους ρυθμούς τους μέσα στη βροχή. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
6' Πιέζει ο Αστέρας μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
Είναι φανερό ότι δυσκολεύονται και οι δυο λόγω βροχής. Το γήπεδο έχει κρατήσει αρκετό νερό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
11' Φάουλ του Αστέρα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
Καλησπέρα και από εμένα. Δεν υπάρχει κάτι το οποίο μπορούμε να σχολιάσουμε στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι. Ποδόσφαιρο της προκοπής δεν έχει παιχτεί έως τώρα, λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών που επικρατούν. Κλωτσοσκούφι γίνεται... by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
12' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ! Τσεκάρεται η φάση στο VAR. Κακό σουτ του Μπαράλες που βγαίνει σε… πάσα, ο Βαλιέντε προσπαθεί να απειλήσει, πέφτει στο έδαφος από μαρκάρισμα του Σιμόες και ο Καραντώνης δίνει πέναλτι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΝΑΛΤΙ ΤΟ ΜΑΤΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Δύσκολο να βγει ξεκάθαρο συμπέρασμα, διότι δεν είναι και καλή η εικόνα λόγω της βροχής. Κάτω φάνηκε να βρίσκει μπάλα ο Σιμόες. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:49
Ο Καραντώνης δικαίως πήρε το σφύριγμα για πέναλτι πίσω. Απ' όσα μπορούμε να δούμε, ο Σιμόες βρίσκει μπάλα. Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, ο Αστέρας φαίνεται να στέκεται πιο καλά, μαθημένος καλύτερα και στις συνθήκες του γηπέδου. by Κώστας Μιαούλης
19:50
20' Φάουλ για την ΑΕΚ σε καλό σημείο. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:54
23' Με τον ίδιο ρυθμό κυλάει το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:55
25' Δοκάρι για τον Αστέρα! Μετά από εκτέλεση κόρνερ στο πρώτο δοκάρι, ο προωθημένος Χριστόπουλος έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:56
26' Κίτρινη ο Άμραμπατ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:58
Έχει ενδιαφέρον η μονομαχία Μπαράλες με Τζαβέλλα. Έχουν και προηγούμενα οι δυο τους. Μυρίζει μπαρούτι η μονομαχία τους. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:00
30' Φάουλ για τον Αστέρα. Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
31' Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ. Ο Άμραμπατ έφυγε στην πλάτη της άμυνας, πήγε να περάσει τον Τσιφτσή αλλά ο κίπερ του Αστέρα μπλόκαρε την μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
20:03
20:03
Στο πνεύμα των απαιτήσεων του παιχνιδιού, από τους μπροστινούς παίκτες της Ένωσης, μοιάζει να έχει μπει μόνον ο Νορντίν Άμραμπατ. Η Ένωση από ένα φτηνό κόρνερ που παραχώρησε λίγο έλειψε να δεχτεί γκολ από στημένη μπάλα. Ο Μαροκινός ουσιαστικά είναι παρτενέρ του Αραούχο.Καλή προσπάθεια πριν λίγο του Μάνταλου που αρχίζει να παίρνει πρωτοβουλίες. by Κώστας Μιαούλης
20:03
33' Ωραίο σουτ του Μάνταλου, η μπάλα κοντράρει στον Καστάνιο και ο Τσιφτσής έδιωξε σε κόρνερ . by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
Αλλάζει τη διάταξή του σε 4-4-2 ο Γιαννίκης, περνώντας τον Άμραμπατ στο πλάι του Αραούχο ώστε να γεμίσει περισσότερο η ΑΕΚ τα καρέ του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
52%-48% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
36' Φάουλ για τον Αστέρα σε πολύ καλό σημείο. Στα όρια της περιοχής η φάση, ίσως να πατάει και γραμμή ο Σονί. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
36' Κίτρινη ο Βράνιες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
20:07
20:09
38' Εκτέλεσε ο Άλβαρες η μπάλα στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
39' Προσπάθησε να σουτάρει ο Μουνάφο, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:13
43' Σουτ ο Βαλιέντε, μπλοκάρει ο Τσιντώτας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
44' Ωραία ατομική ενέργεια ο Ριέρα, σούταρε αλλά ο Τσιντώτας μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
Τέλος στο πρώτο μέρος! Αστέρας-ΑΕΚ θα πάνε στο δεύτερο ημίχρονο με το 0-0. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
Τι σχόλιο να γίνει… Ουσιαστικά δεν έχει παιχτεί ποδόσφαιρο λόγω της λίμνης σε αρκετά σημεία του γηπέδου. Παίζεται κλωτσοσκούφι. Μπορούμε να βρούμε 3-4 αντεπιθέσεις (είτε από τη μια ή και από την άλλη πλευρά), όπου μπήκε φρένο στα πόδια των ποδοσφαιριστών λόγω της κακής κατάστασης του αγωνιστικού χώρου. Έχει προσαρμοστεί περισσότερο ο Αστέρας στις συγκεκριμένες συνθήκες. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
Πολύ δύσκολο να παιχτεί μπάλα στο γήπεδο αυτό. Ο Αστέρας είχε το δοκάρι και από μία-δύο αδράνειες της άμυνας της Ένωσης έχουν δημιουργηθεί φάσεις. Ο Μάνταλος φαίνεται να έρχεται κατά διαστήματα πιο δεξιά για να παίξει ελεύθερος ο Αμραμπατ πίσω από τον Αραούχο. Δεν είναι μέσα στο κλίμα του ματς για το πρώτο μέρος ο Τσούμπερ. Ο Σονί επιβεβαιώνει την εξαιρετική του φόρμα, με τον τρόπο που απασχολεί την άμυνα της Ένωσης. by Κώστας Μιαούλης
20:25
20:31
20:33
4-1 οι τελικές στο πρώτο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Με μικρή καθυστέρηση 5 λεπτών περίπου. by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
46' Κόρνερ για την ΑΕΚ. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
47' Κόρνερ για τον Αστέρα. Δεν το εκμεταλλεύτηκαν οι παίκτες του Μίλαν Ράσταβατς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
20:48
54' Σουτ ο Βαλιέντε, μπλοκάρει εύκολα ο Τσιντώτας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
57' Κίτρινη στον Βαλιέντε. Φάουλ για την ΑΕΚ σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:55
61' Κίτρινη ο Σιμόες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:56
61' Έξω Σιμάνσκι, μέσα Σάκχοφ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:56
Ο Άμραμπατ προσπαθεί να κάνει το καλύτερο που μπορεί δημιουργικά, με τον Μάνταλο να βοηθάει αρκετά, αλλά ο Τσούμπερ μέχρι στιγμής μοιάζει μακριά από τον καλό του εαυτό. Από τα χαφ δεν υπάρχει δημιουργία, πράγμα που θέλει να βελτιώσει ο Γιαννίκης με την είσοδο του Σάκχοφ. by Κώστας Μιαούλης
21:02
67' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:02
Σούταρε ο Άλβαρες, ο Τσιντώτας έδιωξε εντυπωσιακά. by Αναστασία Βοσνάκη
21:03
68' Κι άλλο κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:04
69' Αλλαγή για τον Αστέρα! Ριέρα έξω, μέσα Αλί Μπαμπά, Μουνάφο έξω, μέσα Ιγκλέσιας. by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
71' Κόρνερ για την ΑΕΚ. Σουτ ο Τζαβέλλας μέσα από την περιοχή ο Τσιφτσής του είπε όχι! by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
73' Έξω ο Μάνταλος, μέσα ο Γέβτιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
Εχει ανέβει στα τελευταία λεπτά η ΑΕΚ και πιέζει πολύ τον Αστέρα. Έχει κερδίσει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και κάνει το μακράν καλύτερό της διάστημα στην αναμέτρηση by Αποστόλης Λιβάνιος
21:08
Από μια έξοχη απόκρουση οι δύο πορτιέρε. Ο Τσιντώτας στο σουτ του Άλβαρες και ο Τσιφτσής στο σουτ του Τζαβέλλα. Το κακό για την ΑΕΚ είναι πως της λείπουν αλλαγές που θα μπορούσαν να κάνουν τη διαφορά. Για να δούμε αν μπορεί ο Γέβτιτς. by Κώστας Μιαούλης
21:13
21:14
79' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. Καλή εκτέλεση κόρνερ, έδιωξε με τις γροθιές ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
21:17
82' Μεγάλη φάση για τον Αστέρα! Σουτ ο Κρέσπι, έδιωξε με το κεφάλι ο Τσιντώτας. by Αναστασία Βοσνάκη
21:19
85' Κάρτα στον Γκαρθία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
86' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ. Ο Τσούμπερ παίρνει την κεφαλιά προς τα πίσω, ο Τζαβέλλας σκοράρει με τακουνάκι αλλά το τέρμα δεν θα μετρήσει για οφσάιντ στον Έλληνα στόπερ που είχε προωθηθεί. by Αναστασία Βοσνάκη
21:22
87' Μέσα ο Καρμόνα, έξω ο Κρέσπι. Έξω ο Σονί, μέσα Μπενίτο για τον Αστέρα. Εξω Τσούμπερ και Σιμόες, μέσα ο Λε Ταλέκ και ο Τάνκοβιτς για την ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:25
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:26
90+2' Σουτ ο Γκαρθία, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:28
Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα, μέσα ο Τασουλής έξω ο Γκαρθία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:29
Τέλος στο ματς! Αστέρας-ΑΕΚ 0-0! by Αναστασία Βοσνάκη
21:30
Ο βαρύς αγωνιστικός χώρος από την βροχόπτωση δεν βοήθησε τις δύο ομάδες, οι οποίες είχαν τις ευκαιρίες τους για να σκοράρουν και να πάρουν τη νίκη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:30
Η ΑΕΚ έμεινε στο 0-0, πράγμα οχι και απροσδόκητο στο σημερινό ματς. Σε ματς που πήγε στη δύναμη, οι δύο τερματοφύλακες έχοντας από δύο πολύ καλές επεμβάσεις, έμειναν στο ματς. Ο Αστέρας είχε και το δοκάρι στο πρώτο μέρος. Ο Άμραμπατ, ο Σιμόες και κάπως ο Μάνταλος προσπάθησαν για την ΑΕΚ, για ένα ακόμα κρίσιμο ματς ο Τσούμπερ, δεν βοήθησε. by Κώστας Μιαούλης